Şimdi Ara

Asus Tuf Gaming rtx 3050 ti laptop - 15999 TL (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
4
Favori
7.177
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öneri olarak Casper veya Monster gibi yerli markaları önerecek olanlar varsa önce kasa kalitesine dikkat etsin zira resimlere kanmayın bu kasalar açık ara aşırı kalitesiz plastik kasaya sahip üst düzey modelleri de var lakin aynı paraya gidip bilindik Asus, MSI gibi global daha kaliteli ürünleri olan markaların ürünleri tercih edilir bizim yerli markalar üretici olmadıkları gibi Çin'den ürünü parasını verip üstüne marka basıp satıyor ürünü elinize aldığınızda ve bir süre kullanmaya başladığınızda ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız Asus ve MSI ürünleri kasa ve işçilik açısından kalitelidir HP Victus modelleri de yerli markalardan hallice yani HP'de ürün üretmeyen ürettirip marka basıp satan global markalardan bir tanesi bunu da göz önünde bulundurun.

• fiyata göre iyiymiş bence.

fiyat çok önemli kriter. elbette marka da benim için öyle. acer yerine asus almak daha mantıklı benim için. elbette kronik arızası olmaması da çok çok önemli konu.

daha fazla yüksek performans isteyenler için elbette seçenek de çok ürün de çok.

• Bende inceliyorum bu cihazı arkadaşlar alanlar varmı acaba düşünceleriniz nedir _?

• HP Victus Reyzen 5 5600H, 3050Tİ ve 16 GB ram ile 144HZ ips ekran kaliteli kasaya sahip, şuan 18500 olmuş ara ara 16500 e düşüyor tavsiye ederim.

• Arkadaşlar yanlış anlamayın ama hem "gaming" donanım olsun hem de taşınabilir olsun diyorsanız bu biraz lükse kaçıyor.

Demek istediğim şu; eğer önemli olan performansının yüksek olması ise kasa toplamak tartışmasız daha mantıklı. Yok taşınabilir olması önemli diyorsanız 16.000 yerine 18.000 verip tertemiz sıfır macbook alınabilir.

Diyorsanız ki hem taşınabilir olsun hem canavar olsun, e o zaman bütçeyi 25-30.000 üzerine çıkarmak zorundasınız. Yani ya bir özelliğinden taviz vermek gerekiyor ya da bütçeyi iki katına çıkarmak gerekiyor.

• AMD Ryzen5 & İntel Core İ5 sizce hangisi tercih edilmeli?

Evde genel kullanım ve arada oyun amaçlı olarak..

• no_Antijen kullanıcısına yanıt

Ryzen 5 ile i5 demek çok genel tabir hocam. Karşılaştırma için net model verirseniz yorum yapılabilir.

i5 12500h ise alabilirsiniz.

• yeminlihipokrat kullanıcısına yanıt

Şu cihazı almayı düşünüyorum. Monster arasında kararsız kaldım aslında. Ne dersiniz nasıl bu fiyata sizce?

https://www.epey.com/laptop/lenovo-ideapad-gaming-3-82k201xdtx.html

Monster hangisini düşünüyorsanız link paylaşabilirseniz naçizane yorum yapabilirim hocam. 12.nesil ise alınabilir.

https://www.epey.com/laptop/monster-abra-a5-v17-2-1.html

12. nesil varken 11.nesile bu kadar para vermeye gerek yok hocam. Monster bu modele ekstra zam yapmış yok yere.

Şu cihazlar tercih edilebilir. İkisi de güncel işlemci ve ikisi de DDR5 RAM. Baktığınız laptoplar DDR4 RAM idi.

Ev kullanımı olacağından HP daha şık duruyor. İki cihaza da aynı türden DDR5 8GB RAM takarsanız mis gibi olur.

https://www.hepsiburada.com/hp-victus-16-d1047nt-intel-core-i5-12500h-8gb-ddr5-512gb-ssd-rtx3050ti-16-1-fhd-144hz-freedos-tasinabilir-bilgisayar-68p32ea-pm-HBC00001X8QTS

https://www.hepsiburada.com/acer-nitro-5-an515-46-amd-ryzen-5-6600h-8gb-512gb-ssd-rtx3050-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-nh-qgxey-001-p-HBCV00002EFBNU?magaza=Teknorya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yeminlihipokrat -- 23 Şubat 2023; 23:35:56 >

• Anladım hocam acer biraz kaba duruyor kıyas yapınca aynı fiyata HP almak daha mantıklı gibi üstelik ekran daha büyük ve 3050TI ekran kartı.

