Şimdi Ara

Asus TP300LD-C4089H Kullanıcı İncelemesi & Ram - SSD Takma - Genel Sorunlar (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
264
Cevap
12
Favori
21.164
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ssd ie mi kullanıyorsunuz

Sistem orjinal mi ve nedir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • elmaarmutportakal kullanıcısına yanıt
    SSD w10 orijinal değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar ssd takmama rağmen servis garanti kapsamında anakartı değiştirdi.
  • cosark kullanıcısına yanıt
    Hocam hayırlı olsun, sorundan kurtuldunuz boylece. Arayıp başta sordunuz mu yoksa direk gönderdiniz mi?

Hocam çok tesekkur ederim. Sizleri de rahatsız ettik bi süreçte. Gidip direkt biraktim. Ankara servisine. Durumu da izah ettim. Çoğu insanin basina geliyor bu sorun dedim. Sağolsunlar sorun cikarmadilar. Bi önceki sayfada yer alan Intel management interface un eski sürümünü kurdum hemen. Anakartiniza ayni şeyin olmasini istemiyorsanız hemen siz de o sürüme geçin.

• quote:

Orijinalden alıntı: cosark

Hocam çok tesekkur ederim. Sizleri de rahatsız ettik bi süreçte. Gidip direkt biraktim. Ankara servisine. Durumu da izah ettim. Çoğu insanin basina geliyor bu sorun dedim. Sağolsunlar sorun cikarmadilar. Bi önceki sayfada yer alan Intel management interface un eski sürümünü kurdum hemen. Anakartiniza ayni şeyin olmasini istemiyorsanız hemen siz de o sürüme geçin.

Arkadaşlar aman diyim ihmal etmeyin o sürümü kurun yoksa anakartınız yanana kadar yolu var. Ben Allah'tan erken farkettim de kurdum. Geçmiş olsun. Benim cihaz bi de yurtdışı TR'de garantisi yok. :)
  • isikmuhamm kullanıcısına yanıt
    ya şu konudaki herkese tek tek mesaj atmak istiyorum resmen. ankara servisinde tamire gelen cihazları gördüm. hepsi de bizimki gibi katlanabilir modellerdi. milli servet abi yanıp gidecekler. seneye garantileri de bitecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cosark

ya şu konudaki herkese tek tek mesaj atmak istiyorum resmen. ankara servisinde tamire gelen cihazları gördüm. hepsi de bizimki gibi katlanabilir modellerdi. milli servet abi yanıp gidecekler. seneye garantileri de bitecek.

Denk gelmiştir öyle deme. .) Bende i7'lisi var satıyorum bugün nasipse 1900'e. Bir tane küçük alıp keyfime bakacağım.
  • cosark kullanıcısına yanıt
    Eski sürümü derken hangi sürüm hocam?

• JrMakyol J kullanıcısına yanıt
    Hocam bi onceki sayfada arkadaş paylasmis ya. Intel management interface midir nedir güncelleme ile 11 e cikiyorm onu 9 veya 10 ile değiştirmek gerek.

• Asus servisten daha iyi hizmet eden bi yer olmuş herkese teşekkürler
    ben de 2014 aralık 31 de almıştım. tüm sorunları bende yaşadım
    kapanınca fan çalışması (kapatmadan yatınca sabah bakıyorum kapanmış ama fan devrede halbuki prize takılı iken uyku ve kapanmayı iptal ettiğim halde
    kasılma ve yavaş olmayı bende hissettim. sadece nete girip oficce kullanırım.
    wi-fi zaten asustan soğuttu
    en kötü yanı ise dokunmatik ekran: acaip bağımlılık yapıyor!!!

geçen ay ve bu hafta harddisk yüzünden sistem açılmama sorunu yaşadım. arkadaş yetkili servisle uğraşma SSD al deyince bende bugün öğrendiğim bilgilerle ocz toshiba T150 aldım: 240 GB 550/520 okuma.
    ürün gelip takıcam kazandığım puanlarla da 8 GB ddr3L 1600 Ram alacağım(toplam 12 Ram olacak: sayfasında max12 yazmış)
    bakalım ne olacak ben de merakla bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carisma70 -- 20 Ekim 2016; 23:45:58 >
  • Bilgisayarınızı Kesinlikle Windows 10'a güncellemeyin!

