Şimdi Ara

ASUS FX503VD-E4045 | İnceleme (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
6
Favori
7.510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tekrardan merhabalar bu modele gönül veren arkadaşlar. Bugün laptopun şarjdayken çok inceden ses çıkardığını fark ettim. Aranızda aynı problemi yaşayan var mı?
  • Lenovo y520 ve Asusun bu modeli arasında takıldım hangisini almalıyım yardımcı olabilecek var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu modeli 3 aydır kullanıyorum. oyundayken cpu 85° gpu 75-80° arası ısı değerleri var. normal midir? soğutucu almaya gerek var mı ?
  • Hayır çok gerek yok. Normal değerler.
  • Aşağıdaki 2 ürün arasından tavsiyeniz nedir max bütçe 6.000tl. genel kullanım arada oyun amaçlı kullanılacak

Asus FX503VD-E4045 i7 7700-15.6-8G-1T+256SD-4G-Dos
    https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/asus-fx503vd-e4045-i7-7700-15-6-8g-1t-256sd-4g-dos-380713581

HP OMEN NB 15-CE007NT 2CJ35EA İ5-7300HQ 8GB DDR4 128SSD+1TB GTX1050 4GB DDR5 15.6 FULLHD IPS DOS
    https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/hp-omen-nb-15-ce007nt-2cj35ea-i5-7300hq-8gb-ddr4-128ssd-1tb-gtx1050-4gb-ddr5-15-6-fullhd-ips-dos-370573401

• zebani kullanıcısına yanıt
    Elbette Asus. Omen'in kronik bir sorunu vardı diye hatırlıyorum sıcaklık konusunda. Bir de işlemcisi i5 ve ssd 128gb. i7-7700hq ile arasında oyun içerisinde çok büyük bir fark yok. Daha fazla para vermemek isterseniz HP de sizi tatmin edecektir ancak sadece oyun amaçlı düşünülürse çok tatmin edici değil 1050 iki makinede de. HP Omen'i biraz daha araştırın eğer isteklerinize uyacağını düşünüyorsanız onu alın ancak bütçe konusunda bir sorun yoksa Asus tavsiye ederim.

Bir not düşeyim ben bu makineyi 3750 liraya almıştım. Fiyat nereden baksanız %100 artmış. Tamam dolar çok yüksek ancak 1050 grafik kartına sahip bir bilgisayara 6 bin liraya yakın para vermek biraz fazla geliyor benim gözüme. Şu an piyasa nedir tam bilgim yok ama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cplusgazoz -- 30 Eylül 2018; 22:55:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cplusgazoz

Elbette Asus. Omen'in kronik bir sorunu vardı diye hatırlıyorum sıcaklık konusunda. Bir de işlemcisi i5 ve ssd 128gb. i7-7700hq ile arasında oyun içerisinde çok büyük bir fark yok. Daha fazla para vermemek isterseniz HP de sizi tatmin edecektir ancak sadece oyun amaçlı düşünülürse çok tatmin edici değil 1050 iki makinede de. HP Omen'i biraz daha araştırın eğer isteklerinize uyacağını düşünüyorsanız onu alın ancak bütçe konusunda bir sorun yoksa Asus tavsiye ederim.

Bir not düşeyim ben bu makineyi 3750 liraya almıştım. Fiyat nereden baksanız %100 artmış. Tamam dolar çok yüksek ancak 1050 grafik kartına sahip bir bilgisayara 6 bin liraya yakın para vermek biraz fazla geliyor benim gözüme. Şu an piyasa nedir tam bilgim yok ama.
    teşekkür ederim cevabınız için. maalesef fiyatlar bu şekilde. alıştırdım kendimi :)
    omen'da bazı mesajları gördüm işlemci ısısı için max kullanımı %99 vs yapıyorlar, eski hp kullanıcısı olarak ve driverlarından ağzı yanan biri olarak omen geri plandaydı.
    iş yerindede rog serisi 17.3" laptop kullanıyorum. bu ürününde siparişini verdim. tekrar teşekkürler.

• Arkadaşlar merhaba, ben de üç boyutlu çizim yapmak için hp omen ve asus arasında kaldım. İkisinin arasında 1100 tl fark var ve hp omen i5 ve 128 ssd sizce ilimi görğr mğ ısınma sorunu var diyr duydum. Asus un fiyatı gereksiz bir şekilde yükseltilmiş.

• Ssd siz modelini 4200 tl ye almıştım. Gayet memnunum kasa kalitesi iyi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu modellerin arka kapağı nasıl açılıyor acaba? Açmaya çalıştım zarar gelir zorlamak istemedim. Bununla ilgili pek videoda bulamadım.

