Şimdi Ara

★ASUS N550JK-CN090H KULLANICILARI KULÜBÜ★ (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
630
Cevap
22
Favori
41.895
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba bende bugün siparişi verdim hafta içi bilgisayar elime geçicek umarım iyi bir tercih yapmışımdır yalnız sizlerin yardımına ihtiyacım 6 yıllık hp laptobundan sonra bu pc ye geçtim hemen soruma geleyim

- pc de ilk kurumu nasıl yapmalıyım ürün ile beraber driver cd leri vs. geliyor mu
    - pc yi açmadan mı 6 saat şarj da tutayım yoksa pc yi açıp full şarjı bittikten sonra mı 6 saat şarj da tutayım

Ve sizin önerileriniz var mı yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkeşe selamlar bende Asus ailesine yeni katıldım. Bilgisayar genel anlamda harika yukarıdaki arkadaslarında belirttiği gibi hard disk devreye girme sesi gibi ses haricidinde genel anlamda muhtesem inş daha da sıkıntı cıkmadan üzün süre sorunsuz kullanırız hep birlikte. Ama geçenlerde bişey farkettim videolarda özellikle harici harddisk ten falan açtıysanız takılma yapıyor donma yapıp geri devam ediyor, ama sorunun pil ve şarj da olmama durumundan dolayı oldugunu düsünüyorum sonra baktım ki pil ayarlarından performası cok kısmışım şimdi full e aldım eski canavar hallerine tekrar döndü.

HERKESE HAYIRLI OLSUN .. GÜLE GÜLE KULLANALIM ARKADASLAR ... :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tayfun.O

Selamlar bende bu kervana 2 gün önce katıldım.
    Sabah 9 akşam 4 ofiste çalışıyorum laptop sadece öğle arası 1.5 saat dinleniyor onun haricin de full açık: İnşaat müh okuyorum ve kullandığım programlar tam performans istiyor , Pc sürekli prizde kullanmak zorundayım yoksa 2.5 saatte pili boşalıyor(full performansta pil ayarı) prizde sürekli kalmasının bir zararı olur mu?

haftada bir kere tam bosaltip tekrar doldurmak kosuluyla surekli prizde kullanmanizin bir zarari yok cunku sarj %100 olduktan sonra pili kesiyor ve enerjisini fisten aliyor bir nevi bataryayi cikarmak gibi kullanisli bir ozellik bu sayede piliniz daha uzun omurlu olur yani surekli doldurup bosaltmak yerine surekli fiste kalsin
    ama haftada en az bir kez bosalip doldurulmali yoksa pil omru kisalir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: W1seOnW1se

Arkadaşlar merhaba bende bugün siparişi verdim hafta içi bilgisayar elime geçicek umarım iyi bir tercih yapmışımdır yalnız sizlerin yardımına ihtiyacım 6 yıllık hp laptobundan sonra bu pc ye geçtim hemen soruma geleyim

- pc de ilk kurumu nasıl yapmalıyım ürün ile beraber driver cd leri vs. geliyor mu
    - pc yi açmadan mı 6 saat şarj da tutayım yoksa pc yi açıp full şarjı bittikten sonra mı 6 saat şarj da tutayım

Ve sizin önerileriniz var mı yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

pcyi sarja takip acin saat filan gerek yok kullanirken sarjda olsun

ilk kurulum cok basit cd filan yok ileri ileri diyip bekliyorsunuz isim kullanici adi filan hemen bitiyor.. hayırlı olsun gule gule kullanin
    bu arada soyliyim driverlarin hepsi yuklu geliyor tek yapacaginiz pc yi fise takip acip ileri ileri diyip kurulumu tamamlamak sonra da windows update leri filan yaparsiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• matolimehmet kullanıcısına yanıt
    Dün aldım ben de bilgisayarı. Dün batarya %100 idi diye hatırlıyorum. Bugün bir türlü %100 olmadı. Sürekli %98'de ve dolmuyor. Bir sorun oluşturur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenerliyildiz

Dün aldım ben de bilgisayarı. Dün batarya %100 idi diye hatırlıyorum. Bugün bir türlü %100 olmadı. Sürekli %98'de ve dolmuyor. Bir sorun oluşturur mu?

benimde %96 da sabitliyor. prize takılı, dolmuyor yazıyor sağ altta ki pil göstergesinde. korkulacak birşey yok :)
  • bu arada bende makinayı dün aldım 3100 tl ye gold dan. bluray film izliyim dedim bir süre sonra donmaya başlıyor. sizde de oluyor mu öyle? birde touchpad in sol alt kısmı içeri göçük gibi . benim şansıma mı acaba :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Araneida -- 15 Şubat 2015; 22:11:39 >
  • Araneida kullanıcısına yanıt
    Sıkıntı yok o zaman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenerliyildiz

Teşekkür ederim. Bu arada bilgisayarın ses sistemi çok hoş.

Rica ederım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tayfun.O -- 16 Şubat 2015; 1:22:43 >
  • şimdi sen deyince farkettim aynı olay bende de var, pad in sol tarafı içerde :) diğer arkadaşlarda durum nedir? bide güzel bi savaş-strateji oyunu önerecek var mıdır aceba ?
  • gebositu G kullanıcısına yanıt
    içimi rahatlattın ;)

• Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var.
    Bende 7 gündür N550JK-CN090H kullanıcısıyım. Çok araştırarak aldım.
    Şöyle bir sorun yaşıyor;
    Müzik dinlerken kulaklığı takıyorum ses geliyor, kulaklığı çıkardığımda ses hoparlöre geri dönmüyor.
    Ses ayarlarında hopalörü seçmeme rağmen hoparlörden ses alamıyorum.
    Bilgisayarı tekrar başlatmak zorunda kalıyorum.

Çözümünü bilen var mı ? yardımcı olursa sevinirim.
    Bu sıkıntı donanımsalmıdır / yazılımsalmıdır ?

Yeni alan arkadaşlarada hayırlı olsunç
    İlk izlenimim; yüksek donanımlı bir pc olmasına rağmen performans olarak beklentilerimi karşılamadı.
  • bloqwist B kullanıcısına yanıt
    bende yok böyle bir sorun sadece takıp çıkartırken masaüstüne bi pencere geliyo tamam diyorum halloluyor
  • Senin adına sevindim
    demekki yazılımsal değil, donanımsal büyük ihtimalle.
    ürünü gold bilgisayardan aldım, değişim veya iade işlemi ile ilgili yazışmalara başladım.
    inşallah bi sıkıntı çıkmaz.
    gelişmeleri burada paylaşacağım.
    hocam cod advanced warfare'i bitirdim şimdi battlefield 4e başladım,shadow of mordor da yükledim bunlara bak :)
  • http://www.gold.com.tr/asus-n550jk-cn090h-notebook_u 14 şubatta 3100e almıştım şimdi 4400tl olmuş yuh :)

• Arkadaşlar merhaba, bende aranıza katıldım.Yalnız bir sorum olacaktı benim bilgisayar şarj olurken %100 oluyor ve hala doluyor şarjı kesmiyor herhalde onun için ne yapmak lazım, ayrıca benim harddiskten bayağı bi ses geliyor acaba genelindede böyle midir diye merak ediyorum..?
  • pilin üstüne geldiğinde takılı dolmuyor yazması lazım. hdd için birşey diyemicem ben henüz bi ses duymadım

• firazor007 kullanıcısına yanıt
    %100 olunca dolmuyor yazması lazım...evet ses geliyo ama rahatsız edici derecede değil :/
    bende 14 şubatta gold tan aldım. Sol taraf bendede yapışık. Tasarruf modunda pil 5 saat gidiyor aşağı yukarı baya iyi geldi 4 hücreliden bunu beklemiyordum :)
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.