Şimdi Ara

Asus TUF Gaming Ryzen 4.Nesil İşlemcilerle Kullanıcı Kulübü (189. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.983
Cevap
69
Favori
268.982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 187188189190191
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

merhaba ben de aynı bilgisayarı oradan aldım şu an kullanıyorum. karşılaştığım 3 problemi belirteceğim.

ısınma sorunu: wow classic gibi bir oyunda cpu 95 dereceyi gördü ama sürekli oralarda değil tabii ama sonuçta gördü bu sıcaklıkları. daha sistem canavarı oyunlarda daha da ısınacaktır. şu an buradaki bir arkadaşımızın yönlendirmesiyle bir fix buldum bunu deneyeceğim. Turboyu kapatıp sıcaklığı normalize edebiliyormusuz sanırım.

panel: renkler cidden bir enteresan geldi bana eski MSI laptopumla kıyaslayınca. atıyorum renklerin çok önemli olduğu grafiker bir kişi olsam bunu aşırı önemseyebilirdim ama çok önemsemedim. ama böyle aşırı keskin ve renklerin çok net olduğu bir paneli yok bilginiz olsun.

amd radeon driver: dahili ekran kartının software hardware driverlarını kendi sitesinden güncelleyince 43 kodlu hatayı verdi. çözmek için format atmam gerekti şimdi bu driverların yanından bile geçemiyorum. ama hardware sorunu olmadığına kanaat getirdim software bence olay.

MSI / Acer Predator alternatiflerine bir göz atmanı öneririm. Alma demiyorum ben aldım umutluyum makineden. güzel makine dizaynı falan güçlü özellikleri ortada yani. Ama ısınıyor mu? evet kesinlikle ısınıyor. Ama çözüm varmış bakalım deneyeceğim.

Güncelleme: Turboyu kapatıp inanılmaz bir sıcaklık düşüşü yaşadım. Maalesef bunu yapmak gerekiyor diye düşünüyorum ama sonuç alınıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beygirbey -- 11 Kasım 2020; 11:56:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Beygirbey

Selam şef, öncelikle geçmiş olsun. Benim de geçen başıma geldi ve cihazı yeni almıştım başıma ağrılar girdi resmen... Bende sorun şöyle tezahür etti, AMD Radeon'un güncel versiyonunu veya softwarein güncel versiyonunu kurup restart attıktan sonra direkt bozuluyor ve aynen 43 numaralı hatayı veriyor driver. Hiçbir şekilde çözemedim. Registry cleanler mi dersiniz, driver silmeler kurmalar vs. Bütün dosyaları silip temiz format kurulum yapmam halinde sorun çözülüyor. Şimdi AMD Radeon Softwarein yanından bile geçmiyorum. Aşırı midemi bulandırdı bu konu. Bir çözüm bulabildiniz mi siz? Hiçbir şey derman olmazsa tüm dosyaların silindiği türden format atmayı deneyin. Donanımsal bir şey olması beni korkutmuştu ama kendi tecrübeme istinaden yazılımsal olduğunu düşünüyorum. Saygılar.

Selamlar hocam

Eski mesajlarıma dönerseniz görebilirsiniz. Güvenli modda ddu ile amd ekran kartı sürücüsünü silip windows'u normal başlatıp Asus'un verdiği sürücüyü kurarak düzeltmiştim. 2-3 haftadır olmuyordu ancak geçen gün yine oldu. Onda da GameVisual'i yükledikten sonra oldu. Şimdi diyorum madem bunu yükledikten sonra oldu, önceki seferde de Armoury Crate'te LinkNear'ı etkinleştirmiştim ondan sonra başıma gelmişti. Acaba Armoury Crate uygulamasını mı sürücüde sorunlara sebep oluyor? GameVisual de grafik ile ilgili olduğundan kafamda böyle bir şey oluştu. Eğer fn+f5 kombinasyonu armoury crate olmadan çalışıyorsa armoury crate'i silebilirim.

ekleme: kod 43 hatası normal kapatıp tuşa basarak açınca ortadan kalkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkantkz -- 10 Kasım 2020; 16:2:20 >

• berkantkz B kullanıcısına yanıt

Selam şef, ya ben DDU ve güvenli modda sil/tekrar yükleyle de kurtaramadım maalesef. Şu an Radeon Softwaresiz kullanıyorum. bu FN+V de aşırı laglı değiştiriyordu çok uyuz oldum onu da güvenli modda sildim tekrar. Sıfır format atmadan kesinlikle çözemedim aşırı sinir oldum. Bu kadar paralar verip softwarede bu problemleri yaşıyınca insanın ciddi tadı kaçıyor. Donanımsal bir şey oldu zannettim başıma ağrılar girmişti, Amerika'dan aldım zira...

• Beygirbey kullanıcısına yanıt
    FN+v kombinasyonu armoury crate uygulamasında laglı. mağazadan gamevisual uygulamasını ayrı olarak yüklerseniz o lag ortadan kalkıyor.
    ben de bu amaçla gamevisual yükledikten sonra yeniden başlatınca kod 43 aldım uzun aradan sonra

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

Teşekkürler şef, sanırım benim de başıma aynısı geldiği için en sonunda pes edip gamevisual'ı da yok etmiş bulundum... Siz şu an ne durumdasınız? hala hata devam ediyor mu?

