Şimdi Ara

Asus N17U Turknet kurulum sorunu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
1
Favori
2.546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • turknetle olan sıkıntım hattı vdsl yapmamaları sanırım? ama şuanda bu modemle internet dalgalı dalgalı geliyor onuda anlamadım. modem için asusla itibata geçeyim o halde. aslında ilk başlangıçta sadece kullanıcı adı şifre ayarı var gerisi otomatik arayüzde herşey normal görünüyor ama bağlanmıyor bir türlü. modemin yazılımınıda güncelledim. yıl 2017 nelerle uğraşıyoruz hala. ben hem turknet hemde asusu taciz etmeye devam edeyim o halde
  • quote:

Orijinalden alıntı: wogo

turknetle olan sıkıntım hattı vdsl yapmamaları sanırım? ama şuanda bu modemle internet dalgalı dalgalı geliyor onuda anlamadım. modem için asusla itibata geçeyim o halde. aslında ilk başlangıçta sadece kullanıcı adı şifre ayarı var gerisi otomatik arayüzde herşey normal görünüyor ama bağlanmıyor bir türlü. modemin yazılımınıda güncelledim. yıl 2017 nelerle uğraşıyoruz hala. ben hem turknet hemde asusu taciz etmeye devam edeyim o halde

Aynen nedense yeni abonelere vdsl açmak yerine adsl açıyorlar 3-4 gün sonra vdsl geçişini başlatıyorlar. Dalgalı gelmesinin sebebi bölgenizde yaşanan yoğunluk olabilir çünkü hat değerlerinde internet hızınız 13 olarak gözüküyor. Türknet'de bazı bölgelerde akşam saatlerinde hız düşüşleri oluyor ondan kaynaklı olabilir. Aynı sorunu bende yaşamıştım yaklaşık 1 ay önce 2-3 gün kadar ama sonra düzeldi tabi. Hız testi yaptığınızda ne kadar çıkıyor?

Modem konusunu çözemezseniz birde vdsl geçişi tamamlandıktan sonra deneyin belki vdsl olunca düzelir bilemiyorum. Aslında alakası yok sonuçta modem hem adsl hemde vdsl destekli ikisinde de çalışması lazım:) Zaten şuan vdsl modeme ihtiyacınız yok sinyal adsl geldiği için.

Altyapınız YAPA mı bu arada?

• Ttnetin aknsi ve yükselen faturası yüzünden turknetin sitesinden sorgulatıp aknsiz internet alabileceğimi görünce turknete geçiş yaptım. Alt yapının durumunu bilmiyorum doğrusu.
    Ama sözleşme yaparken vdsl olarak bağlanacağım yazıyordu.
    Modem konusu bana da çok saçma geldi. Herşeyi destekliyor neredeyse vdsl olmasa adsl olması gerek sonuçta ilk girişte herhangi bir seçenek yapmıyorum otomatik herşey ayarlanıyor.
    Hız testi yapınca söyledikleri hız testte çıkmıştı. Akşam tekrar test ederim. Akşamları hız düşüşü her zaman mı oluyor acaba?
    Playstation'da online oyun oynarken baya sıkıntı yapıyor. Hep böyleyse yine ttnet yolları göründü bana :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: wogo

Ttnetin aknsi ve yükselen faturası yüzünden turknetin sitesinden sorgulatıp aknsiz internet alabileceğimi görünce turknete geçiş yaptım. Alt yapının durumunu bilmiyorum doğrusu.
    Ama sözleşme yaparken vdsl olarak bağlanacağım yazıyordu.
    Modem konusu bana da çok saçma geldi. Herşeyi destekliyor neredeyse vdsl olmasa adsl olması gerek sonuçta ilk girişte herhangi bir seçenek yapmıyorum otomatik herşey ayarlanıyor.
    Hız testi yapınca söyledikleri hız testte çıkmıştı. Akşam tekrar test ederim. Akşamları hız düşüşü her zaman mı oluyor acaba?
    Playstation'da online oyun oynarken baya sıkıntı yapıyor. Hep böyleyse yine ttnet yolları göründü bana :)

