Şimdi Ara

ASUS FX505DD-BQ114 KULLANICILARI KULÜBÜ (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
431
Cevap
14
Favori
22.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benimde işlemci fanım serviste değişti. Değişim sonrası , film izlerken veya boşta fan sesi geliyor mu ? Teşekkür ediyorum şimdiden.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • illracer İ kullanıcısına yanıt
    Eğer arka planda çalışan program varsa veya turbo modda ise ses gelir. Fandan ses gelmesi tek başına donanımsal bir durum değil. Yazılımsal da bir durum. Hatta bulunduğun odanın sıcaklığı dahi fanın çalışmasına etki ediyor. Yani bilgisayar belli dereceye kadar ısınınca fan devreye giriyor. Benim fanlar boştayken nadiren çalışıyor. Film izlerken veya internette sörf yaparken bazen hafiften çalışıyor. Oyun oynarken normal fan sesi çıkıyor fakat çok rahatsız etmiyor. Kulaklıkla oynadığımda duymuyorum bile.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • omen1710 kullanıcısına yanıt
    Arka planda Windows'un kendi virüs programı dışında çalışan başka program yok. Belki de fan değişiminden de önce çalışıyordu dikkat etmedim. Teşekkür ediyorum cevabınız için.

• Arkadaslar bilgisayari acarken ve kaparken sag alt bolgeden gario bir ses geliyor fanlarin calismaya basladigi zaman sanırım sürtme sesi gibi bir cizirti 1 2 saniye suruyor bunun nedeni ne olabilir bilgisayarim calisir durumdayken bu sesi hic duymuyorum açma ve kapama esnasinda fanlar dururken sanırım cevaplariniz icin tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leonoro -- 9 Nisan 2020; 5:45:22 >
  • ASUS FX505DD-BQ114 KULLANICILARI KULÜBÜ Bilgisayarima oyun yuklerken bu hatadan aldım internette ekran karti driverlarinizi guncelleyin diye bilgiler okudum ve biosu Ikisinide guncelledim suan bir sorun yok sizce bu hata nedir donanimsal midir yoksa yazilimsal mi tesekkur ederim cevaplariniz için

• leonoro L kullanıcısına yanıt
    Mavi ekran hatası nadiren alıyorsanız. Bu yüksek ihtimalle yazılımsal kaynaklıdır. Driver problemi olma ihtimali olabilir. Eğer çok sıklıkla tekrarlanıyorsa o zaman donanımsal sıkıntı kaynaklı olduğunu düşünmeye başlayabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizim laptoplar çoğu teknoloji sitesinde satıştan çekilmiş. Artık 505DD üretilmeyecek sanırım.
  • akenatons kullanıcısına yanıt
    Bir kaç ay önce ucuza almıştım. Şu an windows 10'lu modeli 5700 TL. Piyasa çok berbat. Gtx 1050 3gb ekran kartının dönemi sona erdi. Artık dönemin temel ihtiyaçlarını karşılamakta çok yetersiz. Nvidia tarafında giriş seviyesi gtx 1650 ve varyasyonları olacak. Gddr5 ramlerde ise sona gelindi anlaşılan. Artık Gddr6 ramler kullanılacak.
  • Ben ocak ayında 17 sinde 3900 tl ye almıştım cihazı hepsiburadadan. 219 tl verip ekstra 8 gb ram taktırdım. 4100 tl ye geldi maliyeti bana. Piyasa berbat olmuş Allah milletimize yardım etsin. Heryer fırsatçı dolu. Ben artık ciddi manada midem bulanıyor çoğu şeyden utanıyorum.

• Konsollara Gelen ek vergi vs onlara gelmiyorum bile... insanlar evde ne yapmak istiyorlarsa onu yapsınlar diyeceğim fakat artık oda imkansız.

• Daha önce var mıydı bilmiyorum ama bende yeni farkettim sol üst köşede , bunun için değişim yapar mı servis , bilginiz var mı

• illracer İ kullanıcısına yanıt
    Bunun için değişim yapacaklarını sanmıyorum hocam fakat dış panelle biraz oynarsanız düzeliyor gibi oluyor

• muro1234321 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ediyorum hocam cevabınız için.

