Şimdi Ara

ASUS N56VM Ivy Bridge Notebook İncelemesi (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
431
Cevap
7
Favori
27.496
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ismaildemirbas

Laptopu alacaklara SSD yi kesinlikle öneriyorum. Hız farkını gerçekten hissediyorsunuz. SSD yi taktıkdan sonra mesela office 2010 u sadece 2 dakikada kurdu

arkadaşım güle güle kullan. okumaktan kim ne almış neyi almış karıştırdım aldığım model neydi ve nerden alın?
  • ASUS N56VM-S4062D modelini dün elime geçti; kurulumunu, driver vs. yükledikten sonra yeni laptopumdan incelemelerimi size yazıyorum.
    Artıları:
    *çok şık
    *ses kalitesi mükemmel ayrıca asus yanında birde subwoofer gönderiyor hediye olarak,laptopun tasarımından dolayı ilk aldığımda nerden çıkıyor bu ses olmuştum.
    *klavyesi ışıklı ve ışık oranını ayarlayabiliyorsunuz
    *ekranında güneş altında bile rahatlıkla görebiliyorsunuz; parlama yapmıyor.
    *kamerası loş ışıkta bile mükemmel sonuçlar veriyor.
    *touchpad çift parmakla yukarı aşağı yapabiliysunuz; 3 parmakla programlar arasında geçiş yapabiliyorsunuz; fotoğraf büyültme küçülme, çevirme bildiğin mulitouch yani.
    *Bataryası 4 saat gidiyor, normal internet vs kullanımda; oyun için ne kadar gider bilemem.
    *ısınma problemi yok. adamlar çözmüş bu işi, tek çıkış var ordan havayı hem alıyor hem üfürüyor. yani klasik laptoplardaki gibi alttan alıp yandan üfürmüyor. Böyle olması, dizüstü kullanım için sorun çıkarmıyor. Ayrıca laptop full metalik olması ele soğuk hissi veriyor.
    *Kağıt üzerindeki özelliklerini zaten söylememe gerek yok, mükemmel donanıma sahip bir laptop.

Eksileri:
    *Çok ağır; bence gerçekten çok ağır, yani ben fotoğrfata görünüşünden aleminyum oluşundan falan hafif birşey beklerken, bu tahminimden çok daha fazla çıktı; tartmadım ama 2.5 kilodan fazladır.
    *şarj cihazı kocaman, 4 sene önceki toshiba şarj adaptörümle aynı büyüklükte, denedim outputları tutuyor, bu laptopuda şarj ediyor.

Sonuç:
    Ağırlığı fazla takmam , öyle çok gezdirmem zaten laptopu diyenlerdenseniz, perfermons ve görünüm olarak mükemmel bir laptop.

• quote:

Orijinalden alıntı: kelebeketkisi888

ASUS N56VM-S4062D modelini dün elime geçti; kurulumunu, driver vs. yükledikten sonra yeni laptopumdan incelemelerimi size yazıyorum.
    Artıları:
    *çok şık
    *ses kalitesi mükemmel ayrıca asus yanında birde subwoofer gönderiyor hediye olarak,laptopun tasarımından dolayı ilk aldığımda nerden çıkıyor bu ses olmuştum.
    *touchpad çift parmakla yukarı aşağı yapabiliysunuz; 3 parmakla programlar arasında geçiş yapabiliyorsunuz; fotoğraf büyültme küçülme, çevirme bildiğin mulitouch yani.
    *Bataryası 4 saat gidiyor, normal internet vs kullanımda; oyun için ne kadar gider bilemem.
    *ısınma problemi yok. adamlar çözmüş bu işi, tek çıkış var ordan havayı hem alıyor hem üfürüyor. yani klasik laptoplardaki gibi alttan alıp yandan üfürmüyor. Böyle olması, dizüstü kullanım için sorun çıkarmıyor. Ayrıca laptop full metalik olması ele soğuk hissi veriyor.
    *Kağıt üzerindeki özelliklerini zaten söylememe gerek yok, mükemmel donanıma sahip bir laptop.

