Şimdi Ara

Asus N56VZ S4016V ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu sene bilgisayar mühendisliği okuyacağım inşallah. Laptop alacağım ama şimdi kafam karıştı. Öncelikle benim aradıklarım;

- Bilgisayar mühendisliği eğitimimde kullanacağım yazılımları vs. takılmadan kullanabileyim
    - Ayrıca kendim Adobe Ps, In ve after effects kullanıyordum bunları yeni alacağım laptopta da kullanabileyim.
    - Oyun oynamam. (En son oynadığım Middle Earth 2)
    - Film ve dizi de izlerim

Şimdi ben özellikle ASUS markasının üstünde duruyorum. Asus N56VZ S4016V modeline baktım gayet güzel hoş. Kasa tasarımıda mükemmel ama benim yukarıda yazdığım isteklerimi karşılayabilir mi?

Birde Asus N56VZ-S4400D modeli ile arasındaki fark sadece işletim sistemi mi?

Bütçe 3000tl. Eğer yok bu ürün karşılamaz sen şunu al diyorsanız da önerilerinizi beklerim ama önceliğim Asus.

• Dediklerinizi fazlasıyla yaparsınız,tam kapasite bu dediklerinizle bilgisayarı zorlayamazsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cengaver53

Dediklerinizi fazlasıyla yaparsınız,tam kapasite bu dediklerinizle bilgisayarı zorlayamazsınız.

Peki N56VZ-S4400D modeli ile arasında ki fark sadece işletim sisteminin olması mı?
  • Doğru işletim sistemi olmaması birde başlıktaki üründe bluray var gereksiz kullanmazsın fiyat farkına değmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cengaver53 -- 12 Temmuz 2013; 17:05:28 >
  • teşekkür ederim
  • usta sonuçta bu leptop video işleme işlerini görürde 2 sene gider
  • Asus N56VZ tavsiyem dir ama gene sen bilirsin
  • @ulasimking555
    Zaten biraz daha araştırma yapınca diğerlerini es geçtim de alacak yer bulamadım teknosada şuan stok yok dedi. Vatan da bir şeyler dedi dedi sonra ne dediğini kendi de anlamadı sustu. İnternetten bakacağım artık ararım şubeleri teker teker

@nuriugur07
    Bilmem benim netbook(Asus) üçüncü seneyi dolduruyor hala sağlam, bence laptop da dayanır dört yıl. Zaten netbook sağlan olduğu için asusu tercih ediyorum. Acer laptop var, hayattan soğuma nedenim
  • quote:

Orijinalden alıntı: OscarPenn

Bu sene bilgisayar mühendisliği okuyacağım inşallah. Laptop alacağım ama şimdi kafam karıştı. Öncelikle benim aradıklarım;

- Bilgisayar mühendisliği eğitimimde kullanacağım yazılımları vs. takılmadan kullanabileyim
    - Ayrıca kendim Adobe Ps, In ve after effects kullanıyordum bunları yeni alacağım laptopta da kullanabileyim.
    - Oyun oynamam. (En son oynadığım Middle Earth 2)
    - Film ve dizi de izlerim

Şimdi ben özellikle ASUS markasının üstünde duruyorum. Asus N56VZ S4016V modeline baktım gayet güzel hoş. Kasa tasarımıda mükemmel ama benim yukarıda yazdığım isteklerimi karşılayabilir mi?

Birde Asus N56VZ-S4400D modeli ile arasındaki fark sadece işletim sistemi mi?

Bütçe 3000tl. Eğer yok bu ürün karşılamaz sen şunu al diyorsanız da önerilerinizi beklerim ama önceliğim Asus.

Benim tavsiyem de Asus S4400D den yana olurdu. Özellikle "Adobe Ps, In ve after effects" demişsiniz ki bunlar özellikle hem ram ihtiyacı yüksek programlar hemde FUll HD ekranda çok daha rahat kullanılabilir. Çünkü özellikle ekrana aynı anda sığan pencere sayısı buprogramların daha rahat kullanılmasını sağlar...

Eh zaten film vs izliyorsanız da bu modeldeki FullHD ile seyretmenin tadına doyamazsınız...

Birde son not... 4 sene demişsiniz.. Ona da şöyle cevap vereyim...
    2 sene sonra gider birde SSD alırsınız ve bakarsınız ki birden bire uçmaya başlamışsınız...

Yani böylelikle 4 seneyi kurtarırsınız...

Bu arada aşağıdaki linkde kampanyada var bilginiz olsun...

http://www.indirimkenti.com/Products-URUN2565113-asus-n56vz-s4400d-i7-3630qm-24ghz-8gb-1tb-156-full-hd-led-4gb-vga-dos-cam-usb-30-blt.html

• sentetik5 S kullanıcısına yanıt
    Tek fark işletim sistemiyle bluray okuyucu zannediyordum ?
    Birde S4400D modelinde hoparlör sıkıntısı var dedi bir kaç kişi. Almamıştım daha
    Teşekkürler valla gidiyodu karambole :D
  • S4400 ile S4283 ve diğer N56VZ modelleri arasında kasa ve subwoofer farkı yok. Ayrıca bir kaç kişi sorun yaşadı diye tüm üründe kronik subwoofer problemi vardır diyemeyiz.
    Mesajları daha çok şikayeti olan kişiler yazdığı için ve memnuniyeti olanlar genelde "amanda ne güzelmiş" gibi mesaj atmadıklarından genelde sanki arızalı bir durum varmış gibi gözüküyor.
    Ve unutmayın arızalı ürün sıkıntısı yaşayan insanlar doğal olarak konuşmalarında daha sert bir üslup takınıyorlar ki bu da normal anlamak lazım. O kadar para ver eline arızalı ürün geçsin herhalde
    ben bende sinirlenirdim. Ama dediğim gibi bu tüm ürün arızalıdır demek olmaz ...
    Arızalı ürün halinde ASUS Türkiye servisi ciddi anlamda çabuk değişim kararı veriyor bu arada bilginiz olsun...
  • sentetik5 S kullanıcısına yanıt
    Asus servisine güvenim sonsuz zaten :)
    Teşekkür ederim
    Aklımda ki tüm teredütleri sıfırladınız. PC Depodan siparişi bugün yarın veririm.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.