Şimdi Ara

ASUS F3JR!!! BU NE BİÇİM ALET ANLAMADIM?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
11.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bundan 10 gün önce bir asus f3jr laptop izmirden 1680 liraya on iki taksit aldım .Fiyatı duyan herkes ve bu makinanın f3jc ile eş değer olduğunu duyan herkes off iiyi dek getirmişin dedi.Sevine sevine eve geldim makinayı açtım biraz kurcaladım üstünde vista vardı garip geldi ilkin biraz xp kuracaktım tam o ara taile çıktım gelince yaparım diye laptop ı bırakıp evden gittim .tatil dönüşü tam bir kabus oldu. laptop arka arkaya hatalar vermeye başladı öncelikle tam ortasına gelince fare tıklamıyordu özellikle fişten çıkarılınca hemen koştum asus türkiyeyi aradım.Orda bunun yaması olduğunu hemen atacaklarını söylediler mailime geldi yama.Ama söledikleri birşey daha vardı asus firması xp ile f3jr ye hiç bir driver desteği sağlamıyormuş çünkü bu ürünü hiç xp ile satmamışlar .Şimdide toucpad de sayfaları aşağı indirmesi gereken yer fonksiyonunu kaybetti. Geçen durduk yere çöktü .Tekrar kurdum bu sefer blue screen error verdi. zaten üstündeki vista başka bir problem fifa 2006 bile oynatmıyor.oyunu daemon tools kullanarak kuruyorum buna rağmen cd siz oynatmıyor oynatıyorken kendi kendine kapatıyor. fişten çıkınca adamlar koşmuyor falan. pil söledikleri gibi doldurmama ve en az güç sarfiyatı formunda kullanmama rağmen bile 2 saat anca gidiyor. durduk yere takılıyor. yanda saat ve takvim var açılıyorken bin bir zahmet veriyor pc kendini bulamıyor.bir keresinde de kitlendi ekran simsiyah oldu kapanmadı hiç bişey açılmadı en sonunda düğmesi ile kapattım. .artık dayanamıyorum bu pc kabusum oldu pazartesi alıp servise götürecem orda bakacaklar.

İnternette o kadar bakmama rağmen f3jr ile ilgili pek şey duymadım siz neler biliyorsunuz kullananınız var mı? başka asus larlada bu sorunları yaşayanlar oldumu? arkadaşlar tecrübelerinizden yararlanmak fikirlerinizi duymak istiyorum lütfen bildiğiniz bişey varsa cevapsız geçmeyin

• tüm sorunlarına cevap getiremeyeceğim ama vista da ekranın ortasına tıklamama sorunuyla ilgili olarak; sorunun kökeni sanırım power4gear yazılımı. bende de oluyor arasıra ekranın ortasına tıklamama durumu, power4gear dan tercih değiştirince (örneğin entertainment mode dan high performance ye geçinde) mouse tğm işlevini geri kazanıyor. ileride çıkacak bir power4gear yazılımıyla asus bu problemi düzeltir umarım. iyi günler
  • teşekkür ederim ilgilendiğin için.bana asus bununla ilgili bir yazılım gönderdi ama kurmama rağmen hala aynı problem devem ediyor.artık yarın servise gitcem ama bu laptoptan feci şekilde soğudum.ben bu laptop ı alalı daha 15 gün falan anca oldu yasal hakkımı tam bilmiyorum ama eğer mümkünse ben üstünün farkını ödeyerek f3jp modeli ile değiştirmek istiyorum

