Şimdi Ara

asus M2AVM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
2.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Uzun zamandır beklediğim konfigrasyonumu topladım en sonunda..
    Anakart olarak asus m2avm aldım ...
    Konfigrasyonumu pederin çok yakın bi arkadaşına toplattım...
    Ekran kartı olarak sapphire hd2600xt gddr4 aldım ama henüz elime ulaşmadı...
    Bende konfigrasyonu toplayan adama şimdilik anakartın üzerindeki ekran kartıyla idare edeceğimim solediim ekran kartım gelesiye kadar...
    Ama adam bu anakart üzerinde on board ekran kartı olmadığını idaa etti...:S Ben anakartı almadan önce bu forumdan araştırdım ve üzerinde 128 mblik ekrankartı olduğu yazıordu kafam allak bullak oldu:S
    Bu adam işi bilmiormu yoksa gerçekten bu anakart üzerinde on boardluk bi vga yokmu?
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi interperez -- 28 Ağustos 2007; 12:46:37 >

• Anakartın üzerinde monitör çıkışı yok fakat başka bir çıkış var...Bunun için bi dönüştürücü mü var die şüpheleniorum birde..
    Benim eski philips 107s im için bi çıkışı yok Napmalıım beyler sizce?Tabi anakartın üzerinde onboard bi ekran kartı varsa..
  • Asus M2A-VM, AMD'nin 690G chipsetini kullanır ve bu chipsetin özelliği onboard ekran kartı barındırmasıdır ve bu onboard ekran kartı X1250'dir, performansı o kadar iyidirki, NFS Carbon bile oynayabilirsin, tabii düşük ayarlarda. İşlemci dünyasında şu aralar kaybeden AMD'nin, anakart dünyasına sunduğu performans/fiyat oranı yüksek hatta en yüksek chipset denebilir.

Anakartın ekran çıkışı hem VGA ve hemde DVI'dır böylelikle hem CRT hemde LCD monitörlerde kullanabilirsin. Buda anakartının arka paneli.

asus M2AVM
  • TEŞEKKÜR EDERİM YARDIMLARIN İÇİN...
    Fakar kardeş benim anakartım üzerinde o beyaz soketten yok yani monitörümle bağlantı kurmam için gereken o beyaz soket yok model de aynı nası bi olay anlamış deilim
  • dvi çıkışı nasıl olmaz, kutunun içinden çıkan ide kablosu, vida vs gibi bişey değil ki bu ambalaj hatası diyelim

asus m2avm kutusunda başka model bir anakart olmasın ?

mavi renkli vga çıkışı var mı peki?
  • olmaması imkansız bi yanlışlık var bu işte
  • Buda anakartın üstten görünüşü:

asus M2AVM

Görüldüğü gibi kocaman bir M2A-VM yazısı var. Senin anakartının arka panelini ve üstten çekilmiş fotoğrafını koyman mümkün mü buraya? Sana başka bir anakart mı kaptırdı acaba satıcı?
  • Herşey aynı efet bana sattığı anakart bu ..Adama telefon açtım hala 10 board ekren kartı yok die diretior..
    ama efet şimdi buldum sokei cıkartmış adam:s
    Bi sorunum daha var...Anakartın ışığı yanıor fakat power tuşuna bastıgımda makina tepki vermior
  • quote:

Orjinalden alıntı: interperez

Herşey aynı efet bana sattığı anakart bu ..Adama telefon açtım hala 10 board ekren kartı yok die diretior..
    ama efet şimdi buldum sokei cıkartmış adam:s
    Bi sorunum daha var...Anakartın ışığı yanıor fakat power tuşuna bastıgımda makina tepki vermior

soketi niye çıkartıyor yahu , tövbe estağfurllah ...
  • Arka panel elemanları anakarta bütünleşiktir, öyle kolay kolay arka panelden birşey sökemezsiniz. Bu işte bir gariplik var ama hadi hayırlısı ?!
  • soketi nasıl çıkartmış
    dvi tak-çıkarlı bir sokette benim haberim mi yok ?
  • anakartı geri iade edicem Yenisini isticem sokete neden bunu yaptığını anlamadım
  • ruh sağlığı yerinde mi o pc cinin
  • Valla bilmiorum ztn fazla maddi imknım yok şu siralar :S İşlemcimi brisbane istemiştim kodu 4000DD bari bunu doğru vermiş olsun..:;S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi interperez -- 28 Ağustos 2007; 20:46:11 >
  • DD ise brisbane dir, CS ler windsor
  • bede de bu anakart var iddan doguysa bi resmini cek bizde inanalım
  • quote:

Orjinalden alıntı: asig

bede de bu anakart var iddan doguysa bi resmini cek bizde inanalım

Senin bana inanıp inanmamanın bana nası bi getirisi olabilirki
    Ben 5 gündür sinir krizleri geçirirken senin herkesi kendiğin gibi sandığın alangirli duygularını aheste etmek için bide fotosunu çekip evimin 5 km ötesindeki internet cafeye gelip resmi upload etmemi mi söluosun kardeş?

Zevk olsun die buraya topic açıorum ben ztn ...Benimkide fantezi dimi sence

Yazdıklarımı doğru oku aldığım adam soketi bu hale getirdi diyorum..
    Paketinden bu şekilde çıktı demiorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi interperez -- 28 Ağustos 2007; 20:45:07 >

• quote:

Orjinalden alıntı: interperez

quote:

Orjinalden alıntı: asig

bede de bu anakart var iddan doguysa bi resmini cek bizde inanalım

Senin bana inanıp inanmamanın bana nası bi getirisi olabilirki
    Ben 5 gündür sinir krizleri geçirirken senin herkesi kendiğin gibi sandığın alangirli duygularını aheste etmek için bide fotosunu çekip evimin 5 km ötesindeki internet cafeye gelip resmi upload etmemi mi söluosun kardeş?

Zevk olsun die buraya topic açıorum ben ztn ...Benimkide fantezi dimi sence

Yazdıklarımı doğru oku aldığım adam soketi bu hale getirdi diyorum..
    Paketinden bu şekilde çıktı demiorum

Bu süper zekalı PC'ci arkadaş bu soketi ne akla sökmüş ve kartı ne akla bu hale getirmiş
    hani kasanın arkasındaki giriş çıkış paneline uymadı diye yaptı diyecem ama ona uyması için anakartın içinde bi tane metal plaka var
    onu kasadakiyle değiştirmesi lazımdı. eğer onun için yaptıysa (bir PC'cinin bunu yapabileceğine inanmak zor) o arkadaş acaba marangozluktan
    yada tornacılıktan PC'ciliğemi terfi etti acaba.

Gelelim çözümlere,
    Eğer o soket orda yoksa o anakart çalışmaz muhtemelen başka parçalarda yerlerinde yoktur.

1 - Beş gündür kendini sınıtıya sokmuşsun, ne gerek var arkadaşım sağlık bu kadar öenmsizmi
    Hemen o anakartı iade edip yeni bi tane al ve akabinde o PC'ci arkadaştan bir daha görüşmemek üzere uzak dur.
    (neme lazım yarın bir gün başka parçalarıda söker allah korusun klavye mouse'la ilgili sorunlar olur
    senin parmakların buraya uymuyor der parmaklarını falan yontmaya yada törpülemeye kalkar).

2- eğer iade etmiyorda seni oyalamaya çalışıyorsa, tüketici heyetine başvur gerekirse bi avukat vasıtasıyla gözünü korkut.
    Tabi ben anakartı o PC'ciden aldığını varsayıyorum yok başka bir yerden aldında ona monte ettirdiysen, Evde sebil'iniz varsa sebil'den
    Yoksa buzdolabından hararetini kesmesi için büyük bir bardak su iç.

• Konfigrasyonumu pederin çok yakın bi arkadaşına toplattım...

arkadaş pederin yakın arkadaşına toplatmış pc yi, dediği gibi biriyse en kısa zamanda telafi eder diye düşünüyorum
  • Efet bugün teslim ettim anakartı ve yenisini istedim...
    Keşke parçaların hepsini netten alıp kendim toplasaydım sistemimi...
    Ama babalara laf anlatamıorsunuz neyse..
    Bundada vardır bi hayır
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.