Eksileri:
    *Çok ağır; bence gerçekten çok ağır, yani ben fotoğrfata görünüşünden aleminyum oluşundan falan hafif birşey beklerken, bu tahminimden çok daha fazla çıktı; tartmadım ama 2.5 kilodan fazladır.
    *şarj cihazı kocaman, 4 sene önceki toshiba şarj adaptörümle aynı büyüklükte, denedim outputları tutuyor, bu laptopuda şarj ediyor.

Sonuç:
    Ağırlığı fazla takmam , öyle çok gezdirmem zaten laptopu diyenlerdenseniz, perfermons ve görünüm olarak mükemmel bir laptop.

Everest veya herhangi bir programla stabilite test yapip islemci sicaklik degerlerini paylasabilirmisin tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

ASUS N56VM-S4062D modelini dün elime geçti; kurulumunu, driver vs. yükledikten sonra yeni laptopumdan incelemelerimi size yazıyorum.
    Artıları:
    *çok şık

Eksileri:

Sonuç:

Eksilere ince ince yorumlar:
    1- Core i7 işlemciden bahsediyoruz TDP değeri 45Watt. Böyle bir işlemci ile (ivy bridge dahi olsa) üstüne birde GT650 gibi orta-üst seviye vga kullanırsanız o aletin beslemesi ister-istemez 120 Watt olmak zorundadır ve olmuştur da zaten

(Yani daha altı güçte 90 Watt bir adaptör ile o siniftaki cihaz sağlıkli ve verimli çalışmaz)

2- Ağırlığı ortalama 2.7Kg. Evt hafif değil ancak 15.6" bir laptop alıyorsanız gövde alüminyum dahi olsa minimum 2.5Kg'yu gözden çıkaracaksınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pininfarina -- 10 Haziran 2012; 0:11:05 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu arada aynı ızgaradan havayı hem alıp hem üfleme yapmaz. O egzost çıkışı sadece içerde ki sicak havayı "vakum yaparak (emerek) dışarı atar" bilginize.

• everest stabilite testini ekliyorum.

ASUS N56VM Ivy Bridge Notebook İncelemesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozay

quote:

Laptopu alacaklara SSD yi kesinlikle öneriyorum. Hız farkını gerçekten hissediyorsunuz. SSD yi taktıkdan sonra mesela office 2010 u sadece 2 dakikada kurdu

arkadaşım güle güle kullan. okumaktan kim ne almış neyi almış karıştırdım aldığım model neydi ve nerden alın?

pcdepodan aldım konu baslıgındaki model

• quote:

everest stabilite testini ekliyorum.

Cok teşekkür ederim tam merak ettiğim şeydi bu testi asus n53 de yaptigimda 79 dereceyi buluyordu islemci ve fan 3800deviri bulmasina ragmen rahatsiz edici ses vermiyordu.Bu modelde 3 asagi 5 yukari ayni sogutma perfirmansini yakalamis :)

• quote:

Orijinalden alıntı: bLind35

quote:

everest stabilite testini ekliyorum.

Cok teşekkür ederim tam merak ettiğim şeydi bu testi asus n53 de yaptigimda 79 dereceyi buluyordu islemci ve fan 3800deviri bulmasina ragmen rahatsiz edici ses vermiyordu.Bu modelde 3 asagi 5 yukari ayni sogutma perfirmansini yakalamis :)

Bu testler sentetik testlerdir.
    Gerçek zamanlı bir render veya H264 encoder işlemlerinde olduğu gibi işlemci ve gpu'nun tüm birimlerini kullanıp ter akıtacak, zorlayacak ciddi bir benchmark değildir.

Bu tarz sonuçlar yaniltici olduğundan fazla güvenme. Misal bu testte cihaz sessizliğini kismen koruyabilir ama birgün RipBot H264 ile BluRay'den .mkv video riplemeye kalkarsın, bir bakarsin alet cayır cayır yaniyor ve avazı çıktığı kadar bağırıyor

Bu yüzden tek referans noktası olarak alinmaz bu test.

