Şimdi Ara

ASUS Laptop Hangi Model Önerirsiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Asus notebook almayı düşünüyorum, biraz araştırdım Asus 550CC modelleri ve 550LB modelleri iyi gibi fiyat-performans açısından ama diğer önerilere de açığım...

Nasıl bir şey aradığımı kısaca yazayım:
    Adobe grafik tasarım ve video montaj programlarını kasmadan çalıştırabilecek ve AC Black Flag, GTA 5, ROME II gibi oyunlarda da işini görür diyebileceğiniz bir ekran kartına sahip... tercihen i7 ve 8GB-12GB işlemcili bir notebook bakıyorum.

bütçeye gelince, 2000 TL - 2600 TL arası uygundur..

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

edit: n550JV modelleri pahalı gelmişti bana ama başka sitelerde 2600 TL civarı da buldum şimdi.. bu model hakkında da görüşlerinizi bekliyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dincherman -- 10 Şubat 2014; 2:46:50 >

• Ben asus n550jv aldim daha 1 haftalik makina battlefield 4 du ultrada 20-25 Fps kasmadan gordum sicakliga gelirsek cpu max 65 filan gordum 1 bucuk oynadim en fazla bunun disinda grafik tasarimda filanda cok zorlancagini zannetmiyorum . Bimeks de 3000 ne veriolar 12gb ram 1tb i7 750m butcen varsa al derim .
    Edit : Bilgisiyarin ara sira on paneli cok isiniyordu asusu aradim fan cikisi orda oldugu icin oluyormus bu modellerde bu normalmis .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet o modelin özellikleri süper.. 2600-2800 civarı böyle bi bilgisayar bulsam, bütçeyi biraz zorlayıp alırım herhalde :)
    daha hesaplı bildiğiniz bir yer var mı önerebileceğiniz? n550jv için?
  • http://www.bimeks.com.tr/urun/129584/asus-x550cc-xo105h-w8-.aspx
    http://www.bimeks.com.tr/urun/125479/samsung-ativ-book-np-550p5c-s05tr-w8-.aspx
    http://www.bimeks.com.tr/urun/138066/sony-vaio-svf1521lstb-ceu-w8-.aspx

Bunlar gözüme çarpanlar oldu aralarında sony alınması daha mantıklıdır hem ucuz hemde performanslı . ama uzun vadede oyun için gidermi bilmem . Sony gt740m kullanıyor samsung gt650m kullanıyor sıralamda 740m 98 . 750m ise 92 filan ama arada fark var ( 650m bulamadım ) yeni nesil 700 seriesinde enerji tüketim azaldı 600 lerde bu çok olum değil ha ayrıca aklıma geldi asus n56vz lere bakabilirsin n550 ler geldiği için onlar ucuzlamışlardır onlarda iyi notebookdur ama soğutmadan biraz şikayetçi olanlar var haberin olsun almadan önce iyi araştır teşhir ürününe oyun yükleyip yükle mümkünse ben yaptım =D iyi çıkınca aldım ( 4,5 gb lik bir oyunu usb ile at fraps yükle fpsine alamayı düşündüğün tüm bilgisiyarlarda yap bence en yüksek fpsi hangisi veriyor hangisi en soğuk kalıyor onu al )
    Not : Pcyi aldıktan sonra diğer güç seçeneklerine gir ==> Gelişmiş seçeneklere gir ===> Ordan işlemci gücüne gir ne kadar düşük olursa o kadar soğuk olur ama bir oyunda kasıyor ise gerektiği kadar yükselt =D

• =D İstanbul bilişim güvenilir değil kardeşim ben asus g 750 db71 alcaktım tüm bilgisiyarcılar ordan alma dedi güvenilir bir mağaza değil dedi stok kalmayan ürünlerin fiyatlarını düşürüp ucuz gibi gösteriolar . Ama araştırma yapılır dediğin bilgisiyar hiç fena değil bence bakılır =D
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeeL

=D İstanbul bilişim güvenilir değil kardeşim ben asus g 750 db71 alcaktım tüm bilgisiyarcılar ordan alma dedi güvenilir bir mağaza değil dedi stok kalmayan ürünlerin fiyatlarını düşürüp ucuz gibi gösteriolar . Ama araştırma yapılır dediğin bilgisiyar hiç fena değil bence bakılır =D

Evet İstanbul Bilişim hiç güvenilir bir site değildir; garantide de sorun çıkarıyorlar, stok durumnda da.
    Ben modele bakması için attım linki.
  • Tavsiyeler için Teşekkürler.

ASUS N550JV 12 GB'lık modelini almaya karar verdim gibi, bu modeli en hesaplı ve güvenilir şekilde nasıl alabilirim, tavsiyelerinizi bekliyorum :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: ynal

http://www.n11.com/asus-n550jv-cn239h-notebook-core-i7-4700hq12-gb1tb1564gb-128bitwin8-P18139788

bunu gördüm dün ama tükendi yazıyor ne yazık ki :( aynı fiyata şöyle güvenilir bi sitede bulsam direk alıcam düşünmeden ama yok gibi... 2900 tl civarı diğerlerinde.. (benim bulabildiklerim.) 12MB belleğe vereceğime 99 tl daha verip mediamarkt'tan 16 gb mı alsam diye düşünmeye başladım... ama o kadar da para veresim yok :P

yardım edebilecek birisi çıkarsa çok sevinicem gençler! :)

• Valla 3000 TL seviyelerine çıkmayı düşünüyorsan GE60 al derim. GTX765M grafik kartına sahip.
    http://www.sanalmarketim.com/msi-ge60-2oe294xtr-core-i74700mq-8gb-1tb-gtx765m-2gb-156-full-hd-freedos-hediyeli/p_51359/
  • ynal kullanıcısına yanıt
    MSI da bakmıştım biraz ama 3000 tl civarı asus 550JV 16 MB, MSI 3000 tl olanlar 8 MB... ekran kartını arttırıp sistem belleğini kısmışlar :P
  • Dincherman D kullanıcısına yanıt
    Oyun için alıyorsun sanıyordum; ilk mesajında belirtmişsin sanırım Photoshop, render için de alıyorsun PC yi. O zaman haklısın Bellke miktarı 16 GB civarı olmalı. N550JV nin 16GB lık modelini alabilirsin o zaman.
  • Aynen.. teşekkür ettim.

biraz daha parayı gözden çıkarıp 16 GB olanı alıcam gibi.. şimdi gördüm hb'da 2999 tl 100 lira da wordpuan varmış.. en uygunu ordan almak gibi görünüyor.. diğer önerilere de açığım tabi :))
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.