Şimdi Ara

Asus N550JV Kullanıcıları + Kutu Açılım ve İnceleme (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
390
Cevap
8
Favori
57.452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ygtatli

almayı düşünüyordum fakat ssdsiz olması üstüne üstlük 5400rpm olması bu seviyedeki bilgisayardan soğuttu beni...

SSD olması fiyatları çok fazla arttırıyor o yüzden böyle bir makinayı alıp üstüne 120/250/512gblık SSD takmak en dogrusu olur hem daha uyguna gelmiş olur hemde elinizde çıkan 1tblık diskiniz olur :) daha karlı oluyor.
  • oguz6577 O kullanıcısına yanıt
    ben hddyi harici olarak kullanmak istemiyorum, onun için bana uygun gelmedi...
  • CPUİD HWMonıtor ile sıcaklık değerlerini eklerseniz çok memnun oluruz.
  • Belli bir konfigurede sürüldüğü için piyasaya modifiye etmek şart oluyor eğerki böyle bir makina kullanmak istemiyorsan onun dışında sana uygun başka bilgisayarlara yönelmelisin....

Mesela ben takmış durumdayım ve bi şekilde alıcam bu makinayı yurtdışından ve kendim 16gb ram takviyesi ve 250 gb hdd takviyesi yapıcam ancak ozaman tam anlamıyla işime yarayacak bu makina workstation laptopum olcak benim :)

@ygtatli
  • Hocam hayirli olsun ekran oldugu kapak yelpaze gibimi sallaniyormu
  • ben bu gün makinayı inceledim bir önceki önceki kasası sanki daha iyi gibi geldi bu kasası sanki leke tutacak gibi bir hissi vardı hafif pürüzlü birde tauchpad ı sıkıntılı geldi kenar kısmı basmıyor orta ya doğru tuş basıyordu pekte hoşuma gitti diyemem benim kendi görüşümdür ama donanım olarak iyi bir pc
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratcan1981

ben bu gün makinayı inceledim bir önceki önceki kasası sanki daha iyi gibi geldi bu kasası sanki leke tutacak gibi bir hissi vardı hafif pürüzlü birde tauchpad ı sıkıntılı geldi kenar kısmı basmıyor orta ya doğru tuş basıyordu pekte hoşuma gitti diyemem benim kendi görüşümdür ama donanım olarak iyi bir pc

Ben daha gormedim ama muhtemelen multi touch oldugundan olabilir o mac book lardada oyle oluyor uyuz oluyorum ama biraz kullandiktan sonra rahatligini anliyorsunuz... ilkten tuhaf gelmesi biz mouse lara alismisiz tiklamaya simdi ise hersey touch oldu elledigin an harekete geciyor meretler tuhaf geliyor ilkten...

Boyle urunler uretilirken illahaki bir arge surecinden geciyorlar o yuzden bazi yenilikler hosumuza gitmeyebiliyor...

Benim en cok merak ettigim konu su bunda mac os x calisirsa muhtesem olur iste ozaman ....

• quote:

Orijinalden alıntı: cihanleanne

Hocam hayirli olsun ekran oldugu kapak yelpaze gibimi sallaniyormu

Evet

quote:

Orijinalden alıntı: 06_EMRE

CPUİD HWMonıtor ile sıcaklık değerlerini eklerseniz çok memnun oluruz.

Sıcaklık değerleri eklendi.

Arkadaşlar touch pad konusunda alışmam zor oldu kenarları basmadığı için ama bir çok parmak hareketini kavrayınca multi touch süpermiş diyeceksiniz eminim. :)
  • eywallah,
  • 2 saat aralıksız Meto Last Light gibi bir oyun oynayın bu arada hardware monitor u oyuna girmeden önce açın. Oyundan sonra sıcaklık ölçme programını açarsanız maksimum sıcaklıklık olması gerekenden düşük çıkar. Bu arada ekrana çok mu sıcaklık üflüyor?
  • Evet ben de tam bunu soracaktım, fandan çıkan sıcak hava doğrudan ekrana etki ediyor mu? Ekranda sıcaklık değişimi hissediliyor mu?
  • Bu ekran yani kapak yelpaze gibi sallanıyorsa kötü hiç sevmiyorum o tür ekranları. Bu model için bazı arkadaşlar sallanıyor diyor bazısı sallanmıyor:)
  • Yok öyle bir şey hocam baya mübalağa etmişler şuan ofisimde kullanıyorum Asus N550 tabi ki ekran menteşesi çok sert değil kolay açılıp kapanması için bir esneklik mevcut ancak sallanma vs yok içiniz rahat olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakgoz79

Yok öyle bir şey hocam baya mübalağa etmişler şuan ofisimde kullanıyorum Asus N550 tabi ki ekran menteşesi çok sert değil kolay açılıp kapanması için bir esneklik mevcut ancak sallanma vs yok içiniz rahat olsun

Cevap için teşekkürler. Sıcak hava çıkışı konumlandırıldığı yer itibariyle ekrana da sıcak hava üflüyor galiba peki ekran nın al çevresinin olduğu yer çok ısınıyor mu? Normal kullanımda pek ısınmıyordur ama 1 2 saat oyun oynayınca çok mu sıcak oluyor?
  • Direk üflüyo daha doğrusu menteşe çok dar kasayla ve hava sıkışıyo alt taraf kapalı kalıyo tüm hava ekrana direkmen vuruyo oyun oynarken ekranın neredeyse yarısına vurcak sıcaklık vuruyo en alt tarafı ise el yakıyo..
    Metro last light indiriyorum bu akşam sıcaklık değerlerini giricem.
    EDİT : Metro last light sıcaklık değeri eklendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brosfer -- 19 Eylül 2013; 2:17:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakgoz79

