Şimdi Ara

||| ASUS N61JA-JX114V ve ASUS N61JA-240DV KULLANICILARI ||| 104 ÜYE (318. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.847
Cevap
13
Favori
290.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 316317318319320
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bozcan61

quote:

Orijinalden alıntı: HurtLocker

quote:

Orijinalden alıntı: bozcan61

laptop geldi bugün soyulmalara karşı bişey yapmamışlar batarya değişmiş genel bakım yapılmış falan

Nasıl olur ya Garanitisi o bölgeye yok mu diyecem de saçma olur Hiç not düşülmemiş mi ?

hocam en iyisi ara sen asus teknik servisi sor :) benim için fazla bi sorun değil soyulmalar

Hocam benim korkum bu soyulmaların büyümesi yani alanı genişlerse kötü olmazmı ?

• bnmde bir önceki laptopım baya baya soyulmuştu. asusu aldıktan sonra laptop ın sağına ve soluna bileklerimin değdiği yerlere böle gözlük temizleme bezi tarzı 2 tane bez koydum. 1.5 yıl geçti ne üstündeki çıkartmalar soyuldu yada zarar gördü ne de malzemede bir soyulma var. ilk aldığım günkü gibi temiz bir şekilde kullanıyorum. daha fazla soyulmasını istemiyorsanız böle bir yola başvurabilirsiniz.
  • Arkadaşlar Dvd-rw sorunlarınızda aşırı sesli ve bilgisayarı sarsması dahil mi? Ayrıca çok sık yazmama sorunu yapıyor. Kaliteli marka kullanmama rağmen son 5 cd yandı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuki.67

Arkadaşlar Dvd-rw sorunlarınızda aşırı sesli ve bilgisayarı sarsması dahil mi? Ayrıca çok sık yazmama sorunu yapıyor. Kaliteli marka kullanmama rağmen son 5 cd yandı.

sesli ve sarsmalı olduğu doğru ama yakma sorunu yaşamadım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: xweser

quote:

Orijinalden alıntı: kuki.67

Arkadaşlar Dvd-rw sorunlarınızda aşırı sesli ve bilgisayarı sarsması dahil mi? Ayrıca çok sık yazmama sorunu yapıyor. Kaliteli marka kullanmama rağmen son 5 cd yandı.

sesli ve sarsmalı olduğu doğru ama yakma sorunu yaşamadım..

Verbatim Cd kullanıyorum üst üste 5 adet yaktı sağolsun makina. Çıldırttı yani. Sarsma ve sesli olması sorunlu olduğunu gösteriyor mu acaba?
  • Bizim laptop ile Alan Wake oynayan var mı performans nasıl ?
  • Beyler bios şifresini unuttum bunun. Garanti kapsamında yapılmayacağını söyledi çizgi elektronik(asus un distribütörü).
    70 lira vermem mi gerekiyor illa?
    Aletin 0,5-1 sene arasında garantisi var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maytere

Beyler bios şifresini unuttum bunun. Garanti kapsamında yapılmayacağını söyledi çizgi elektronik(asus un distribütörü).
    70 lira vermem mi gerekiyor illa?
    Aletin 0,5-1 sene arasında garantisi var.

5-10 liraya bios şifresi kıran bir yer muhakkak bulursun. Araştır derim. Bilemedin 20 olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mech.Engineer -- 17 Şubat 2012; 19:25:52 >
  • cok sagol hocam. kendim actim iicini bios pili yok bu alette. bunlarda cip mi ne oluyomus
  • arkadaşlar batarya, aşırı ısınma , menteşe sorunundan gönderipte format atılmış şekilde geri gelen var mı ? yada genel bakım yaptırılıp format atılan?
  • 8gb ram ve 7200 rpm hdd upgrade inden sonraki windows puanı

• Garantiye verdim sonunda.
    Birkaç sıkıntı vardı pil dışındaama sıvı teması dediler hepsinden yirttilar.
    Sadece pili değiştirecekler .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nasozby

Garantiye verdim sonunda.

pilde sıkıntı varmıydı.. yani hata veriyormuydu..

bir de sıvı teması dedikleri şey hakkat sıvı temasımıydı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: xweser

quote:

Garantiye verdim sonunda.

pilde sıkıntı varmıydı.. yani hata veriyormuydu..

bir de sıvı teması dedikleri şey hakkat sıvı temasımıydı..

Pilde kronik sıkıntıdan vardı. Uzun süre masaüstü gibi kullanmak zorunda kaldımdı daha yeni veriyorum.

Sıvı teması konusunda ben hatırlamıyorum, bilgisayarı genelde masamda kullanırım ve bardak gibi sıvı içeren şeyler bilgisayardan uzaktır.
    Ha belki bi arkadaşa falan verdiğimde olduda söylemediyse bileiyorum.

