Şimdi Ara

ASUS ROG GL502VT-FY034T (GTX970M) Kullanıcı Kulübü (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.042
Cevap
13
Favori
34.930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selamlar arkadaşlar, M2 SSD kullanmak isteyenlere yardımcı olmak için bir paylaşım yapmak istedim,

geçen haftalarda hepsiburada'dan 960 Evo 250 gb M2 almıştım, Asus ile görüşmelerim sonucunda, m2 SSD'yi kendiniz takabilirsiniz dediler. Ben de uzman bir arkadaşıma vidalarına ve kasasına zarar vermeden taktırdım. Aslında kendimiz de takabiliriz, zor değil ama ben riske atmak istemedim laptopu.

gelelim asıl noktaya; samsung data migration (960 evo için söylüyorum) normalde sorunsuz kopyalıyor gibi, sistemde f olarak görünüyor SSD ama sanırım tam anlamıyla sistemi kopyalamıyor. 3 ya da 4 defa denedim, bios ayarlarından ilk boot SSD yaptım lakin sorun veriyor açılırken. Yeni bir işletim sistemi kurmak tabiki çözümdü ama orjinal windowsu da kaybetmek istemiyordum. Tekrar Asus'u aradım. Yeni bir sistem kurmak, cihazı servis dışı bırakır mı diye; donanımsal bir sorun yaratmadığı sürece olabilir dediler.

Nerdeyse Usb'den yeni bir sistem kurma noktasına gelmiştim ki, bir sitede şu linke rastladım;

https://www.partitionwizard.com/partitionmanager/samsung-data-migration-tool-failed-to-migrate-system.html

Başka bir klonlama programı ""MiniTool Partition Wizard". Son olarak bu seçeneği denedim, laptopu kapattı bir ara siyah ekranda kopyalamaya devam etti. İşlem bitince yeniden açıldı tabi yine HDD'deki windows'tan. Bu sefer yeniden başlatırken F2 ile bios'ta ilk boot'u SSD yapınca, sorunsuz bir şekilde, SSD'den windows açıldı. HDD görünmedi bile. Disk yönetiminden HDD'yi görünür yapıp, biçimlendirdim ve mutlu son.

Sanırım bu 960 evo'lar, 850'ler gibi data migration programı ile tam olarak kopyalanmıyor. Bilginize. Umarım Yardımcı olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: osenyuzlu

selamlar arkadaşlar, M2 SSD kullanmak isteyenlere yardımcı olmak için bir paylaşım yapmak istedim,

geçen haftalarda hepsiburada'dan 960 Evo 250 gb M2 almıştım, Asus ile görüşmelerim sonucunda, m2 SSD'yi kendiniz takabilirsiniz dediler. Ben de uzman bir arkadaşıma vidalarına ve kasasına zarar vermeden taktırdım. Aslında kendimiz de takabiliriz, zor değil ama ben riske atmak istemedim laptopu.

gelelim asıl noktaya; samsung data migration (960 evo için söylüyorum) normalde sorunsuz kopyalıyor gibi, sistemde f olarak görünüyor SSD ama sanırım tam anlamıyla sistemi kopyalamıyor. 3 ya da 4 defa denedim, bios ayarlarından ilk boot SSD yaptım lakin sorun veriyor açılırken. Yeni bir işletim sistemi kurmak tabiki çözümdü ama orjinal windowsu da kaybetmek istemiyordum. Tekrar Asus'u aradım. Yeni bir sistem kurmak, cihazı servis dışı bırakır mı diye; donanımsal bir sorun yaratmadığı sürece olabilir dediler.

