Şimdi Ara

Asus Pg279Q denemesi / 4k Oyun fpsleri - 1080 Ti - Samsung U28D590D (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
195
Cevap
2
Favori
8.853
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1080p, 2k ve 4k monitörlerin hayırlı olsun o zaman bide çalıştığım yerde yüzlerce monitör var ben senin kadar deneyemedim hepsini denemişin maşallah googleye gtx 980 test yazıp fps lere bakıp sonra yok 4k da düşük kalmış diyerek yorum yapan 1080p aşığı yuttum say. Cevap yazmazsan sevinirim.
  • 35-60 fps arası öylede bi zevk veriyor ki burda 5 kişi gta dan çıktık ne diyo bu diye yorumuna bakıyoruz ki aynı kişiler far cry 4 de 50 fps yi beğenmemiştik O zaman bende senin gibi at gözlüğü takıp 1080p de oyun oynamak hiç bir zaman zevk vermez diyim. Konu hz olayına gelirse sen 60 fps 60 hz de nasıl mutlu oluyorsun millet boşamı g sync çıkarıyor diye sorarlar adama. Sen 60 fps de mutlusun ben 4k da 60a yakın fps lerde mutluyum zevklerden bahsediyorum anlıyorsun değil mi ? 10 fps az olur ayna gibi görüntü olur. Anladığını umuyorum ana konu zevkler herkesin aynı rengi sevmemesi gibi bak bunu bi düşün başarırsın. Görüşmemek üzere.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JeaLeusy

35-60 fps arası öylede bi zevk veriyor ki burda 5 kişi gta dan çıktık ne diyo bu diye yorumuna bakıyoruz ki aynı kişiler far cry 4 de 50 fps yi beğenmemiştik O zaman bende senin gibi at gözlüğü takıp 1080p de oyun oynamak hiç bir zaman zevk vermez diyim. Konu hz olayına gelirse sen 60 fps 60 hz de nasıl mutlu oluyorsun millet boşamı g sync çıkarıyor diye sorarlar adama. Sen 60 fps de mutlusun ben 4k da 60a yakın fps lerde mutluyum zevklerden bahsediyorum anlıyorsun değil mi ? 10 fps az olur ayna gibi görüntü olur. Anladığını umuyorum ana konu zevkler herkesin aynı rengi sevmemesi gibi bak bunu bi düşün başarırsın. Görüşmemek üzere.

Yav he tamam 35-60 fps'de akıcıymış peh peh peh ... Haydi troll kardeşim haydi başka kapıya.

[X] Bu konuyu gizle* butonuna basıp bu konuyu gizliyorum mümkünse daha görmek istemiyorum bu saçmalığını.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frozzy45 -- 26 Ağustos 2015; 21:27:46 >

• Daha ne yazdığımı anlayamıyorsun neyse 60 fps 60 hz de akıyormuş 1 sene önce 17" monitörde 20 fps de oyun oynayan adamlar şimdi akıcılık der oldu sanki biz akıcılık düşüyor diyoruz Konu benim haydi sen başka kapıya
  • Anladığım kadarıyla 4k da AAA kalitedekilerin bazılarını oynatıyor farcry 4 gibi ama Battlefield hardline da meseka 4k ultrada acarmi ya da Assassins Creed Unity de ultra 4k acarmi
  • Henüz denemedim Tomb raider bittikten sonra Watch Dogs ve Assassin's Creed serilerine bakıcam onlarıda paylaşırım.
  • quote:

milleti kandırmadan önce 60-70 FPS alıyorum dediğin oyunun videosunu koy da bir görsünler önce milleti kandırma derken milleti kandırmak kendini kandırmak ne kadar tuhaf dimi ? 60-70 fps arası oynuyorum değil 35 - 60 fps arası sahneye göre alıyorum yazdım.

