Şimdi Ara

ASUS EN8800GTX çok ısınıyor!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
705
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Asus EN8800GTX çok ısınıyor kullanan arkadaşlar varsa tecrübelerini ve bilgilerini paylaşabilirler mi? Nasıl bir soğutma yöntemini uygulamalı veya yoluna gitmeli?

• ağrı dağına çık şaka şaka valla forumda kimse kullanmıyor herhalde ondan cevap yok,ayrıca gpu ısısı kaç derece
  • hocam çok ısınıyo demişssin ama idle ve yükteki değerlerden bahsetmemişssin bildiğim kadarıyla bu kartlar 250 w civarında çekiyo ısınması gayet normal ama 80- 90 gibi değerlerden bahsediyosan ki sanmıyorum o zaman sorun var demektir
  • Eğer kasa darsa 12CM lik bir faı kartın arkasından üflet. Kasa dikey olduğundan kartta yatay olduğundan üzerine 12CM lik bir fan koysan yeterli gelecektir. Ayrıca havalandırma sistemindeki sıcak havanın çıkışı için olan deliklerden sıcak havayı çeken bir fan daha koyarsan OC performansında da ciddi iyileştirmeler yapıyor...
  • 8800 ısınmasın da ne ısınsın?
    Ayrıca cebi ısıtan paracıkların hakkını vermesi için ısınsa iyi eder zaten.
  • o kartı aldıysan bence yanına bir de klima al ancak soğutur
  • quote:

Orjinalden alıntı: hax0r

Arkadaşlar Asus EN8800GTX çok ısınıyor kullanan arkadaşlar varsa tecrübelerini ve bilgilerini paylaşabilirler mi? Nasıl bir soğutma yöntemini uygulamalı veya yoluna gitmeli?

valla bitek carbonda 73 ü gördüm diğer bütün oyunlar oblivion full detay aa,af x16 ,hdr açık dahil 67 yi geçmedi baba.yanlız sen smart doktoru kullanmalısın ,%80 e ayarla(gerçi %100 yapsanda hışırtı sesinden başka bişi duyamassın karar senin) fanını gerisine karışma bak keyfine...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zabıta -- 26 Aralık 2006; 13:50:04 >
  • Bende full detayda ve kalite ayarları full'ken nfscarbon'da en fazla 78'e çıkıyor. Su soğutması lazım aslında ama bu kartlara direk takılan bi kit varmı bilmiyorum.
  • bence bunun cvb ini bu siralar alamazsin kullanan pek yok forumda eee sen haric
  • quote:

Orjinalden alıntı: zabıta

quote:

Arkadaşlar Asus EN8800GTX çok ısınıyor kullanan arkadaşlar varsa tecrübelerini ve bilgilerini paylaşabilirler mi? Nasıl bir soğutma yöntemini uygulamalı veya yoluna gitmeli?

valla bitek carbonda 73 ü gördüm diğer bütün oyunlar oblivion full detay aa,af x16 ,hdr açık dahil 67 yi geçmedi baba.yanlız sen smart doktoru kullanmalısın ,%80 e ayarla(gerçi %100 yapsanda hışırtı sesinden başka bişi duyamassın karar senin) fanını gerisine karışma bak keyfine...

Açıkçası Asus'ün hic bir tool'unu kurmadım. (Smart Doctor vs...) Ama bu cihaz fan rpm'sini kendi mi ayarlıyor yoksa statik bir rpm deger mi var ? eger statikse yani fan hep ayni devirde dönüyorsa böyle bi alete azicik daha güçlü bi fan taksalardı ya gittik Asus aldik paraya kiyip :) niye aldik? fanlari iyi dönsün malzemesi iyi olsun diye :) Ayrıca kasa havalandırma konusunda SpeedStep 'in belirttiği uygulamalar da hali hazırda mevcut kasada. Şaka bir yana kartın soğutmasından memnun degilim idle iken degerleri bu kart sahipleri arkadaşlar bi ara gönderebilirler mi ? Bi avuç insan var bu kart sahibi zaten, bilgi paylaşmakta zorlanıyoruz. Teşekkür ederim

• quote:

quote:

quote:

Açıkçası Asus'ün hic bir tool'unu kurmadım. (Smart Doctor vs...) Ama bu cihaz fan rpm'sini kendi mi ayarlıyor yoksa statik bir rpm deger mi var ? eger statikse yani fan hep ayni devirde dönüyorsa böyle bi alete azicik daha güçlü bi fan taksalardı ya gittik Asus aldik paraya kiyip :) niye aldik? fanlari iyi dönsün malzemesi iyi olsun diye :) Ayrıca kasa havalandırma konusunda SpeedStep 'in belirttiği uygulamalar da hali hazırda mevcut kasada. Şaka bir yana kartın soğutmasından memnun degilim idle iken degerleri bu kart sahipleri arkadaşlar bi ara gönderebilirler mi ? Bi avuç insan var bu kart sahibi zaten, bilgi paylaşmakta zorlanıyoruz. Teşekkür ederim

Nvidia tüm 8800'leri aynı üreticiye ürettirip firmalara hazır üretilmiş kartları satıyor. Bu yüzden Asus ve diğer kartlar arasında bir fark yok üstlerindeki çıkartmalar dışında.

• quote:

Orjinalden alıntı: Speed-Step

Eğer kasa darsa 12CM lik bir faı kartın arkasından üflet. Kasa dikey olduğundan kartta yatay olduğundan üzerine 12CM lik bir fan koysan yeterli gelecektir. Ayrıca havalandırma sistemindeki sıcak havanın çıkışı için olan deliklerden sıcak havayı çeken bir fan daha koyarsan OC performansında da ciddi iyileştirmeler yapıyor...

iyi fikir...
  • quote:

quote:

quote:

yahu yazdık işte yukarıda,ben kullanıyorum dedim hiç bir sorun yok dedim asus smart doktoru kur fanını %80 e fixle bak keyfine dedim adam hala dediğini tekrarlıyor .yok yahu paylaşmayacan ve cevap vermeyecen böyle adamlara....

• Tamam yahu smartdoctoru kurayim ilgine teşekkür ederim :)
  • o koca cihazın ısınmaı normal geldi bana zaten bazı sitelerde hala sorunları var diye yazıyorsu biraz acele etmişsin almakta gibi geldi bana
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.