Şimdi Ara

ASUS K53SV-SX144D, INTEL i5-2410 + Nvidia GT540 625$+kdv (51. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.798
Cevap
7
Favori
205.412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dj_alper_

quote:

Orijinalden alıntı: abdulkadir007

dolar düşmeye başladı ama biraz daha bekleyin derim ben çünkü S&P ABD nin notunu geri vermeyi planlıyor vermeyebilirde ama dün dolar 1,78 iken iş-kur ve merkez bankasının dolar satışıyla doların ateşi birazda olsa indi 1,75 şuanda dolar
    işkur 2 günde 165 milyon $ satmış vay be xD ne kâr etmiştir :)

Düşmez kardeş düşmez. Kriz geliyor...

düşer düşer baksana düşmeye başladı bile xD
  • İnşallah düşer, benim isteğimde düşmesinden yana ama işte Benim kanaatim 1.70'in altına inmez artık...
  • şuan hâla 1,7560 sabahtan beri bakıyorum hâla aynı düşmüyoda çıkmıyoda offf offf!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bekomu

arkadaşlar 4GB daha ram takan var mı? performans artışı nasıl

cevap verir misiniz ona göre alcam
  • quote:

quote:

Cevap veremiyorum çünkü takmadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: dj_alper_

quote:

quote:

Cevap veremiyorum çünkü takmadım

takanlar cevap versin ozaman beyler

• Saturn de 1200 tl ye düşmüş...
    http://www.saturn.com.tr/?layer=flyer&storeId=46852

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Basteryus -- 10 Ağustos 2011; 13:50:18 >
  • Vay bea muhteşem bir kampanya Nasıl oluyorda bunlar fiyat indirebiliyorlar anlamış değilim.Dolar yükseliyor adamlar kampanya yaparak bizim aldığımız fiyattan bile ucuza satıyorlar. Helal olsun. Saturn e-ticaret yapıyormu? Yoksa gidip illa mağazalarından mı almak gerekiyor? Bi ara e-ticaret yapmıyorlar diye duyuyordum...
  • alman firması satürn. ordan geliyor mallar genelde. almanyadayken gördüğüm ürünler ve markalar hep var. hama mesela alman firması berbat kalite :) saturn ve mediamarktta satıyorlar hep. bu arada saturnle mediamarkt ın sahibi aynı bildiğim kadarıyla. bu kampanya iyiymiş. bizim laptoplardan daha da iyi hatta bu. 500 gb ve win7 de var.
  • Bana fiyatı gayet makul geldi. İnternet üzerinden alma imkanı olsaydı, alırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taşralı -- 10 Ağustos 2011; 18:37:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Taşralı

Bana fiyatı gayet makul geldi. İnternet üzerinden alma imkanı olsaydı, alırdım.

Anladığım kadarıyla internetten satış yapmıyorlar
  • Cihazı bugün nova'dan temin ettim. Ama canımı sıkan konu şu ses problemi. Kulaklık ile ses gayet iyiyken hoparlörde resmen yerlerde sürünüyor. Sonic uygulamasını silmeme rağmen hem de. Bir de arkadaşlar sayfanın başında "altec hoparlörler ooo süper" demişler, bu mu süper? :) sanırım bu sorunun bir çözümü yok çünkü çoğu insan aynı şeyi yapmış. Webcam de 0.3 mp olduğu için dona dona çalışıyor. Onun dışında cihaz güzel, oyunlarda henüz deneme fırsatım olmadı bakıp yazacağım tekrar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sorcerer

Cihazı bugün nova'dan temin ettim. Ama canımı sıkan konu şu ses problemi. Kulaklık ile ses gayet iyiyken hoparlörde resmen yerlerde sürünüyor. Sonic uygulamasını silmeme rağmen hem de. Bir de arkadaşlar sayfanın başında "altec hoparlörler ooo süper" demişler, bu mu süper? :) sanırım bu sorunun bir çözümü yok çünkü çoğu insan aynı şeyi yapmış. Webcam de 0.3 mp olduğu için dona dona çalışıyor. Onun dışında cihaz güzel, oyunlarda henüz deneme fırsatım olmadı bakıp yazacağım tekrar.