Gündüz saatlerinde hızda bir problem yoksa sadece akşamları varsa dediğim gibi bölgedeki yoğunluktan kaynaklanıyor. İnternetin yoğun kullanıldığı saat dilimlerinde Türknet'in kapasitesi yetmiyor ve hızlar düşüyor. Bunu çözmesi gereken Türknet. Türk Telekom'dan kiraladığı kapasiteyi arttırması lazım. Tabi bu da onlara artı maliyet yazacağı için öyle hemen yapmıyorlar :) Zaten YAPA altyapısında olsanız akşamları hız düşüşü falan olmaz Türknet'in kendi altyapısı olduğu için kapasite sorunu vs. yok.

Hangi altyapıda olduğunuz online işlemler > destek > teknik bilgiler sekmesinde yazar. Tahminimce YAPA altyapısında değilsiniz.

Kocaeli'de oturuyorum dediğim gibi 1 ay önce falan bende yaşamıştım akşamları hız düşüşü problemini. Ama 3-4 gün kadar sürdü sonra düzeldi daha da böyle problem yaşamadım.

Belki VDSL'e geçtiğiniz zaman bu problem çözülür bilemiyorum. Çözülmezse de dediğiniz gibi tekrar dönersiniz Türk Telekom'a :)

Bu arada siz Türk Telekom'dan mı geçiş yaptınız yoksa onu iptal edip sıfırdan mı başvurdunuz Türknet'e?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nomadio -- 8 Aralık 2017; 12:47:24 >

• Evet yapa alt yapısında değilmişim. VDSL için tekrar kayıt oluşturayım, bazı zaman netten dizi izlemek bile mümkün olmuyor. Bazen de hızdan uçuşa geçiyor dediğiniz gibi yoğunluktan kaynaklı sanırım.

Vdsl çözülene kadar sabredicem akn olayı cazip geliyor açıkcası. Playstation'a bi güncelleme gelse iki film izlesem kota bitiyor. :)

Ttnet'ten sözleşme bitince Turknet'e başvurup geçtim.
  • Hocam sorun yaşamaya devam ediyorsanız PM Den iletişime geçebilirsiniz yakın zamanda aynı modemle ben de TurkNet e geçtim yardımcı olurum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dr.Flareon kullanıcısına yanıt
    hocam çok sağol, modem şimdilik düzeldi. şuanki sorun turknetin vdsle geçirmesi kaldı :) çok teşekkürler
  • wogo W kullanıcısına yanıt
    Bu hat değerleri ile vdsl veremeyebilirler. Santrale uzaksınız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gulnare

Bu hat değerleri ile vdsl veremeyebilirler. Santrale uzaksınız.

VDSL verilince durum değişebilir hocam. Bende superonline adsl kullanırken arkadaşınkiyle aynıydı hat değerlerim. VDSL veremeyebilirler diye korkuyordum açıkçası :D

VDSL bağlandı başta 24mbps verdiler hat değerlerime baktım 48'e kadar destekliyor paketi 35'e yükselttirdim. Tabii benimkiyle aynı olacak diye bir şey yok. VDSL geçişinden sonra belli olur durum. Zaten santrale uzaksa vdsl bağlamazlar bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nomadio -- 10 Aralık 2017; 14:45:45 >
  • Y

Geçiş olursa yeni hat değerlerinizi paylaşırmısınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gulnare G kullanıcısına yanıt
    online işlemlerden sürekli kontrol ediyorum, eğer geçiş yapılırsa mutlaka buradan paylaşırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Flareon

Hocam sorun yaşamaya devam ediyorsanız PM Den iletişime geçebilirsiniz yakın zamanda aynı modemle ben de TurkNet e geçtim yardımcı olurum.

ben pm attım hocam,ben de sorun yaşıyorum
  • Merhaba,

Asus dsl n17u modem özellikleri ve kurulum adımlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
    http://www.zorluteknoloji.com/asus-dsl-n17u-modem-kurulumu/
  • VLAN ID bölümü sizde boş 35 olmalı
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.