• quote:

Pilde kronik sıkıntıdan vardı. Uzun süre masaüstü gibi kullanmak zorunda kaldımdı daha yeni veriyorum.

kronik sorun derken, windows da sağ altta ki pil görünütüsü çarpı işareti mi almıştı..

mesela bende de çok fazla gitmiyor ama pil uyarı vermiyor. buna rağmen versem değişir mi..
  • Evet o çarpı işareti çıkmıştı.

Sizin durumda ise değişeceğini sanmıyorum , tabi gittiği süre çok çok azaldıysa bir telefon yada maille sorun bence.
  • @nasozby

Sıvı teması var dedilerse mutlaka vardır. Sıvı temasını anlamanın yöntemleri mevcut. Servisler bu tür durumlarda genelde boş konuşmazlar. Başıma geldi ondan biliyorum. Bilgisayar bir fincan şekerli sıcak çay yedi. Anakart oksitlendi ve dışarıda özel bir servis tarafından temizlendi. Arkadaşınıza bir sorun derim.
  • bu makineyi ilk çıktığından beri kullanıyorum Allaha şükür çok bir problemim olmadı hiç bir yerini değiştirmedim ama en dandik yanı harddisk zaten herkes biliyor torrentte dayanıp birde netten video izlemeye kalktığımda bilgisayar donuyor.Dvdrw zaten kafayı yedi dvd yazmıyor sade cd yazıyor onuda güç bela yazıyor okuması desende öyle ama yinede memnunum arkadaş daha büyük problemler olmadı.

Yanlız hardiski değiştirmeye niyetlendim fakat orjinal recoverysi çok hoşuma gittiği için onuda yapamıyorum.Her iki ayda c yi recoverye alıyorum virüs programını yeniliyor hem böylece diğer virüs programları hoşuma gitmedi bir kaç kez yükledim.

Acaba hardiski değiştirsem tüm bu kurulumları asusun kendi recoverysini nasıl yapacağım bilgisi olan var mı yardımcı olabilecek ?bilgisayardan fazla anlamıyorum malesef...
  • quote:

Orijinalden alıntı: türktigin

bu makineyi ilk çıktığından beri kullanıyorum Allaha şükür çok bir problemim olmadı hiç bir yerini değiştirmedim ama en dandik yanı harddisk zaten herkes biliyor torrentte dayanıp birde netten video izlemeye kalktığımda bilgisayar donuyor.Dvdrw zaten kafayı yedi dvd yazmıyor sade cd yazıyor onuda güç bela yazıyor okuması desende öyle ama yinede memnunum arkadaş daha büyük problemler olmadı.

Yanlız hardiski değiştirmeye niyetlendim fakat orjinal recoverysi çok hoşuma gittiği için onuda yapamıyorum.Her iki ayda c yi recoverye alıyorum virüs programını yeniliyor hem böylece diğer virüs programları hoşuma gitmedi bir kaç kez yükledim.

Acaba hardiski değiştirsem tüm bu kurulumları asusun kendi recoverysini nasıl yapacağım bilgisi olan var mı yardımcı olabilecek ?bilgisayardan fazla anlamıyorum malesef...

Aşağıdaki linkte yeni bir diske nasıl recovery kısmı açılacağı ile ilgili ayrıntılı bilgi mevcut.

http://non-pasaran.blogspot.com/2010/12/asus-gizli-kurtarma-boluntusunu.html

Yazının sahibinin burada da bir kullanıcısı mevcuttu yanlış hatırlamıyorsam.

• quote:

Orijinalden alıntı: türktigin

bu makineyi ilk çıktığından beri kullanıyorum Allaha şükür çok bir problemim olmadı hiç bir yerini değiştirmedim ama en dandik yanı harddisk zaten herkes biliyor torrentte dayanıp birde netten video izlemeye kalktığımda bilgisayar donuyor.Dvdrw zaten kafayı yedi dvd yazmıyor sade cd yazıyor onuda güç bela yazıyor okuması desende öyle ama yinede memnunum arkadaş daha büyük problemler olmadı.

ben hardiski yeni değiştirdim. normalde cd siz recovery yapıyodum pc yi formatlamak istediğim zaman harddiskin içindeki yedekten kuruyodum. harddiski değiştirdikten sonra mecburen recovery dvd lerini taktım pc ye. ve dvd lerdeki recovery dosyaları harddiskime otomatik olarak kopyalandı. yani otomatik olarak pc yeni bir recovery sürücüsü oluşturdu kendi içinde yaklaşık 15 gb lık bir alan. daha sonra eskisi gibi dvd ye gerek kalmadan formatlayabiliyorum pc yi sadece pc açılırken recovery tuşuna basıyorum otomatik olarak açıyor eskiden olduğu gibi.

• 
Sayfa: önceki 316317318319320
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.