Şimdi Ara

Asus P565; 800MHz'lik işlemcisiyle en hızlı akıllı telefon (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
8.869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Asus'un p565'te kullanacağı Glide arayüzünün videosu. HTC'nin touch flo 3d siyle yarışır mı siz karar verin...

http://www.youtube.com/watch?v=nopf2plEIY8
  • quote:

Orjinalden alıntı: Reis-i Eagles

Şu videoları izleyin;

http://wmpoweruser.com/?p=1712

Başka da 1 şe izlemeye gerenk kalmaz.

Bu görüntüleri izledikten sonra halâ diamond almayı düşünen var mı ?

• Asus P565 tam istediğim özelliklere sahip cihaz, HTC Touch Diamond a niyetlendiydim VGA ekran olduğundan dolayı ama Bunun performansı ve ekran parlaklığı çok iyi, ayrıca birazda fotograf kalitesi iyi olsa Turkiye'ye gelince almayı düşünüyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mwm_1

quote:

Orjinalden alıntı: Reis-i Eagles

Şu videoları izleyin;

http://wmpoweruser.com/?p=1712

Başka da 1 şe izlemeye gerenk kalmaz.

Bu görüntüleri izledikten sonra halâ diamond almayı düşünen var mı ?

EVet var ve ben aldım :) Dostum o videoyu dikkatli izlediyseniz asus'un yeni arayüzünün ne kadar yavaş çalıştığını görebilirsiniz. O yavaş denilen Diamond iyi hazırlanmış romlarda çok hızlı çalışmakta. Kendi orijinal romu ile kullanırsanız touchflo 3D yavaş çalışıyor ben çok iyi bir rom yükledim hız problemim yok. Videoda problem var diyenlere cevabım tcpmp yada core player video aayrlarınızı yapmanız gerekiyor ayarlar yapılınca takılma falan yok o da hikaye. Diamondun diğer artıları çok küçük çok hafif ince uzun olduğu için avucunuzda minik bir cep telefonu gibi duruyor kaba bir PDA gibi değil. İki modeli yan yana koyun sokaktan 100 kişiye sorun hangisi diye iddia ediyorum yüzde 90'ı diamond der. Efendim hafıza 4 gb hız 528 mhz olumsuz falan felan. Uzaktan sadece benchmarklara bakarak pek çok kişi aklınca bilimsel konuştuğunu sanıyor. Pekiyi gerçek hayatta hiç denediniz mi? Çok marifetli sandığınız cihazlar gerçek hayatta hiçde aynı performansı vermeyebiliyor. O beğenmediğiniz Diamond'u kim görse mutlaka kurcalıyor çok şık çok kibar rekleri harika muhteşem diye ifade ediyor bir kişi bile dandik bir şey diyemedi. İlk aldığım PDA casper m600'dü sırf benchmarkları yüksek diye almıştım ama dandik kasası ve yavaşlığı kalitesizliği yüzünden bıktım gittim jasjar aldım oysaki jasjarın benchmark değerleri yerlerde sürünüyordu hiçde öyle değilmiş! Cihaz adete uçuyordu hiç kimse bana casper m600 yada eten m600 her neyse onun jasjardan daha hızlı olduğunu söyleyemez. Bu mantığa aykırı farkı gözümle gördüm karşılaştırılamayacak kadar fark var. Ama o çok değerli testler diyorki efendim eten m600 jasjardan hızlıdır yalan! Jasjardan sonra Diamond aldım iyi bir rom yükledikten sonra gördümki takır takır çalışıyor touchpro almayı istiyordum Türkiye'de yoktu ve iyikide almamışım çünkü onunda kalınlığını görünce vazgeçtim bu hevesimden. Klavye çok zorunlu olmadıkça çokda gerekli değil. Büyük tuşları olan Diamondun klavyesine bir süre sonra alışıyorsunuz. Şimdi Asus kötü demiyorum o her zaman iyi cihazlar yapıyor. Ama bütün umudunuzu 800 