Nerdeyse Usb'den yeni bir sistem kurma noktasına gelmiştim ki, bir sitede şu linke rastladım;

https://www.partitionwizard.com/partitionmanager/samsung-data-migration-tool-failed-to-migrate-system.html

Başka bir klonlama programı ""MiniTool Partition Wizard". Son olarak bu seçeneği denedim, laptopu kapattı bir ara siyah ekranda kopyalamaya devam etti. İşlem bitince yeniden açıldı tabi yine HDD'deki windows'tan. Bu sefer yeniden başlatırken F2 ile bios'ta ilk boot'u SSD yapınca, sorunsuz bir şekilde, SSD'den windows açıldı. HDD görünmedi bile. Disk yönetiminden HDD'yi görünür yapıp, biçimlendirdim ve mutlu son.

Sanırım bu 960 evo'lar, 850'ler gibi data migration programı ile tam olarak kopyalanmıyor. Bilginize. Umarım Yardımcı olur.

Bence en temizi 70 lira verip servise yaptırmak. Hem klonlamıyorlar ssdye yeni kurulum yapıyorlar.Klonlamaya göre çok daha saglıklı oluyor bu şekilde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RavenoLL -- 10 Mart 2017; 17:49:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• RavenoLL R kullanıcısına yanıt
    evet çok bir ücret değil ama, İstanbul'a kargo ile gönderip tekrar kargo ile ürünü almak biraz beni korkuttu açıkcası. Malum kargolar ezik büzük geliyor genelde :)
  • evet arkadaşlar, normal HDD'de 1 dakika civarında açılan sistem. Şuan 9 / 10 saniye civarında açılıyor.

Ekte de kendi masaüstü pc im ile Asus laptop taki disk okuma yazma değerlerini paylaşıyorum. Bir fikir olur M2 SSD almak isteyenlere...
    http://hizliresimyukle.com/image/CeLl5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osenyuzlu -- 10 Mart 2017; 18:17:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Litheart

Merhaba ben de samsung ile klonladim fakat ssd c olarak degil f olarak cikti. Hdd den boot ediyor gene. Siz bunun haricinde ne yaptiniz ?

Yukarıda sizle aynı sorunu yaşayan başka bir arkadaş nasıl çözdüğünü yazdı hocam. Dilerseniz siz de aynı şekilde deneyebilirsiniz.
  • Windowsu sıfırladıktan sonra orjinal başlangıçta gelen tema kayboldu normal w10 teması oldu.Sizden ricam biriniz temayı bana upload edebilir mi ?

Masaüstü-Sağ tık-Kişiselleştir-Temalar-Tema ayarları-Temalarıma sağ tıklayak paylaşmak üzere kaydet diyebilirsiniz

İlk başta gelen rog temasından bahsediyorum.

Biriniz upload ederse çok makbule geçer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RavenoLL

Windowsu sıfırladıktan sonra orjinal başlangıçta gelen tema kayboldu normal w10 teması oldu.Sizden ricam biriniz temayı bana upload edebilir mi ?

Masaüstü-Sağ tık-Kişiselleştir-Temalar-Tema ayarları-Temalarıma sağ tıklayak paylaşmak üzere kaydet diyebilirsiniz

https://drive.google.com/open?id=0B04KUp59S30oeE45YkVsVm1GUGc

Yükledim. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: der ve gider

quote:

Orijinalden alıntı: RavenoLL

Windowsu sıfırladıktan sonra orjinal başlangıçta gelen tema kayboldu normal w10 teması oldu.Sizden ricam biriniz temayı bana upload edebilir mi ?

https://drive.google.com/open?id=0B04KUp59S30oeE45YkVsVm1GUGc

Yükledim. :)

