Şimdi Ara

Asus TUF Gaming Ryzen 4.Nesil İşlemcilerle Kullanıcı Kulübü (187. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.983
Cevap
69
Favori
269.024
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 185186187188189
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şimdi tekrar görüştüm. Akustik bir ses, kasada titreşen parçalardan geliyor dedi, açıklama yaptı 1-1,5 dakika. Ama sanki arıza ya da problemmiş gibi bahsetmedi hiç. Zaten ne olduğunuda biliyoruz, sadece uyuz bir ses. UPS kargo ile gönderirseniz bakarız dedi. Daha önceden ekran kartlarımda oldu ama değişim yapılmadı, onarımı mümkün değil dedim. Teknik servisimizin bir görmesi lazım cihazı, onun sonucunda değişim ya da onarım yapılır dedi. Ben tahmin ediyorum ki, onarımı zaten mümkün değil, değişimde yapılmaz oldu ki değişim kararı verdiler ama stokta yok bu cihaz şu an. Maksimum 20 işgünü servisde kalır dedi birde. Fan sesine karışıyor aslında. Garantiye gönderdiğim ile kalıcam gibi geliyor. Tam karar veremedim.

• Asus TUF serisi kullanan arkadaşlar, sizlerde lütfen paylaşabilir misiniz laptop ile oyuna girince ekran kartından cızırtı geliyor mu? Bazen fan sesi şiddetinde duyuluyor bazen kulağınızı klavyeye dayamanız gerekiyor. Performansa etkisi yok ama sinir edici bir cızırtı geliyor. Bunun için Asus ile 2 kere görüştüm.

• Alcarinquue A kullanıcısına yanıt
    Dostum aynı -problem olmayan- sorun bende de var :) genelde kulaklıkla kullanıyorum pc yi bu yüzden çok umruma gelmiyor, kulaklıksız kullandığım dönemde de yük binmediğinde yok yük bindiğinde ise fan sesiyle birlikte kabul edilebilir bir ses olarak görüyorum. Kafama çok takmıyorum açıkçası.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    var hocam dert edilecek bir şey değil. normal bir şey o.

• merhaba

gtx1650, gtx1660ti veya rtx2060 ekran kartlı "60hz dahili monitörlü" asus tuf gaming serisi bilgisayarlara;

harici bir 144hz destekli monitör bağlayarak

displayport veya hdmi2 ile uygun kablo ve çözünürlükte

sorunsuz 144hz görüntü alabiliyor musunuz?

şarj süreniz oyun-film harici normal kullanımda 6 saati geçebiliyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi in dream -- 6 Kasım 2020; 13:12:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkantkz

var hocam dert edilecek bir şey değil. normal bir şey o.

Sizde de var mı hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: in dream

merhaba

gtx1650, gtx1660ti veya rtx2060 ekran kartlı "60hz dahili monitörlü" asus tuf gaming serisi bilgisayarlara;

harici bir 144hz destekli monitör bağlayarak

displayport veya hdmi2 ile uygun kablo ve çözünürlükte

sorunsuz 144hz görüntü alabiliyor musunuz?

şarj süreniz oyun-film harici normal kullanımda 6 saati geçebiliyor mu?

Hocam 2060 lı modeller sanırım 144 Hz.

HDMI'dan olmayabilir ama display ile bağlarsanız alırsınız diye düşünüyorum.

Ben neredeyse hiç şarja takılı olmadan kullanmadım ama batarya konusunda kötü değil.

• in dream İ kullanıcısına yanıt

Şu an elimde 1660ti li bir asus ve rampage 166 hz monitör var. Hem type-c hem de hdmi den 144 hz alabiliyorum. Sorun yok. Hdmi kablonuzun ya da typec kablonuzun bu çözünürlükleri desteklemesi lazım sadece. Sürekli şarjda kullandığım için diğer sorunuza cevap veremeyeceğim.

evet bende de var. İlk duyduğumda bi çekinmiştim ama araştırınca coil whine olduğunu gördüm. sorun edilecek bir şey olduğunu düşünmüyorum.

• quote:

evet bende de var. İlk duyduğumda bi çekinmiştim ama araştırınca coil whine olduğunu gördüm. sorun edilecek bir şey olduğunu düşünmüyorum.

Servisi aradım, onlarda sorun edilebilcek birşey değil ama gönderirseniz ekip bakar gibi birşeyler dedi. Bugün yine biraz oyun oynadım, maalesef alıştım bende.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alcarinquue

Servisi aradım, onlarda sorun edilebilcek birşey değil ama gönderirseniz ekip bakar gibi birşeyler dedi. Bugün yine biraz oyun oynadım, maalesef alıştım bende.

Alıntıları Göster

Bende hiçbir şey açık değilken, yalnızca masa üstünde boşta beklerken bile geliyor ancak oldukça az. Tahminimce servise versek ya komple değişim kararı ya da anakart değişim kararı çıkar ekran kartı sökülemediği için.

Gerek var mı? Şimdilik bence yok. 1 yıl sonra belki hahah

• Merhaba arkadaşlar, TUF a15 FA506IU modelini kullanıyorum. Bu sabah gelen asus firmware güncellemesini yaptıktan sonra bi sorun oluştu. Ekranda imleçi hareket ettirsem bile tıklama yapamıyorum. Tıklama yapabilmek için ctrl+alt+delete yapmam gerekiyor. Var mı bir fikriniz?

