Şimdi Ara

ASUS N56VM-VZ Kullanıcıları Paylaşım ve Bilgi Platformu (366. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.270
Cevap
77
Favori
497.313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 364365366367368
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: wert95

quote:

Orijinalden alıntı: varyator

Selam arkadaşlar, N56VZ-4283H ile ben de bu gruba katıldım.

almamda en büyük etkenlerden biri Bang & Olufsen ses sistemi ve mini sub gibi detaylardı, zira ben bunu laptoptan ziyade masa üstü gibi kullanacağım denebilir ve iyi ses kalitesi önemliydi, ANCAK sesten hiç memnun değilim. Pek çok yabancı forumda ve burada da söylenegeldiği gibi cızırtılar çıtırtılar dinmek bilmiyor. ilaveten sanki yüksek sesli bir şey dinlerken ses dalgalanıyor, kendi kendine kısılıp sonra tekrar yükseliyor gibi. bu açıdan memnun değilim.

oyun performansına henüz bakamadım, ancak web sayfalarınde video izlerken ya da sayfaları kaydırırken bir takılma oluyor zaman zaman. Umarım aramızdaki bu küçük sorunlar çözeriz de mutlu mesut birkaç sene geçiriririz :)

birde fişte müzik dinleyin pilde öyle şeyler yapabiliyor pili orantısız kullanıyor
    ayrıca web sayfalarının kasması yazılımsal yani flash shokwave vs gibi programları güncelleyip deneyin

sürekli fişte kullanıyorum ancak bahsettiğim ses sıkıntıları aynen devam.

• quote:

Orijinalden alıntı: vercenik53

quote:

Orijinalden alıntı: E'

quote:

Orijinalden alıntı: brokenwings

arkadaşlar Tom raider 2013 de normal ayarlarda aldığım değerler 34 -35 gibi fraps alıyorum makinanın maksimum gücü mü? dür bu

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GT-650M.71887.0.html

Yüksek ayarlarda ortalama 40 fps alması gerek.

Bu ddr5 olanıyla alınan fps asus'da ddr3 versiyonu var ddr3 olanıyla 5 fps oynama yapabilir oyununa göre,arkadaşın aldığı fps normal.

Kartın iki versiyonun olduğu ben de biliyorum. Arkadaş orta ayarda demiş yalnız. Ddr3 de olsa orta ayarlarda 35fps biraz düşük kalıyor. Notebookcheck deki ddr5 li incelemsiyse, ddr3 te de orta ayarlarda ortalama 55fps felan alması gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Etrüsk -- 26 Mart 2013; 0:23:24 >

• üzerine tıkladığınız zaman hangi sistem ile test edildiği gözüküyor, gddr5 gt650m ve i5'li bir laptop ile yapılmış.

hatta oyun ayarları da yazılı, aynı ayarlarda fps değerleri aynı ise sorun yok diyebiliriz. orta ayarlarda aa açılmışsa mesela, o zaman da düşük fps normaldir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scorn -- 26 Mart 2013; 0:58:10 >
  • Normal ayar demiş normal ayardan neyi anlamam gerekir orta mı yüksek mi önce bunu anlamak lazım yüksek ayarda senin dedin 40fps yalnız o sitedeki birçok sonuç güncel değil.Ben sana 2 versiyon olup olmadığını demedim örnek verdiğin sitedeki fps değerinin üzerine tıkladığında ne tür özellikte makineyle oyun testi yapıldığını görebilirsin.Bunlar makineye göre değişklik yapabilirde nasıl bencmark testlerinde yapıyorsa yoksa senin dediğine atıfta bulunmadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cengaver53 -- 26 Mart 2013; 0:54:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mozkan007

merhaba arkadaşlar ben n56vz notebookuma kendi hddsini söküp yerine ocz vertex 4 ssd taktım yani raid falan kullanmıyorum şunu sormak istiyorum pcye Intel® Rapid Storage Technology driverini kurarsam ssd performansında bir artış olur mu yoksa kurmama gerek yok mu? teşekkürler.

arkadaşlar rica etsem sorumu cevaplayabilir misiniz?
  • Olmaz neyse o şekilde kullnırsınız normal ssd'nin kendi hızlarında bunda zaten 2 hdd yuvası olmadığı için ayrıca hm76 çipset'te raid yapma şansınız yok hm77'de var bu özellik.
  • beyler internet tarayicilari ile ilgili sikintim var.internet expoler ile ilgili flash player sikintisi var gibi.abode nin sitesine girdigimde win8 icin bir flash player yok.Hal boyle olunca google chrome indirdim.oda istedigim hizi vermedi sanki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cobalt_evan

beyler internet tarayicilari ile ilgili sikintim var.internet expoler ile ilgili flash player sikintisi var gibi.abode nin sitesine girdigimde win8 icin bir flash player yok.Hal boyle olunca google chrome indirdim.oda istedigim hizi vermedi sanki.

