Şimdi Ara

Asus Laptop Format Sonrası Kurulması Gerekenler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben yeni bilgisayar aldım arkadaşımdan

Asus Fx553VD

Laptopu formatladım ama suan tertemız rog game center gibi programlar varmış ama tam bilmedıgımden sormak istedim

suan bılgısayar calısıyor ama hiç bir şey kurmadım. kendı sitesindeki driverlar dısında kurmam gereken şeyler varmı. O sitedeki driverlar sanırım sıfırlayınca kendı kuruldu zaten. tavsiyeniz var mı ?

• Hocam merhaba,
    Yüklediğiniz Windows sürümüne göre farklı driverler yüklemeniz gerekiyor. Siz formatladıktan sonra hiçbir driver otomatik yüklenmez. benim size tavsiyem aldığınız cihazın yanında bir dvd olması gerekiyor dvd'yi takın ve içerisindeki şeylerin bir çoğunu yükleyin (aralarında gereksiz uygulamalarda var) Rog center vs. zaten o dvd'nin içerisinde mevcut. Driverleri ve programları yükledikten sonra mutlaka güncel olup olmadıklarını kontrol edin özellikle ekran kartı driverlerinin güncel olması çok önemlidir. O dvd içerisinde güncellemeleri takip edip yükleyen bir program var onuda mutlaka yükleyin gelecekte güncellemeler ile ilgili problem yaşamayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ChechenRebel

Hocam merhaba,
    Yüklediğiniz Windows sürümüne göre farklı driverler yüklemeniz gerekiyor. Siz formatladıktan sonra hiçbir driver otomatik yüklenmez. benim size tavsiyem aldığınız cihazın yanında bir dvd olması gerekiyor dvd'yi takın ve içerisindeki şeylerin bir çoğunu yükleyin (aralarında gereksiz uygulamalarda var) Rog center vs. zaten o dvd'nin içerisinde mevcut. Driverleri ve programları yükledikten sonra mutlaka güncel olup olmadıklarını kontrol edin özellikle ekran kartı driverlerinin güncel olması çok önemlidir. O dvd içerisinde güncellemeleri takip edip yükleyen bir program var onuda mutlaka yükleyin gelecekte güncellemeler ile ilgili problem yaşamayın.
    tesekkur ederım. kutuyu bı kontrol edeyım hiç bakmadım.

Ben genelde wındowsta ayarlarda recovery var onu yapıyorum onu yaptıgım zamanda driverlar kurulmuyor o zaman.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Zeen

tesekkur ederım. kutuyu bı kontrol edeyım hiç bakmadım.

Ben genelde wındowsta ayarlarda recovery var onu yapıyorum onu yaptıgım zamanda driverlar kurulmuyor o zaman.

Alıntıları Göster
    Hocam,

Recoveryi açıkcası hiç kullanmadım o yüzden bilmiyorum yükleyebilir de. fakat işinizi garantiye alıp sizin yüklemeniz bence daha doğru olacaktır eski driverler size oyunlarda vs. büyük sıkıntılar yaşatabilir. dediğim gibi dvdnin içerisinde bütün gerekli yazılımlar mevcut onları yükleyip daha sonra ekran kartının driver sürümünün güncelliğini Asus'un kendi sitesi üzerinden kontrol etmenizi son sürüm değilse son sürümü indirip yüklemenizi tavsiye ederim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.