Şimdi Ara

Asus mu zotac mı. Son karar gtx 1060 3 gb için (3gb vaz geçildi rx580 katıldı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar arkadaşlar ekran kartı alıyorum son aşamadayım.

İki kart arasında kaldım aynı fiyata sizce hangisi..

--fiyatları aynı

--her ikisi de çift fanlı soğutma boruları mevcut

--Asus saat hızları : 1594 -- 1809

OC Mode - GPU Boost Clock : 1809 MHz , GPU Base Clock : 1594 MHz
    Gaming Mode (Default) - GPU Boost Clock : 1785 MHz , GPU Base Clock : 1569 MHz
    *Retail goods are with default Gaming Mode, OC Mode can be adjusted with one click on GPU Tweak II

--Zotac saat hızları : Core Clock: 1582MHz Boost Clock: 1797MHz

ASUS GeForce Dual-GTX1060-O3G Graphics Card

ZOTAC GeForce® GTX 1060 3GB AMP! Edition

detaylı bakmak isteyenler için linkler:

https://www.zotac.com/us/product/graphics_card/zotac-geforce-gtx-1060-3gb-amp-edition

https://www.asus.com/us/Graphics-Cards/DUAL-GTX1060-O3G/specifications/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shinnok -- 31 Ağustos 2017; 13:56:52 >

• Kardeşim asusun dual modelleri berbat. Kesinlikle tercih etme . Ama Zotac ın o modeli cok iyi ve kaliteli garanti bakımındanda sıkıntı yaşamazsın rahat kullanırsın resmen %20 kalite farkı var zotak tabikide. mhz sine takılma max fark 1 fps olucaktır olsa olsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burak Yovyov -- 31 Ağustos 2017; 0:54:38 >
  • Son zamanlarda bu 1060 3GB baya moda oldu. Almayın arkadaşım sonra pişman oluyorsunuz.
  • Burak Yovyov kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Asus çok iyi diye biliyordum. zotac 1050ti kullanıyorum çok çok memnunum karttan. zotac ın da kalitesi belli evet tabi.

Ancak Asusun sıkıntılı olduğunu ilk kez sizden duyuyorum hocam neye göre bu sıkıntı. ısınma arıza gibi sıkıntı ve şikayetler mi var ? Strix veya expedition versiyonlara kıyaslamı diyorsunuz ?

Nette biraz araştırayım çok teşekkürler bilgilendirme için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

Son zamanlarda bu 1060 3GB baya moda oldu. Almayın arkadaşım sonra pişman oluyorsunuz.

Hocam yurtdışından bi yakınım geliyo izne uygun fiyata o alacak bütçe de fazla yok o yüzden 1060 3 gb yoksa tabi 6gb lik almak isterdim.
  • zotac asustan iyi değil asusun dual modeli hem garanti açısından hemde performans açısından zotac a fark atar yalnız 6gb modelini tercih etmelisiniz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: shinnok

quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

Son zamanlarda bu 1060 3GB baya moda oldu. Almayın arkadaşım sonra pişman oluyorsunuz.

Hocam yurtdışından bi yakınım geliyo izne uygun fiyata o alacak bütçe de fazla yok o yüzden 1060 3 gb yoksa tabi 6gb lik almak isterdim.

Bütçeyi zorlama şansınız yok mu? Neyseki 3 GB modeli de fena değil genel olarak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asus tabiki bugüne kadar hep ASUS kullandım hiç yarı yolda bırakmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: shinnok

Teşekkürler. Asus çok iyi diye biliyordum. zotac 1050ti kullanıyorum çok çok memnunum karttan. zotac ın da kalitesi belli evet tabi.

Ancak Asusun sıkıntılı olduğunu ilk kez sizden duyuyorum hocam neye göre bu sıkıntı. ısınma arıza gibi sıkıntı ve şikayetler mi var ? Strix veya expedition versiyonlara kıyaslamı diyorsunuz ?

Nette biraz araştırayım çok teşekkürler bilgilendirme için.

Asus kotu demiyorum aksine kaliteli bir marka. Ama dual modellerini yapildigi malzemesi kaliteli deil. Strixler kaliteli ama dual modelelrin bilesenleri kliteli deil ikinci sinif . oyuzden dual e kotu dedim arka plakasi da yok fanlarida dandik. Ama zotacin modeli kalite olarak srixle yarisir. Dual butcesi kisitli kullaniilar icin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam ben direkten döndüm 3gb yerine 6 aldım iyiki almışım dedim. sakın 3gb alma
  • Çok teşekkürler yorumlarınız doğrultusunda ve geleceğe yönelik düşününce 6 gb olanına bakıyorum.

Araştırırken birde rx 580 4 gb kafamı karıştırdı.

gtx 1060 6 gb ile çok yakın performansı var ve çoğu dx 12 oyunda önde görünüyor.

Yurt dışı fiyat araştırması yaptım sapphire nitro rx580 4 gb 1100 tl ye buldum fiyat çok iyi gibi bunu mu aldısam acaba ?

https://www.overclockers.co.uk/sapphire-radeon-rx-580-nitro-4096mb-gddr5-pci-express-graphics-card-gx-37n-sp.html

• Whippoorwill kullanıcısına yanıt
    Bütçeyi zorlayıp 6 gb ye karar verdim yalnız o fiyata karşıma rx580 4gb lik model çıktı yeni bir ikilem çıktı. Ucuz olanı alıp geçmek mi gerekiyor bilemedim 1060 6 gb ile rx 580 4 4b arasında.
  • Burak Yovyov kullanıcısına yanıt
    Fotoğraflardan da plastik ve kalitesi düşük gibi duruyor dual modelin gerçekten. zotac 1050ti var malzeme kalitesi çok çok iyi.

hocam bu arada bütçeyi zorlayıp 6 gb ye karar verdim yalnız o fiyata karşıma rx580 4gb lik model çıktı yeni bir ikilem çıktı. Ucuz olanı alıp geçmek mi gerekiyor bilemedim 1060 6 gb ile rx 580 4 4b arasında.
  • shinnok kullanıcısına yanıt
    GTX 1060 6 GB.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zotac markası kötü bir marka değil. 9800GT, gtx 770, gtx 1050ti modellerini kullandım şu anda gtx 1070 modelini kullanmaktayım zotac tan gayet memnunum. Sogutmasi coil whine sorunu vs yaşamadım. Tavsiyem eğer marka fanı değilseniz en uygun fiyatlı 6gb 1060 almanız. Olmazsa 3gb 1060 da işini görür.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.