Şimdi Ara

ASUS M5A97 Serisi Kullananlar Kulübü (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.725
Cevap
26
Favori
113.750
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: oguzcan90

arkadaşlar merhaba bende bu anakarttan kullanıyorum merak ettiğim şey ise bu anakartın crossfire seçenekleri bu konularda biraaz bilgisizim bu kartı kullanarak crossfire yaaprsam alıcağım verim hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.

crossfire için 970 çipsetler uygun değil. 2. pci-e slotu 4x hızında çalıştığı için verilmi olmaz. cf için 990 çipset bakman lazım.

bu arada ben de sapphire 6850 kullanıyorum. kulübe beklerim.

http://forum.donanimhaber.com/m_57518660/tm.htm

• herkeze merhaba aranıza benı de alın

anakart --- Asus M5A97 AMD 970 Socket AM3 2133MHz DDR3
    işlemci --- Phenom II X4 955 Black Edition AM3 3.2GHz 8MB Cache 45nm İşlemci
    ram --- CORSAIR 8GB (2x4GB) Vengeance DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit Ram
    DVD --- PIONEER DVR-S19LBK 24X ± DOUBLE LAYER LABELFLASH SATA
    güç kay.--- High Power Element 500W Aktif PFC 12cm Fanlı Power Supply
    VGA --- powercolor hd4850 1gb 256bit gddr5
  • Arkadaşlar acil cevap lazım bana çok önemli ve yarına kadar tm bir bilgi almam gerekiyor. Yardımcı olan herkeze teşekkürer şimdiden. Arkadaşlar m5a97 kart alacağım ama bu kartın Core unlock yada core unlocker diye bir özelliği vamrı merak ettim. Ben athlon x3 455 işlemvci ile alacağım ve işlemcinin gizli çekirdeğini açığ phaton x4 işlenci oluyormuş onu yapacağım ama bir türlü bu kartta core unlocker özelliği vamrı yokmu bulamadım...
  • ben 99 evo kulanıyorum onda çekirdek açma özelliği var bunda da var diye biliyorum,
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yetenekk

Arkadaşlar acil cevap lazım bana çok önemli ve yarına kadar tm bir bilgi almam gerekiyor. Yardımcı olan herkeze teşekkürer şimdiden. Arkadaşlar m5a97 kart alacağım ama bu kartın Core unlock yada core unlocker diye bir özelliği vamrı merak ettim. Ben athlon x3 455 işlemvci ile alacağım ve işlemcinin gizli çekirdeğini açığ phaton x4 işlenci oluyormuş onu yapacağım ama bir türlü bu kartta core unlocker özelliği vamrı yokmu bulamadım...

Evo olan modelde çekirdek açma diye bölüm var, düz modelde var mı bilmiyorum.
  • Asus m5a97 anakartta (düz modelde) çekirdek açma özelliği tabiki var.
  • çok teşekkür ederim gerçekten çok yardımcı oldunuz.
  • bugün itibariyle parçalarını tamamladığım sisteme windows 7(64bit) kurdum,güncelleştirmeden sonra yeniden başlatmam gerekiyordu ve 8gb ram'im var fakat 4 gb olarak gözüküyordu.bende reset yerine pc kapattımramlerin yerini değiştirip ne zorum varsa EPU düğmesini yana kaydırıp aktif ettim ve son 3 saattir görüntü alamıyorum. monitörüm sağlam çünkü şu an eski kasamla kullanabiliyorum ki; zaten sistemi topladıktan sonra win7 kurdum,mp3 dinledim hiçbir problem yoktu.artık görüntü alamıyorum.yardımcı olursanız çok sevinirim.olmazsa yarın vatan servise götüreceğim

parçaları da yazayım.
    m5a97evo
    sapphire 7970
    kingston hyper 4gb 1600 x2
    phenom 965 x4
    xilence 800 psu

teknik yardıma da konu açtım acaba yardımcı olabilecek var mı?
  • Tam bir çözüm olmayabilir ama Anakart üstündeki vga grişine bağlı pcyi sonra açılırsa anakart menüsünden ayarları kurcala... Ne demek istediğimi anladın sanırım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ra1dz

bugün itibariyle parçalarını tamamladığım sisteme windows 7(64bit) kurdum,güncelleştirmeden sonra yeniden başlatmam gerekiyordu ve 8gb ram'im var fakat 4 gb olarak gözüküyordu.bende reset yerine pc kapattımramlerin yerini değiştirip ne zorum varsa EPU düğmesini yana kaydırıp aktif ettim ve son 3 saattir görüntü alamıyorum. monitörüm sağlam çünkü şu an eski kasamla kullanabiliyorum ki; zaten sistemi topladıktan sonra win7 kurdum,mp3 dinledim hiçbir problem yoktu.artık görüntü alamıyorum.yardımcı olursanız çok sevinirim.olmazsa yarın vatan servise götüreceğim

parçaları da yazayım.
    m5a97evo
    sapphire 7970
    kingston hyper 4gb 1600 x2
    phenom 965 x4
    xilence 800 psu

teknik yardıma da konu açtım acaba yardımcı olabilecek var mı?

hocam sen direk servise götür.