mhze bağlamayın aldanırsınız. Bakın samsung omnia işte mağazalarda dolu gidin Diamondla ikisini açın bakın bakalım kasa kaliteleri nasıl? İçinizden tek bir kişi Ominanın kasası daha kaliteli diyebilir mi? Kaç defa Diamondu masadan düşürdüm defalarca yerde zıpladı tek bir çizik bile yok taş gibi! Omniayı düşürün bakalım ne olacak? O parlak metalik boyası bir ayda aşınır gider ama Diamondun kasası hep aynı renk kalır 3 ay oldu ne çizik var ne boya dökülmesi. Batarya süresine gelince 110 gram bu cihaz ve test ettim 2 saat 55 dakika aralıksız wi-fi ile nete bağlanabiliyor. Yedek batarya ve şarj cihazı aldım iş yerime koydum böyle bir problemimde yok ayrıca tek batarya ile sabahtan geceye kadar kullanın e-mailllere bakın 1 saat wi-fiye bağlanın 1 saat telefonla konuşun mesajları ara sıra okuyun gece bakıyorsunuz o tek batarya hala %55'lerde. Ha abartırsanız hangi cihaz 4-5 saatten fazla çalışabilirki? Arkadaşlar sizlere tavsiyem size netten verilen sözde bilimsel rakamlarla verilerle değil gidin mağazalarda inceleyin kullanıcıların yorumlarını okuyun ama cahil kullanıcıların değil tecrübeli olanların. Bu cihazlar biraz ilgi istiyor biraz merak birazda tecrübe yoksa aaa dandik bu deyip atarsınız bir köşeye. Son birşey daha 2009 yılına giriyoruz ama bazı markalar hala odun gibi şekilsiz PDA üretiyor! Şunlara estetik bir görünüm veremezler mi? Kutu gibi kasanın içine parçaları adeta sokuşturmuşlar ürün diye pazarlıyorlar. HTC gibi piyasada adam gibi cihaz yapan çok az firma var. Asusun malzeme kalitesinni çok iyi oalcağına inanıyorum ama o şekil nedir öyle? O cihazı gören kimse vaay çok güzeeel çok kiabaaar demeyecek bunu biliniz. Aynı şey Diamondda tam tersi her gören incelemek istiyor. Touchflo 3Dye sürekli hakaret eden onu kullanmayı beceremeyen arkadaşlara gelince. Bakınız o touchflo 3D takır takır çalışmakta sorun sizin parmaklarınızın onunla uyum sağlamasında. Müzik, resim, video, fotoğraflı telefon rehberi, e-postalar, smsler, web site kısayolları, program kısayolları, hava durumu bölümüyle her yönüyle çok kullanışlıdır. RAMden çok yer bu sistem ama başka bir program çalıştırmanıza gerek yok ben sadece touchflo 3D'den müzik dinliyorum hiç settignse girmiyorum program bölümüne girmeme hiç gerek yok zaten istediği kadar ram yesin cihazda yeterince bol bol ramde var. Sadece bu arayüz günlük kullanımda takıt takır çalışıyor. Kapatırsam sade tema ile cihaz uçarak çalışır ama yukarıda saydığım her özellik için ayrı bir program açmam gerekmeyecek mi? O halde neden tümünü açık halde touchflo üzerinden gayet pratik biçimde kullanmayayımki? Evet HTC bazı özellikleri mesela işlemci hızını falan hep eksik bırakabiliyorki bir üst modeli satın almanız için. Ancak şu bir gerçek işe yarar cihazlar yapıyor sağlam dayanıklı stabil çalışan cihazlar. Malum x d a-devel.... sitesinde de gerekli romları programları ve ayarları bulabiliyorsunuz. Diğer cihazlar için rom bulmanız neredeyse hayal gibi. Sizlere tavsiyem araştıramalarınızda daha dikkatli davranınız rakamlara fazla takılmayın cihazları bir yerden bulup kendiniz görün yada görenlerin tavsiyelerini alın derim iyi günler.