• Rewsen R kullanıcısına yanıt
    15 omen ise uzak dur 17 ise olabilir ama asus alın.

• Red alert 6 lı alın.

• Ssd siz modelini aldım bu ürünün. 256 gb lik ssd düşünüyorum. Sizce hangi ssd yi almam gerekir

• hocam ben de asus fx503vd-E4045 modeli var. Laptopta cozum bulamadıgım bır durum var onu paylasmak istedim yardımcı olursanız sevinirim. laptopta herhangi bir programdan veya internet uzerinden herhangi bir internet sitesinden hd video izleyemiyorum. 1080p actıgım videolar sanki 360p de izliyormus gibiyim o netligi yakalayamıyorum ve ekranda dıkkatlı bakınca karıncalanmalar oldugunu farkediyorum. Oyun oynarken goruntu kalıtesı bakımından herhangı bır problemle karsılasmıyorum ama videolarda boyle bir sıkıntı yasıyorum. flash player guncelledım nvdıa ayarlarında da oynama yaptım ama bir cozum bulamadım. yardımlarınızı bekliyorum tesekkurler.
  • Videolarını kmplayer programı ile açmayı dener misin. Aynı sorun bende de vardı düzeldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: pinkfloyd1453

Videolarını kmplayer programı ile açmayı dener misin. Aynı sorun bende de vardı düzeldi.
    denedim aynı.. hd görüntü alamadım. sorun zaten video oynatıcılarında olduğunu sanmıyorum. kendi laptopuma has bir sorun olduğunu da düşünmüyorum çünkü aynı laptopu media markta gördüm ve inceledim sonuç aynıydı onda da hd videolarda bile 360-480p ayarında görüntü netliği alıyordum. kronik sorun diyeceğim ama şuana kadar bu durumdan muzdarip olan yakınan birisini de görmedim. gözüm bozuk diyeceğim masaüstünden izlediğim videolarda o netliği alıyorum. Anlamadım ben bu işi!?
  • Arkadaşlar model konu dışı ama Asus GL703 GM 71200t model bir oyun laptopu almayı düşünüyorum. Sıfır kutulu ürün. Laptopu 5000’e alabiliyorum. Garantili. Hiç kullanılmamış açılmamış kutusunda. İnternette fiyatları indirimle bile 10 binin üzerinde. Yenilenmiş olanlar var. O da 8500-9250 civarı. Ne dersiniz alınır mı?

ASUS FX503VD-E4045 | İnceleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurnur -- 6 Şubat 2019; 23:55:7 >
  • Güvenndiğin bir satıcı ise kaçırma bence.

• Merhaba

Bu ürünün bende i5 7300h işlemcili, 8gb ram, 4gb 1050'li versiyonu var.i5 olan modelinde undervolting yapmanızı gerektiricek bir durum olmuyor.Fakat gördüğüm bir kaç sorun var cihazda

1. kısım kesinlikle fan sesi.İşlemci 65-70 derece civarına çıktığında maalesef ki yanınızda elektrikli süpürge çalışıyor gibi bir ses geliyor

2. hdd gerçekten aşırı yavaş.WD 240Gb m2 ssd aldım ancak bu şekilde çözdüm

3. ekran paneli.Çok bişi beklemeyin arkadaşlar.Hp yada lenovo kalitesi kesinlikle yok

4. ses çıkış performansı diplerde.X550jk vardı bende bundan önce fakat ses olarak onun yanına bile yaklaşamaz

Gelelim güzel kısımlara;

Eğer güzel bir notebook soğutucunuz varsa ısı düştüğü için fan sesi de düşüyor

Kasanın tasarımını ve malzeme kalitesini gerçekten beğendim

Klavye aydınlatmasını tuşlar üzerinden yükseltip kapatabiliyorsunuz.Benim baya hoşuma gitti

Oyun performansını ciddi anlamda beğendim.Ac:unity 1080p full+full ayarlarda 40-45 fps civarı alıyorum.Tüm ayarlar en sonda

Batarya performansı idare eder.Oyun oynarken ortalama 1.5 saat civarı gidiyor boştayken 2.5 saat civarı aldım

• cplusgazoz C kullanıcısına yanıt
    Hocam fan speedi kontrol edebiliyonuzmu ben ne kadar arasamda bir türlü bulamadın f5 de fanla alakalı bir tuş var ama bir türlü etkileşime sokamadım msıafterburnerdada olmuyor

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.