Şimdi Ara

asus laptop için dahili anten işinden anlyan arkadaşlardan yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
876
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhabalar arkadalar elimde asus marka bir laptopum var daha yeni bir model
    fakat benim için 5 ghz bandında çalışması önemliydi bende yurtdışından intelin ac 7260 modelini aldım laptopa montajını yaptım sonrasında 2.4 ghz bandında verim alabiliyorum fakat 5 ghz bandı ise fazla bir verim alamadım
    ve sağdan soldan wifi dahili antenleri denedim ama sonuç hüsran fazla bir yol kat edemedim.
    bana bu konu da yardımcı olabilecek ve ya bu işin uzmanı bir kişeye yönlendirebilecek bir arkadaşa acil ihtiyacım var.
    çok ahım şaham bir sonuç elde etmek daha iyi olur ama , olması gereken standart güç neyse o olsa yeterli benim için
    değerli yardımlarınız şimdiden teşekkürler.

• modem 5 ghz mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kijiro

modem 5 ghz mi?

ASUS RT-AC66U rouer dual bant desteği var.
    eğerki bir bilginiz varsa yada bu işden anlayan birini biliyorsanız bana yardımcı olursanız çok sevinirim
  • kijiro K kullanıcısına yanıt
    Hocam;

1:Firmware güncellemesi yap (hem modem hem Wi-fi kart için)

2: 2.4 ve 5 ghz de ayrı ayrı çalıştırıp sonuçlara bak..

3: Çevrende (özellikle modemin) sinyali bozacak bir şay var mı kontrol et.. (Başka bir cihaz..anten v.s)

Sonuçları yazarsan elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım..Hoş bu konuda benden çok daha iyi insanlar var forumda PM yolu ile onlara uluşılabilir ama dediğim gibi önce sonuçlara bir bak ayrı ayrı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kijiro -- 18 Aralık 2013; 16:04:37 >
  • ev 175m2 evin bir ucundan diğer ucuna çekim 1-2 diş çekmesi 5 ghz de gayet iyi diyeceğim, fakat 2.4 ghz de aynı şekilde 3ila 5 diş yani ful çekebiliyor sinyal gücü olarak.
    yani 5 ghz de iken Google bağlanması yeterli kısa ve öz 2.4 ghz ninn 3 diş çektiği yerde bile ben nete bağlanamıyorum servis bu işi çözmüyor ve diğer özel servisler 2.4 ghz ve ya 5 ghz nedir inanın bilmiyor bile
    doğal olarak bu 5 ghz işine girmem benim için en büyük hatam oldu ama artık geri dönüşüyok modem aldım gittim wifi kartı aldım v.s ama bu işin illaki çaresi vardır özellikle DH da bu işi çözebilecek olan arkadaşllar illaki vardır diye
    düşünüp buraya yazmaya karar verdim. son çarem burası kaldı
    wifi kartı intelin sitesinden son güncel driver yüklü.
    modem firmware güncel olanı yüklü şuan
    diğer sorunuza gelirsek wifi sinyal gücünü zayıflatabilecek herhangi bir unsur olduğunu hiç düşünmüyorum.
    verdiğiniz cevap için ilgi ve alakanızdan dolayı çok teşekkürler

• Sanirim kimse bilmiyor.
    Yardimci olabilecek kimse yok mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.