• Asus her zaman en hızlıdır dostum. Sadece benchmark lara bakarak değil farklı asusları kullanmış biri olarak söylüyorum. Uygulama ve oyunlarda kendini hissettiriyor. Kendim de çok farklı testler uyguladım ve internette de genel kanı bu. Biraz hızlı değil, nerdeyse her kategoride ikiye katlıyor. O kullanıcı araüzü yavaşlaması benim için de bir soru işareti, yavaşlayacak bi şey yok görünürde hemen hemen aynısı 200mhz lık Asus galaxy mini de bile son sürat çalışıyor. Bi tek saçma yönü ram koymuyolar yeterince, yani geleceği düşünerek...
  • quote:

Orjinalden alıntı: hakanxml

...............
    EVet var ve ben aldım :) Dostum o videoyu dikkatli izlediyseniz asus'un yeni arayüzünün ne kadar yavaş çalıştığını görebilirsiniz. O yavaş denilen Diamond iyi hazırlanmış romlarda çok hızlı çalışmakta. Kendi orijinal romu ile kullanırsanız touchflo 3D yavaş çalışıyor ben çok iyi bir rom yükledim hız problemim yok. Videoda problem var diyenlere cevabım tcpmp yada core player video aayrlarınızı yapmanız gerekiyor ayarlar yapılınca takılma falan yok o da hikaye. Diamondun diğer artıları çok küçük çok hafif ince uzun olduğu için avucunuzda minik bir cep telefonu gibi duruyor kaba bir PDA gibi değil. İki modeli yan yana koyun sokaktan 100 kişiye sorun hangisi diye iddia ediyorum yüzde 90'ı diamond der. Efendim hafıza 4 gb hız 528 mhz olumsuz falan felan. Uzaktan sadece benchmarklara bakarak pek çok kişi aklınca bilimsel konuştuğunu ............

Öncelikle belirteyim, sıkılmadım ve yazının tümünü okudum. Bilimsel konuşmak için tekik verilere bakmanın neresi yanlış anlayamadıysam da, "cahil kişilerin yorumlarına" söylemine "insan herkesi kendi gibi sanırmış" sözünü hatırlayıp gülüp geçtiğimi de belirtmeden edemeyeceğim. Htc gibi bir cihazı kötülemenin yanlış olduğunu bilsem de, Htc kullanan bir tek kendinmiş gibi yazdığın mesajlarına diyeceğim tek şey ise ; "Allah çarşına bol pazar versin" olacaktır.

• quote:

Orjinalden alıntı: max975

güzel aletler ama pek de ihtiyacım olmaz

+33
  • hakanxml güzel yorumun için teşekkürler.. istediği kadar bu resimdeki cihaz güzel olsun tipi ofsayt
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: hakanxml

...............
    EVet var ve ben aldım :) Dostum o videoyu dikkatli izlediyseniz asus'un yeni arayüzünün ne kadar yavaş çalıştığını görebilirsiniz. O yavaş denilen Diamond iyi hazırlanmış romlarda çok hızlı çalışmakta. Kendi orijinal romu ile kullanırsanız touchflo 3D yavaş çalışıyor ben çok iyi bir rom yükledim hız problemim yok. Videoda problem var diyenlere cevabım tcpmp yada core player video aayrlarınızı yapmanız gerekiyor ayarlar yapılınca takılma falan yok o da hikaye. Diamondun diğer artıları çok küçük çok hafif ince uzun olduğu için avucunuzda minik bir cep telefonu gibi duruyor kaba bir PDA gibi değil. İki modeli yan yana koyun sokaktan 100 kişiye sorun hangisi diye iddia ediyorum yüzde 90'ı diamond der. Efendim hafıza 4 gb hız 528 mhz olumsuz falan felan. Uzaktan sadece benchmarklara bakarak pek çok kişi aklınca bilimsel konuştuğunu ............