arkadaşlar bir problem var ortada aynı cihaz bende var ve gayet memnumunm sesinden

• quote:

Orijinalden alıntı: erhanmehmet

quote:

Cihazı bugün nova'dan temin ettim. Ama canımı sıkan konu şu ses problemi. Kulaklık ile ses gayet iyiyken hoparlörde resmen yerlerde sürünüyor. Sonic uygulamasını silmeme rağmen hem de. Bir de arkadaşlar sayfanın başında "altec hoparlörler ooo süper" demişler, bu mu süper? :) sanırım bu sorunun bir çözümü yok çünkü çoğu insan aynı şeyi yapmış. Webcam de 0.3 mp olduğu için dona dona çalışıyor. Onun dışında cihaz güzel, oyunlarda henüz deneme fırsatım olmadı bakıp yazacağım tekrar.

arkadaşlar bir problem var ortada aynı cihaz bende var ve gayet memnumunm sesinden

Bir problem olduğu kesin zaten olmasa bu kadar insan sesten şikayet etmezdi. Siz nereden aldınız cihazı? Acaba nova'dan alanlarda mı bir problem var? Ses bariz derecede boğuk çıkıyor hoparlörden. Benim 3 senelik dandik Acer laptopun sesi odayı inletiyor, bununki sinek vızıltısı gibi :D

• quote:

quote:

quote:

Bir problem olduğu kesin zaten olmasa bu kadar insan sesten şikayet etmezdi. Siz nereden aldınız cihazı? Acaba nova'dan alanlarda mı bir problem var? Ses bariz derecede boğuk çıkıyor hoparlörden. Benim 3 senelik dandik Acer laptopun sesi odayı inletiyor, bununki sinek vızıltısı gibi :D

kardeş bende novadan aldım şunu net söyleyebilirim şimdiye kadar en net sesi olan laptop bu diyebilirim

ayrıca ben cd den çıkan driveri kurdum .

• quote:

quote:

quote:

quote:

kardeş bende novadan aldım şunu net söyleyebilirim şimdiye kadar en net sesi olan laptop bu diyebilirim

ayrıca ben cd den çıkan driveri kurdum .

O zaman benim cihazımda bir problem var, çünkü ses çok boğuk geliyor. Şimdi asus'un sitesinden indirdiğim yeni driverlerı kurup deneyeceğim eğer problem çözülmesse yarın Nova'yı arayacağım. Gerçi bir hoparlör için değişim yaparlar mı bilmem.

• quote:

Orijinalden alıntı: Darch

Evet seste problem var. Driver veya program kaynaklı değil. Sorun hoparlörlerde. Sadece burada değil, ürünü kim satın aldıysa aynı şeyden şikayetçi. Ayrıca ekran kartı inanılmaz sorunlu. Optimus gelmiş geçmis en fiyasko teknoloji bana göre. İntel ile Nvidia kartları bir bütün olduğundan İntel'i tamamen devre dışı bırakmak imkansız ve Aero efektlerini ne yaparsanız yapın Intel ekran kartı sağladığı için tüm oyunlarda sıkıntı çekiyorsunuz. Herbirini açarken "masaüstü oluşturmayı devre dışı bırak"ı seçmeniz gerekiyor. Aldığıma pişman olduğum ilk dizüstü olarak tarihe geçti biricik Asus'um.

