Şimdi Ara

Asus GL502VS (GTX 1070) ANAKONU (LAPTOP SONUNDA GELDİ :) ) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
331
Cevap
7
Favori
25.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam şimdi güncellenmiş heralde 2100 dolara kadar çıktı fiyatı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AktasEntertainment

Islemcı Sıcaklıgına Bakmadım ama Gpu Sıcaklıgı Maksimum 64 Derece Gördüm. Klavyeden Hissedilende Üst Tarafta Tahmini 40-45 Derece Arasındadır. Alt Kısımlarda 30'lara Kadar Düşüyordur.

max 64-65 derece sicak sayilmaz,sogutmasi iyi bana gore

• quote:

Orijinalden alıntı: SoMaLiLiGeNç

Hocam şimdi güncellenmiş heralde 2100 dolara kadar çıktı fiyatı

amazonda bircok satici var,turkiyede oldugu gibi bazi acgozlu saticilar fiyati yukseltebiliyor,1699 dolara bulunabiliyor vs modeli :)

• forestbear kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam su an bildiğim kadarıyla 2 kişi satıyor çok satan adam fiyatı yükseltti bir kaç gün şimdi geri indirmiş fiyatı

• Amazondan alsak vergisi dahil ne kadar tutar arkadaşlar 1700 dolar + vergi 4900tl olamaz.

Ayrıca hayırlı olsun güle güle kullanın, nasıl aldığınızı sorabilir miyim 4900

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farukk44 -- 15 Eylül 2016; 1:16:46 >
  • farukk44 kullanıcısına yanıt
    Hocam Amazon Uzerinden Farkli Bir Saticidan Aldim 1675 Dolardi Toplam ve Tax Kesmedi. Amazon'un kendi sattigi urunu alirsaniz 1700 dolar + eyaletine gore vergisini odemek zorundasiniz. Iyi Arastirmak Lazim.

Asus GL502VS (GTX 1070) ANAKONU (LAPTOP SONUNDA GELDİ :) )
  • AktasEntertainment kullanıcısına yanıt
    Sağolun,Allah korusun bir sıkıntı çıkarsa ne yapmayı düşünürsünüz
    Düşünüyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farukk44 -- 15 Eylül 2016; 1:52:30 >
  • farukk44 kullanıcısına yanıt
    Bir Sekilde Yurtdisina Cikan Bir Arkadasimla Gonderirim Yada Satin Aldigim Yerle Iletisime Gecip Kendim Gonderirim. Inanin Surec Turkiye'den Daha Hizli Isler.

Turkiye'deki teknik servisleri, neler cektigimi biliyorum, Tek Korkum Alirken Olu Pikseldi Oda Yok Allah'a Sukur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AktasEntertainment

Bir Sekilde Yurtdisina Cikan Bir Arkadasimla Gonderirim Yada Satin Aldigim Yerle Iletisime Gecip Kendim Gonderirim. Inanin Surec Turkiye'den Daha Hizli Isler.

Turkiye'deki teknik servisleri, neler cektigimi biliyorum, Tek Korkum Alirken Olu Pikseldi Oda Yok Allah'a Sukur.

gelirken gumrukte vergi falan olmadimi? Ben de vm modelini almak istiyorum.oyleyse cuk tan alirim

Kutusunu Maalesef Getirtemedim Vergi Olmasin Diye. Kutusu Onemli Degilse Arkadasiniz Cantasina Koyup Getirtebilir. Bir Sikinti Olmaz.
  • Suan abd den getirecek arkadasim yok malesef,turkiye ye gelmesini beklicez.
    bundan onceki laptobum gt650m li asus n56vz idi cok memnundum 4 yil kullandim witcher 3 haric hemen hemen tum oyunlari oynayabildim :)