• quote:

Bende hiçbir şey açık değilken, yalnızca masa üstünde boşta beklerken bile geliyor ancak oldukça az. Tahminimce servise versek ya komple değişim kararı ya da anakart değişim kararı çıkar ekran kartı sökülemediği için.

Gerek var mı? Şimdilik bence yok. 1 yıl sonra belki hahah

Alıntıları Göster

Coil Whine larda değişim yapmıyorlardı 4-5 yıl önce, şu an bilmiyorum ama bence yine değişim yapmazlar hocam. Ben özellikle sordum, değişim yapılmıyordu artık yapılıyor mu diye ama servis görsün bi filan dedi, bana göre değişim yapmazlar 1 ay laptopsuz kaldığımızla kalırız ama dediğiniz gibi 1,5 sene sonra belki :D

• quote:

Orijinalden alıntı: seweper

Merhaba arkadaşlar, TUF a15 FA506IU modelini kullanıyorum. Bu sabah gelen asus firmware güncellemesini yaptıktan sonra bi sorun oluştu. Ekranda imleçi hareket ettirsem bile tıklama yapamıyorum. Tıklama yapabilmek için ctrl+alt+delete yapmam gerekiyor. Var mı bir fikriniz?

Hocam dün sabah firmware güncellemesi nereden yüklediniz? MyASUS da bakıyorumda gelmemiş acaba siz eski sürümü mü yüklediniz?

Windows update ile gelmişti, otomatik olarak kendisi yükledi sistem.

Aynı durum bende de var hocam, önceki sayfalarda yazmıştım. Sadece oyunlarda ses başlıyor, bazı oyunlarda az, bazı oyunlarda daha çok. Ses dışında bir problem yaratmıyor diye hiç peşine düşmedim. Zaten garantisi var bi durum olursa yollarız ancak bir şey olacağını sanmıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Miltech1

Aynı durum bende de var hocam, önceki sayfalarda yazmıştım. Sadece oyunlarda ses başlıyor, bazı oyunlarda az, bazı oyunlarda daha çok. Ses dışında bir problem yaratmıyor diye hiç peşine düşmedim. Zaten garantisi var bi durum olursa yollarız ancak bir şey olacağını sanmıyorum.

Cevabınız için teşekkür ederim hocam. Ben aradım servisi, dün 2 kere iletişime geçtim. Gönderin servisimiz görsün, duruma göre değişim alırız dediler. Konudaki birçok kişi hatta neredeyse herkesde var sanırım. Değiştircekleri laptopta da olacaktır muhtemelen. Bende alıştım, fan sesi bastırıyor zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: seweper

Windows update ile gelmişti, otomatik olarak kendisi yükledi sistem.

Hocam Windows Update bende de yüklemiş dün ama dediğiniiz problem bende yok. 1-2 gün bekleyin bence, aynı sorunu yaşayan arkadaşlar olursa kesin yazarlar.

• Asus TUF A15 (4800H işlemci ve GTX 1660 ti ekran kartlı model) kullanıyorum cihazı ilk çıktığı dönemde satın almıştım halen aktif kullanıyorum, benim cihazda coil whine diye tabir edilen elektriksel ses hiç duymadım ama benim cihazın ekranında 1 adet ölü piksel çıktı sırf uğraşmamak için garantiye yollamadım, Asus'a e-posta ile sordum Asus'un cevabı şu şekilde olmuş "Notebook ürünlerindeki ekranda bulunan ölü pikseller için servislerimiz sadece aynı bölgede 3 adet veya ekrana dağınık şekilde 5 adet ölü piksel olması durumunda ekran değişimi yapılmaktadır." bende şu pandemi sürecinde bilgisayarsız kalmamak için uğraşmadım alıştım bu şekilde kullanıyorum, cihaz hakkında genel yorumum şu şekilde

Bana göre olumlu

+ Performansı bana göre oldukça iyi, evde AMD 3900x işlemcili masaüstü bilgisayarım var bu notebook bana evdeki bilgisayarımı aratmıyor.

+ Cihazın tipi ve kasasını beğendim görünümü hoşuma gidiyor ve sağlamlık hissiyatı veriyor

Olumsuz

-Cihazı ilk aldığım süreçte ekran parlaklığı çok rahatsız etti beni, sanki ekran parlaklığı en düşüğe getirilmiş telefon kullanıyormuş hissiyatı oluşturdu bilhassa ev dışı kullanımlarda sorun oldu gözlerim rahatsız oldu, ama 1 ay içinde alıştım

-Kendi kullanım senaryoma göre cihazın şarj performansını pek beğenmedim, belki ayarları biraz kısıp performans düşürerek şarj süresi arttırabilir bilemiyorum

-Oyun oynama esnasında işlemci sıcaklığının 108 dereceye kadar çıktığını gördüm ama cihaz kesinlikle kapanmadı yada ısı ile iligli hata vs. vermedi ancak ileride cihazın sağlığına nasıl bir etkisi olur bilemem.

-512 Gb SSD disk bana yetersiz geldi zaten bir kısmını Windows kullanıyor.

Genel itibariyle cihazdan memnun kaldığımı belirtebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imphetus -- 7 Kasım 2020; 15:16:39 >

• Arkadaslar bende asus tuf a15 (4800h-144hz-Rtx 2060) modeli var. Yeni aldim ama ekranina alisamadim. Cok parlak geliyor. Onceden hp pavilion 15 killaniyodum renklendirmesi gayet iyiydi. Bu asuslarda renk ayari yapabiliyormuyuz ? Biraz renk verip koyulastirmak istiyorum. Bilen varmi ? Hayirli gunler..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 185186187188189
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.