Şimdi Ara

ASUS N56VM-VZ Kullanıcıları Paylaşım ve Bilgi Platformu (514. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.271
Cevap
77
Favori
497.297
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 510511512513514
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Yanlış hatırlamıyorsam 12 küsür mm lik cdrom disk aparatı alıyorsunuz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Geçen hafta ilk göz ağrım olan n56’mı sattım, şimdi yeni bi laptop bakınıyorum ama ne piyasada düzgün bi ürün kalmış ne de fiyatlar alınabilecek durumda. Yıl sonu indirimlerini kovalıcaz artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sano kullanıcısına yanıt
    12,7mm gerekli. Ben n11 den bu ürünü alıp taktım montajı da aşırı basit. Orjinal cdrom kapağını da çıkarıp bunun kapağı ile değiştirdim. Orjinal görüntü ile ssd+hdd kullanıyorum. Bu hdd kutusunda bir küçük bir kilit var onun kapalı olmadığından emin olmak lazım. Yoksa bilgisayar 10 dk da kapanıyor.
    https://urun.n11.com/dvd-ve-hdd-kasalari/127mm-hdd-caddy-notebook-dvd-ssd-kutu-sata-laptop-notebook-P324455040

Anlatım videosu da burada mevcut:
    https://www.youtube.com/watch?v=dD7A3ob_zOg&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maestro61 -- 9 Kasım 2020; 23:24:30 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• LynXMaSTeR kullanıcısına yanıt

Benimki halen duruyor ve halen taş gibi.Maalesef yeni ürünlerde kalite çıtası korunamadı f/p fiyat seviyelerinde.Daha kaliteli bir laptop için ciddi miktarda para ayırmak gerekiyor.

• hocam açıkçası ben de çok memnundum, ancak artık emekli etme zamanı gelmişti.

kullanmak istediğim bazı programlar 6. nesil üstü işlemci istediği için satmak zorunda kaldım.

woofer kaldı hatıra :)

• 120 gb SSD aldım ve Cady kızak aldım. SSD'yi taktım win 10 yükledim. HDD çalışmadı. mecbur içini açtım. 2 yıl önce termal macun için verdiğimde ilk defa bilgisayar açılmıştı. büyük ihtimal o sırada anakart üzerindeki optik okuyucunun soketini kırmışlar ve bana söylemediler. soket yerinde yoktu. optiği çok kullanmıyordum ve çalışmadığını çok sonra fark etim. bozuldu sanmıştım. kullanmadığım için de sorun etmemiştim. bir bilgisayarcıda soket bulup lehimlettim ama pek düzen tutmadı. kızaktaki HDD'yi bazen görüyor bazen görmüyordu. çoğu zaman çakışma yaşayıp hata veriyor BİOS'a giriyordu. mecburen kızağı iptal ettim optiği geri taktım. HDD USB bağlantı kutusu aldım o şekilde kullanıyorum.

• bizim de yakın zamanda ssd sonrası ani kapanmalar yaşanmaya başladı. eski ssd ile çalışıyordu, yeni ssd ile günde iki kere kapanır oldu. yaşayan, sebebini bilen var mı?

• Batarya alan var mı? Nereden alınır problem yaratmayacak bir batarya?

• Ankaradayım. Bilgisayarı halen kullanıyorum. Eskimiyor maşallah. Sadece cihaza samsung evo 250GB SSD taktım. Eski performansı hala var. Kaliteli marka zalman termal macun aldım. İşlemci ve ekran kartı macununu Kendim çektim, fan bakımını yaptım. Fanı komple yenisi ile değiştim, sıfır fan aldım taktım. Güçlü olmadığını farkettim, eski fanı alıp yıkadım, fanı yağladım sessiz bir çalışma ile eskisi gibi çalışmaya devam etti. Kasa yalıtımını sağladım topladım. İnanırmısınız hiç ısınmadan, hala eskisi gibi çalışıyor N56VZ. SSD nin de katkısıyla 5 saniyede açılıp 4 saniyede kapanıyor. Üstelik adobe photoshop tarzı uygulamalar yüklü bilgisayarda.. Yapamayan olursa yarımcı olurum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi systemdecal9 -- 31 Ocak 2021; 2:0:58 >
  •  ASUS N56VM-VZ Kullanıcıları Paylaşım ve Bilgi Platformu

Benim cihaz artık ömrünü tamamladı.
    Asusun menteşelerinin allah belasını versin.
    Yıllar içinde 3 defa menteşe değiştirdim.
    Son menteşeleri değiştirmedim kırılanları yama yaptım.
    Data kabloları zamanla aşındı kendim tamir ettim.
    Batarya zaten ilk yıl dolmadan çöp olmuştu. Nerde olduğunu bile bilmiyorum.
    Klavyede bir iki tuş basmaz oldu.
    Sık sık temiz kurulum yapsam da anılmaz yavaşlamıştı.
    Adaptör ve şarj kablosuni en az 15 defa tamir etmişimdir.
    Kasası da çok dandik. Vidaların somunları resmen dökülüyor.
    Son yıllarda cihazı somunlu civatalar ve koli bantlarıyla tutturuyordum.
    Veeee son olarak az önce tamamen açılmaz oldu.
    Hiç tepki yok. En ufak ışık yok. Adaptör ve kabloyu denedim sağlam ama cihazda tık yok.

İç data kablosu, adaptör ve şarj kablosu, dış kasa, klavye çöptür.
    Ram, ekran, hdd sağlamdır.
    Anakart hakkında fikrim yok.

İsteyene ekranı ya da başka şeyleri satabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CihangirCanavarı -- 21 Haziran 2021; 21:48:8 >

• 
Sayfa: önceki 510511512513514
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.