Şimdi Ara

Asus GTX 1080 ROG STRIX 82 derece [ Mesele Çözüldü ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
1
Favori
2.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ekran kartım 80 dereceyi geçiyor apex legends ve total war three kingdoms oynarken, fanlar %67'de ve çok sesli dönüyor, internetteki incelemelerde hep 65 civarı çalıştığını söylemişler
    Kasa akışı kötüdür diye 3 tane arctic fan aldım ama değişen bir şey yok. işlemci 60 dereceyi geçmiyor.

Edit:
    Sorularınızı cevaplayayım arkadaşlar,
    Kasa coolermaster haf 912
    Total war oynamaya başladım 10dk içinde yavaş yavaş 82 dereceye kadar geldi. Sonra kapağı açtım 5-6 derece düştü sıcaklık. Önceden gtx 1060 gaming x kullanıyordum o 60-65 dereceyi geçmiyordu.
    Sıcaklık 80 civarına gelince gpu hızı düşüyor biraz, normalde 1911mhz çalışırken 1850 civarı düşüyor

Kasanın içi bu şekilde
    Asus GTX 1080 ROG STRIX 82 derece [ Mesele Çözüldü ]

İşlemci r5 2600 var o 65 dereceyi geçmiyor oyunlarda, 1.28v 4.0ghz'de kullanıyorum

Son Edit:
    Ürünü asus servisine verdim ( sms infocom ) 2 gün sonra geri aldım, yazdıklarına göre fanları değiştirmişler genel bakım yapmışlar ve bios güncellemişler
    2-3 saat oyun oynadım max sıcaklık önceden 83-84 iken bugün 72 derece oldu ve hız düşmesi yaşanmadı. Ek olarak fan hızı da önceden %70'leri görmesine rağmen şimdi 55'i geçmedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arslanbenzer -- 28 Haziran 2019; 22:44:39 >

• kasadaki fanların hangi yöne doğru üflediğini gösteren 1-2 fotoğraf ekler misiniz?
  • Hk@n kullanıcısına yanıt
    Şu an fotoğraf atamam ama öndeki iki fan içeri doğru arkadaki tek fan da dışarı doğru üflüyor, kasa coolermaster haf 912
  • quote:

Orijinalden alıntı: arslanbenzer

Şu an fotoğraf atamam ama öndeki iki fan içeri doğru arkadaki tek fan da dışarı doğru üflüyor, kasa coolermaster haf 912
    Sanırım kasanın üst tarafında da bir fan yeri var, oraya dışarıya üfleyecek şekilde fan bağlayabilirsiniz. Bir de ekran kartını en üst slota taktınız değil mi ? Alt slota takınca hava alamıyor.
  • Hk@n kullanıcısına yanıt
    Evet en üstteki x16 slotunda. Kartı ikinci el almıştım macun değiştirmemin bir faydası olur mu?
  • arslanbenzer kullanıcısına yanıt
    Kartın garantisi mevcutsa girişmeyin derim hocam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam ilk once hava sirkulasyonunun dogrulugunu test etmek icin yan kapagi acin eger sicaklik normal degerlere dusmezse sikinti macundan olabilir garantisi varsa bitene kadar hic dokunmamakta bir secenek bu durumda.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Garantisi var, servise götürsem değiştirirler mi macunu?
  • arslanbenzer kullanıcısına yanıt
    Kartinizin sorunu isinma oldugu icin yapmak zorundalar ama isinmanin sebebinin macun olduguna emin olmaniz lazim sizin sikintiniz kasadaki hava sirkulasyonunun yetersizligide olabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • O zaman kapağı açıp deneyeyim sonuçları yazarım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kasanın markasını ve modelini mümkünse fotoğrafını atar mısın ?
  • Aynı sorun benim ekran kartımda da var. MSI GTX 1080 Gaming X modeli. Sanırım benim kasanın hava sirkülasyonu dandik. Kasa Corsair Carbide Spec 04. Kasanın ön tarafı kapalı değişik bir şey. İsteyenler googleda aratıp bakabilir kasaya. Kablo yönetimi biraz sıkıntılı gibi. Hem ısınmasından dolayı hem de göze biraz hitap etmemesinden dolayı yeni kasa alacağım ağustos ayında.
  • Bende de haf 912 var. Benim dandik palit bile 80 i geçmiyor. Kasanın hava akışından olduğunu sanmıyorum.Önde 1 adet 200mm, yan kapakta bir adet 120mm içeriye üfleyen fanım var. Arka da 120mm ve üstte 200mm de dışarıyan üflüyor. Bence sorun kartta.
  • WmGMD W kullanıcısına yanıt
    hocam senin kasan iyi yine benim spec 04 ön tarafından neredeyse 0 hava alabiliyor benim msi gaming x 1080 de 80 dereceleri görüyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • benım asus strıx 1060 da 82 derece vatana goturecem yarın
  • quote:

Orijinalden alıntı: dikenlikaktüs

hocam senin kasan iyi yine benim spec 04 ön tarafından neredeyse 0 hava alabiliyor benim msi gaming x 1080 de 80 dereceleri görüyor
    Sıkıntı imis hocam . Sizin kart benim sistem de olsa 70 lerin üstüne pek çıkmaz sanırım. Benim kartta sizde olsa 90 a fırlar sanırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asus GTX 1080 ROG STRIX 82 derece [ Mesele Çözüldü ]

durum bu
  • kasanın kapağı kapalı mı?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.