Su en iyi trayicj chrime ve mozilladir.
    İnternet exploreri bosver

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: elano68

quote:

Orijinalden alıntı: cobalt_evan

beyler internet tarayicilari ile ilgili sikintim var.internet expoler ile ilgili flash player sikintisi var gibi.abode nin sitesine girdigimde win8 icin bir flash player yok.Hal boyle olunca google chrome indirdim.oda istedigim hizi vermedi sanki.

Su en iyi trayicj chrime ve mozilladir.
    İnternet exploreri bosver

Biraz önce yandex indirdim.Gayet hızlı google chrome u sildim

• Yeni ekran karti driveri var beyler 314.22

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

almamda en büyük etkenlerden biri Bang & Olufsen ses sistemi ve mini sub gibi detaylardı, zira ben bunu laptoptan ziyade masa üstü gibi kullanacağım denebilir ve iyi ses kalitesi önemliydi, ANCAK sesten hiç memnun değilim. Pek çok yabancı forumda ve burada da söylenegeldiği gibi cızırtılar çıtırtılar dinmek bilmiyor. ilaveten sanki yüksek sesli bir şey dinlerken ses dalgalanıyor, kendi kendine kısılıp sonra tekrar yükseliyor gibi. bu açıdan memnun değilim.

oyun performansına henüz bakamadım, ancak web sayfalarınde video izlerken ya da sayfaları kaydırırken bir takılma oluyor zaman zaman. Umarım aramızdaki bu küçük sorunlar çözeriz de mutlu mesut birkaç sene geçiriririz :)

birde fişte müzik dinleyin pilde öyle şeyler yapabiliyor pili orantısız kullanıyor
    ayrıca web sayfalarının kasması yazılımsal yani flash shokwave vs gibi programları güncelleyip deneyin

quote:

Orijinalden alıntı: Saldıray_TR
    Arkadaşlar hoparlörden ara sıra ses(pop) gelenler için çözüm aşağıda. Daha önce veren olduysa kusura bakmayın, yabancı forumda buldum düzelttim kendi laptopumda.

*sağ alttaki Realtek simgesine sağ tıklayıp > Audio Devices ( ses aygıtı)nı açın
    *Kayıt sekmesine gelin
    *Sağ tıklayıp karşınıza gelen her iki ( etkin olmayan ve baglantısı kopmuş cihazı göstere tik atın ) çevirisi farklı olabilir ben ingilizce kullandığım için tam bilmiyorum.
    *Bunu yapınca Mikrofonun yanında StereoMix diyede bir alet çıkacak, buna sağ tıklayıp varsayılan aygıt olarak seçin
    *daha sonra StereoMix'e sağ tıklayıp > ayarlar > 2.sıradaki Dinle (listen) sekmesine gelin ve bu cihazı dinle deyin + aygıtı Realtek High defination audio yapın
    *sonrada gelişmiş sekmesinden ( sonraki sekme) ses fomatını 16bit 192000Hz'ye çıkartın.
    Uygula, tamam deyip çıkın

Bunu denediniz mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: enkarizmanickbende
    bunu yaptıktan sonra mutlaka task manager 'dan processes 'a bakın

abuk bir process ekliyor bu oraya ve sürekli işlemciyi belli bir miktarda kullanıyor ve ram yiyor bu çözüm

sistemi kasacak bir durum olacağını sanmıyorum.

ses ile ilgili gözüken en yüksek program 20mb ram yiyor, ama o mu bilmiyorum
  • arkadaşlar kolay gelsin.n56vm makinama sistem geriyükleme yapmak istiyorum fakat en fazla 3 hafta önceki güncellemeye geri döndüreblyorum.ilk haline nasıl döndürebirim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rock3r

arkadaşlar kolay gelsin.n56vm makinama sistem geriyükleme yapmak istiyorum fakat en fazla 3 hafta önceki güncellemeye geri döndüreblyorum.ilk haline nasıl döndürebirim ?

