Şimdi Ara

ASUS N53JQ-SX208V

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
250
Cevap
0
Favori
20.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar selam. Electroworld kampanyasından ASUS N53JQ-SX208V modelini 1804 liraya aldım. Kullanan arkadaşlar varsa olumsuz yönlerini yazabilir mi? Bu fiyata performans olarak sizce nasıl?

Forumdan Mixenon ekran pixel çözünürlüğü ve görüş açısı yüzünden değiştirip sony vaio almış yerine. Şimdilik tek bildiğim bu

• fiyatı ucuz evet ama alabilecek olan 91v alsın bence. niye özellikleri aynı diyeceksiniz ama bu 208v gerçekten çok yavaş i3 işlemci varmış gibi çalışıyo güya 6gb ram var ama siz hiç hissedemiyorsunuz çünkü çok yavaş .(arkadaşta var ordan biliyorum) bence almayın 208v yi yavaş yani.
  • Neye dayanarak bunu her yere yazıyorsun biraz açarsan sevinirim...

quote:

Orijinalden alıntı: caddy67

fiyatı ucuz evet ama alabilecek olan 91v alsın bence. niye özellikleri aynı diyeceksiniz ama bu 208v gerçekten çok yavaş i3 işlemci varmış gibi çalışıyo güya 6gb ram var ama siz hiç hissedemiyorsunuz çünkü çok yavaş .(arkadaşta var ordan biliyorum) bence almayın 208v yi yavaş yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevindi42

Neye dayanarak bunu her yere yazıyorsun biraz açarsan sevinirim...

quote:

fiyatı ucuz evet ama alabilecek olan 91v alsın bence. niye özellikleri aynı diyeceksiniz ama bu 208v gerçekten çok yavaş i3 işlemci varmış gibi çalışıyo güya 6gb ram var ama siz hiç hissedemiyorsunuz çünkü çok yavaş .(arkadaşta var ordan biliyorum) bence almayın 208v yi yavaş yani.

benim arkadaşıım 1835 e 208 v yi bimeksten aldı. benim pc 91v. ben 91v yi başka siteden 2026 tl ye aldım. valla yavaşlığın sebebini bende anlamadım arkadaşla pes2011 oynadık ara ara kasmalar oluyo boyle nebilim arada renkler gidyo (bunlar ekran kartından dolayıda olabılır) . yavaşlığa gelince flash diskten bilgisayara bişey kopyalarken oyunu açalım dedik(pes 11 ) açılmadı yani pc nin gücü yetmedi). ki pes 11 cok kotu olmayan(core2 dualarda falan) bile kasmadan oynanıyo olmasıdır). nese kopyalama bitince oyunu anca acabıldı pc o da dediğim gibi kasarak. içindeki programlardan olduğunu sanmıyorum çünkü aynıları benımkındede yuklu tık yok . ben 91 v le aynı anda 5 tane oyun açsam gene kasmayacak gibi yani o kadar iyi 91v . yada 208 v cok kotu.

• quote:

Yavaşlığın sebebi başka birşey olmasın?Kullanıcıyla alakalı mesela ?
    Aynı işlemci biraz farklı konfigürasyon sadece diğeri.Ne şekilde bir fark olduğunu idda ediyorsunuz anlamadım ?6 değil 12gb ram olsa hızlanması farketmez.Sonuçta normal bir kullanıcı için 4gb ram fazlasıyla yeterli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tayff -- 12 Aralık 2010; 19:52:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tayff

quote:

Yavaşlığın sebebi başka birşey olmasın?Kullanıcıyla alakalı mesela?
    Aynı işlemci biraz farklı konfigürasyon sadece diğeri.Ne şekilde bir fark olduğunu idda ediyorsunuz anlamadım ?6 değil 12gb ram olsa hızlanması farketmez.Sonuçta normal bir kullanıcı için 4gb ram fazlasıyla yeterli.

Kullanıcıyla alakalı derken? nası yane
    diyeceğim o ki 6gb ram yetmiyo gıbı makineye sürekli bi kasma var. farkın nedenını bende bilmiyorum özellikler hemen hemen aynı ama. kullanınca anlıyosunuz farkı. arkadaşta beklemiyordu alırken bu kadar fark ama sonuç ortada

• Nedeninden tam emin olmadıkça böyle yorumlar yapmanız etik değil başta. Arkadaşınızın yüklediği programlardan, eğer ağ üzerinden oynuyorsanız bağlantıdan ya da notebook'un arızalı olmasından kaynaklanan bir sorun olabilir.

Böyle bir modelin söylediğiniz gibi bir problem çıkarması imkansız.

