Şimdi Ara

Asus s510uq kasıyor DİSK %100 her çözümü denedim (VİDEOLU)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. 2 Hafta önce vatandan aldığım asus s510uq acayip ve saçma bir şekilde kasıyor. Diskin %100 kullanımından kaynaklı olduğunu biliyorum. Hatta bazen oyunlarda anlık olarak(10-12 saniye) fpsi 5-10a düşürüyor ve oynanmayacak bi seviyeye getiriyor. Çok can sıkmaya başladı bilgisayari cok begenerek aldım.

Video :https://drive.google.com/open?id=1neuyBOvL7IxSzgCgEJLS7DNM85ZssACK

Bilgisayarin Özellikleri :

12GB Ram
    Nvidia 940MX Ekran Kartı 2GB
    1TB HDD
    İ5 7200u Turbo ile 3.1 Ghz
    1920X1080 FHD IPS Ekran

Evet çok über bir bilgisayar değil ama bu saçma kasmaları yapmamalı. Şimdi bir sorum var. SSD alırsam ve windowsu ona kurup oyunlarıda hdd ye kurarsam yine oyunlarda ki anlık fps düşüklüğüne uğrarmıyım?

Asus s510uq kasıyor DİSK %100 her çözümü denedim (VİDEOLU)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert535 -- 13 Aralık 2017; 1:3:43 >

• Görev yöneticisinden diski hangi programın veya uygulumanın kullandığını içeren bir screenshot atarsan daha iyi yardımcı olabilirim
  • kasparov3 kullanıcısına yanıt
    Hocam değişkenlik gösteriyor ama şöyle söyliyim genellikle system çok kullanıyor
  • mert535 M kullanıcısına yanıt
    1-Windows + X tuşuna bas komut istemicisi ( yönetici ) yi aç
    2-Konsola net.exe stop "Windows Search" yaz (tırnak işaretleri de olucak büyük küçük harfe dikkat ederek).
    3-Sonra konsola net.exe stop superfetch yaz
    Ben böyle halletim aynı sorun vardı bendede System Hdd usage %100 den inmiyordu. Arada yine %100 olabilir ama hemen düşer merak etme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kasparov3 -- 14 Aralık 2017; 1:5:48 >
  • kasparov3 kullanıcısına yanıt
    Yorum için teşekkürler fakat inanin her yolu denedim artik hddnin sorunlu oldugundan eminim. Bugun teste soktum hdd. 2 haftada servis yolu gözüktü. Bakalım insallah sifirlayip geri gondermezler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyunlarda fps düşmesi HDD değil ekran kartı yazılımı kaynaklı olmasın. Nvidia ekran kartı yazılımı bu aralar sorunlu.
  • ssd alırsan sıkıntın çözülür.anlık düşüşler ekran kartından olabileceği gibi hdd den de olabilir.bildiğiniz gibi hdd lerin okuma hızı düşük birde w10 da %100 disk sorunu var.
  • Genel olarak bilhassa w10 tarafında ssd bir nevi şart aslında. Hdd dock alıp ikinci disk olarak mevcut diskinizi depolama yapıp 250 gblık bir ssd daha iyi olur.
  • Kardeşim birebir aynı sorun aynı bilgisayar bende yaşıyorum yeni olmasına rağmen yapıyor ne yaptın çözebildin mi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.