Şimdi Ara

Asus-Lenova arasında kaldım...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
2.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İlk defa laptop alcağım bir haftadır internette araştıryorum marka olarak en çok asusa içim ısındı aslında ama lenova y570 hem ucuz hemde özellik olarak asustan daha iyi gözükyor.
    http://www.pcdepo.com/asus-n53sv-sx837v-notebook-urun6785.html
    http://www.pcdepo.com/lenovo-y570-59-070782-notebook-urun6320.html

bu iki laptoptan birisini seçeceğim ama bir türlü karar veremiyorum. Sistem özellikleri olarak lenova önde, fiyat olarakta daha ucuz.
    Asusun tasarımı hoşuma gitti ama özellikleri lenovadan düşük. Asus aradaki fiyat farkına değecek bir markamı?
    Oyun meraklısı değilim pes , fifa oynarım en fazla benim istediğim fazla ısınmasın, sessiz olsun 5,6 programı aynı anda çalıştırınca, nette 10 sekme açtığımda kasmasın istiyorum. Sadece özelliklere bakınca lenova çok önde ama içimden bi ses asus diyo
    Hepimizin bayramı kutlu olsun bu arada

Konu yerine albüm açmışım herhalde bi sorun olmuyodur inşallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doctor_19 -- 9 Kasım 2011; 1:06:06 >

• tabiki lenovo 555m ekran kartıyla 540m akran kartı arasında çok performans farkı var.
  • dostum noktası virgülüne aynı konuyu açmıştım diyebilirim zamanında pek çok foruma =) aynı beklentilere sahibiz, ben yarın asus n53sn-sz129v modelini sipariş ediyorum.
  • ben olsam lenovo alırım
  • Bende y570 almayı düşünüyorum. Yalnız Asus'un kasası daha sağlam geliyor bana. Birde marka imajı.

Kafamı kurcalayan 2 şey var.

Birincisi,
    quote:

tek dezavantajı menteşeleri gibi görünüyor. Kasa yeni olduğu için doğal olarak bu konuda şikayet yok ama benim gözüme biraz zayıf ve uzun vadede sorun çıkarabilir gibi göründü

İkincisi ise fiyatı. Fiyat aslında bu ürün için oldukça uygun. Ama yinede Doların düşmesini yahut vatanın %25 indiriminden denk getirmeye çalışacağım.

Diğer konuya yazdığım mesajımı tekrarlıyorum, maksat bilgi edinmek :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marmaratic -- 9 Kasım 2011; 11:17:34 >
  • ekran kartı , hdd kapasitesi, ram ve fiyat açısından lenova çok daha cazip geliyo ama ben 4-5 sene rahat bir şekilde kullanabilceğim bi laptop olsun istiyorum asus bildiğim kadarıyla en az sorun çıkaran markalardan biri bu nedenle gönlüm birazda asusa kayıyor.
  • Düşündüklerimiz harfien uyuyor desem.

Şunuda unutmamak gerekirki Asus'un Y570 ten daha iyi bilgisayarı 2500 lira.

http://forum.donanimhaber.com/m_52594088/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marmaratic -- 9 Kasım 2011; 15:17:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: izmirlil35

Düşündüklerimiz harfien uyuyor desem.

Şunuda unutmamak gerekirki Asus'un Y570 ten daha iyi bilgisayarı 2500 lira.

http://forum.donanimhaber.com/m_52594088/tm.htm

evet malesef Y570 in özelliklerine yakın asus markası 2,200den aşağı yok n55 serisinden aşağıdaki laptop Y570 i yakalamış ama fiyata gelince 300 liraya yakın fark var
    http://www.pcdepo.com/asus-n55sf-s1349v-notebook-urun6787.html

• 2 gb ddr3 gt555 ile 1 gb dd5 gt555 arasında çok fark var mıdır sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AdiqeCaLe

2 gb ddr3 gt555 ile 1 gb dd5 gt555 arasında çok fark var mıdır sizce?

soruyu yanlış sormuşsun 2gb 550m ile 1gb 555m arasındaki farkı sormuşsun galiba fark vardır.ağır oyunlarda ortalama 5 fps fark var çekirdek hızı bellek veri yolu olarak gt555m performanslıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vercenik53

quote:

soruyu yanlış sormuşsun 2gb 550m ile 1gb 555m arasındaki farkı sormuşsun galiba fark vardır.ağır oyunlarda ortalama 5 fps fark var çekirdek hızı bellek veri yolu olarak gt555m performanslıdır.

Hayır sorum dediğim şekilde.
  • quote:

quote:

quote:

Hayır sorum dediğim şekilde.

lenovo y570 1 gb gt555
    asus n55 2 gb gt555 kullanıyor arkadaş bu sebeple sordu galiba fark varmıdır bende bilmiyorum ama.
    Birde bişey sorcağım biraz saçma olabilir ama eksen bilgisayarda peşin fiyatına world karta 9 taksit göstermiş ama "100TL ve üzeri alışverişlerinizde, 3-6-9 taksit seçeneklerine ek olarak +3 taksit banka tarafından eklenecektir" yazılmış. peşin fiyatına 12 taksite alabilirmiyiz yoksa o +3 taksiti eklerken fiyatta artıyormu acaba?

