Şimdi Ara

ASUS MG248Q Monitör Takibi/İncelemesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
2
Favori
6.517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bu monitör 1500 TL sanalmarketimde, ama amazon fiyatında bakmak lazım şu an amazon italyada filan var 1050 TL filan gümrük ve kargo hariç onlarla birlikte herhal 1500 e yaklaşacak yurt dışında alınca . amazon amerika fiyatını görmek lazım amerika Amazonda Aoc G2460PF, G2460PQU, Viewsonic XG2401, Nixus mu ne bir markada vardı 209 -299 dolar arası standart ve freesync özellikli olanlar. Bize gelişi kargo vergi vs 850 TL-1200 TL arası. İşte dez avanatajı garanti. aoc 1 yıl garanti veriyormuş, viewsonic garantisi yok yurtdışından alınca. birisi yazmıştı aoc modelleri 15 güne Türkiyeye gelecek diye fiyatlarına bakmak lazım.
  • Hocam bu monitörü almayı düşünüyorum ancak gtx980ti var free sync özelliğini kullanamıyorum sizce mantıklı mı yoksa nvidia için olanları var mı tavsiye edebileceğiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Freesync özelliği için extra bir para ödemiyorsunuz ve size birşey kaybettirmiyor.
    Tasarımı ve özellikleri önceki serilere göre daha iyi bütçenize uygunsa alırsınız, eğer biraz daha bütçeniz varsa Nvidia Gysnc destekleyen ama daha pahalı olan PG248Q modelini beklersiniz.
  • erkange E kullanıcısına yanıt
    Peki teşekkür ederim.. bu PG248Q ne zaman çıkar bir bilginiz var mı ?
    Temmuzda almayi düşünüyorum çünkü.

• temmuzdan önce gelmez bence zaten
  • hepsi burada puanı vardı hepsini harcadım indirimle 1250 ye geldi
  • Bi arkadaş sormuş cevap kimse vermemiş benimde aklıma takıldı. Monitörü gördüm özellikleri çok iyi ama Freesync de ille amd ekran kartı olmasımı gerekiyor bu özellikten yararlanmak için?
    Gsync geforce ekran kartı ama çok pahalı Freesync amd doğrumu?
    peki Freesync özelliğini kullanmak için amd ekran kartım olması gerekiyor olsada busefer 3d sinden yararlanamıyorum bu nasıl iş
    3D özelliği kullanmak içinse geforce ekran kartı şartı koşmuş? bunu biri açıklayabilirmi bu nasıl bir zıtlıktır
  • lordthrall L kullanıcısına yanıt
    Freesync için amd ekran kartın olması gerekiyor. 3d için ise Nvidia. 3d için ekstra kit alman gerekiyor bu arada monitörle bitmiyor.

• bende diyorum ki bu nasıl bir tezatlık. bu monitör bence çok saçma özelliklerde çıkmış tamamiyle para tuzağı ve kafa karıştırıcı bir ürün.
    gforce 970-980-1070 yada 1080in olsa, freesync yalan oluyor eve geliyorsunuz aaaaaa bi bakmışınız g sync özellikli bir monitör almanız gerekiyormuş
    ya da amd ekran kartınız var ama monitörün size sunduğu 3 boyut teknolojisinden yararlanamıyorsunuz.
    Bence bu monitörü fazla tartışıp almak isteyenlerin kafasını karıştırmayın
    Bu monitörü 1MS 144hz iyi monitör olarak değerlendirmek lazım. Asus VG248QE'nin üst versiyonu.
    Freesync zaten bedava olan bir şey, olmamasındansa olması iyidir. Her iki ekran kartı ile de kullanılabilir.
    AMD ekran kartı varsa ek olarak freesync olur, bu da extra özelliği olur.
    Merhabalar,

Şimdi g-sync bir monitör almayı planlayan veya düşünen bir kullanıcının bu monitöre bakması veya alması düşünülmez. Kullanıcının monitöre ayırdığı bütçe zaten bellidir. Sizde biliyorsunuz ki G-Sync bir monitör minimum türkiye şartlarında 2500 TL bantlarından başlıyor. Buradaki monitör ise 1500 TL bu fiyat bandındaki bir monitörden bahsediyoruz kimin neden niçin kafası karışsın. herşey açık ve net ortada tezat birşeyde yok bu ekranı nvidia kartlarda da kullanabilirsin amd kartlarda da sana bir kısıtlama getirmemiş amd kartın varsa free-sync sunuyor nvidia kartın varsa 3d sunuyor. K.bakmayın bu fiyata bu hepsi bir arada olsun diyorsanız fiyatlar ve monitörler ortada. Bahsettiğiniz monitör 1500 TL ona göre beklentiniz olsun. Piyasada düz free-sync olmayan monitörler bu fiyata.
  • Display kablosu ile bağladığımda ekranda titreme oluyor. Oyunlarda ise titreme yerine ekranda anlık bozulmalar oluyor. Technopat ın videosunda Witcher bölümünde ki gibi. Alt taraf aniden gri olup düzeliyor. Bu sorun sizde de var mı?

Dual link dvi ile denediğim de titreme tamamen geçiyor sanırım bugün tam olarak kontrol edicem.

Sorun driverlar ile alakalıymış. Crimson da 120hz e kadar hiçbir sorun yok. Catalyst de 144hz sorunsuz.

Crimson un 15.12 versiyonu en sorunsuz olanı şuanlık. Dp ile 144hz sorunsuz çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Killabyte -- 2 Ağustos 2016; 0:34:29 >
  • Fiyat performan olarak gayet guzel bir monitör o fiyata hic dusunmeden alinabilir. Monitör alacak arkadaslar icin iyi bir tavsiye ve guzel bir arastirma olmus eline saglik

• Merhaba arkadaşım bence de çok iyi tedaylandirmis sin 1ms 144Hz HDMI+DP FreeSync Gaming Monitör fiyat ve performans olarak bu özellikte ki alına bilecek bir monitör benim inceleme şansım oldum gayet başarılı buldum.

• Fiyatına göre alabileceğiniz en iyi cihaz ben kullanıyorum tek kelimeyle muhteşem bir ürün

• Öncelik inceleme çok başarılı olmuş. Arkadaşlarımızın söylediği gibi FP ürünü bencede çok başarılı

• İnceleme güzel olmuş.Eline sağlık.144hz,1 ms tadından yenmez.Asus güzel tasarım yapmış yine.

• Monitörü geçen hafta topkapı vatan'da inceledim. Malzeme kalitesi ve dizaynı çok güzel. Tam bir gaming monitör olmuş, inceleme için teşekkürler.

• Fiyatına göre performansı çok güzel. Uzun süre standart 60hz monitör kullandıktan sonra bu monitörü aldım performansı inanılmaz derecede çok iyi. Hem freesync'li hemde 144 hz monitör isteyenler için biçilmiş kaftan

• quote:

Orijinalden alıntı: legendscorpion

Fiyatına göre performansı çok güzel. Uzun süre standart 60hz monitör kullandıktan sonra bu monitörü aldım performansı inanılmaz derecede çok iyi. Hem freesync'li hemde 144 hz monitör isteyenler için biçilmiş kaftan

monitör görüntü ayarlarını nasıl yaptınız. ben bi türlü beğenemedim. gözlerimi yordu açıkcası
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.