• Tek kelimeyle senin makinaya nazar değmiş. kesin birinin gözü kalmıştır makinende. ben olsam yenisi ile değiştirmek için elimden geleni yapardım
  • arkadaşlar bu gün servise götürdüm getirdim. orda denediler kullandılar bu sorunların hiç birini vermedi dediler. bazı sorunların sistemden olduğu söylendi ve halledildi fakat şarj olayı hala aynı .Bakalım bir üst modeliyle f3jp ile fark ödeyip değiştirmek istiyorum kabul etcekler mi bilmiyorum. satın alalı henüz 20 gün oldu daha yasal olarak haklarımıda bilmiyorum umarım hayırlısı olur
  • geçmiş olsun umarım en iyi ve karlı şekilde çözersin
  • normal şartlarda 15.4" ekranlı bir notebook'un pil ömrü zaten 2 saati geçmez.
    ekran ufaldıkça süre uzar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: neroman

normal şartlarda 15.4" ekranlı bir notebook'un pil ömrü zaten 2 saati geçmez.
    ekran ufaldıkça süre uzar...

HP Dv9000z war suan kullandıgım 2 saat 41 dk dvd isleyebilirim ve kaldı ki bu alet 17 inc :)

Genelleme yapmayalım bence bataryaya gore değişio herşey...
  • bende onbeş gün önce asus f3f serisi bi dizüstü aldım ve aynı sorun bendede var ekranın ortasında etkisiz bi bölgee çıldırmamak içten değil açıkcası pişman oldum ve evet sorun power4gearla ilgili güç ayarlarını değiştirince sorun halloluyo hayır bişi diil tab kullanmaktan helak olcaktım bi ara sanırım bu böyle olmayacak alternatifi olan varsa iletsin lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luzumsuz -- 29 Temmuz 2007; 22:28:40 >
  • Daha 2 gün önce f3jr aldım.1598 liraya 12 taksitte.Vista vardı üzerinde ve aynı sorunu yaptı. Zaten sorunun kaynağını araştırmadım bile hemen format atıp xp sp2 kurdum. Audio kartı hd olduğu için driverinı bulmakta çok güçlük çektim.Ekran kartının driveri ise kendi üretici sitesinde bile yok .Kameranın mikrofonunu yükleyemedim henüz ama bunların dışında çok güzel bir makina. Performansından oldukça memnunum diyebilirim. Zaten sorunlu olmayan laptop heralde yok gibidir. Bunların hepsi vista ile ilgili herhalde :) xp de şu an mikrofon hariç hiçbir sorun yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurtek61 -- 30 Temmuz 2007; 23:15:40 >
  • arkadasim öncelikle sorunlar icin gecmis olsun.fakat senin sorunlarin laptop'tan degil tamamen vistadan ve ustune kurulu programlardan kaynaklaniyor.microsoftun baskici tutumlari karsisinda uretici sirketlerin pes edip dogru dürüst stabilite saglamadan program ve driverlari cikarmasi olayi bu noktaya getirmistir.eger bilgisayardan anlayan tanidigin varsa veya teknik servis XP kuruyorsa sp2'li bir XP isini sorunlarin hemen hepsini cozecektir.driver'lari asus'un sitesinden indirebilirsin.diyecegim $udur ki bu ne bicim alet diye baslik acman biraz gereksiz olmu$ cunku sorunlarin hepsi yazilimsal.
  • nerden aldın o fiyata???
    quote:

