Şimdi Ara

Asus strix VS Msi gaming (Konu kitlenebilir) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
2.813
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İkinci el gtx 970 al %40-50 fazla performans al,cebinde 400 TL kalsın. Sıfır ürün alınmayacak duruma geldi ülke 1,5 senedir.1 haftada iyice mantıksızlaştı sıfır ürün almak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gobl1n kullanıcısına yanıt
    Anakartım Gigabyte GA-H97M-HD3 Ekran kartı gtx 670 zotac 4gb İşlemcim i3 4160 ram 1600 mhz ddr3 8gb x1
  • Al Swearengen kullanıcısına yanıt
    Aynen kardeş dolar hafiften düşmeye başladı ama hayla inmedi fiyatlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: dartblink123

Anakartım Gigabyte GA-H97M-HD3 Ekran kartı gtx 670 zotac 4gb İşlemcim i3 4160 ram 1600 mhz ddr3 8gb x1
    Hocam sen n'aptın? Bahsi geçen bütü3n kartları tokatlar o 670. En az 1060 upgrade olur senin için. RAM'i yükseltmek bazı oyunlarda fayda sağlar. 2x8 GB dual channel.

• quote:

Orijinalden alıntı: gobl1n

Hocam sen n'aptın? Bahsi geçen bütü3n kartları tokatlar o 670. En az 1060 upgrade olur senin için. RAM'i yükseltmek bazı oyunlarda fayda sağlar. 2x8 GB dual channel.

Alıntıları Göster
    benim kartım model olarak güçlü evet ama elimdeki kart sıkıntılı
  • quote:

benim kartım model olarak güçlü evet ama elimdeki kart sıkıntılı

Alıntıları Göster
    Performans kaybı desem doğru olur
    1060 alsam darboğaz oluyor % 20 ye yakınAsus strix VS Msi gaming (Konu kitlenebilir)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dartblink123 -- 16 Ağustos 2018; 20:40:17 >
  • gaming x ve strixde vrmler ve ramler acıkta ikiside çöp model, G1 ikisinden de üstün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 16 Ağustos 2018; 20:57:15 >
  • dartblink123 D kullanıcısına yanıt
    Elimde olan oyunların çoğunu oynayamıyorum just cause 3 var 30 fps veriyor düşükte arada crashlar falan need for speed paybacke giremiyorum bile dx hatalrı falan veriyor araştırıyorum çözülmüyor falan soğdum 3dmark testinde time spy da 1600 puan aldı 1600 düşük gtx 1050 bile 2800 alıyor
  • quote:

1060 alsam darboğaz oluyor % 20 ye yakın
    Doğrudur. Ben işlemciyi atlamışım. Onu yüzdeyle ölçmek zor da, ağır bottleneck olur. O CPU kalacaksa, bahsi geçen GPU'lar mantıklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gobl1n -- 16 Ağustos 2018; 21:23:1 >
  • quote:

Elimde olan oyunların çoğunu oynayamıyorum just cause 3 var 30 fps veriyor düşükte arada crashlar falan need for speed paybacke giremiyorum bile dx hatalrı falan veriyor araştırıyorum çözülmüyor falan soğdum 3dmark testinde time spy da 1600 puan aldı 1600 düşük gtx 1050 bile 2800 alıyor
    Bunun GPU'dan kaynaklı olduğu kanaatine nereden vardınız? Belki işletim sistemi, belki disk, belki PSU, belki anakart?

• quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

gaming x ve strixde vrmler ve ramler acıkta ikiside çöp model, G1 ikisinden de üstün.
    75W TDP'de VRM soğutucusu lüzumsuz.

Çünkü daha önce mavi ekran ve mönitörde renklerin oluşması oyun açılınca ses takılması yeni olamaya başladı az önce csgo oynadım 100 fps iken 50 fps düştüğünü gördüm zaten oyunda olan bir sıkıntı başka parçadan kaynaklanmaz diye düşünüyorum userbechmark testlerindede zaten bütün sistem iyi sadece grafik kartı sıkıntılı olarak gözüküyor ve kendi performansını yitirmiş zaten fps değerleri testlerde olması gerekenden çok düşük çıkıyor
    ondan sonra benim işlemcim ile yapılmış 1060 testlerinine baktım ve darboğaz yok denecek kadar azdı
  • Merak eden arkadaşlar varsa galax en güçlü ve en ucuz ekran kartıdır 1050de
    Eğer rahatsız edecek derecede olursa aldıktan sonra değiştiririm anakart işlemciyi
  • quote:

Eğer rahatsız edecek derecede olursa aldıktan sonra değiştiririm anakart işlemciyi
    Yapılması gereken problemin kaynağını bulmak. Aksi taktirde, boşu boşuna daha güçsüz bir karta para verebilirsin.

En iyisi, yakınlarda bir arkadaşınla farklı komponentleri farklı makinelere takarak test etmek.

Deniyeceğim
    Bende şöyle bir sorunda var cpu gpu kullanımı ayarları full yapınca %100 oluyor 40 fps falan alıyorum ama düşük ayarlarda 100 fps falan istiyorum fakat düşük ayarlarda %30 kullanıyor ikisinide ve 70 60 alıyorum bu kullanımdanmıdır bilmem ama fps drop oluyor 20 fpse kadar düşüyor ama elinde sonunda yeni bir kart almam lazım 7 yılık kart fazla dayanmayacak gibi duruyor 3 kere baştan kurdum kasa değiştirdim yanlış kablo da olmayacağını biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dartblink123 -- 16 Ağustos 2018; 23:33:22 >
  • quote:

Bende şöyle bir sorunda var cpu gpu kullanımı ayarları full yapınca %100 oluyor 40 fps falan alıyorum ama düşük ayarlarda 100 fps falan istiyorum fakat düşük ayarlarda %30 kullanıyor ikisinide ve 70 60 alıyorum bu kullanımdanmıdır bilmem ama fps drop oluyor 20 fpse kadar düşüyor ama elinde sonunda yeni bir kart almam lazım 7 yılık kart fazla dayanmayacak gibi duruyor 3 kere baştan kurdum kasa değiştirdim yanlış kablo da olmayacağını biliyorum.
    Bana sıkıntı CPU gibi geliyor. Online oynarken mi oluyor? 670'in bir şeyi yok. Hala taş gibi kart.

Edit: 670, 680, 770. Hep aynı çip. Gerçekten, hala iyi bir karttır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gobl1n -- 16 Ağustos 2018; 23:58:47 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.