Edit: 6 GB nasıl yetmiyor. Tam olarak RAM ne işe yarıyor biliyor musunuz? RAM'in tamamı kullanılıyor mu emin misiniz? Biraz üstün körü konuşuyorsunuz gibime geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sevindi42 -- 12 Aralık 2010; 19:58:39 >
  • quote:

Nedeninden tam emin olmadıkça böyle yorumlar yapmanız etik değil başta. Arkadaşınızın yüklediği programlardan, eğer ağ üzerinden oynuyorsanız bağlantıdan ya da notebook'un arızalı olmasından kaynaklanan bir sorun olabilir.

Böyle bir modelin söylediğiniz gibi bir problem çıkarması imkansız.

ben zaten alacak arkadaşları uyarıyım dıye yorum yazıyorum. pc sıfırdı birlikte açtık yane ilkbaşta yuklu olanlar dısında pc de program yoktu.biz pes 11 yukledık sadece . ağdan falanda oynamıyoruz. peki sen imkansız derken neye dayanıyorsun ?
  • Bir de Bimeks'ten o fiyata nasıl aldınız? 2185 TL görünüyor internet sitesinde.

http://www.bimeks.com.tr/urun/115212/asus-n53jq-sx208v.aspx
  • quote:

Bir de Bimeks'ten o fiyata nasıl aldınız? 2185 TL görünüyor internet sitesinde.

http://www.bimeks.com.tr/urun/115212/asus-n53jq-sx208v.aspx

kampanya vardı 5 gün önce falan. yüzde 20 ındırım vardı.
  • Eğer dediğiniz gibi bir problemse arkadaşınıza söyleyin değişim yapsın cihaza.Düzgün çalışan bir cihazda o şekilde bir problem olması imkansız.Ayrıca yavaş çalışıyor diye bir söylemde bulunmadan önce cihazda tam olarak bir problem olmadığından emin olmanız derekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tayff

Eğer dediğiniz gibi bir problemse arkadaşınıza söyleyin değişim yapsın cihaza.Düzgün çalışan bir cihazda o şekilde bir problem olması imkansız.Ayrıca yavaş çalışıyor diye bir söylemde bulunmadan önce cihazda tam olarak bir problem olmadığından emin olmanız derekir.

nasıl emın olacağım peki? Kısaca 91v ye göre i3 gibi falan çalışıyo nedenini araştıramam kusura bakmayın ben sadece alacak insanları uyarayım dedim.
  • Sorun büyük ihtimalle hdd'de.Bende de aktarım yaparken oyun vs. yavaş açılıyor ve oyun sırasında arada takılmalar yaşanıyor.Fakat normalde böyle bir şey olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: guitarhero

Sorun büyük ihtimalle hdd'de.Bende de aktarım yaparken oyun vs. yavaş açılıyor ve oyun sırasında arada takılmalar yaşanıyor.Fakat normalde böyle bir şey olmuyor.

arkadaşım pc de kopyalama yaparken zaten oyunu açamadı pc . kopyalama bittikten sonra açtı ondada ara ara kasarak oynaya bildik.
  • Laptopu fişte+güç seçeneklerinden yüksek perfomans modunda+gt425 ekran kartı aktif şekilde deneyin.
  • quote:

Sorun büyük ihtimalle hdd'de.Bende de aktarım yaparken oyun vs. yavaş açılıyor ve oyun sırasında arada takılmalar yaşanıyor.Fakat normalde böyle bir şey olmuyor.

o zaman sorunlu arkadaş hdd mi değiştirmesi lazım?
  • quote:

Laptopu fişte+güç seçeneklerinden yüksek perfomans modunda+gt425 ekran kartı aktif şekilde deneyin.

zaten fişteydi + power high taydı yanı en yuksek . ekran kartıda da aktifti
  • quote:

quote:

Laptopu fişte+güç seçeneklerinden yüksek perfomans modunda+gt425 ekran kartı aktif şekilde deneyin.

zaten fişteydi + power high taydı yanı en yuksek . ekran kartıda da aktifti

Arkadaşınızsa o zaman tavsiye edinde servise göndersin cihazı.Eğer 1 ay geçmediyse birebir değişim alsın
  • İlk mesajda yazan ekran çözünürlüğü yüzünden Sony'e değiştirmiş yazısını da anlamadım. 1920*1080 çözünürlük var bu notebooklarda. Bildiğim kadarıyla Sony'ninkiler daha düşük.
  • quote:

İlk mesajda yazan ekran çözünürlüğü yüzünden Sony'e değiştirmiş yazısını da anlamadım. 1920*1080 çözünürlük var bu notebooklarda. Bildiğim kadarıyla Sony'ninkiler daha düşük.

sony sanırım full hd ekranlı bir model aldı zaten 3000 civarında bir para verdi.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.