• Arkadaşlar bilmiyorum forumda başka yaşayan var mı bugün bir sorun yaşadım. Malum epic games üzerinden GTA V'i bedava indirdim. Ancak oyunu bir süre oynadıkça (sanırım ekran kartının ısınmasıyla ilgili) ekranda titreme sorunu olmaya başladı.

Teknopat'ın videosunda gördüğüm kadarıyla 1050 ekran kartının bu oyunu rahat oynatması lazım. Ayrıca tüm driverlarım güncel. Son olarak Armoury programı üzerinden fan hızını turboya getirdim ama sorun devam etti.

Benzer sorun yaşayan var mıdır?

Sizce servis yolları görünüyor mu_?
  • Beyler başına benzer şey gelen varsa oyunlarda işlemci fanını performans, gpu fanını turbo moda getirin sorun çözülüyor.
  • akenatons kullanıcısına yanıt
    Cpu ve gpu fani ayrı ayrı nasıl ayarlanıyor hocam

• Armoury programında Hyper Ac ve Hyper Dc fan modlarına müdahale edilebiliyor. Kendimce böyle bir yorumda bulundum. Zira bu değişiklikler sonrasında ekran titreme sorunum çözüldü.

Yaptığım değişiklikler sonrası GPU fanı 3400 RPM den 5800 RPM ye kadar yükseliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akenatons -- 25 Mayıs 2020; 18:47:58 >
  • Arkadaşlar ekran titreme sorunu yine başladı. Fanlarla da ilgili değil galiba. Bu arada fan sesi benden de gelmeye başladı. Sanırım bizim modellerde kronik sorun bu.

Servisin yolu biraz erken gözüktü bu modelde.

