Şimdi Ara

ASUS M4A89GTD PRO/USB3 - Ram slot sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar geçen sene vatan bilgisayardan aldığım bu asus anakartın ram slotlarında bellekelr a1 ve b1 de çalışıyorken a2 ve b2 de çalışmıyor. vatan bilgisayarın müşteri hizmetlerindeki elemanlar bana bunun ankarta ait bir teknoloji odluğunu söylemişlerdi. Şimdi ram yükseltmek için ram aldım taktım a2 ve b2 ye hepsini baktım çalışmadı. sonra hepsini söktüm ramlerin bütün kombinasyonlarla denedim yine olmadı. sadece a1 ve b1 ramleri çalışıyor anakart arızalı kesinlikle. Asıl önemli konu ise ben anakartın kutusunu kaybetmişim. Çizgi elektroniğe mail de attım bu durum için bakalım ne diyecekler. Acaba yardımcı olurlar mı? Bi fikri olan varsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volcanology -- 17 Aralık 2011; 18:19:28 >

• biosu sıfırlayıp bilgisayarı kapatın.ilk aldıgınız ramleri a1 b1 e yeni aldıklarınızı a2 b2 ye takın.güney köprüsü tarafında mem ok tuşu var.o tuşa basın ve bilgisayarı açımayı deneyin..
  • biosu bile update ettim. Denemediğim hiçbir şey kalmadı neredeyse BIOS 2301 versiyonu yüklü şuan.
  • mem ok tuşunu denediniz yani?
    benim söylediğim şeyin bios update ile alakası yokta..

sizde olan ramler ve sonra aldıgınız ramlerin marka modelleri neler
  • bios sıfırladım yine aynı sorun.
  • yardım edebilecek yok mu
  • Eğer çalıştırdığınızda memok ışığı sürekli yanıyorsa memok tuşuna basın . Olmazsa anakartı garantiye yollayın. Bu anakart ne kadar teknolojik(!) ki her gün yeni bir sorun çıkıyor bu kartta. Benim anakart 4. kez serviste.

Kısacası anakart bozuk olabilir veya zor bir ihtimalle bellekler uyumsuz olabilir .
  • Anakartın kutusu kayboldu. Kutusuz servis kabul edermi acaba? Ya da üstüne soğuk su içeceğiz artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: volcanology

Anakartın kutusu kayboldu. Kutusuz servis kabul edermi acaba? Ya da üstüne soğuk su içeceğiz artık

hocam ben bu anakartı 2.el aldım hiç bir sorun yok şuanda iki ramde çalışıyor anakart çok kaliteli....
  • quote:

Anakartın kutusu kayboldu. Kutusuz servis kabul edermi acaba? Ya da üstüne soğuk su içeceğiz artık

Üstünde seri numarası var mı? Seri numarasına göre servise gönderebilirsin. Kutuya gerek yok ama sen yine de çizgi elektroniğe danış ...
  • evet çizgi elektroniğe bildirdim. seri numarasını da gönderdim kabul ederlerse göndereceğim. çok saol. umarım hallolur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _NorthWestern_

quote:

hocam ben bu anakartı 2.el aldım hiç bir sorun yok şuanda iki ramde çalışıyor anakart çok kaliteli....

a1 ve b1 slotlarında çalışıyor ama ben 4 adet toplamda 16 gb ram ile kullanmak istiyorum. İkisi çalışıyor ikisi çalışmıyor.

• çizgi elektroniğin sitesinde servis destek kaydı oluşturdum. anakartın kutusunun kaybolduğunu vs. yazdım. Ama bugün baktığımda sadece servise çağrıldı yazıyor, başka bişi yok
    bu ankartı nasıl göndersem olur acaba elimde msi ye ait bir anakart kutusu var onunla göndersem olur mu
  • quote:

çizgi elektroniğin sitesinde servis destek kaydı oluşturdum. anakartın kutusunun kaybolduğunu vs. yazdım. Ama bugün baktığımda sadece servise çağrıldı yazıyor, başka bişi yok
    bu ankartı nasıl göndersem olur acaba elimde msi ye ait bir anakart kutusu var onunla göndersem olur mu

hocam öyle tahminn ediyorum ki....garanti kağıdı varsa sıkıntı olmaz....ama hocam şunu belirteyim bu anakartın fiyatı 400 tl'ye yakın ve nerdeyse Asus Crosshair IV ile yarışacak kalitede.....
  • sadece anakartın kendisi var şu an fatura garanti belgesi kutu hiçbir şey yok. Çizgiye de yazdım servise çağırdılar
  • çizgi elektronikten cevap maili geldi. sağlam bir kutu içerisinde gönderebileceğim.
  • kardeş bendede aynı proglem var yenı ram aldım ama hiç bi slotta çalışmıyor bendede bu iki haftadır bu sorun mevcut benimde malasef garantsi bitti acaba bende çizgiyi arayıp göruşsemmı
  • önceki ramle çalışıyormuydu. sadece yeni aldığınla çalışmıyorsa ram uyumlu değildir.
  • kardeş önceki ramlerim hi leveldi ama onlarda mavi ekran veriyor ondan degiştirdim tabi onlarda bazı slotlarda çalışmıyor
  • benim sorunuma benzer sorun. bu anakartta bu sorunu yaşayan bir çok kişi gördüm genel bir hatası var bu anakartın
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.