Bir de sizin de iki konuda fikrinizi almak isterim. ısınma konusunda ne düşünüyorsunuz? buradaki turboyu kapatma konulu videodaki yönlendirmeleri takip etmeyi düşünüyorum.

İkinci konu ise panel renk dengesi. Stock halinden memnun musunuz? Hiç kalibrasyon yaptınız mı? Ne kullanıyorsunuz? Şahsen siyahlar vs. güzel ama kırmızılar vs. aşırı soluk... Bazen fontlar vs. böyle net net değil... Saygılar

• quote:

Teşekkürler şef, sanırım benim de başıma aynısı geldiği için en sonunda pes edip gamevisual'ı da yok etmiş bulundum... Siz şu an ne durumdasınız? hala hata devam ediyor mu?

Bir de sizin de iki konuda fikrinizi almak isterim. ısınma konusunda ne düşünüyorsunuz? buradaki turboyu kapatma konulu videodaki yönlendirmeleri takip etmeyi düşünüyorum.

İkinci konu ise panel renk dengesi. Stock halinden memnun musunuz? Hiç kalibrasyon yaptınız mı? Ne kullanıyorsunuz? Şahsen siyahlar vs. güzel ama kırmızılar vs. aşırı soluk... Bazen fontlar vs. böyle net net değil... Saygılar

bende şimdilik sorun yok. asusun verdiği sürücü ile gamevisual ayrı olarak yüklü.

ısınmayı dert etmiyorum. oynadığım tek oyun csgo onda da max 83 derece gördüm genelde 75 civarı. çıkar çıkmaz da 50 seviyelerine dönüyor sonra boştaki haline geliyor; o da 38-45 aralığında oluyor. sıradan kullanımda güç planını dengeli modda kullanıyorum. oyunlarda performans modunda kullanıyorum. plan ayarlarında işlemci performansı artırma modu hem pilde hem prize takılı haldeyken agresifte ancak şimdi prize takılıykeni verimli etkin, pildeyken de devre dışı yaptım. böyle kullanırım.

panel renkleri benim de ara sıra hoşuma gitmiyor ancak genel olarak memnunum. kalibrasyon yapmıştım ilk aldığımda ancak sonrada varsayılana döndüm şu an varsayılanda kullanıyorum gözüm alıştı.

• Asus Tuf kullanıcıları Facebook grubuna katılırsanız çok iyi olur arkadaşlar. Sayımız artsın.

https://www.facebook.com/groups/1745891065567413/?ref=share

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ravix -- 10 Kasım 2020; 16:24:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

merhaba ben de aynı bilgisayarı oradan aldım şu an kullanıyorum. karşılaştığım 3 problemi belirteceğim.

ısınma sorunu: wow classic gibi bir oyunda cpu 95 dereceyi gördü ama sürekli oralarda değil tabii ama sonuçta gördü bu sıcaklıkları. daha sistem canavarı oyunlarda daha da ısınacaktır. şu an buradaki bir arkadaşımızın yönlendirmesiyle bir fix buldum bunu deneyeceğim. Turboyu kapatıp sıcaklığı normalize edebiliyormusuz sanırım.

panel: renkler cidden bir enteresan geldi bana eski MSI laptopumla kıyaslayınca. atıyorum renklerin çok önemli olduğu grafiker bir kişi olsam bunu aşırı önemseyebilirdim ama çok önemsemedim. ama böyle aşırı keskin ve renklerin çok net olduğu bir paneli yok bilginiz olsun.

amd radeon driver: dahili ekran kartının software hardware driverlarını kendi sitesinden güncelleyince 43 kodlu hatayı verdi. çözmek için format atmam gerekti şimdi bu driverların yanından bile geçemiyorum. ama hardware sorunu olmadığına kanaat getirdim software bence olay.

MSI / Acer Predator alternatiflerine bir göz atmanı öneririm. Alma demiyorum ben aldım umutluyum makineden. güzel makine dizaynı falan güçlü özellikleri ortada yani. Ama ısınıyor mu? evet kesinlikle ısınıyor. Ama çözüm varmış bakalım deneyeceğim.

Güncelleme: Turboyu kapatıp inanılmaz bir sıcaklık düşüşü yaşadım. Maalesef bunu yapmak gerekiyor diye düşünüyorum ama sonuç alınıyor.

ısınma sorununu turboyu kapatarak çözebilirsiniz.

panel ayarını vivid seçerseniz renkler daha canlı oluyor.

kod 43 tamamen yazılımsal bir sorun. defalarca asusa yazıldı ama geri dönülmedi bana.

+++ bahsettiğiniz msi/predator serisinin asusta olan karşılığı rog olur zira fiyatta da dağlar kadar fark var o seriler ile tuf arasında.