Öncelikle belirteyim, sıkılmadım ve yazının tümünü okudum. Bilimsel konuşmak için tekik verilere bakmanın neresi yanlış anlayamadıysam da, "cahil kişilerin yorumlarına" söylemine "insan herkesi kendi gibi sanırmış" sözünü hatırlayıp gülüp geçtiğimi de belirtmeden edemeyeceğim. Htc gibi bir cihazı kötülemenin yanlış olduğunu bilsem de, Htc kullanan bir tek kendinmiş gibi yazdığın mesajlarına diyeceğim tek şey ise ; "Allah çarşına bol pazar versin" olacaktır.

Merhaba,
    aslında mesajımın bir cümlesini senin mesajının altına kalan kısmınıda ayrı bşir mesaj oalrak yazmam gerekliydi bu durumda hatalıyım özür dilerim sanki sana sataşmış gibi oldum. Ayrı ayrı mesaj yazmak yerine sana verdiğim cevaptan devam edip yazdım gitti. Şimdi diğer HTC kullananlar çok mu akıllı onu düşünelim bu ülkede hala HTC Touch alanlar var 200 mhzlik o muhteşem cihazı alanlar. Ha evet çalışıyor öyle yada böyle ama tek bir avantajı var hafif oluşu onun haricinde beş para etmeyeceğini hepimiz biliyoruz. HTC bir sürüde hurda üretiyor eski teknolojiyi yeni kasaya sokup yeni bir şeymiş gibi piyasaya sürmesine daima sinir oldum ve karşı oldum. Şeklini hiç beğenmediğim halde size HTC touch HD modelini hatırlatacağım asus'un bu modeline bakarak bir karşılaştırın evet HD yavaş kalır hatta HD Diamonddan da yavaş kalır. Ama HDde adamlar o kasaya o 3.8 inc dev ekranı sığdırmış ve cihaz incecik hemde hafif ama Asus o cihaza o ekranı hiç yakıştıramamış hani becerikli bir ekip düzgün bir tasarım yapsaydı o cihaza rahatça 3.5 inc bile sığdırılırdı. Yıl 2009 oldu hala düzgün tasarım yapamıyorlar bunu demek istiyorum. Diamondu alanların en büyük şikayeti ekranın hassasiyeti zayıf diyorlar evet gerçekten zayıf ama alışınca daha sert kullanmak gerektiğini anlıyor ve öğreniyorsunuz ayrıca bu ekranda sertleştirilmiş bir maddeyle kaplanmış ekran basınca içeri hiç çökmüyor. Ama jasjarın ekranı o kadar hassastı ki hafif bir dokunuş çalıştırıyordu hafifçe parmak sürtünce touchflo hemen sayfayı kaydırıyordu diamondda bunlar daha sert oluyor. Asus'un bu modelinde adam gibi bir tasarım olsaydı ve biraz daha ram ekleselerdi mükemmel derdim yoksa cihaz elbetteki donanımlı kötü demek akıl karı mı? Asustaki bataryayada birşey demiyorum bence yeterli yetmez derseniz yedek batarya alın derim. ama bu adamlar tasarımı öğrenememişler bilgileri var ama sanatsal bir yetenekleri yok. Yazıma son bir hatırlatma ve tecrübemi ileterek devam etmek istiyorum. 128 MB RAM artık komik bir rakamdır! Çünkü Opera ile 3 sayfa birden açın bol resimli ve yazılı olsun 1 saat zorlayın cihazınızı sonra opera tarayıcıyı kapatın ve bakın bakalım kaç MB kullanılabilir RAMiniz kalmış? Opera cihazların performansını mahvediyor rami yerlerde süründürüyor. Hani 128 değil 256 olsa ancak dayanacak cihaz. Opera 9.5 böyle 10 nasıl olacak bilemiyorum artık. skyfire falan dediler ama o da fason çıktı vaadleri çok işe yaradığıda yok. Mesajının altına doğru yer olmadığı halde içimi döktüğüm ve sanki sana karşı yazılmış görüntüsü verdiğim için tekrar özür dilerim iyi günler.

