Şimdi Ara

asus h170m-plus i37100

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    asus h170m-plus anakartim var islemcim bozuldugundan dolayi gittim i3 7100 lga 1151 islemci aldim. bu islemciyle anakart uyumlu degil mi ekran kartim yok anakartin vga girisine bagliyorum goruntu gelmiyor monitore. bu islemcide intel hd graphics 630 ozelligi olmasi lazim nerede yanlis yapiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bios güncellemen gerekiyor , bunun için de 6. Nesil skylake işlemci lazım .

• yani bu islemciyle olmaz mi?

• ispemci bu 7 th generation yaziyor.

asus h170m-plus i37100

• Anakartın zaten şuan i3 7100 işlemcini tanımıyor , tanıması icin biosu güncellemen gerekiyor , biosa girmek için de önceki nesil olan 6xxx bir işlemci ile biosun açılması ve güncellemesi lazım :)

• serhdemir kullanıcısına yanıt
    öyle birsey yapabilmem su an icin imkansiz kisacasi ekran karti almam lazim yani dogru mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: viktor1574

öyle birsey yapabilmem su an icin imkansiz kisacasi ekran karti almam lazim yani dogru mu?

Ekran kartıyla alakası yok. Görüntü gelmemesinin nedeni sistemin işlemcini tanımamasından kaynaklanıyor. İşlemcinin dahili ekran kartı var zaten, Bir bilgisayarcıya kasanla gidip bios güncellemesi yaptır .montaj biliyorsan Aslında sadece anakartı da götürsen olur. Tabi bilgisayarcıda dediğim gibi 6. Nesil bir işlemci olması lazım. Bios güncellenirse görüntü de gelir. Olmadı anakartın markası neyse servisine verebilirsin.Onlarda günceller

• "İşlemcim bozuldu" demişsiniz. Bunu biraz açar mısın? Ne oldu tam olarak?

Ayrıca önceden bios update yapsaymışsınız 7.nesil işlemciyi sorunsuz kullanırdınız şimdi.

Anakartı ya servise gönderip biosunu ücretsiz güncelletin. Ya da yakınlarınızda 6.nesil işlemci kullanan bir tanıdığınız var ise ondan rica edin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.