Şimdi Ara

Asus N56VZ Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yaklaşık 4-5 ay önce Windows 7 yüklü Asus N56VZ aldım.Fifa-Dota 2 gibi sistem gereksinimi yüksek olmayan bazı oyunlarda grafikler birbirine karışıyo ve kilitlenip kalıyor.Power düğmesine uzun basıp kapamadığın sürece hiç bi şekilde düzelmiyor.Bunun yazılım olarak bi çözümü var mıdır yoksa donanımsal bi sorun mudur?Notebook normalde 4 gb idi 8 gb sonradan ekledim acaba o uyumsuzluk yapıyo olabilir mi?

• PreS06 P kullanıcısına yanıt
    oyunlar orjinal olmadığındanda olabilir(yazılım), ram'lerinden de olabilir(donanım)
  • Ekran kartının ve directx in güncel sürücüleri yüklü değilse, güncel olanları yükleyip deneyebilirsin. Sonrada eklediğin bellekte uyumsuz çalışıyor olabilir.
  • Ramle alakalı olma olasılığı düşük uyumsuzluk olsaydı siyah ekran mavi ekran hataları da verirdi,oyunda renkler birbirine giriyorsa öncelikle ekran kartı sürücüsünü program seçeneklerden komple kaldırıp tekrar son sürümü kurun.Bunlar özellikleri düşük oyunlar nvidia denetim masasından 3d ayarlar bölümünden oyunu ekran kartına tanıttınız mı? Dahili kartta çalışıyor olabilir ki muhtemelen öyle,ısınma durumu nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cengaver53 -- 20 Haziran 2013; 9:34:51 >
  • Oyunlar orjinal onlardan sıkıntı olacağını sanmıyorum.1-2 saat aralıksız oynadığım zaman 70-74 dereceyi görüyo sıcaklık ondan olabilir mi?Ekran kartı güncellemelerini de yaptım bi değişiklik olmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: PreS06

Oyunlar orjinal onlardan sıkıntı olacağını sanmıyorum.1-2 saat aralıksız oynadığım zaman 70-74 dereceyi görüyo sıcaklık ondan olabilir mi?Ekran kartı güncellemelerini de yaptım bi değişiklik olmadı

Sicakliklar normal
    Onceki driveri silip mi kurdunuz ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: elano68

quote:

Orijinalden alıntı: PreS06

Oyunlar orjinal onlardan sıkıntı olacağını sanmıyorum.1-2 saat aralıksız oynadığım zaman 70-74 dereceyi görüyo sıcaklık ondan olabilir mi?Ekran kartı güncellemelerini de yaptım bi değişiklik olmadı

Sicakliklar normal
    Onceki driveri silip mi kurdunuz ?

Hayır silmedim.
     Asus N56VZ Yardım
    Silmem gereken hangisi?Sildikten sonra hangi versiyonu yükleyeyim?

• Sadece Sunu yapin.
    1-Nvidianin sitesinden en son driveri indirin
    2-drivera tiklayin,hizli ve ozel diye iki secenek olcak.Ozeli secin.Sonra ordaki temiz kurulum secenegini isaretleyin,
    Sonra ileri deyin
    Simdi driveri kendi kaldiracak ve pcyi yeniden baslatmani isteyecek
    Baslatinca da otomatik kurmaya baslayacak driveri

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: elano68

Sadece Sunu yapin.
    1-Nvidianin sitesinden en son driveri indirin
    2-drivera tiklayin,hizli ve ozel diye iki secenek olcak.Ozeli secin.Sonra ordaki temiz kurulum secenegini isaretleyin,
    Sonra ileri deyin
    Simdi driveri kendi kaldiracak ve pcyi yeniden baslatmani isteyecek
    Baslatinca da otomatik kurmaya baslayacak driveri

Aynen dediğiniz yaptım gene hata verdi :(.Acaba BIOS ayarlarıyla ilgili bi durum mu?Yabancı sitelerde 8 gb üstü RAMli verisyonlarda bu hatalArın olduğunu okudum.4 gbyi çıkarıp öyle deneyeyim diyorum ama ram yerini nasıl açarım onu bilmiyorum.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=s1sCHWhz-yY

Aynı bu şekilde hata veriyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PreS06 -- 21 Haziran 2013; 17:32:57 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.