Çok teşekkürler hocam oldu

• Benim laptopun iade ürün olabileceği konusunda asusla görüştüm.Onarım gördüğüne dair sistem kaydı bulunmadığını söylediler. İade ürünlerin onarılıp satıldığını ancak böyle bir durum olduğunda sistemde kesinlikle kaydı olacağını belirtti.Şöyle bir zıtlık var ama.Ilk başta telefonla görüştüm benim güvenlik bandını anlattım. Bazen o şekilde güvenlik bantlarıda olabildiğini söyledi. biraz sıkıştırınca canlı destekten fotoğrafını yollamamı istedi. Canlı destekte böyle bir güvenlik bantlarının olmadığını söyledi. Birde ekranın Asus yazan çerçevesinde iki tane zor belli olan iz buldum. Ekran değişikliğinde meydana gelebileceğini düşünüyorum.Bunuda canlı destekte söyledim onlarda hepsiburada ile iletişime geç dediler.Yani ürün iade olduğu belli ama Asus gibi bir marka bile cihazı onarıp sisteme bilerek kayıt yapmamış muhtemelen.Hb yı arasam ürünü yollayın diyecekler cihaz servislerde rezil olacak.

Ne yapsamda cihazın iade ürün olduğunu kabul ettiremiyecem.Üründen memnunum parasınıda fazlasıyla hak ediyor ama ülkemizde herkesin kafasına göre iş yapması ve milletin keriz yerine konulması canımı çok sıkıyor. Hakkımı arayım dedim ama maalesef onuda yaptırmıyorlar.Yapacak bir şey yok koyun taklidi yapacaz artık.

Kusura bakmayın baya uzun oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: mergen516

Benim laptopun iade ürün olabileceği konusunda asusla görüştüm.Onarım gördüğüne dair sistem kaydı bulunmadığını söylediler. İade ürünlerin onarılıp satıldığını ancak böyle bir durum olduğunda sistemde kesinlikle kaydı olacağını belirtti.Şöyle bir zıtlık var ama.Ilk başta telefonla görüştüm benim güvenlik bandını anlattım. Bazen o şekilde güvenlik bantlarıda olabildiğini söyledi. biraz sıkıştırınca canlı destekten fotoğrafını yollamamı istedi. Canlı destekte böyle bir güvenlik bantlarının olmadığını söyledi. Birde ekranın Asus yazan çerçevesinde iki tane zor belli olan iz buldum. Ekran değişikliğinde meydana gelebileceğini düşünüyorum.Bunuda canlı destekte söyledim onlarda hepsiburada ile iletişime geç dediler.Yani ürün iade olduğu belli ama Asus gibi bir marka bile cihazı onarıp sisteme bilerek kayıt yapmamış muhtemelen.Hb yı arasam ürünü yollayın diyecekler cihaz servislerde rezil olacak.

Ne yapsamda cihazın iade ürün olduğunu kabul ettiremiyecem.Üründen memnunum parasınıda fazlasıyla hak ediyor ama ülkemizde herkesin kafasına göre iş yapması ve milletin keriz yerine konulması canımı çok sıkıyor. Hakkımı arayım dedim ama maalesef onuda yaptırmıyorlar.Yapacak bir şey yok koyun taklidi yapacaz artık.

Kusura bakmayın baya uzun oldu.

Kesinlikle haklısınız. Hakkımızı bile arattırmıyorlar, herkes kandırma derdinde. Neyse ki ucuza aldık cihazları, yoksa çok olay çıkardı.

• Canlı destekle görüşürken bide bu ssd takma olayını sorayım dedim.Sizin modelde alt kapakta ayrı bir bölüm yok maalesef siz takamazsınız, alt kapak tamamen açılması gerekiyor, eğer kapağı açıp kendiniz takarsanız garanti dışı kalır dedi.Aynı modeli kullanan bir çok kullanıcıya takabilirsiniz demişler deyincede çok üzgünüm ama yanlış bilgi verilmiş gibi görünüyor dedi. Her çalışan farklı bir şey söylüyor.

Ssd yi illa kendim takacam diyenler kesinlikle asus canlı desteğe bağlanıp sorsunlar ve olumlu cevap çıkarsa ss alıp taksınlar. Bence olumlu cevap verecek bir çalışana denk gelene kadar sorun.