Yeni laptobumda buyuk ihtimal asus olucak gt650m o zamanda beni 4 yil idare ettiyse gtx 1060'lı gl502vm 5 yil cok rahat idare eder,sonrasinda ise masaustu alirim.
    Suan laptobum olmadigi icin beklemek cok sıkıcı oluyor,bu vs-vm modellerinin pek incelemeleride yok youtubede kisa kisa videolar var.O yuzden sen bize daha cok fotograf daha cok inceleme goruslerini bildir:D
    -oyunlarda gpu %90-%100 kullimda iken cpu % kac?
    -ssd takicagini soylemistin,arka kapagi kolayca acabildin mi,fanlari sokup termal macun yenilemek zor olurmuydu?
    -ekrani 60 hz,bazi konularda 60 hz yetersiz diyenler oldu,sen bu konuda ne dusunuyorsun? akicilik nasil?
    -urunun yandan fotografini cekebilirmisin kalinligini daha iyi gorebilmek icin
    -laptop malzeme kalitesi olarak sende nasil bir saglamlik hissi uyandirdi :D

simdilik bu kadar :)

Şu Sıra Biraz Yoğunum Video İncelemede Tüm Detayları Anlatmaya Çalışacağım Hocam. Önümüzdeki Hafta İçi Yayınlamayı Planlıyorum. İşlemci Darboğazı Diye Birşey Söz Konusu Değil Ama Merak Ediyorsanız. Gsync Açık Batman Arkham Knight 2K Çözünürlükte Tüm Detaylar Sonda Nvidia İçin Özel Ayarlar Açık Şekilde Sabit 60 Fps Oynayabiliyorum ve Akıcılıkta En Ufak Bir Sıkıntı Yok.

Benim Şöyle Bir Sıkıntım Var Bir Oyun Oynarken En Ufak Fps Düşüşünde Gözlerim Farkediyor Misal Gta V'i Oynarken Gsync Kapalı Şekilde Ultrada Tüm Ayarlar Sonda Bazen 50 55 Fps'ye Düşüyor Oyun ve Ben Hemen Farkediyordum. Gsync'i Açınca 50-55 Fps'ye Düşmeleri Hiç Bir Şekilde Farketmiyorsunuz. Gerçekten İşe Yarayan Bir Teknoloji Olduğunu Yeni Anladım.

-Kapağı Açması Kolay Vidaları Söktükten Sonra Kredi Kartı veya Benzeri Birşeyle Yanlardan Sokarak Çıkartıyorsunuz. Ssd'yi Sıkıntısız Taktım. Şuan 1 Tb Samsung 850 Evo + 256 Gb Eski Ssd Diskim Takılı Sistemde.

-Malzeme Kalitesi Hissiyatı İyi Ama Genel Olarak Kasası Plastik. Fırçalanmış Alüminyuma Benzetmeye Çalışmışlar Klavyenin Olduğu Bölümü ve Gayet Şık Duruyor Kırmızı Renklendirmelerle. Laptop Kapalıyken Bize Bakan Üst Kapak Sanırım Fırçalanmış Alüminyum. Soğuk Bir Hissiyatı Var. Arkadaki Rog Işıklandırmasıyla Çok İyi Duruyor. Msi Gs Serisini Hiç İncelemedim Fakat Büyük İhtimal Onun Gerisindedir Kasa Kalitesi Olarak Asus.

• Benzer ürün kodlu kasaları aynı olan bu serileri inceliyorum iki üç gündür. Sayısız video izlemişimdir. Sıcaklık konusunda birkaç şey söyleyeceğim.

Birincisi ekranı açtığımızda o alt kulak hava kanallarının tam karşısına alıyor gördüğüm kadarıyla. Bu da olumsuz etki olarak sıcak havanın direk çıkışını engelleyip, sıcaklığa bir duvar görevi görüp yukarı ve aşağı gitme çabasıyla bölgenin biraz sıcak kalmasına neden oluyor.

İkincisi sıcaklık UIO - JKL harfleri tarafından yukarı doğru ve klavyenin üst boşluğunu komple dolduracak şekilde ısınıyor. görünüyor. Videolardaki açık kasa halini izlediğimde bu durumun harflerin bulunduğu kısımda Ekran kartının ve kısmen bakır boruların bulunmasına, klavyenin üst kısmında ise bakır boruların bir uçtan diğer uca gitmesini görüyoruz.