60 - 70 fps ile 35 - 60 fps arasında bi 980 ti kadar daha fark var önce laflarımı çarpıtmadan yaz. Videoya bakmadan cevap yazıyorum çünkü videoda 6:51 zamanında MSAA x4 yaptığında 4K çözünürlükte FPS değerinin nasıl yarıya düştüğünü görürsün yazmışın. Bu biraz algı eksikliğinden birazda msaa ne demek bilmediğinden kaynaklanıyor ve bende msaa ayarının kapalı olduğunun hala farkında değilsin yansıma msaa yazan ayarı msaa sanıyorsun. 4k da msaa nın görüntüye etkisi olup olmadığı konusundada bir bilgin yok çünkü görmedin sağdan soldan okuduğunla duyduğunla yorum yapmaya çalışıyorsun kendince.

Bence kendini haklı çıkarmak için 70 fps yazıp durmana gerek yok ki benim yazmadığım senin inatla 70 fps yazdığın bu konuşma tarzından kişiliğinide analiz edebilirim. He şimdi benim dediğim 35 ile 60 fps arası sahneye göre oynuyorum dediğim kısma gelince hayır oynayamazsın video istiyorum mu diyorsun ? ve bir diğer konu ben video çekerim videoda 35 ile 60 fps arası fps alırsam ne diyeceksin ?

yaw he he
    videoyu izle ondan sonra yorum yap
    belki bilgilenirsin ayrıca bişi bilmediğin belli bol keseden salla bakalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: StarForce

quote:

milleti kandırmadan önce 60-70 FPS alıyorum dediğin oyunun videosunu koy da bir görsünler önce milleti kandırma derken milleti kandırmak kendini kandırmak ne kadar tuhaf dimi ? 60-70 fps arası oynuyorum değil 35 - 60 fps arası sahneye göre alıyorum yazdım.

60 - 70 fps ile 35 - 60 fps arasında bi 980 ti kadar daha fark var önce laflarımı çarpıtmadan yaz. Videoya bakmadan cevap yazıyorum çünkü videoda 6:51 zamanında MSAA x4 yaptığında 4K çözünürlükte FPS değerinin nasıl yarıya düştüğünü görürsün yazmışın. Bu biraz algı eksikliğinden birazda msaa ne demek bilmediğinden kaynaklanıyor ve bende msaa ayarının kapalı olduğunun hala farkında değilsin yansıma msaa yazan ayarı msaa sanıyorsun. 4k da msaa nın görüntüye etkisi olup olmadığı konusundada bir bilgin yok çünkü görmedin sağdan soldan okuduğunla duyduğunla yorum yapmaya çalışıyorsun kendince.

Bence kendini haklı çıkarmak için 70 fps yazıp durmana gerek yok ki benim yazmadığım senin inatla 70 fps yazdığın bu konuşma tarzından kişiliğinide analiz edebilirim. He şimdi benim dediğim 35 ile 60 fps arası sahneye göre oynuyorum dediğim kısma gelince hayır oynayamazsın video istiyorum mu diyorsun ? ve bir diğer konu ben video çekerim videoda 35 ile 60 fps arası fps alırsam ne diyeceksin ?

yaw he he
    videoyu izle ondan sonra yorum yap
    belki bilgilenirsin ayrıca bişi bilmediğin belli bol keseden salla bakalım.

Üzüldüm cevap veremeyip kıvırmana

• JeaLeusy kullanıcısına yanıt
    Hocam gta v tomb falan urasilinmis oyunlar bi 4k ile arma 3 mp full kisi bir wasteland yada king of the hill oynayip fps degerlerini yazarmisiniz ?

Tabi "Yazabilirseniz"

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne demek istediğini çok anlamadımda verdiğin oyunlar ilgi alanıma girmiyor.

• quote:

Merhaba arkadaşlar,

Konuyu açma sebebim gtx 980 gibi kartların 1080p gibi çözünürlüklerde kullanılması ki gtx 970 bile size 4kda çoğu oyunu oynatır.

