Şimdi Ara

Asus FX506LI-HN005 Intel i5 10300H 8GB 256GB GTX 1650Ti [Kullanıcılar Kulübü] (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
314
Cevap
11
Favori
17.247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam suan satıcı olarak hb yok ürünü favoriye ekleyin ve ara ara kontrol edin hb stok girerse alırsınız o zaman max 8bin tl den girer stoğa şuanki fiyati ile almayin bence şuanki fiyatina her zaman alabilirsiniz zaten
  • AdBlue4you kullanıcısına yanıt
    başka bi konuda 4800h 16gb lenovo 8400 o da güzel gözüküyor bunu almasaydım bakardım hocam onda stok var
  • quote:

Orijinalden alıntı: CJ11

başka bi konuda 4800h 16gb lenovo 8400 o da güzel gözüküyor bunu almasaydım bakardım hocam onda stok var

Lenovo IdeaPad AMD Ryzen 7 4800H 16GB 512GB SSD GTX 1650Ti Freedos 15.6" FHD Taşınabilir Bilgisayar 82EY00CHTX https://www.hepsiburada.com/lenovo-ideapad-amd-ryzen-7-4800h-16gb-512gb-ssd-gtx-1650ti-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-82ey00chtx-p-HBV000014N0W3?magaza=Hepsiburada

hocam bahsettiğiniz laptop bu büyük ihtimalle.valla hiç fena değil fiyatıda iyi ama ben bu amd işlemcisine hiç birzaman ısınamadım.yani iyi olabilir ama inteli yine tercih ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: ananas32

hocam suan satıcı olarak hb yok ürünü favoriye ekleyin ve ara ara kontrol edin hb stok girerse alırsınız o zaman max 8bin tl den girer stoğa şuanki fiyati ile almayin bence şuanki fiyatina her zaman alabilirsiniz zaten

Bende öyle yapacağım başka çarem yok eski laptop yeni bozuldu siyah ekran veriyor yani indirimler bitti bozuldu :) tavsiye için teşekkür ederim.Bu arada flood oluyor mobilden bu kadar oluyor

4800H baya baya farkla güçlü işlemci , ram de 16 yükseltme istemez ben düşünürdüm şahsen ondan dedim hocam
  • lenovanın kronik sorunu ya da soğutma sorunu var mı bilmiyorum ama bunlar yoksa tercih edilebilir laptop
    ryzen 4800h i7 10. nesilden daha güçlü işlemci keza ram ve ssd +sı var bende tercih edebilirdim aldıgım zaman olsaydı ama dedigim gibi soğutma ya da kronik sıkıntısı var mı yok mu bilmiyorum pek incelemesi yok o ürünün ama donanım olarak mütiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: ananas32

lenovanın kronik sorunu ya da soğutma sorunu var mı bilmiyorum ama bunlar yoksa tercih edilebilir laptop
    ryzen 4800h i7 10. nesilden daha güçlü işlemci keza ram ve ssd +sı var bende tercih edebilirdim aldıgım zaman olsaydı ama dedigim gibi soğutma ya da kronik sıkıntısı var mı yok mu bilmiyorum pek incelemesi yok o ürünün ama donanım olarak mütiş
    Ekran kartından ses geliyor. Özellikle şarjda ve oyunda iken sesin boyutu artıyor. Abartılacak seviye değil ancak ben böyle seslerden rahatsız olan bir insanım. Cızırtı tarzı bir ses vardı. Araştırdığımda bu sorunun coil wining sorunu olduğunu öğrendim. Laptop açıldığından iade hakkı yoktu tabi artık. Lenovo da bu sorunun gayet normal olduğunu söylüyor. Bu kadar para verdiğim bir laptoptan böyle bir sorun yaşamak istemezdim açıkçası. Dediğim gibi ben sesi takan biriyim. Hoparlör tamam ancak cızırtı sesi rahatsız ediyor beni. Sizleri etmeyebilir, belki sizlerde hiç olmayadabilir yanlış yönlendirmek istemem.

Hocam hepsiburada böyle bir kullanıcı yorumuyla karşılaştım.Genel bir sorun olabilir çoğu kişide şahsen bene rahatsız olurum sesten duramam ama ben şimdi düşünmeye başladım gerçekten niyetim yoktu ama acaba olurmu diye düşünüyorum bilmediğimden soruyorum amd 4800 4 .nesil yazıyor bu tip işlemcide günümüzde 4.nesil son çıkan nesilmi
    Konumuz asus lenovo konusu olacak komple 😊

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AdBlue4you -- 26 Aralık 2020; 0:4:25 >

