Şimdi Ara

ASUS TUF GAMING FX505DU BQ150T - KULLANICI KULÜBÜ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
1
Favori
7.848
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaklaşık 5 aydır kullandığım laptoptur, geçtiğimiz haftaya kadar performansından memnun iken şu anda anlamsız bir biçimde pc rastgele NVMe ile iletişimi kesip mavi ekran verip biosta kendini yeniden başlatmaya ve SSD'yi görmemeye başladı. Ha hoş kapatıp 1 dk bekletip yeniden start verdiğim zaman sorunsuz biçimde açılıyor. Umarım donanımsal bir sorunu yoktur ancak Windows 10'a gelen sorunlu güncellemelerden mi kaynaklı, yoksa NVMe'ye firmware güncellemesi mi yapmam gerekiyor çözemedim. Onun haricinde benim görüşüm parasını hak etmeyen bir laptop olması. Önceki laptobum Asus N550JV idi lakin 6 sene boyunca kullanmama rağmen bu kadar ciddi bir sorun yaşamamıştım. Keşke satmasaymışım bile diyorum bazen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRC_KHAN -- 1 Mayıs 2020; 17:52:15 >
  • Çözüm bulabilen olmadı sanırım.
  • barisusta B kullanıcısına yanıt
    Hocam geforce experience girin oradan ayarlar ve oyunlara gelin orada whisper mode var o açıksa eger tüm oyunlarda maximum 40 fps alirsiniz onu kapatin sonra aynı yerde battery boost kısmını da kapatın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bunun dışında islemcinin yazılımsal sıkıntıları var gücünü yansıtamıyor tam olarak, bilgisayarı ilk aldigimda microsoft office vb programlarda ve oyunlarda yırtılmalar kasmalar fps dusmeleri vs yasiyordum şuan güncellemeleri yaptim ve onları yaşamıyorum ama genede sorunları var bios, driver ve windows guncellemeleriyle daha stabil hale gelmesini umuyorum. Bunun dışında Asusun tavsiye ettigi System Mechanic Programını kullanıyorum tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apolyonn -- 13 Mayıs 2020; 12:51:34 >
  • Merhaba arkadaşlar dün 505du modelini satın aldım ikinci el uygun fiyata daha 5 aylık cihaz fn f5 olayını bir türlü halledemedim ama bir de fan biraz viriltili çalışıyor baya araştırdım bu serilerde YouTube da herkes aynı olaydan şikayetçi herhangi bir sorun teşkil ediyormu bu olay çalışmasında veya performansın da herhangi bir sorun yok kesinlikle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ayhankaldırım A kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam, Du modellerinin 2.el fiyatları ne durumdadır. Ben de 2.el araştırıyorum. Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: eduham

Merhaba hocam, Du modellerinin 2.el fiyatları ne durumdadır. Ben de 2.el araştırıyorum. Teşekkürler.
    merhaba hocam valla ben 6800 e aldım lakin 7 buçuktan aşağı satan yok biraz pazarlıkla aldım bu fiyata normalde 8 istiyordu aciliyeti olduğu içinde 6800 e aldım ocak 2022 ye akdar garantili . eğer düşünüyorsanız almayı seri nosundan vs garantiyi sorgulayın mutlaka
    Teşekkürler Hocam. Alırken dikkat etmem gereken garanti ve kozmetik dışında başka birşey var mı? Araştırma aşamasındayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eduham -- 17 Mayıs 2020; 15:40:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eduham

Teşekkürler Hocam. Alırken dikkat etmem gereken garanti ve kozmetik dışında başka birşey var mı? Araştırma aşamasındayım.
    ölü piksel testi de yapmanızı tavsiye ederim onun dısında kasa olarak saglam laptoplar zaren ( özellkle monster casper a filan göre)
  • Çok teşekkürler hocam

fn f5 yerine windows storeden armoury create uygulamasını yükle. klavye renginden fan özelleştirmesine kadar her şeyi ordan hallet üstat
  • apolyonn A kullanıcısına yanıt
    bahsettiğin System Mechanic programının linkini atar mısın, googleda aratınca birşey bulamadım. yüklü mü geliyor yoksa
  • quote:

Orijinalden alıntı: BRC_KHAN

Yaklaşık 5 aydır kullandığım laptoptur, geçtiğimiz haftaya kadar performansından memnun iken şu anda anlamsız bir biçimde pc rastgele NVMe ile iletişimi kesip mavi ekran verip biosta kendini yeniden başlatmaya ve SSD'yi görmemeye başladı. Ha hoş kapatıp 1 dk bekletip yeniden start verdiğim zaman sorunsuz biçimde açılıyor. Umarım donanımsal bir sorunu yoktur ancak Windows 10'a gelen sorunlu güncellemelerden mi kaynaklı, yoksa NVMe'ye firmware güncellemesi mi yapmam gerekiyor çözemedim. Onun haricinde benim görüşüm parasını hak etmeyen bir laptop olması. Önceki laptobum Asus N550JV idi lakin 6 sene boyunca kullanmama rağmen bu kadar ciddi bir sorun yaşamamıştım. Keşke satmasaymışım bile diyorum bazen.
    Hocam sorununuz düzeldi mi?
  • DadasFurkan kullanıcısına yanıt
    Ben nvme'yi bölümlendirip diğer yarısına ubuntu kurmuştum, 2 gün evvel yine aynı sorun baş gösterince o kısmı silip yine Windows'a dahil ettim ilk aldığım günkü gibi bakalım, fakat genel performansı bir tık daha arttı makinanın. Lakin bu demek değil ki makina kusırsuz, bu alete bios güncellemesi gelmesi şart. Ek olarak DTS sound da devreye girmiyor bende tüm sürücüleri kurulu olmadına karşın.

• DadasFurkan kullanıcısına yanıt
    MyAsus appdeals verimlilik kısmında var ayrıca Armoury Create Özellikli Önerilen kisminda System Mechanic Programını bulabilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: DadasFurkan

fn f5 yerine windows storeden armoury create uygulamasını yükle. klavye renginden fan özelleştirmesine kadar her şeyi ordan hallet üstat
    hallettim hocam onu hocam birde fanların sessiz modunda ufak bir vırıltılı calısma sesi cıkıyoe birz arastırdım coğu kişide aynı sey var bu ilerde sorun cıkarır mı su virüs olaylarından sonra servise götürmeli miyim bir de 16 lık bir ram daha takacagım istedigim performansı alamadıgımı düşünüyorum servis ücreti mukabilinde takıyor mu acaba bilginiz var mı
    Hocam ben de dual channel yapıp bir tane daha 16gb ram alıp takmayı dusunuyorum performası ve fps i ciddi oranda artiriyormus önerebileceğiniz bir ram var mi

• BRC_KHAN kullanıcısına yanıt
    Hocam dediğniiz doğru lakin ben cihazı aldığımda 8bin TL idi. Aynı donanıma i7 takılınca fiat otomotik 12bin liraya çıkıyor. 12 bin TL de bir bilgisayara verme durumum olmadığı için şu an bu cihazla idare ediyorum, oynun dışı performansı çok kötü değil. 3.10 bios güncellemesi gelmişti, ilerde yine gelir mi bilmiyorum. Ama illaki gelir galba.

DTS Soundun çözümünü önceki mesajlarda bahsetmiştim.
    https://drive.google.com/file/d/1v3u8TFF7udJ3aPxfZ46n0IlqSNZwxVVJ/view?fbclid=IwAR2PYV8jQb7ai2xDOqvlqlQ5ike8dVhJZjb-3FO8_Lhhq1sNOcQEoaHK-Jw

bu linkten indirip resimde belirtileni işaretleyip kurunca sorun çözülüyor ve aktifleşiyor.

ASUS TUF GAMING FX505DU BQ150T - KULLANICI KULÜBÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DadasFurkan -- 18 Mayıs 2020; 13:56:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: apolyonn

Hocam ben de dual channel yapıp bir tane daha 16gb ram alıp takmayı dusunuyorum performası ve fps i ciddi oranda artiriyormus önerebileceğiniz bir ram var mi
    Hangi ram alınır hiç bilmiyorum ama almak en azından ilerisi için şart gibi serviste acaba bulunuyor mu uygun ramleri arayıp sormak lazım

Cızırtı çok fazla değil bende de. Youtubede videolara baktım, biraz da araştırdım, facebook üzerinden ASUS Tuf gruplarından da baktım daha fazla ses çıkaran cihazlar var, kendi cihazıma şükrettim. Galiba onlar zaten hatalı üretim.

Aynı model aynı gb ram takıldığında daha iyi oluyor diye biliyorum. Servis takıyor mu bilmiyorum ama bence takar :)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.