Şimdi Ara

Asus M5A88-V EVO anakarta CORSAIR 2x2GB DDR3 ram'e takviye ram tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Şu an pcde Corsair XMS3 4GB (2x2GB) DDR3 1600MHz ram kullanmaktayım.

Sİstem: AMD Phenom II X4 B.E 955 işlemci,
    Asus M5A88-V Evo anakart,
    Corsair XMS3 4GB (2x2GB) DDR3 1600MHz
    Saphire HD 6850 ekran kartı,
    WesternDigital 500gb harddisk,
    Highpower 550 watt güç kaynağı

Bu sisteme ram takviyesi yapmak istiyorum fakat performansı ne kadar artırır bilmiyorum. Oyun ve Solid kullanımı mevcut, ram değişkenliğinde tavsiyeleriniz ne olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by_ilcan -- 29 Ekim 2013; 13:10:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yardımcı olacak arkadaşlar varsa sevinirim.
  • Selamlar,

8 Gb, günümüz için son derece güzel bir kapasite. SolidWorks'te çizim yaparken daha rahat bir çalışma sağlar. İşletim sistemi de bellek kapasitesi ne kadar fazla ise o kadar yayılarak çalışır. Yani genel kullanım deneyimi daha performanslı olacaktır.

Uyum sorununu en aza indirmek için yine aynı marka/modelden satın almanızı öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tech guru

Selamlar,

8 Gb, günümüz için son derece güzel bir kapasite. SolidWorks'te çizim yaparken daha rahat bir çalışma sağlar. İşletim sistemi de bellek kapasitesi ne kadar fazla ise o kadar yayılarak çalışır. Yani genel kullanım deneyimi daha performanslı olacaktır.

Uyum sorununu en aza indirmek için yine aynı marka/modelden satın almanızı öneririm.

Teşekkür ederim. 4x2 yerine ayni ramlardan 2x2 almak daha mantikli ve stabil olur sanirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar,

4x2 Gb da bir sorun teşkil etmez. Ancak imkan varsa 2 modül kullanmak daha iyidir elbette.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.