• quote:

Orijinalden alıntı: zotomanje

ARkadaslar lütfen yardım edin ay sonuna kadar laptop alacağım
    https://www.amazon.com/ASUS-IPS-Type-GeForce-Battery-TUF506IV-AS76/dp/B0863DW238/ref=mp_s_a_1_3?dchild=1&keywords=tuf+a15&qid=1604916058&sprefix=tuf+a&sr=8-3

Bu model üstünde duruyordum arkadasım aldı 90 derece civarları işlemci sıcaklığı diyor cidden ısınma sorunu varmı
    Msi modellerine yoneleceğim eğer tavsiye etmiyorsanız bayağı para verip mutsuz olmak istemiyorum:(

Hocam oyunlarda turbo boostu kapatıyoruz. FPS düşüşü olmuyor. Geçenlerde GTA 5 oynadım ultra grafiklerde, işlemci ve ekran kartı 68-75 derece arasında gezdi. U3 plus var ama fanlar aktif değildi.

• Ben ilk zamanlarda AIDA64 stres testi yaptım yaklaşık 7-10 dakika kadar. Ekran kartı işaretli değildi, işlemci 80 derece civarında sabitlendi.

• amazon.com üzerinden aldığım asus tuf a15 laptopumdan çıkardığım 8x2 16gb ramlerimi satıyorum arkadaşlar. çifti 600 teki 350 lira.

dükkanımda resimlerini de görebilirsiniz.

• Critos kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim ben de tam onu yazmak için foruma girmiştim. Turbo boostu kapattım yaklaşık 15 derecelik bir düşüş yaşadım çok iyi oldu. Bundan sonra böyle kullanırım.

FN+V delayli çalıştığı için Gamevisual'ı sildim gibi bir şey oldu. Şimdi geri yüklersem 43 hatasını alacağım diye tırstığım için yanından geçemiyorum. kurtulmanın yöntemi var mı? amd radeon software ve gamevisual kullanmıyorum bu yüzden...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beygirbey -- 11 Kasım 2020; 3:6:56 >
  • Arkadaşlar, herhangi bir sorun olmadığını yıllardır bilmeme rağmen bugün Mesut ÇEVİK'in canlı yayınında sordum. Laptopta coil whine olayını. Sadece kulaklara zararı var dedi :D

• Arkadaşlar, nasıl tarif etsem bilmiyorum yaşayan arkadaşlar anlayacaktır.

Bilgisayarda normal takılırken, ekranda bir anda atari ekranı gibi yeşilli noktalar çıktı. 1-2 saniye sonra tekrardan normale döndü ve sağ altta radeon simgesi belirdi. kaynağın amd yani işlemci ile alakalı olduğunu düşünüyorum. bu durumu yaşayan var mı acaba?

• Herkese merhaba. Bazı arkadaşlar Asus Tuf Ryzen 7 4800H 1660 Ti laptopu alıp daha sonra belirli sebeplerden, oyuna vakit bulamama, para ihtiyacı vs. satmayı düşündüğünü söylemiş. Benim elimde Ryzen 7 4800H 1650 Ti laptop bulunmakta henüz bir ay önce satın aldım. İki model arasında 1000-1500 liralık bir fark var. Eğer düşünen olursa benim elimde bulunan laptop + 1500 TL karşılığında 1660 Ti olan modeli satın alabilirim. Benim laptopu da elinize geçtiğinizde ister satar, ister kullanırsınız arkadaşlar. Düşünen olursa buradan yazabilir, pm atabilir ya da jonsnowmcy@gmail.com mail atabilirsiniz.

• 457.30 güncellemesinden sonra video-tdr hatası alan var mı? spotify açıldığında aldım durduk yere.

• Asus TUF Gaming Ryzen 4.Nesil İşlemcilerle Kullanıcı Kulübü

yine bi yokladı :D

amd kendi sitesinde Adrenalin 2020 Edition 20.11.1 Optional sürücüsünü yayınlamış. onu bi deniycem.

ekleme: 3550h kullanan birinin yorumu: https://www.amazon.in/gp/customer-reviews/R3MSNTYWNGOW2D/ref=cm_cr_arp_d_viewpnt?ie=UTF8&ASIN=B07MSK34LL#R3MSNTYWNGOW2D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkantkz -- 17 Kasım 2020; 6:3:50 >

Selam, geçen beni de yokladı. Shut down yapıp tuşa basarak açınca düzeldi nedense. Ama hiç güven vermedi. Optional driver yüklediniz mi? Ondan da korktum yüklemedim...

• Beygirbey kullanıcısına yanıt
    bu sorun başıma ilk geldiği andan beri çözümün shut down yapıp güç düğmesine basarak açmak olduğunu söylüyorum zaten.

optional driver denemedim. önceki mesajda dediğim gibi AMD'nin sitesindeki sürücüyü kurdum. yeniden başlatırken Asus logosunda uzun süre bekledi, ancak bu sürücüyü kurduktan sonraki ilk yeniden başlatmayı. belki sürünün yeni olmasıyla ilgilidir. ayrıca yeniden başlatma yapıp denemedim. bir süre böyle kullanıp bakıcam yine aynı sorun oluşacak mi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 187188189190191
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.