• ben lenovo almani tavsiye ederim
  • gt555m ddr5dir ondan dedim 550m diye 1veya 2 gb olması farketmez lenovo alınabilir
  • bende ayni ikilemi yasiyorum suanda.arkadaslar asus 'un lenovo ya oranla daha pahali olmasinin sebebi nedir?burdan yola cikarak asus -lenovo 'dan daha iyi bi marka diyebilirmiyiz?
  • lenovo fiyat performansı açısından asusun seviyesindeydi birde fiyat marjı ve avantajı şuanda güzel bir seviyede lenovo fiyat olarak kullanan arkadaşlar memnun sıkıntılı olan yok.asus bazı özellikler açısından örneğin full hd gibi özelliklerden dolayı blueray vs birazdaha fazla marka önceliğide var ama lenovoda çok iyibir yere geldi busene appleden sonra en iyi kar marjını elde eden pc firması buda tutulduğunu gösterir.
  • quote:

lenovo fiyat performansı açısından asusun seviyesindeydi birde fiyat marjı ve avantajı şuanda güzel bir seviyede lenovo fiyat olarak kullanan arkadaşlar memnun sıkıntılı olan yok.asus bazı özellikler açısından örneğin full hd gibi özelliklerden dolayı blueray vs birazdaha fazla marka önceliğide var ama lenovoda çok iyibir yere geldi busene appleden sonra en iyi kar marjını elde eden pc firması buda tutulduğunu gösterir.

sabahtan beri forumdaki lenovo y570 başlığında yazılanları okuyorum genel olarak herkes memnun gerçekten(ama hala kendimi asustan vaz geçirebilmiş değilim).
    Asusun daha çok tasarımı hoşuma gidiyo dışardan parlak çok hoş duruyo, lenovonun üstü sanki eskimiş gibi duryo ama benden başka kimse böyle düşünmüyo niyeyse

• Sanırım lenovo alcağım fiyat olarak çok uygun performans olarakta üstün duruyor alanların kulaklıktaki cızırtı ve menteşelerin zayıf görünümünden bahsediliyor. Tipini bi türlü sevemedim üstündeki turunculuk hiç hoş durmuyo bence ama benden başka herkes tasarımı çok güzel diyor sanırım bende bi yanlışlık var
    Bu düşüncelerle uyuyacağım baklım sabah ola hayır ola
  • iyi günler arkadaşlar, bende yaklaşık 1 aydır bu siteyi takip ediyorum herkes çok güzel yorumlar yapıyor, herkese bu konu için teşkkr ederm.. ve bende aynen arada kalmış durumdayım, ben devamlı oyun oynayan bi insanım ve aldığım pc beni en az 4 sene idare edebilsin istiyorum. 4 sene önce asus f3s serisi almıştım bu zamna kadar beni getirdi.. şuan gemideyim dubai de ve 1 ay içinde gelecm Türkiye ye, şimdiden araştırmaya başladım ama acayip kararsız kaldım hangisi uydun olur bnm için die düşünüyorum.. ve bi arkadaşın yorumu dikkatimi çekti.. 2gb 550 ile 1 gb 555 arasında çok fark varmış ve 1 gb lık ekran kartı oyunlarda daha ii performns sağlıyormuş. şimdiye kadar aklımda olan bir pc vardı asus detayları
    http://www.pcdepo.com/asus-n53sv-sx837v-notebook-urun6785.html.. fakat birden bi soğukluk girdi içime gelince alacaktım şimdi terddüt ediyorum.. ne yapayım şimdi arkadaşlar en ağır oyunları oynamak istiyorum ve beni 4 sene idare edebilecek bi pc almak istiyorum.. 2000-2200 civarı olabilir.. uzun zamandır teknolojiyi takip edemedim gemide olduğum için ve araştırmalarıma karşılık üstte bilgisini verdiğim laptopa tam ısındım alacam die karar verdim.. bu yorumdan sona gerçekten şaşırdım.. nasıl olurda 2gb ekran kartı 1 gb tan az verimli olabilir.. ve pc alırken neye dikkat edecez artık bunu da anlamış değilim.. bn 4 sene önce aldığım asus f3s serisinde 128 mb ekran kartı var cod 4-6 yı rahat oynuyordm... ki 128 mb la... neyse arkadaşlar bana yardımcı olabilirmisinz.. şimdiden teşkkr ederm... ben araştırma yapamıyorum daha fazla malum gemideyim ve devamlı nete giremiyorum.. yanlış bir pc almayayım yazık olmasın hem paraya hem bana.. sizden bir yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum... iyi günler... kaptan tuncay...

• bu arada izmirli arkadaşım o bilgilerini verdiğin laptop 2500 civarı değil asus n55sf pc depodaki fiyatı gayet uygun ama kasası hoşuma gitmediği için o pc ye yönelmedim.. buyrun inceleyin===http://www.pcdepo.com/asus-n55sf-s1349v-notebook-urun6787.html yardım ve önerilerinizi bekliyorum.. açamadığım oyun olmasın istiyorum.. istediğim oyunu oynayabileyim.. teşkkr ederm ii günler...
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.