HP bundan 10 yıl once kullandım ekran kartı slotu sureklı yanıyordu asırı ısınmadan dolayı o yüzden ben HEP den soğudum ama tabı bu bahsettıgım 10 yıl once..

Sanırım artık yenı notebooklarda türkçe baskı harfler yok klavye uzerınde.

Görseller stok olduğu için Türkçe karakterler olmuyor. Ürün yorumlarına bakarsanız klavyede Türkçe karakterler mevcut.

Acer 3050ti versiyonu da en uygun bu var. W değerleri Hp ile ikisi de aynıydı yanlış hatırlamıyorsam. Kısacası bu bütçelerde Ryzen 5 6600h veya i5 12500h alırsanız daha iyi olur. i5 12500h özellikle tavsiye ederim.

Anladım hocam çok teşekkür ederim tavsiyelerin için. Harici 8 GB ram alıp HP kullanmak daha cazip gibi duruyor sanırım..

• yazılım kodlama için uzun ömürlümüdür bu ?

• macgdestor kullanıcısına yanıt

Teşekkürler, performans olsun ama "gaming" olmasına gerek yok diyenler için şundan(*) daha güzel bir öneriniz olur mu?

*

www.vatanbilgisayar.com
    Asus Vivobook 15X Oled Notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, Asus Vivobook 15X Oled Notebook en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
    https://www.vatanbilgisayar.com/asus-vivobook-x15-oled-12-nesil-core-i5-12500h-8gb-512gb-ssd-15-6inc-w11.html

Ekleme

Bu arada yazın 15.800TL'ye şunu kaçırmışız : https://forum.donanimhaber.com/asus-vivobook-pro-16-oled-17-599tl--152976753

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilgi@sayar -- 24 Şubat 2023; 8:41:7 >

• bilgi@sayar kullanıcısına yanıt

Hocam 60 Hz ekran ile herhangi bir gaming performansı almanız zaten mümkün değil. Hiçbir laptopta mümkün değil.

Bu fiyat bandında alınabilecek en iyi taşınabilir cihaz macbook air'dır. 15-20 saat batarya süresi, 1.3kg ağırlık, "fansız" tasarım (tamamen sessiz), müthiş ince ve piyasadaki en kaliteli kasa, IPS ekran, 2560x1600 çözünürlük, stabil işletim sistemi vs.

Bu arada annem çok benzer bir Vivobook modelini kullanıyor, kız arkadaşım da macbook air m1. Yani iki ürüne de hakimim. macbook pek çok yönden çok daha iyi vivobook'tan. vivobook'un artısı ekranının daha büyük olması. ram, ssd değiştirebiliyor olmak da güzel bir artı. bunlarında dışında macbook birkaç adım önde.

Gösterdiğiniz cihazla olan detaylı karşılaştırmasına buradan bakabilirsiniz, model tam olarak aynı model olmayabilir ama veriler neredeyse böyle çıkar aynı olsa da:

rtıngs.com
    Apple MacBook Air 13 (M1, 2020) vs ASUS VivoBook 15 OLED K513 (2021) Side-by-Side Laptop Comparison
    https://www.rtings.com/laptop/tools/compare/apple-macbook-air-13-m1-2020-vs-asus-vivobook-15-oled-k513-2021/20028/30604?usage=10348&threshold=0.10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi macgdestor -- 24 Şubat 2023; 11:17:51 >

• macgdestor kullanıcısına yanıt

Birçok yönüyle doğrudur ama. Portlarına bakıldığında extented tablet denilebilecek bir cihaz bu. Evet hafif, harika bir ekran ve çok iyi batarya performansı olabilir. Fakat usb bellek ve ethernet kablosu takamadığım, hafıza ve disk takviyesi yapamadığım ve maalesef ekranı çok küçük olan bu cihazı almak çok da mantıklı görünmüyor. Ama eğer bir tablet alacak olsaydım ve bu civarda bir bütçe ayıracak olsaydım kuşkusuz düşünebilirdim.

• warzone 2 oynatırmı bunlar

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • İntel İ5 (12XXX) - 3050 rtx - ddr5 böyle bir makinyi en uygun kaça alırız HP içime sinmiyor Lenovo daha iyi gibi

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.