Orjinalden alıntı: gurtek61

Daha 2 gün önce f3jr aldım.1598 liraya 12 taksitte.Vista vardı üzerinde ve aynı sorunu yaptı. Zaten sorunun kaynağını araştırmadım bile hemen format atıp xp sp2 kurdum. Audio kartı hd olduğu için driverinı bulmakta çok güçlük çektim.Ekran kartının driveri ise kendi üretici sitesinde bile yok .Kameranın mikrofonunu yükleyemedim henüz ama bunların dışında çok güzel bir makina. Performansından oldukça memnunum diyebilirim. Zaten sorunlu olmayan laptop heralde yok gibidir. Bunların hepsi vista ile ilgili herhalde :) xp de şu an mikrofon hariç hiçbir sorun yok.
  • Arkadaslar merhaba öncelikle entropy arkadasıma geçmiş olsun diyorum umarım halleder problemi bende 2 gün önce F3JR aldım içindeki vistayı kaldırıp xp yükledim sonra driverları yüklemek için cd yi taktım ama bi baktım uyumlu değil sonra buraya girdim ve ufak bi arastırma yaptım entropy nin mesajını görünce değimi yerindeyse eşekten düşmüşe döndüm uyuz oldum sinir oldum ve sonra asus sitesine girdim asus türkiyede bulamadım sonra diger sitelere girdim bi şekilde f3jr nin driver ına ulastım sonra bütün driverları indirdim ve yükledim hiç bi sorun yok şimdi mutluyum ama o aldıgım gün kafayı yiyecektim entropynin yazdıklarını görünce şimdi sizlerede vereyim o siteyi faydalanın hele benim gibi yeni alanlarda kafayı yemesinler direk indirin kullanın
    http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us
    Ayrıca entropy sanada iki çift lafım var hocam biras arastırsaydın yemin ederim kafayı yiyecektim senin mesajını gördüm ölecektim sinirimden
    neyse arkadaslar F3JR ciler artık sizde XP kullanın yükleyin ve mutlu olun herkese kolay gelsin

• Bende 2 gün önce aldım. Vistada çok güzel görsellik var bazı kısayollarda güzel. ama pcdeki 1 gb ram yeterli değil vista için. Hem önceden kullandığım programlardan bazıları uyum sorunundan çalışmıyor.
    Şuan xp'ye geçmek ile vistayla savaşmak arasında ince bir yerdeyim.
    Vistayı kaldırıp xp kuran arkadaşlardan biri mesajdan numarasını yollarsa görüşmek isterim.
  • arkadaşlar bu f3j3 nin pili kaç hücreli bazı sitelerde 9 bazılarında 6 diyolar bide ram hızları 533 mü yoksa 667 mi
  • arkadaşlar cidden xp geçme mantığınızı anlamıyorum.Vista ramleri çok agresif kullanıyor ready boost sistemi bu yüzden ramlar dolu gözükür ama emin olun çok yeriniz var. 1024 ram home premium için çok ideal bir ram eski programlara gelince vista güncellemelerini indir + kullandığın programlarında yeni sürümlerini bul bende aynı makina ayı vista kullanıyorum daha ne kasma problemi nede başka bir problem yaşadım - xp geçmek yerine sorunların üzerine gidip çözerseniz daha iyi yada herkes sorunlarını yazsın bizde cevap arayalım ben herkese yardım etmeye varım
  • en basitinden hababam mavileşip "şunu yapcaana emin misin" diye soran ekran sinir bozucu ya..
    winrar açıcam.. dıdıt. mavi saydam ekran.. bilinmeyen program bilgisayarıma erişmek istiomuş.. ne bilinmeyeni be, winrar o winrar, senelerdir kullanıom

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ed - -- 13 Ağustos 2007; 23:33:23 >
  • quote:

en basitinden hababam mavileşip "şunu yapcaana emin misin" diye soran ekran sinir bozucu ya..
    winrar açıcam.. dıdıt. mavi saydam ekran.. bilinmeyen program bilgisayarıma erişmek istiomuş.. ne bilinmeyeni be, winrar o winrar, senelerdir kullanıom

İstersen Sormasın Sonra XP Gibi Virüslerle uğraş arkadaşım bunları sorun olarak görme bence Ne güzel önlemini alıyor işte kafasına göre kurmuyor ulen bak bu kurduğun virüs olabilir ben seni uyarayımda sora bana küfür etme diyor resmen sana

• yau afedersin her b.ku soruyo ama bea :D ilerde mp3 video açarken filan da soruomuş.. hatta şifre filan istiomuş
  • farenin orta bölgede tıklamaması ile ilgili sorun için asusun teknik servisinden böyle bir link yolladılar. ben yükledim sorun şimdilik yok umarım dahada olmaz. sorun vistayla ilgiliymiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alien_01 -- 16 Ağustos 2007; 11:47:25 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.