Şimdi Ara

ASUS TUF GAMING FX505DU BQ150T - KULLANICI KULÜBÜ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
1
Favori
7.848
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynı model aynı gb ram takıldığında daha iyi oluyor diye biliyorum. Servis takıyor mu bilmiyorum ama bence takar :) Ben de taktırmayı düşünüyorum şu olaylar hafiflediğinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: apolyonn

Hocam ben de dual channel yapıp bir tane daha 16gb ram alıp takmayı dusunuyorum performası ve fps i ciddi oranda artiriyormus önerebileceğiniz bir ram var mi
    Virilti olayı sizde de var mı sessiz modda hocam bu arada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DadasFurkan

Cızırtı çok fazla değil bende de. Youtubede videolara baktım, biraz da araştırdım, facebook üzerinden ASUS Tuf gruplarından da baktım daha fazla ses çıkaran cihazlar var, kendi cihazıma şükrettim. Galiba onlar zaten hatalı üretim.

Aynı model aynı gb ram takıldığında daha iyi oluyor diye biliyorum. Servis takıyor mu bilmiyorum ama bence takar :)
    Olaylar hafiflediginde ham ram hem de virilti için gideyim bı tamam az filan ama müdahale edeceklerse de etsinler gerçi soğutucu sesinden duyulmuyor hiç zaten ama olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: ayhankaldırım

Olaylar hafiflediginde ham ram hem de virilti için gideyim bı tamam az filan ama müdahale edeceklerse de etsinler gerçi soğutucu sesinden duyulmuyor hiç zaten ama olsun

Alıntıları Göster
    Şimdi bendeki vırıltı bu videodaki gibi değil :))
    https://www.youtube.com/watch?v=72JoEcetkRo

Hocam genel kullanımınz nasıl, önceki mesajlara bakınca gördüm nerden aldığınızı mesajı değiştiriyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DadasFurkan -- 18 Mayıs 2020; 14:7:56 >

• quote:

Şimdi bendeki vırıltı bu videodaki gibi değil :))
    https://www.youtube.com/watch?v=72JoEcetkRo

Hocam genel kullanımınz nasıl, önceki mesajlara bakınca gördüm nerden aldığınızı mesajı değiştiriyorum :)

Alıntıları Göster
    Cihazı ikinci el aldım hocam 4 buçuk aylık daha genel kullanım arada oyun oynamaktan ibaret lakin ağır oyunlar onun için bir ram takviyesi dhaa şart bu ekran kartına amd yeterli gelmiyor sanırım onu anladım bu arada benimki de o kadar yüksek sesle çalışmıyor

• ayhankaldırım A kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullanın. Doğru olabilir dediğiniz, aynı modelden bi ram eklenip 32 olduğu zaman yeter :) Aynı donanımda i7 olduğu zaman laptop fiatı otomotik 12bin tlye çıkıyor ki şu an daha fazla. Ben şubatta aldım, aynı donanımda i7 ve i5 li laptoplar 10bin liradan başlıyordu. O kadar para vermek istemedim. Sonuçta amacım direk oyun değil, direk oyun olsa masaüstü daha performanslı her zaman.
  • quote:

Güle güle kullanın. Doğru olabilir dediğiniz, aynı modelden bi ram eklenip 32 olduğu zaman yeter :) Aynı donanımda i7 olduğu zaman laptop fiatı otomotik 12bin tlye çıkıyor ki şu an daha fazla. Ben şubatta aldım, aynı donanımda i7 ve i5 li laptoplar 10bin liradan başlıyordu. O kadar para vermek istemedim. Sonuçta amacım direk oyun değil, direk oyun olsa masaüstü daha performanslı her zaman.
    Kesinlikle hocam muhtemelen ram takviyesi arada ki farkı kapatacaktir ama 1660ti o zaman cosacaktir gerçi şimdi bile iyi (1050ye göre ) eski bilgisayarım monsterdi da peki 6800 sizce iyi mi arasirma baya yaptım 1050 lik cihazlara 7 buçuk küsur istiyorlar (bu kasalar)

• quote:

Kesinlikle hocam muhtemelen ram takviyesi arada ki farkı kapatacaktir ama 1660ti o zaman cosacaktir gerçi şimdi bile iyi (1050ye göre ) eski bilgisayarım monsterdi da peki 6800 sizce iyi mi arasirma baya yaptım 1050 lik cihazlara 7 buçuk küsur istiyorlar (bu kasalar)