• Bu tasarımı ben de onaylamıyorum. Bu işten hiç anlamayan herhangi bir insan görse bu ekranın altındaki boşluk ne diye düşünür. Onun dışında 128mb ram kullanılmasının sebebi belki de bir sonraki çıkaracağı WXGA 3,5 inç ekranlı modelde daha yüksek ram kullanıp onun albenisini artırmak olabilir. Gene de 128 mb ile devam eden bir sürü model daha sırada. P560 , Lambotghinigi ZX-1 gibi... HTC (High Tech Computers adını hiç haketmiyor. Artık bi 2 sene de bu 520 mhz lık işlemciyle geçer. Hea, bu işlemcili bi pda 2 sene sonra da alınır mı ? Ben almam hatta alana da mani olurum.
  • htc touch ın aynısını yapmışlar.. dış görünüş olarak.. direk eksi puanı aldı benden bu yüzden..koskoca asus yapamamış mı bi kendi dizaynını.. yazık yazık..
  • Sözlerinize Bende Katılıyorum..
    Asus Tasarımcılarını Değiştirmeli bence..
    alakasız bi örnek vermek gerekirse ; çok ünlü bi kot firmasının reyonundaydım. gözünüz kapalı alabileceğiniz bi marka. ama bu yılki tasarımlarında hep kuru kafa kullanmışlar. ve bu o firmayı kullananların başka markalara yönelmesine neden olmaya başladığını gözlemledim.
    içi ne kadar özellikli olursa olsun (gerçi beklediğimiz özellikleri tatmin etmesede. 128mb ram kullanılması bozuk plak gibi takıldı desem yeridir.) tasarımı daha güzel olabilirdi.. Sizlerinde dediği gibi dış görünüş gerçekten tuhaf ASUS tan daha iyisini beklerdim. P535 kullanıcısıyım.. Kullanmaya devam edicem sanırım.

• tasarımın niye tartışıldığını anlamıyorum
    daha bellek olarak kabul edilebilir değere gelememişki
    ASUS un nedir bu bellek sorunu anlamadım gitti

her modeli bellek yetersizliğinden kaybediyor
    isterse 2.000mhz işlemci kullansın
    bu bellek ile anca telefon olrak kullanırsınız
    oda vasat bir teşefon olur
  • Tasarım elbetteki önemli.
    Cihazın Albenisi olmalı bence..
    Sorun ASUS un tasarımcılarında bende..
    Onca PDA piyasaya çıkıyo.. Tercih yaparken 10 kişiden kaç kişi tasarımını göz önünde bulundurmuyo... Tasarımda özellikleri gibi önemli bence..
    Saygılar..
  • quote:

Orjinalden alıntı: YBA

tasarımın niye tartışıldığını anlamıyorum
    daha bellek olarak kabul edilebilir değere gelememişki
    ASUS un nedir bu bellek sorunu anlamadım gitti

her modeli bellek yetersizliğinden kaybediyor
    isterse 2.000mhz işlemci kullansın
    bu bellek ile anca telefon olrak kullanırsınız
    oda vasat bir teşefon olur

Bir Asus P535 zede olarak kesinlikle katılıyorum.
    PDA da en önemli birim RAM dir bana göre.
    240x320 Pixel Asus P535 a 64Mb ram zerre kadar yetmiyor. (İnternette sörf için)
    Şimdi 800x480 pixel çözünürlüklü PDA lar çok revaçta.
    Umarım o çözünürlüğe 288Mb ram yeterli gelir. (Nedense hiç öyle bir umudum yok)
    240x320 dem tam 5 kat daha yüksek bir çözünürlük.
    64x5 = 320MB
    Demekki benim P535 deneyimime göre bu cihaza en az 400MB Ram lazım.
    Tabii bu hesap böyle yapılma biliyorum ama yine de içim rahat değil. Ne bileyim.