• quote:

Arkadaşlar acil cevap lazım bana çok önemli ve yarına kadar tm bir bilgi almam gerekiyor. Yardımcı olan herkeze teşekkürer şimdiden. Arkadaşlar m5a97 kart alacağım ama bu kartın Core unlock yada core unlocker diye bir özelliği vamrı merak ettim. Ben athlon x3 455 işlemvci ile alacağım ve işlemcinin gizli çekirdeğini açığ phaton x4 işlenci oluyormuş onu yapacağım ama bir türlü bu kartta core unlocker özelliği vamrı yokmu bulamadım...

900 çipset anakartlarda çekirdek açma özelliği var ancak 800 serisi kartlar kadar verimli değil diye biliyorum.
  • arkada$lar merhaba

elimde asusun m5a97 modelli anakartı var sistemım ımzamda kayıtlı bilqisayarcı arkadada$ TURBO V proqramını sılmı$ onu tekrar gerı nasıl yüklerim
  • anakart dvd sinde olması lazım o dvd ye bir bak
  • quote:

Orijinalden alıntı: OoZzZzYy

arkada$lar merhaba

elimde asusun m5a97 modelli anakartı var sistemım ımzamda kayıtlı bilqisayarcı arkadada$ TURBO V proqramını sılmı$ onu tekrar gerı nasıl yüklerim

anakart cd si elinde yoksa sitesinden Asus AI Suite indirebilirsin.

http://support.asus.com/download/download_item_mkt.aspx?slanguage=en-us&model=M5A97
  • Arkadaşlar ben sorduğum m5a97 anakartta core unlocker özelliği varmı sorununa cevap aldım ve bunu sonradan asus'sun bir çalışanına sorarak var olduğunu teğitledim. Bunu burda belirtmek istedik çünkü bazı yerlerde yarım yamalak bilgiler var ve insanın aklı karışıyor. Kart elime geçtikten sonra bu özelliğğ iyicene inceleyeceğim ve burda buna dair isteyenlere bilgide vereceğim... NEyse şimdi benim bu kartla ilgili birkaç sorum daha olacak yine cevaplayan herkese şimdiden çok çok teşekkür ederim...

Arkadaşlar şimdi ben bu kartı sipariş ettim 3-4 güne elimde olacak zaten aşağıdaki sistem ile birlikte alacağım...

AMD Athlon II X3 455 AM3 3.3GHz 1.5MB Cache 45nm İşlemci

SAPPHIRE HD6750 GDDR3 1GB 128Bit AMD Radeon DX11 Ekran Kartı

XIGMATEK ASGARD PURE BLACK EDITION 500W MidT ATX SİYAH KASA

ASUS M5A97 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHz (O.C.) USB 3.0 SATA 3.0 Anakart

GSKILL 4GB Ripjaws 1600MHz DDR3 CL9 1.5V Tek Modül Ram

PHILIPS SHM 1900/00 MİKROFONLU KULAKLIK

ve ben son birkoç gün içinde bir çok araştırma yaptım ve bu sistemin çok yüksek bir OC potansiyeli olduğu kanaatine vardım o yüzden son 24 saattir bu anakar işlemci ram ekran kartıyla ilgili ne kadar video varsa ne kadar yazı varsa okumaya çalışım stabilitelerini falan öğrenmeye çalıştım. Şimdide okuduğum yazılarda aklıma takılan bazı soruları sormak istiyorum...

1- Arkadaşlar bu anakartın Voltaj ayarlama potansiyeli nedir. Yukarıdaki işlemciye oc yapıp önce gizli çekirdeği açarak x4 yapacağım sonrada hızını yaklaşık 3.6 3.75 falan çıkarmayı pilanlıyorum. Acaba ben voltaj değerlerini kendimmi versem yoksa anakarta bırakıp auto mu desem karar veremedim. bu kart ile oc yapan arkadaşlardan yardım bekliyorum...

2- Arkadaşlar işlemci 1333 mhz hız destekliyor ben 1600 mhz'lik ram aldım OC yapmadan ben bunu 1600 mhzde kullanabilir miyim. Yada bu anakart böyle bir şeye izin veriyormu...