Alıntıları Göster
    bence gayet iyi fiata almışsınız. Ben şubatta vatandan direk 8bin tlye aldım. Şu anki fiatlar bile şubat ayına göre zamlı, 3 ay geçmesine rağmenn. 1050ler nasıldır nasıl değildir bi yorumum yok 10yıl üzerine laptop değiştim :) Ama gerçekten sıkıntı olan dolar kuru ve bu da uzun müddet düzeleceğe benzemiyor

• quote:

bence gayet iyi fiata almışsınız. Ben şubatta vatandan direk 8bin tlye aldım. Şu anki fiatlar bile şubat ayına göre zamlı, 3 ay geçmesine rağmenn. 1050ler nasıldır nasıl değildir bi yorumum yok 10yıl üzerine laptop değiştim :) Ama gerçekten sıkıntı olan dolar kuru ve bu da uzun müddet düzeleceğe benzemiyor

Alıntıları Göster
    İlanda 8 bin yazıyordu arkadaş 7300 e geldi ama biraz pazarlık sohbet filan derken 6800 e kapattım işi ve 1050 Ler artık ölü sayılırlar hocam yeni oyunlar da özellikle

• Bizim laptop çıkacak olan gta6 da sıkıntı çıkarmasın başka bişiye gerek yok, çok oyun bağımlısı değilim

• Sessiz modda vırıltı olayı daha çok bilgisayar prize takılıyken oluyor onun dışında denk gelmedim armoury crate de hyper fan ayarları var onunla da alakalı olabilir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • https://www.youtube.com/watch?v=FOtmR4opHzU&feature=youtu.be burda da gözüktüğü üzere bilgisayardan daha iyi faydalanmak için ram takviyesi şart gözüküyor. Yeni alınacak ramin mhz ve aynı cl değerine sahip olması lazımmış 16 gb ddr4 bir ram 500TL den başlıyor şuan

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bir de arkadaşlar Asus servislerinde ücretsiz bakım hizmeti filan var mı garantj boyunca

• Hocam mevzu oyun ise bence laptop işi yaş. 8000 fiyat bandına çıkıldığında çok daha sağlam ve keyifli masaüstü sistemler toplanabilir. Benim anlamadığım olay bu mobil cihaz piyasasında, bu meretlerin daha mobil olan notebook versiyonları bunlardan 1,5 kat daha pahalı ve kas gücü namına da bir halt sergiledikleri yok, tek olayları hafiflik ve batarya ömürleri. Mevzu mühendislik uygulamaları yapmak ama bir yandan da mobilite sağlamaksa el mecbur verilecek bu paralar laptoba ancak ben program kodlarım, 2-3 oyun oynar daha çok dizi film izlerim deniliyorsa 4000 liraya 2. elde 4. veya 5. nesil i7 bir sürü güzel laptop mevcut içinde de iyi kötü 860m veya 960m barındıran.

Bu vırıltı meselesi kronik sanırım ancak ben bir problem yaratacağını düşünmüyorum ki çok da rahatsız etmediği için takılmadım ki o videodaki kadar değil benim makinadan çıkan ses, bu arada 6000 liraya 2. el olarak aldım makinayı. Bu arada bir 16 gb takılırsa bu makina bence biraz rahatlar, çünkü çift kanal ram olmamasının sıkıntılarını ara ara yaşatıyor gibi de şey soracağım, bunun arkasını sökünce cihaz garanti dışı mı kalıyor? Ben hiç düşünmeden ilk bi açıp tozunu temizledim fanların, 5400 devirde çalışınca oyunda toz hemen doluyor içeri.

• DadasFurkan kullanıcısına yanıt
    Bu arada attığınız linkteki dosyada virüs var hocam, direkt silindi indirir indirmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BRC_KHAN

Hocam mevzu oyun ise bence laptop işi yaş. 8000 fiyat bandına çıkıldığında çok daha sağlam ve keyifli masaüstü sistemler toplanabilir. Benim anlamadığım olay bu mobil cihaz piyasasında, bu meretlerin daha mobil olan notebook versiyonları bunlardan 1,5 kat daha pahalı ve kas gücü namına da bir halt sergiledikleri yok, tek olayları hafiflik ve batarya ömürleri. Mevzu mühendislik uygulamaları yapmak ama bir yandan da mobilite sağlamaksa el mecbur verilecek bu paralar laptoba ancak ben program kodlarım, 2-3 oyun oynar daha çok dizi film izlerim deniliyorsa 4000 liraya 2. elde 4. veya 5. nesil i7 bir sürü güzel laptop mevcut içinde de iyi kötü 860m veya 960m barındıran.