• o zaman Hangi PDA modeline geçelim ?
  • o cihaza sarj dayanmaz 1 saat gitmez bile
  • Pda ları Pc gibi kullanmadığınız sürece ram de yeterli rom da yeterli. P535 kullanıyorum ve performansından da çok memnunum. Güçlü olan işlemcisi ram eksikliğini telafi edebiliyor. Htc' nin bir işe yaramayan touch'larını alan marka fanatikleri olduğu sürece bu tür aygıt üreticilerinden radikal adımlar beklememek gerekiyor. Kaldı ki bu gibi cihazlardan tam fonksiyonlu bir pc donanımı da bekleyemezsiniz. Bunlar yardımcı cihazlardır ve iş amaçlı kullanıma uygun olarak tasarlanırlar. Alıp sabah akşam kurcalayabileceğiniz bir cihaz istiyorsanız netbook tavsiye ederim. Küçücük ekrana saatlerce bakmaktan gözleriniz ağrmıyormu ya ? Bir de şu tasarım işi var.. son dönemde o denli bir pda furyası yaşandı ki tasarımların birbirini andırması bu bağlamda normal karşılanmalı. Ne yani farklı tasarım yapacaz diye sekizgen pda mı yapacaklar ? Mutlaka dikdörtgen olacak, hadi bilemediniz bir veya iki yanına eğim verecekler. Başka alternatif yok malesef..

• bu güzel bi yorumdu :)

Ama bide şu var..
    bu bizim Genlerimizde olan bişi..
    Hep daha Fazlasını istemezmiyiz..
  • Forumda birşey yazarken insanları yanlış bilgilendirmemeye özen göstermeliyiz,

İnternette gezinirken ASUS'un ram yetersiz gelir!
    e-posta ile gelen pdf veya office belgesini açarken ram yetersiz gelir!
    navigasyon yazılımını kapatmadan o sıra cihazla kısa süreli başka iş yapamazsın ram yetersiz gelir!
    bir GIS yazılımı kurup GPS ini kendi kişisel paftaların ike kullanamazsın ram yetersiz gelir!

ve bu sorunların hiçbirinde işlemci ile sorunu açamazsın, ram yetersiz ile direk ram yetersiz hatası alırsın
    işlemci yetersiz ise biraz beklersin o kadar,
    ram enönemli unsurların başında gelir,

ki ram bulunmaz hint kumaşı değil,
    basit bir unsur,
    çok daha karışık ve zor bir unsur olan işlemcide son teknolojiyi koyarken ram de malzemeden çalma,
    eski marka PC lerden kalma alışkanlıktır, P4 3.0 ghz pc satarler 256mb ram ile, bu o alışkanlık
    o alışkanlığa

Ben PDA yı yukarda yazdığım amaçlar için kullanıyorum, zaten böyle kullancak olmasam telefon alır, adam gibi rahat rahat konuşur, çok daha rahat arama yaparım, ben sırf office işlerim için PDA kullanıyorum, ve ram hatası nedir iyi bilirim

quote:

Pda ları Pc gibi kullanmadığınız sürece ram de yeterli rom da yeterli. P535 kullanıyorum ve performansından da çok memnunum. Güçlü olan işlemcisi ram eksikliğini telafi edebiliyor. Htc' nin bir işe yaramayan touch'larını alan marka fanatikleri olduğu sürece bu tür aygıt üreticilerinden radikal adımlar beklememek gerekiyor. Kaldı ki bu gibi cihazlardan tam fonksiyonlu bir pc donanımı da bekleyemezsiniz. Bunlar yardımcı cihazlardır ve iş amaçlı kullanıma uygun olarak tasarlanırlar. Alıp sabah akşam kurcalayabileceğiniz bir cihaz istiyorsanız netbook tavsiye ederim. Küçücük ekrana saatlerce bakmaktan gözleriniz ağrmıyormu ya ? Bir de şu tasarım işi var.. son dönemde o denli bir pda furyası yaşandı ki tasarımların birbirini andırması bu bağlamda normal karşılanmalı. Ne yani farklı tasarım yapacaz diye sekizgen pda mı yapacaklar ? Mutlaka dikdörtgen olacak, hadi bilemediniz bir veya iki yanına eğim verecekler. Başka alternatif yok malesef..

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.