• Bende bu ürünü ilk alanlardan biriydim herkesde olduğu gibi bendede hdd cızırtı sorunu vardı pek takmadım fakat pc de gözle görülür bir yavaşlık vardı geçen günlerde mavi ekran aldım ve pc boşta dururken bile mavi ekran almaya başladım onun dışında çok basit işlemlerde dosyalarımda flan gezerken en basitinden yanıt vermiyor hatası alıyordum ve pc birkaç dk kilitleniyordu iyice sıkıldım bu durumdan ve bu sabah kargoyla gönderdim umarım sorunu bulup parçayı değiştirir gönderirler :)

• quote:

Orijinalden alıntı: mergen516

Canlı destekle görüşürken bide bu ssd takma olayını sorayım dedim.Sizin modelde alt kapakta ayrı bir bölüm yok maalesef siz takamazsınız, alt kapak tamamen açılması gerekiyor, eğer kapağı açıp kendiniz takarsanız garanti dışı kalır dedi.Aynı modeli kullanan bir çok kullanıcıya takabilirsiniz demişler deyincede çok üzgünüm ama yanlış bilgi verilmiş gibi görünüyor dedi. Her çalışan farklı bir şey söylüyor.

Ssd yi illa kendim takacam diyenler kesinlikle asus canlı desteğe bağlanıp sorsunlar ve olumlu cevap çıkarsa ss alıp taksınlar. Bence olumlu cevap verecek bir çalışana denk gelene kadar sorun.

Valla en az 5 kişi sorduk açabilirsiniz bir sorun olmaz dediler. Biz de açıp taktık. Sadece vidaları çıkartıp takıyorsun garantilik bir durumu yok ki hiçbir şeyi sökmüyorsun yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nakahella -- 15 Mart 2017; 11:35:9 >

• Forumda okuduğuma göre bana söyleneni daha öncede bir kaç kişiye söylemişler. Bu ssd takma ortada olan bir durum, müşteri hizmetlerindeki konuştuğumuz kişiye göre değişiyor. Bencede temiz yaparsak işlemi sıkıntı olmaz gibi duruyor ama yinede canlı destekten olumlu cevabın ekran görüntüsünü almakta fayda var

• Geçmiş olsun umarım cihaz onarılıp güzel şekilde gelir. Inşallah diğer arkadaşların pclerde aynı sıkıntı olmaz yani kronik sorun haline gelmez.

• İnşallah hocam teşekkür ederim iyi dilekleriniz için umarım kronik değildir dediğiniz gibi arada bizi buluyor işte böyle şeyler

• Arkadaşlar merhaba ben laptopa tekrar windows 10 kurdum fakat sanki artık fan daha sesli çalışıyor. Standart internette gezinirken fan duyulacak şekilde çalışıyor ama oyun oynar gibi de değil. Bir süre sonra çok sessiz bir hale geçiyor. Acaba yüklemem gereken bir driver mı var yoksa bios ayarları mı sıfırlandı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Litheart

Arkadaşlar merhaba ben laptopa tekrar windows 10 kurdum fakat sanki artık fan daha sesli çalışıyor. Standart internette gezinirken fan duyulacak şekilde çalışıyor ama oyun oynar gibi de değil. Bir süre sonra çok sessiz bir hale geçiyor. Acaba yüklemem gereken bir driver mı var yoksa bios ayarları mı sıfırlandı ?

Hocam bende format attım sizinle aynı durumu yaşıyorum, çözüm bulabilirseniz beni de bilgilendirin lütfen
  • unicornek kullanıcısına yanıt
    Tamam mutlaka haber veririm
  • Arkadaşlar, bilgisayarı ilk aldığı haliyle kullanan yani içinde yüklü gelen programları silmeyeniniz varsa program ekle kaldırın resmini atabilir mi? Eksik program yada driver kaldı mı tespit etmek istiyorum. Yada bu konuda tavsiyesi olan varsa memnun olurum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.