Bu vırıltı meselesi kronik sanırım ancak ben bir problem yaratacağını düşünmüyorum ki çok da rahatsız etmediği için takılmadım ki o videodaki kadar değil benim makinadan çıkan ses, bu arada 6000 liraya 2. el olarak aldım makinayı. Bu arada bir 16 gb takılırsa bu makina bence biraz rahatlar, çünkü çift kanal ram olmamasının sıkıntılarını ara ara yaşatıyor gibi de şey soracağım, bunun arkasını sökünce cihaz garanti dışı mı kalıyor? Ben hiç düşünmeden ilk bi açıp tozunu temizledim fanların, 5400 devirde çalışınca oyunda toz hemen doluyor içeri.
    haklısınız belki üstat. i5 ve i7 bandında oyun bilgisayarı baktım onların da tasarımları zerre hoşuma gitmedi ve sanki hep bir yerden kısmış gibilerdi. sadece vatandan baktım bu arada, tabi hepsiburadada daha çok çeşit olabilir lakin karşımda muhatap olsun istedim ya, hepsiburadada satan astıcı firmalar tamamen şans. ordan laptop alıp da hala mahkemelik olan arkadaşım var.

Bİ ram daha taktırmayı düşünüyorum lakin nerden taktırabilirim bilmiyorum. ikamet ettiğim yerde çok bilgisayarcı yok. vatanda alsam orda takarlar mı serviste mi taktırmalıyım, grantiyi bozar mı bilmiyorum. Bir ka çay evvel baktığımda garantiyi bozmadığını yazıyordu lakin tam detaylı araştırmadım. Ara ara içini açıp toz temizlemeli mi, ben donanımdan hiç anlamam :) 10.yılını dolduran laptobumun içi henüz 1 kere bile açılmış değil :D kim bilir neler vardır içinde :) ona da ssd taktıracağım :)

dts programı için de eğer mail yazarsanız size wetransfer üzerinden gönderebilirim bendeki dosyayı. bende kaspersky internet security orjinal var, virüs konusunda bir sıkıntım yok 10 yıldır bunu kullanıyorum :)

ayrıca bir şey sormak istiyorum. görev yöneticisi performans kısmında wifi'nin altında gpu mevcut mu? bende yok ve nedenini çok merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DadasFurkan -- 22 Mayıs 2020; 5:12:12 >

• quote:

Bir de arkadaşlar Asus servislerinde ücretsiz bakım hizmeti filan var mı garantj boyunca
    bir bilgim yok üstat. istanbulda oturan varsa bi baksın zahmet olmazsa :))
  • ayrıca bende bayadır bir sorun var. laptop yerde dururken annem yanlışlıkla üzerine ayağıyla basarken hemen çekmiş, yani tam basmamış. o zamandan beri ekranda sol orta kısımda bi parlama var, serçe parmak genişliğinden daha küçük bir boyutta. ölü pixel sandım ilk başta ama galiba değilmiş. sizin yorumunuz nedir? Sadece siyah ekran açtığım zaman belli oluyor.@ayhankaldırım @BRC_KHAN @apolyonn

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DadasFurkan -- 22 Mayıs 2020; 5:49:31 >
  • DadasFurkan kullanıcısına yanıt
    Hocam dts problemimim çözdüm Allah razı olsun tekrardan :). Onun haricinde bende Asus logosunun sol tarafına doğru hafif bir açıklık var altta, sadece PC açılırken görebiliyorum orayı. LCD ekranlarda bu sorunlar maalesef mevcut sıvının dengeli dağılmamasından mütevellit baskı yediği yerde açılmaya başlıyor. Benim ölü piksel sorunum yok. Ek olarak tavsiyem ekranızı temizlerken sade toz bezi sürmeniz yeterli, herhangi bir camsil ya da temizleyici sıvı kullanmayın zira bu paneller öyle telefonlardaki cam paneller gibi değil, direkt polarizer film katmanı olduğu için zamanla ekranı aşındırıp leke bırakıyor.

Bu arada @DadasFurkan, soruna cevaben: ASUS TUF GAMING FX505DU BQ150T - KULLANICI KULÜBÜ. Özelden bana ulaşırsanız halledelim onun çözümü kolay.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.