Kasa yapısı ince olduğu için soğutma sistemi biraz üst tarafa yakın olmuş. bu makine klasik dizüstü bilgisayarlar gibi kasa altına bağlı bir anakarta değil tam tersi üst kasaya bağlı bir anakart yapısı sunduğu için soğutma sisteminin üst tarafa bitişik olması dezavantaj yaratmış biraz. Ama çok etkiler mi kullanmadığım için bilmiyorum tabi.

Isınma konusunda bunlar benim aklımda kurduklarımdır. Kesin bilgi olmayabilir bana güvenmeyiniz.

• RoadMonster R kullanıcısına yanıt
    Ilk Sorunuza Cevap Olarak Ekran Acildiginda Dediginiz Gibi Arkadaki Izgaralarin Tam Karsisina Geliyor. Fakat Arada Bosluk Var ve Arka Izgaralarin Alt Kismi Yine Acik. Bir Kismi Kapaniyor Sadece. Dediginiz Gibi Negatif Bir Yani Yok.

Ikinci Sorunuza Gelirse Klavyenin Sag Ust Tarafi Isiniyor. Wasd Bolgesi Soguk Kaliyor. Denedigim Tek Oyuncu Laptobi Eski Monsterim Vardi Onda Tum Klavye Isiniyordu ve Oyun Oynamaktan Cok Iskenceye Donuyordu. Bunda Isterseniz Sabaha Kadar Fps Oyunu Oynayin Wasd Bolgesi Isinmadigindan Hicbirsey Hissetmiyorsunuz. Fan Sesini Saymazsak Tabi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AktasEntertainment -- 16 Eylül 2016; 9:11:37 >
    Şu resim daha açıklayıcı. Sıcaklığın olduğu bölmeler Bakır boruların olduğu kısımlar hep. Bu da normal bir durum. Bende almak istiyorum bakalım kısmet. O kadar parayı toplayabilirsek
     Asus GL502VS (GTX 1070) ANAKONU (LAPTOP SONUNDA GELDİ :) )
  • Oyunlarda işlemci kullanım oranını bende merak ediyorum. % olarak bir görüntü yakalayıp atabilir misiniz?

Hocam birşey önericem denerseniz faydası olacağını düşünüyorum, işlemciniz turbo boost hızına çıkmaya çalıştığı için yük altında haliyle yüksek sıcaklıklara çıkıyor, denetim masasında güç seçeneklerinde hangisi kullanıyorsanız(dengeli/performans vs) plan ayarlarını değiştir sonra da gelişmiş güç ayarlarını değiştire girin, oradan işlemci güç yönetiminden en yüksek işlemci durumunu %100 den %99 a çekin, böylece işlemciniz turbo frekanslara çıkmayacak, bu şekilde işlemciyi oyunlarda 10-12 derece daha serin kullanırsınız. Ben daha önce denedim baya etkili olmuştu, ekran kartınız zaten yeterince serin çalışıyor, en ağır yükte bile 70 dereceleri geçmicektir ekran kartınız ama işlemcinin tam yükte 90 derecelerde çalışır, bu dediğimi yaparsanız işlemci sıcaklığını da 80 lere çekmiş olursunuz
  • 502vm modeli icin istanbulbilisime mail atmistim yakin zamanda stoklara gelecegini soylemisler.

"Ürün yakın bir gelecekte stoklarımıza girişi sağlanacaktır . Malesef net bir tarih ve fiyat aralığı belirtememekteyiz.

Saygılarımızla,

İyi günler dileriz"

• Merhabalar Aralıkta ABD gelecem laptop getirmede yardımcı olabilirim.
  • Ürünün Türkiye fiyatı açıklandı bugün
    128gb ssd'li modeli 5999 lira
    256gb ssd'li modeli 6999 lira

Fiyat farkı gerçekten can sıkıcı.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.