ekleme: bu konuya ekleme yapmadığımı fark ettim. sorunu şu linkteki Çözüm videoda anlatıldığı gibi çözdüm. Çok saçma ama hata raporlamayı kapatınca sorunda bitti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akenatons -- 31 Aralık 2020; 1:13:1 >
  • Yaklaşık 3 aydır Asus TUF Fx505DD yi kullanıyorum ve sizlere deneyimlerimi aktarmak istiyorum. Laptopun malzeme kalitesi ortalama ekranı iyi fakat bazen bir tık daha parlak olsa daha iyi olurdu dediğim zamanlar oluyor. Klavyesini beğeniyorum sessiz bir klavyesi var ışıklandırması renk olarak gayet güzel bir hava katıyor ama led kalitesi cihazın genelinde olduğu gibi ortalama yani soft bir görüntü yok ortada bazı yerler daha parlak bazı yerler daha koyu hatta bazı noktalar seçtiğiniz rengin tonundan daha farklı ve bazen oldukça nadiren de olsa 2 kez bastığı oluyor bir tuşa. Ses kalitesi müzik dinlemeyi çok seven ve basına tizine çok dikkat eden birini tatmin etmez ama fena değil yinede yüksek diyebiliriz ses seviyesine. Laptop genel olarak gerçekten serin çalışıyor cod warzone oynarken mesela kontrol ettiğimde şimdiye kadar ben en çok 81 derece gördüm bu kadarı da normal karşılanır zaten ve işin güzel tarafı bu sıcaklığı size hiçbir şekilde yansıtmıyor ısındığı hissetmiyorsunuz. Gelelim ciğerimi paramparça eden fanlara gerçekten insanın sinirini iş yaparken motivasyonunu bozan susmak bilmeyen bir fan sesi var ve o fan bir yerlere sürtüyor olmalı 3000 rpm e kadar traktör gibi çalışıyor sağ taraftaki fan bios güncellemesini yaptım hatta tekrar kurdum ama yok aldıktan yaklaşık 1 ay sonra fandan saçma sapan sesler gelmeye başladı ve susmadı daha servise yollayacağım büyük ihtimalle. Cihazda hali hazırda 8gb ram geliyor 2666 mhz ama ryzen 5 3550H en fazla 2400mhz desteklediği için 2400mhz de çalışıyor. 8 gb ram hiçbir şekilde e spor oyunları hariç günümüz yüksek grafikli oyunlarına yetmez bu yüzden ben kingston 8gb 2400mhz ramini aldım dual oldu yani hiçbir sorun yaratmıyor illada içindekinin aynısını alıcaksınız diye bir şey yok belli başlı değerler tutunca dual oluyorlar zaten marka fark etmiyor. Günlük kullanımda sorun yaşamıyorum tabi ki her şey olması gerektiği gibi çalışıyor fan hariç :) Ekranında sadece oyunlara girerken oluşan siyah ekranda fark edilir bir şekilde bazı bölgelerinde sarılıklar var buda tamamen ekran çerçevesinin dengesizliğinden kaynaklanıyor bazı vidalar fazla sıkılmış olabilir çünkü hafiften ekranın formuyla oynadığınız zaman o bölgedeki sarılık gidiyor başka bir bölge sararmaya başlıyor. Bu arada asus ile mailleştim cihazı açında garanti dışı kalmıyor zaten açan arkadaşlar görmüştür bazı bölgelerde etiketler var soğutucu blokta ssd de falan o etiketlere dokunmadığınız sürede garanti dışı kalmıyor direk asus tarafından teyit ettirdim bunu içiniz rahat olsun. Cihazın içinde eski gtx 1050 ile gtx 1050ti karışımı olan yeni bir gtx 1050 grafik kartı var cuda çekirdeği sayısı 1050 ile aynı mhz hızları aynı ama 3gb bant genişliği biraz daha düşük ve 96 bit yani günün sonunda gtx 1050ti performansına daha yakın bir sonuç alıyorsunuz. Gtx 1050 çok güçlü bir kart değil beklentileriniz ne çok yüksek olsun neden çok düşük tatmin eder ama keyiften 4 köşe yapmaz. Warzone oyunuyorum orta-düşük ayarlarda 1600-900 çözünürlükte 55 fps civarı alıyorum. Gta 5 en yüksek grafik ayarlarında oynadım hatta bitirdim 40-50 fps aralığında aldım. Hunt:Showdown oynuyorum onda da orta ayarlarda 1600-900 çözünürlükte 50-55 fps alıyorum. Rustda tamamen girdiğiniz haritaya göre değişiyor ama orta-yüksek ayarlarda oynuyorum 50 fps alıyorum. Yani işin kısası eğer ayarları dorğu düzgün yaparsanız her oyunu oynarsınız 40 fps üzeri alırsınız ki zaten hikaye modu oynamayı seven biri için 45 fps yeterli olacaktır ama ben hikaye seven biri değilim maalesef. Tasarım işleri yapıyorum bazen video düzenliyorum freelancer olarak çalıştığımdan dolayı bu tarz işlerde sorun yaratmıyor gayet akıcı bir şekilde işlerinizi halledebilirsiniz ekranın ıps olmasıda buna artı olarak avantaj sağlıyor zaten giriş çıkış portları bir çoğunuza yeterli gelecektir. Touchpad iyi değil ama vasatta değil biraz hassasiyet ayarlarıyla oynarsanız kıvamını yakaladıktan sonra tatmin edici olacaktır ama eli terleyen biriyseniz sizi üzecektir ki zaten genelde mouse kullanıyor olacaksınız büyük ihtimalle. Batarya performansı bir oyuncu bilgisayarına göre bence oldukça iyi gidipde tam parlaklıkta kullanırsanız tabi 2 saat gider ama orta parlaklıkta düşük güç modunda 6 saate kadar film izleyebilir günlük işlerinizi yapabilirsiniz. Cihazı alan ve alacak olan arkadaşlara şiddetle tavsiyem kesinlikle ram takviyesi yapın yoksa o bahsettiğim fps değerlerini göremezsiniz ve sürekli drop yersiniz 1050 zaten çok iyi değil birde ram tarafından çelme yemek oldukça moral bozucu olacaktır yaklaşık 1 ay 8gb ramle kullandım çok yetersizdi her oyunda kendini hissettiriyordu. Umarım alacak olan arkadaşlara bir nebze olsun faydam dokunur hali hazırda kullanan arkadaşlarında akılına takılan bazı soruları cevaplayabilmişimdir.

• Arkadaşlar, Armoury Crate uygulamasına gelen güncelleme sonrası dengeli profili kaldırılmış sizde de öyle mi acaba?
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.