bir sürü driver sorunları falan filan var bilgisayar çöplük oluyor nerdeyse hatta işletim sistemine hiç dokunmayın derim ben güncelledim bir aydan uzun bir süre kullandığım için geri dönümleri kapatıyormuş Windows o yüzden recovery ile fabrika ayarlarına geri döndüremedim sonradan recovery diskini usbye kopyalamaya çalışırken silmişim

Arkadaşlar Recovery diskini paylaşmak isteyen benimle iletişime geçebilirimi Acill!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi youser -- 22 Haziran 2017; 19:27:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysrozr

Bilgisayarı Kesinlikle Windows 10'a güncellemeyin!

bir sürü driver sorunları falan filan var bilgisayar çöplük oluyor nerdeyse hatta işletim sistemine hiç dokunmayın derim ben güncelledim bir aydan uzun bir süre kullandığım için geri dönümleri kapatıyormuş Windows o yüzden recovery ile fabrika ayarlarına geri döndüremedim sonradan recovery diskini usbye kopyalamaya çalışırken silmişim

Arkadaşlar Recovery diskini paylaşmak isteyen benimle iletişime geçebilirimi Acill!!

Evet windows 10 çok sıkıntı. Geçen çoğu kişi memnun kalmadı. Pm atıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: elmaarmutportakal

quote:

Orijinalden alıntı: ysrozr

Bilgisayarı Kesinlikle Windows 10'a güncellemeyin!

Evet windows 10 çok sıkıntı. Geçen çoğu kişi memnun kalmadı. Pm atıyorum

recovery diskinin linkini banada yollayabilir misiniz ?
  • Asusun bu modeli beni markadan soğuttu
    1- sarj giriji malum çok ince ve bu nedenle bozuldu. tamiri ayrı dert parçası ayrı dert. en son bi tamirciye götürdüm o da bu ince modelin sıkıntı olduğunu 1-2 model dışında üretmediğini diğer markalarda da bu kadar ince uçlu sarj kullanılmadığını söyledi. eşimin 10 inç PB atom işlemciküçük notebook ta kalın giriş var. 5 sene dahaeski model olmasına rağmen her açıdan sorunsuz çalışıyor. benim asus tamirde kaldığı süre boyunca onu kullandım. düşünmeden PB yi tercih ederim.
    2- bizim asusun aynı zamanda çok ağır olduğunu da farkettim. Tamam ağır ürün elektronik de sağlamlık ve kalite alametidir derler ama ben tam tersini yaşadım.
    3- ayrıca mause pad de bozuldu
    Sonuç: bundan sonra laptop alırken kalın sarj girişi var mı diye bakıp alcam gerisi hikaye
  • Hala bu modeli kullanıp yakın zamanda ram yükseltmesi yapan oldu mu?
  • altrea kullanıcısına yanıt
    Yakın zamanda değil de çok önceden yükselttim hocam sorun mu oldu sizde

• quote:

Orijinalden alıntı: elmaarmutportakal

Yakın zamanda değil de çok önceden yükselttim hocam sorun mu oldu sizde
    Evet
    Normal bir ddr3 8gb kingston ram ilave yaptım.

Ama sistem görmedi burada okuduklarıma göre sadece 8 GB 1600MHz DDR3L So-Dimm model ram takmam gerekiyormuş

Şu anda bu model bir ram 350TL gibi bir fiyata satılıyor.

Acaba 4GB olan modelini kabul eder mi?

üzerindeki ramda gömülü onu fark ettim.

Ne dersiniz acaba?

Pc Samsung 250 Gb SSD var ama Ram görev yöneticisinden baktığımda hep tepede PC'den ve SSD diskten daha fazla verim alabilmek için RAM yükseltmesi gerekli görünüyor.
  • altrea kullanıcısına yanıt
    Normal bir ram uymaz konu başında var hocam ancak low voltage ram uyumludur diye yani ram voltaji 1.35 v olmalı örmek vermek gerekirse bu linkteki ram uyumlu
    https://m.n11.com/samsung-8gb-ddr3-pc3l-12800s-1600mhz-135v-laptop-ram-P164243455?gclsrc=aw.ds&&gclid=EAIaIQobChMI1M7O4bKP4wIVBN-yCh2kgAGcEAQYASABEgKl1fD_BwE

Teşekkürler...
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.