• CJ11 C kullanıcısına yanıt
    Valla ram konusu olumca düşünmeye başladım çünkü ram olarak 16 istiyordum ama işlemci olarak intel valla kararsız kaldım :)
    hocam açık konuşayım ben bu asusu hızlıca aldım ama o kadar memnun değilim kalitesiz hissi var tavsiyem iyice araştırıp alman , kamerası güzel değil , mikrofonu kulaklık girişi durduk yere bozuldu , hp omenden geçiş yaptım metal kasaydı o onun yanında aşırı kalitesiz geliyo gözüme . bide o cızırtı bunda da var.
    Hocam elektronik işi biraz şans işi bilirisin ama şöyle bişey fiyatlar git gide artıyor belli bir bütçemiz var bunu aşamıyoruz bu baktığımız konuştuğumuz bilgisayarlar çok değil 6 ay öncesine göre fiyat konsuunda uçurumlar var yani az önce tekno sa tv de reklam veriyor celeron işemcili 5000 tl bu nasıl bişeydir yahu.yani bu paralara birden fazla sorun çıkıyorsa cihazlarda ne yapacağız onu anlamadım yani 15000 tl verince bi sorun olmazmı öyle mi olacak
    Metal kasa ısıyı daha çok yansıtır diye biliyorum asusun plastik olsada kaliteli bir plastik diye biliyorum o cızırtı ya çare bulunurmu bilemedim şimdi o kafama takıldı
  • benim de bilgisayarım bugün geldi, aranıza katılmış oldum.benim şöyle bir sorunum var : dota 2'de fps sınırını 150'ye kadar çıkardım ve fark ettim ki bilgisayar 100 civarlarında takılıyor. sonra armoury crate ile monitörü açtım ve oyuna tekrar girdim. yine 100 fps civarlarında takılırken işlemci kullanımı %70, ekran kartı kullanımı ise ortalama %65 civarlarında stabildi. gpu 68 derecede gayet soğuk çalışırken işlemci ise 80 civarlarında rahat sayılabilecek bir sıcaklıktaydı. sıcaklıklar iyiyken neden cpu ve gpu kullanımı düşük ve bu sebeple daha yüksek fps'lere çıkmıyor anlayabilmiş değilim.ram henüz upgrade etmedim 8 gb olarak duruyor fakat ram kullanımı da 6 gb stabil olarak görünüyordu. bilgisayar hakkında daha tecrübeli olan arkadaşlarımızın fikirlerini okumak isterim.

• canguler917 kullanıcısına yanıt
    Hocam armoury crate den performansa alın birde nvidia kontrol panelinden dota exeyi seçip güç yönetimini maximum performans yapın sadece dota uygulaması için seçip bir daha deneyin bakalım maximum performansı genel yapmayin masaüstünde gezerken bile gereksiz gpu kullanımı yapar. yukarıda dediğimin etkisi olmaz ise varsayılana dönersiniz bunun dısında aklıma bir sey gelmiyor
  • ananas32 A kullanıcısına yanıt

nvidia'dan dota.exe'yi yüksek güçlü nvidia işlemcisi olarak kaydettim. başka performans ayarı bulamadım orada. armoury crate ile de performans veya turbo modu fark etmiyor sonuç aynı. gpu'nın yarısı boş, işlemcinin %35'i boş, kullanımda değil. önceki dell 7559 laptopumda gtx 960m ve i7-6700hq vardı, 16 gb ddr3 ramlerle beraber 120 fps sabit verirken, bunun çıkardığı sesten çok daha az ses çıkarıyordu. şuan tek şüphem ram miktarı, yeni ram takana kadar kesin sonuca varamayacak gibiyim fakat yeni ram alınca sorun çözülmezse artık geri iade kısmı zahmetli olur

edit: sanırım sorun ram kapasitesinden daha çok single channel ram oluşundan kaynaklı. single channel-dual channel arasında azımsanmayacak performans farkı var gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canguler917 -- 26 Aralık 2020; 4:20:23 >

Lenovo IdeaPad AMD Ryzen 7 4800H 16GB 512GB SSD GTX 1650Ti Fiyatı (hepsiburada.com)

hocam al bunu alabiliyorsan. pişman olmazsın. bu işlemci intelin bu fiyattaki işlemcilerinden çok daha iyidir. 16gb ram var 512 gb ssd var uzun bi süre hiçbir upgrade yapman gerekmez. bikaç yorum oku kronik sorun yoksa bunu al bu fiyata iyidir. bu coil whine dedikleri sesin de performansa bir etkisi yok. biraz şans işi.

• Princess Leia kullanıcısına yanıt
    Aldım hocam.Beni cezbeden de zaten upgrade uzun bir süre.Forumda bu laptop için konusu var konuda bi kullanıcı baya testten geçirmiş çoğu şeyi.coil whine için de şyi düşünenlim iyi olsun :)
    hayırlı olsun hocam. güle güle kullan.
    biz bu asusu alırken dolar alıp başını gidiyodu sonra fiyatlar baya düştü . hemen kapılır diye atladık biz de hocam bu asusa.
    aslında teknik olarak depolama ve ram farkı var, bunlar yüksektilebilir.iki modeli de kullanmadım ama lenovonun malzeme kalitesi işçiliği vs asustan iyidir diye düşünüyorum. gule gule kullansın herkes. kotu cihazlar degil ikisi de uzun yıllar rahat rahat kullanılır.
    Teşekkür ederim hocam.
  • dts:x programını bir türlü kuramadım. myasus'ta indirmeye basınca microsoft store'a yönlendiriyor, store'dan ise kesinlikle indirilmiyor hata verip duruyor. download dosyasını internette de bulamadım, benzer sorunu yaşayan var mı
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.