Yok öyle bir şey hocam baya mübalağa etmişler şuan ofisimde kullanıyorum Asus N550 tabi ki ekran menteşesi çok sert değil kolay açılıp kapanması için bir esneklik mevcut ancak sallanma vs yok içiniz rahat olsun

hocam sikinti menteseden degil ust tarafta kasanin kendisinde bir kosesini one birinide arkaya dogtu cek gorursun nasil sallandigini
  • Bu ürünü alan arkadaşlar harddiskten bir cızırtı sesi duyuyor musunuz? Kart okuyucunun bulunduğu bölgeden hiç cızırtı felan duydunuz mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: beratizm

Bu ürünü alan arkadaşlar harddiskten bir cızırtı sesi duyuyor musunuz? Kart okuyucunun bulunduğu bölgeden hiç cızırtı felan duydunuz mu?

quote:

Bu ürünü alan arkadaşlar harddiskten bir cızırtı sesi duyuyor musunuz? Kart okuyucunun bulunduğu bölgeden hiç cızırtı felan duydunuz mu?

evet benim harddiskte cızırtı yapıyor. ancak bir problem yok pc.de

benim sorum batarya kullanımı hakkında. Notebook'un bataryası çıkarılamıyor. Gündelik kullanımda sürekli şarj adaptörü bağlı kullanıyorum, windows ise tam dolu %100 gösteriyor. Sorum şu ki, bu doğru bir kullanım mı? Yani %100 olduğunda şarj bağlantısı kesiliyor ve adaptör üzerinden mi kullanıyor pc? Kullanım esnasındaki öndeki bilgi ışığı sürekli yeşil yanıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: dmRy

quote:

quote:

evet benim harddiskte cızırtı yapıyor. ancak bir problem yok pc.de

benim sorum batarya kullanımı hakkında. Notebook'un bataryası çıkarılamıyor. Gündelik kullanımda sürekli şarj adaptörü bağlı kullanıyorum, windows ise tam dolu %100 gösteriyor. Sorum şu ki, bu doğru bir kullanım mı? Yani %100 olduğunda şarj bağlantısı kesiliyor ve adaptör üzerinden mi kullanıyor pc? Kullanım esnasındaki öndeki bilgi ışığı sürekli yeşil yanıyor.

Bu model laptopların tamamının harddiskinde cızırtı var sanırım. ben iki tane aldım ikisinde de aynı sorun vardı. direkt olarak değişim verdiler. ama yarın yine aynı laptoptan alıcam. harddiskini çıkarıp SDD takmayı düşünüyorum. böylece sorun çözülmüş olur ve bilgisayar mükemmel hale gelir.

• Ayrıca arkadaşlar laptop ile ilgili izlenimlerim şöyle;

Ses konusunda mükemmel diyebilirim (bir laptop için tabi). Subwooferi takmanız ve ses ayarlarını menüden giripte yapmanız gerekmektedir. Tek sorunu hoparlörlerin yerleşim durumu tam simetrik olarak konumlandırılmadığından dolayı sol taraftan daha fazla ses geliyor gibi. Çünkü hoparlörler kasanın soluna biraz daha yakın.

Isınma sorunu klavyenin üst kısmında var. özellikle F5 tuşunun üst tarafı dokunulamayacak kadar ısınabiliyor. Kasanın tamamen alüminyum olmasından kaynaklanıyor bu durum. Bileklerinizin olduğu yerlerde hiçbir ısınma sorunu yok. En iyisi büyük fanlı bir laptop soğutucu ile kullanmak. Fanlar da gayet sessiz çalışıyor bu arada.

Bluray sürücünün de simetrik olarak yerleşmemesinden dolayı bütün ürünlerde kayıklık var. Yani yerine yamuk oturmuş gibi görünüyor. Benim gibi simetri hastasıysanız canınızı sıkacak bir durum açıkcası.

Bazı ürünlerde ekranın tam olarak kapanmadığı olabiliyormuş. Ama ekran kesinlikle yelpaze gibi sallanmıyor. Görüntü hemen hemen her yerden aynı görülebiliyor.

Bir diğer mühendislik hatası da subwoofer girişini, power girişinin hemen yanına koymuşlar. İkisi birlikte takılı olduğu zaman güç jakı, subwoofer jakına dokunuyor veya üzerine binebiliyor.

Bu laptopta batarya kasanın içinde. Yani dahili. Yeni bir teknoloji kullanılan bu laptopta bataryanın doluluk oranı 100% olunca otomatik olarak devreden çıkıyor. Ne zaman ki şarj 95% olunca tekrar dolmaya başlıyor. Böylece bataryanız daha uzun ömürlü oluyor.

4. nesil Intel işlemcilerin üstünlükleri de şunlar. Birincisi enerji kullanımı açısından çok daha tasarruflu oldukları. İkincisi de kendilerine ait bir ekran kartı bulunmasıdır (Intel® HD Graphics 4600). Yani bu laptopta iki adet ekran kartı bulunuyor. Oyunlar ve tasarım programları kullanımında Nvidia ekran kartı otomatikman devreye girmektedir. Diğer durumlarda ise işlemciye ait olan ekran kartı çalışıyor. Ama siz ayarlardan direkt olarak Nvidiayı seçip sadece onu da kullanabilirsiniz. Bu işlemcinin linki:http://ark.intel.com/products/75116/Intel-Core-i7-4700HQ-Processor-6M-Cache-up-to-3_40-GHz

Şimdilik bu kadar arkadaşlar. Yeni tespitlerimizi mümkün olan zamanlarda sizlerle tekrar paylaşacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beratizm -- 27 Eylül 2013; 0:31:53 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.