Edit; Mükemmel adaptör girişini bir yana koyarsak, ayrıca Bios'u da problemli. UEFI çalışmıyor, Dvd durduk yere aktifleşiyor. 5-6 tane güncelleme çıkartmışlar ama sorunlar aynen devam... Asus'a hiç ama hiç yakıştıramadım. Eğer Optimus'da sıkıntı yok ise, kimse kusura bakmasın 540m giriş seviyesinin altında kalıyor. Eski Samsung laptobumdaki T6400 işlemci ve 4650HD ekran kartımla daha stabil oyun performansı alıyordum. Ürün oyun için yapılmamış diyecem tamam ama birde Autocad kurup deneyin isterseniz :) 20 dakikadan sonra Ekran kartı şoka giriyor ve program çöküyor. Bu sorun da driver kaynaklı ama Nvidia forumlarında benle birlikte birçok kişinin ortalığı inletmesine rağmen 2 aydır çözüm bekliyor...

Çok dolmuşum :) 1 haftadır adam edecem diye önce harddisk değişimi sonra ram değişimi yaptım ama artık pes ettim. Şu saatten sonra kimseye önermiyorum bu ürünü.

Eğer ekran kartı da dediğin gibi sorunluysa sıçtık demektir afedersin. Hadi ses problemini kulaklık ile bir şekilde bertaraf ederiz ama ekran kartı öyle değil. Burada ürüne methiyeler düzen ve sanki asus'tan reklam parası almış gibi fanatikleşen arkadaşlar lütfen biraz daha dikkatli olsun. Hiçkimse parayı kolay kazanmıyor, paramızı boşuna sokağa attırmayın. Tamam ürün kötü bir ürün değil ama abartıldığı kadar da değilmiş.

• ben de bundan aldım. teknik konularda uzman değilim. grafik programı da çalıştırmadım hiç. ama aşağıdaki oyunları denedim ve sorunsuz ve güzel grafiklerle çalıştırdım (gta4 te 60 fps aldım ama 800 e 600 e düşürünce. onda grafik problemi var ama oyunun kendisinde)

assassins creed 2
    a. creed 2 brotherhood
    medieval II total war
    max payne 1+2
    pes 2011
    anno 1404
    c&c generals +zero hour
    mafia
    prince of persia the forgotten sands

bunlar belki çok grafik isteyen oyunlar değil zaten ama gpu benchmarklara bakarsanız yeni oyunların hemen hemen hepsi çalışıyor bu alette en kötü mediumda.0
    ısınma sorunu yok. (gta4 çok kasıyor onda ısınıyor ama elinizi koyduğunuz yer değil, tab tuşunun sol tarafı. galiba ekran kartı orada.) fan gürültüsü yok. ağır değil alet 2,6 kg. pili bilmiyorum daha takmadım hep elektrikte kullandım. performansından da memnunum. hızlı gayet. hoparlör, bende cızırtı falan yok. sadecenotebook.com dan aldım.

ekran kartına gelince.. nvidia driver konusunda biraz aciz kalıyor, doğru. ama benim işlerim görülüyor. gta4 te biraz sıkıntı yaşadım. asus un sitesindeki nvidia driverı işimi gördü.

ben memnunum. daha iyisi vardır belki ama bu paraya gayet iyi bence.

• walla bende bu ürünü kullanıyorum k53 sx045r tek fark 500gb hdd var bios olarak aynı diğer tüm özelliklerde aynı sanırım...Ben ürünü 3ds max autocad gibi programlar ağırlıklı kullanacam diye aldım fakat yaz dönemi olması sebebiyle kardeşim daha çok uğrasıyor laptopla ve suana kadar call of duty black ops, crysis2 new york, assasins creed brotherhood, nfs shift 2, lord of the rings online, pes 2011, mafia 2 gibi oyunlar yüksek kalitede oynatıyor arada bende oynuyorum takılma yok ve görüntüler güzel...ha ısınıyor mu evet iyi ısınıyor kısa süreli bi donukluk oluyor o zaman ama hissedilir gibi pek değil 1-2 sn lik bişey..fakat genel olarak sıkıntı yok gibi...
  • hocam eyvallah da bu fiyata daha iyi bir makina biliyor musun?
  • 
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.