3- EN ÖNEMLİ SORUM BU. Bu anakartın kendinden oc yapma gibi bir özelliği varmış. Bu özellik ne kadar kullanışlı ve stabilite sağlıyormu...
    Tekrardan teşeşkkürler herkese...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yetenekk -- 13 Şubat 2012; 21:25:48 >

• Arkadaşlar işlemci 1333 mhz hız destekliyor ben 1600 mhz'lik ram aldım OC yapmadan ben bunu 1600 mhzde kullanabilir miyim. Yada bu anakart böyle bir şeye izin veriyormu...

evet verıo ben sistemımdeki 1600luk remleri cpu_z den baktıqımda 2000.2 mhz de kullandıqımı gördüm anakarttan ayarlıyaßılıorum oc yapmadım cok fazla ama 1 denemem de 4.2 mhz ye cıktım 1.45v la :)sonra normal halıne getirdim şu an 3200 mhz de kullanıorum
  • quote:

Arkadaşlar ben sorduğum m5a97 anakartta core unlocker özelliği varmı sorununa cevap aldım ve bunu sonradan asus'sun bir çalışanına sorarak var olduğunu teğitledim. Bunu burda belirtmek istedik çünkü bazı yerlerde yarım yamalak bilgiler var ve insanın aklı karışıyor. Kart elime geçtikten sonra bu özelliğğ iyicene inceleyeceğim ve burda buna dair isteyenlere bilgide vereceğim... NEyse şimdi benim bu kartla ilgili birkaç sorum daha olacak yine cevaplayan herkese şimdiden çok çok teşekkür ederim...

Arkadaşlar şimdi ben bu kartı sipariş ettim 3-4 güne elimde olacak zaten aşağıdaki sistem ile birlikte alacağım...

AMD Athlon II X3 455 AM3 3.3GHz 1.5MB Cache 45nm İşlemci

SAPPHIRE HD6750 GDDR3 1GB 128Bit AMD Radeon DX11 Ekran Kartı

XIGMATEK ASGARD PURE BLACK EDITION 500W MidT ATX SİYAH KASA

ASUS M5A97 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHz (O.C.) USB 3.0 SATA 3.0 Anakart

GSKILL 4GB Ripjaws 1600MHz DDR3 CL9 1.5V Tek Modül Ram

PHILIPS SHM 1900/00 MİKROFONLU KULAKLIK

ve ben son birkoç gün içinde bir çok araştırma yaptım ve bu sistemin çok yüksek bir OC potansiyeli olduğu kanaatine vardım o yüzden son 24 saattir bu anakar işlemci ram ekran kartıyla ilgili ne kadar video varsa ne kadar yazı varsa okumaya çalışım stabilitelerini falan öğrenmeye çalıştım. Şimdide okuduğum yazılarda aklıma takılan bazı soruları sormak istiyorum...

1- Arkadaşlar bu anakartın Voltaj ayarlama potansiyeli nedir. Yukarıdaki işlemciye oc yapıp önce gizli çekirdeği açarak x4 yapacağım sonrada hızını yaklaşık 3.6 3.75 falan çıkarmayı pilanlıyorum. Acaba ben voltaj değerlerini kendimmi versem yoksa anakarta bırakıp auto mu desem karar veremedim. bu kart ile oc yapan arkadaşlardan yardım bekliyorum...

2- Arkadaşlar işlemci 1333 mhz hız destekliyor ben 1600 mhz'lik ram aldım OC yapmadan ben bunu 1600 mhzde kullanabilir miyim. Yada bu anakart böyle bir şeye izin veriyormu...

3- EN ÖNEMLİ SORUM BU. Bu anakartın kendinden oc yapma gibi bir özelliği varmış. Bu özellik ne kadar kullanışlı ve stabilite sağlıyormu...
    Tekrardan teşeşkkürler herkese...

1-henüz elle voltaj vermeyi denemedim.

2-evet 1600 mhz olarak kullanabilirsin. ben de kullanıyorum.

3-evet oto oc özelliği var. benim 3.4 ghzde çalışan işlemcimi oto oc ile 3.9 ghz seviyesine çıkardı. Asus AI Suite II içindeki TurboV Evo yazılımı ile yaptım.

ASUS M5A97 Serisi Kullananlar Kulübü

ASUS M5A97 Serisi Kullananlar Kulübü

bu da oto oc işleminin videosu:

grafikler şahane.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rtsbora -- 14 Şubat 2012; 23:44:29 >

• Teşeşkkürler...
  • aranızda bios güncellemesi yapmayan varsa, yapsın. tavsiye ederim. yeni bioslar ile ram ve sistem stabilitesi arttırılmış.

http://www.asus.com/Motherboards/AMD_AM3Plus/M5A97_EVO/#download
  • Ya sistem bir gelemediki elime bir alabilsem sistemi havaya uçacağım zaten... KArgoya vermişler herlade yarın elimde olacak...
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.