Siz yedekleme olan tarihe yüklüyorsunuz,recovery'de 1. seçenekte sadece c bölümü sıfırlanıyor 2 seçeneği hatırlamıyorum 3. seçenekte c ve d diskini ilk tarihe sıfırlıyor siz hangi seçenekten yaptınız.
  • Merhaba arkadaslar. Bende cumartesi günü teknosa'dan asus n56vz 4402 ürünü aldım. Performans olarak gayet başarılı. Ancak touchpad ile ilgili kafamda soru işareti oluştu. Touchpad'in sağ alt köşesine tıklayabiliyorum ama sol alt köşesi çalışmıyor. Acaba bu tüm seride mevcut bir problem midir? Bugün Teknosaya gidip teşhirdeki ürünü kontrol ettim. Onda da durum aynıydı. Ürünü geri verip değişim mi talep edeyim? Yoksa tüm seri için durum benzer midir?
    Yardımlarınız için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgurcan78 -- 26 Mart 2013; 20:03:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: qabRiéL

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Saldıray_TR
    Arkadaşlar hoparlörden ara sıra ses(pop) gelenler için çözüm aşağıda. Daha önce veren olduysa kusura bakmayın, yabancı forumda buldum düzelttim kendi laptopumda.

*sağ alttaki Realtek simgesine sağ tıklayıp > Audio Devices ( ses aygıtı)nı açın
    *Kayıt sekmesine gelin
    *Sağ tıklayıp karşınıza gelen her iki ( etkin olmayan ve baglantısı kopmuş cihazı göstere tik atın ) çevirisi farklı olabilir ben ingilizce kullandığım için tam bilmiyorum.
    *Bunu yapınca Mikrofonun yanında StereoMix diyede bir alet çıkacak, buna sağ tıklayıp varsayılan aygıt olarak seçin
    *daha sonra StereoMix'e sağ tıklayıp > ayarlar > 2.sıradaki Dinle (listen) sekmesine gelin ve bu cihazı dinle deyin + aygıtı Realtek High defination audio yapın
    *sonrada gelişmiş sekmesinden ( sonraki sekme) ses fomatını 16bit 192000Hz'ye çıkartın.
    Uygula, tamam deyip çıkın

Bunu denediniz mi?

Yaptım daha iyi oldu gibi, bu tam olarak nasıl bir işlem neyi değiştirmiş olduk bununla?

• quote:

Orijinalden alıntı: vercenik53

quote:

Orijinalden alıntı: rock3r

arkadaşlar kolay gelsin.n56vm makinama sistem geriyükleme yapmak istiyorum fakat en fazla 3 hafta önceki güncellemeye geri döndüreblyorum.ilk haline nasıl döndürebirim ?

Siz yedekleme olan tarihe yüklüyorsunuz,recovery'de 1. seçenekte sadece c bölümü sıfırlanıyor 2 seçeneği hatırlamıyorum 3. seçenekte c ve d diskini ilk tarihe sıfırlıyor siz hangi seçenekten yaptınız.

Recovery dediğimiz yere sistem başlattan arama butonundan sistem geri yüklemeyi aratıp buldum.sadece önemli güncellemeler var onlarda bu ay içindekiler. En başa dönmek için ne yapmam gerekiyor ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yanlış yere bakıyorsunuz recovery öyle başlatılmaz,başlangıçta asus ekranı geldiğinde f9 tuşuna basın.Sizin dediğiniz önceki tarihlere geri yükleme noktası
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmgrsy

Yeni ekran karti driveri var beyler 314.22

Yarın güncellerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgurcan78

Merhaba arkadaslar. Bende cumartesi günü teknosa'dan asus n56vz 4402 ürünü aldım. Performans olarak gayet başarılı. Ancak touchpad ile ilgili kafamda soru işareti oluştu. Touchpad'in sağ alt köşesine tıklayabiliyorum ama sol alt köşesi çalışmıyor. Acaba bu tüm seride mevcut bir problem midir? Bugün Teknosaya gidip teşhirdeki ürünü kontrol ettim. Onda da durum aynıydı. Ürünü geri verip değişim mi talep edeyim? Yoksa tüm seri için durum benzer midir?
    Yardımlarınız için teşekkürler.

Hayırlı olsun.Güle güle kullanın.Ürünü bende teknosadan aldım.Hatta bilgisayarı teknosanın içindeki teknik servise açtırdım ve kurulumunu yaptırdım.Kurulumu yaptırırken Touchpad'in tuşlarınıda kontrol ettim.Sol alt köşe ve sağ alt köşe sorunsuz bir şekilde çalışıyor.Bende bir sıkıntı yok.

• 
Sayfa: önceki 364365366367368
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.