Ek bilgi: Gündelik kullanımda bu tarz işlemci ve gpu'ya abanan, deli gibi yük bindirecek işlemler kolay kolay gerçekleşmez. Bu testler "extrem, uç senaryolardir" ve çoğu kullanıcı bu senaryo ile genelde hiç veya nadiren karşılaşır gündelik hayatta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pininfarina -- 10 Haziran 2012; 7:42:52 >

• Webcam ve mikrofonun driverı hangi program? Dvd'nin içindeki uygulama bozuldu ve elle yükledim her şeyi. Bu arada Corsair Force 3 ile 9 saniyede açılıp 6 saniyede kapanıyor alet. Verdiğim paraya değdi.

• aleti pcdepo'dan alan arkadaşlar sigortalı mı aldınız sigortasız mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: pininfarina

quote:

Artıları:
    *çok şık

Eksileri:

Sonuç:

Eksilere ince ince yorumlar:
    1- Core i7 işlemciden bahsediyoruz TDP değeri 45Watt. Böyle bir işlemci ile (ivy bridge dahi olsa) üstüne birde GT650 gibi orta-üst seviye vga kullanırsanız o aletin beslemesi ister-istemez 120 Watt olmak zorundadır ve olmuştur da zaten

(Yani daha altı güçte 90 Watt bir adaptör ile o siniftaki cihaz sağlıkli ve verimli çalışmaz)

2- Ağırlığı ortalama 2.7Kg. Evt hafif değil ancak 15.6" bir laptop alıyorsanız gövde alüminyum dahi olsa minimum 2.5Kg'yu gözden çıkaracaksınız.

Bugün teknosada aynı ürünün aynı özelliklerde olan samsung modeline baktım ki bataryasıda takılıydı bu kadar ağır değildi; zaten ben ağırlığından çokta şikayetçi değilim. Ama internette aleminyum gövde ve daha ince gözükmüştü gözüme alınca şaşırdım bi; Şarj aletide dediğim gibi benim 5 sene önce aldığım toshiba adaptörümle aynı; bu adaptörlerde neden gelişmez teknoloji yahu? :S

Bu ızgarada vakumlama olayına gelince; ızgarayı ikiye bölmüşler aynı çıkışı üstten alıyo havayı dolaştırıyor alttanda emiyor gibi gördüm. Acaba yanlış mı düşünüyorum, vakumlama olayı olmaz gibi geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: tuncekin

Webcam ve mikrofonun driverı hangi program? Dvd'nin içindeki uygulama bozuldu ve elle yükledim her şeyi. Bu arada Corsair Force 3 ile 9 saniyede açılıp 6 saniyede kapanıyor alet. Verdiğim paraya değdi.

Ne kadara aldınız; birde uyum problemi çıkardımı?
  • 345'e almıştım sanırım, hiçbir sorun çıkmadı. SSD'yi taktım, BIOS'tan AHCI moduna almak için girdiğimde zaten o moddaydı ve hemen Windows yükledim.
  • temmuz 8 de z modelini alacam az kaldı bakalım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: -K@-

temmuz 8 de z modelini alacam az kaldı bakalım :)

aynen 8 temmuzu bekliyorum bende :)
  • Alicaktim kafaya koymustum ama bugun notebookcheck.com dan degerlere baktim, ekran karti eski teknoloji degerlerinde. Almisken tam olsun dedim .. Insallah 2500 u gecmez z modeli..
  • gt 630'un gt540'a eşit olduğu söyleniyor. ekran kartı o kadar düşük olmasaydı keşke.
    121. ve 122. sıralar.
    http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S3datt -- 11 Haziran 2012; 15:40:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: S3datt

gt 630'un gt540'a eşit olduğu söyleniyor. ekran kartı o kadar düşük olmasaydı keşke.
    121. ve 122. sıralar.
    http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html

gt630m; 540mden %6.5 daha iyi. Hardcore oyuncu değilseniz idare eder bir karttır genede.
  • merhabalar.

ben de bu makinadan almayı düşünüyorum fakat tek düşündüren kısmı ram inin düşük olması. kullanan arkadaşlar cevap verebilir mi? ram i tek slot 4 gb mı yoksa 2 lot ta 2 gb lık ram mi var. eğer tek slot ise 2. slot var mı? 2. slot a 1 4 gb daha takıp ram ini 8 gb yapmak istiyorum. bir de uyumlu olması açısından ram in markası modeli nedir ona göre aynı ram i alayım ki sıkıntı yaşamayayım sonra.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.