Şimdi Ara

asus gt 420 ekran kartı bellek hızı 1100 mhz değil 550 mhz ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • iyi günler dilerim herkese.2 - 3 yıl önce bilgisayarıma asus gt 420 ekran kartı aldım. erkan kartı ilk yıllarda benim istedigim oyunları fps düşüşü olmadan oynatıyordu fakat son zamanlarda pek zevk almamaya başladım hele çok düşük oyunlarda bile kasmalar takılmalar olmakta. bende msi afterburner uygulamasını indirerek değerlere oyun içinde bakayım dedim.ekran kartının cpu clock çalışması gerektiği gibi 700 mhz fakat en çok canımı sıkan durum ekran kartının bellek veri hızı normalda 1100 mhz olması gerekirken oyunda max 550 mhz çıktığını fark ettim. gpu-z , asus gpu tweak, msi afterburner programları ile ekran kartımın değerlerinide kontol ettim.resimleri atacağım zaten. anlamadıgım olay şu ; asus gpu tweak monitorunde bellek hızı 1100 mhz yazarken diğer programlarda hep 550 mhz yazmakta, oyun içinde anlık değerde dahil. normalde oyundaki mhz degerinin 1100 mhz ye çıkması gerekmiyormu? birde gpu tweak te eger gpu clock ve memory clock değerlerini azaltır veya yükseltir overclock edersem bilgisayarım direk mavi ekrana düşüyor. eskiden sıkıntı olmadan değerleri azaltıp yükseltebiliyordum.Resimlerin kutucuk icine alınmış değerlerine dikkat edin.Ekran kartımda sorun varmı? nasıl düzeltebilirim bunu, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

asus gt 420 ekran kartı bellek hızı 1100 mhz değil 550 mhz ? asus gt 420 ekran kartı bellek hızı 1100 mhz değil 550 mhz ? asus gt 420 ekran kartı bellek hızı 1100 mhz değil 550 mhz ? asus gt 420 ekran kartı bellek hızı 1100 mhz değil 550 mhz ? asus gt 420 ekran kartı bellek hızı 1100 mhz değil 550 mhz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ranetki -- 10 Temmuz 2016; 19:17:32 >

• programlar remin çarpan değerini yazıyor diye biliyorum yani 550 görünüyor ama 1100 mhz. mesela bilgisyarın ekran kartı değilde normal remin hızına bakın cpuz den ordsda yarısı görünüyor
  • X2 hesaplayin. Yani normal

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • peki neden overclock yapmaya çalışınca bilgisayarım mavi ekrana düşüyor ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.