Forumda herkes 4k için erken diyor videolarda bakıyorum gtx 980 ti'den sli yapıyolar anca oynattı falan diyolar en güvebilir forumlara bakıyorum 4k da 15-20 fps ler girilmiş bunlar bana biraz saçma geliyor. Arkadaşların kasmıyor diye oynadığı oyunda benim gözüm kasma algılar mesela öyle kasmayı algılamayan biride değilim. Ben gigabyte gtx 980 g1 ve samsung u28590d 4k monitör kullanıcısıyım ve 4k da onlarca oyunu highda bile değil çoğunu ultrada oynadım hala oynuyorum. Yıllarca 1080p monitör kullandım msaa özelliğini açtığımda görüntüye baya etkisi oluyordu ama 4kda msaa açmaya gerek olmuyor çünkü farkı anlaşılmıyor. Msaa dışında düşünebildiğiniz ne varsa açın tek gtx 980 ile çoğu oyun sorunsuz oynanıyor. Ayrıca oyunlar eski olsa bile çoğunda 4k çözünürlük oluyor oyun modu açıkken battlefield bad company 2'den aldığım görüntüyü 1080p de en iyi grafikli oyun bile veremez. Sadece bir ekran kartı için 1-2 ay çalış 2500 tl gibi miktar para ver (1450 tl ye forumdan almıştım) sonrada ama 4kda yetersiz kelimesini kullan komik oluyor. İşten zaman bulabildiğim kadar oynadığım oyunlardan bir kaç örnek verecek olursam ;

Battlefield 4 (online) Herşey ultra msaa kapalı sorunsuz oynuyorum 1 aydır. Sadece bazı sahnelerde çok az kasma oluyor oda çok ender olduğundan ayar kısmaya gerek duymadım.

Gta V Kasma sorunu olmadan 35 - 60 fps arasında oynuyorum görüntüyü siz tahmin edin. Ayarların resmi ;

Tomb Raider Herşey fulde gölgeler normalde saç kalitesi açık (Saç kalitesi 15'e yakın fps farkettiriyor) msaa kapalı şekilde oynuyorum bazı sahnelerde 30 un altını gördüm ama bunu %10 luk sahneler için söyleyebilirim o yüzden ayar kısmadan oynuyorum. Ayarların resmi ;

Middle Earth Shadow of Mordor Herşeyi ultraya alıp herşey açık şekilde oynadığımda en düşük 30 fps ile oynuyorum. 30-35 fps de biraz kasma hissediyorum hangileri olduğunu hatırlamıyorum 1-2 ayarı ultradan high'a çektiğimde kasma sıfırlanıyor.

FarCry 3 Herşey ultrada 45-50 fps arasında oluyor fakat far cry 50 ye yakın fps lerde bile biraz kasma hissettiriyor gene aynı şekilde bir kaç ayar high'a çektiğimde sorun kalmıyor.

FarCry 4 Oyunun daha başlarındayım oynamaya zaman bulamıyorum fakat sistemi zorlayan oyunlardan sadece bu oyunda bazı şeylerde orta ayara düştüm şuana kadar. Ultrada oynanabilirlik düşüyor o yüzden orta ve yüksek ayar karışımıyla oynuyorum.

Call of Duty: Advanced Warfare Herşey fulde sorunsuz bitirdim.

Devil may cry 4-5 Special edition ve son oyununu oynadım. Msaa falanda açtım herşey fulde 60 fps civarlarındaydı çok zevk vermediği için bıraktım.

Ryse Oyunu bitireli 1 ay oldu kaç fps değeri aldığımı hatırlamıyorum ama biraz zorlamıştı 4k da. Ayar kıstım mı net hatırlamıyorum ama sonuç olarak 4kda zevkle bitirdim.

DiRT 3 4kda herşey açık sorunsuz bir şekilde oynanıyor.

Blur Arkadaşlarla eğlencesine biraz oynadık geçen gün 4k da herşey ful sorunsuz.

FIFA 15 4kda fulde sorunsuz oynuyorum fakat 1080p konsollardan pek farkını anlamıyorum 4k da fifa daha başarılı olabilirdi.

Pro Evolution Soccer 2015 Oyunun 4k desteği yok yama ile 4k oluyor farkedince şaşırmıştım kaç senelik oyunlarda var peste yok. Monitörü aldığım gün 4kda ilk pesi denemiştim ve görüntüyü beğenmemiştim yamayla yaptığımdan dolayı. Sonra monitörden oyun modunu açtım ve yani nasıl desem bi oyun modu bu kadar renk ve netlik katabilir monitörün oyun modundan ayrıca bahsedicem.

Battlefield Bad Company 2 Herşey fulde kasma yok oyun moduyla birleşince harika görüntü.

Medal of Honor: Warfighter Aynı herşey fulde kasma yok oyun moduyla birleşince harika görüntü.

Knight online Fazla dolanmadım girip hemen fps lere baktım çıktım bırakalı bir kaç ay oldu zaten oynayanlar bilir bırakması zordur. 4k da da olsa 1080p dede olsa gtx 980 de olsa maradonda kasma oluyor onun dışında hiç bir yerde kasma yok. 4kda ve oyun modunda knight online bile gerçek gibi oldu ama skil bar vs küçük kaldı oyun 4k ya optimize edilmemiş ki optimize ve knight online çok uzak şeyler. Bu oyun sayesinde bilgisayarı sevdim bu oyun sayesinde bilgisayarı topladım diyebilirim.

Bu monitörün çok başarılı bir oyun modu var 4k yı 4k yapan bir etken benim için. Açmayı unutursam sorun yok ama abartısız oyun modu açıkken geri normal moda aldığımda o anki gözün hissettiği fark 4k dan 1080p ye düşmek gibi birşey. isteğinize göre resimde atarım ama resim boyutları ciddi anlamda büyük oluyor ve telefonla çekeceğimden tam anlamazsınız.

Bu parçalara bu kadar para vermek mantıklı mı bilemem ama benim senelerimi aldı bu duruma getirmek. Onlarca parça değiştirerek bir çok kez cebimdeki son parayı koyarak birşeyler yaptım genelde güvenilir kişilerden 2. el aldım yurt dışından getirttim veya çalıştığım yer iyi bir indirim yaparsa sıfır aldım. Şuan 4k dan ve sistemden memnunum sormak istediğiniz soru olursa cevaplarım.

iyi forumlar.

canavar kart

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sysmon -- 8 Kasım 2015; 20:11:18 >

• Bu ara cs go yada film dizi ağırlıklı zaman geçirdiğim için konuyu güncellemedim. Bir kaç oyun daha eklicem kısa sürede.

• 980 ve 4k saka gibi :))

• Aynen hocam 3 tane 980 ti mi gerekirdi yoksa odamı yetmezdi ? Gözünüzü seveyim bari sen yapma

Bu arada inanmayan olursa örnek gta da o ayarlarda 4k da oynayamazsın gibi. Bu sefer uğraşıp telefondan video çekicem.

• quote:

Aynen hocam 3 tane 980 ti mi gerekirdi yoksa odamı yetmezdi ? Gözünüzü seveyim bari sen yapma

Bu arada inanmayan olursa örnek gta da o ayarlarda 4k da oynayamazsın gibi. Bu sefer uğraşıp telefondan video çekicem.

Ben herzaman neyse onu soylerim.firmalara forumdaki bazi fanboylar gibi tapmiyorum.980 nin 4k icin oldugunu soyleyene gulerim.haa gider baya ayar kisar ve 30 fps isimi gorur diyen varsa 970 lede 4k olur.

• amd polaris nvidia pascal bakıcağız artık 4k 60 fps verebilecekler mi
  • peki hocam 4k ekranda 1080p görüntü 1080p ekranda 1080p görüntüye göre nasıl oluyor?
  • Hobar kullanıcısına yanıt
    Normal 1080p daha net oluyor. 4k yı 1080p de kullanınca kötü görüntü.
  • Konuda hangi ayarlarda hangi oyunda kaç fps aldığımı yazdım inanmadığınız bir kısım varsa ispatlamak için elimden geleni yaparım. Özellikle bu 4k muhabbetinden sonra forumdaki insanlara güvenim kalmadı resmen herkes bilmeden konuşuyormuş. 144 hz değil mi o zaman boşver diyorsanız bilemem ama oynadığım tüm oyunları gayet akıcı ve net oynadım.
  • Yuh! 2 sene geçmiş hala 4K için erken diyen mi var? Vallaha pes yahu!

[4K UHD 3840x2160 Kullananlar Kulubü] 28"Samsung U28D590D Kullanıcı İzlenimleri
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.