Şimdi Ara

Asus Eee Pc 701 Xp Netbook İncelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
5.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle herkese merhaba,arkadaşlar yaklaşık 20 gün önce eee pc 701 xp serisi bir netbook aldım.Ürünü herkes gibi bende çok yakından takip ediyordum...Özellikleri,kullanım alanları vs. tam bana yönelikti.
    Fakat ürün türkiye'ye giriş yaptığında hayal kırıklığı olmuştu biraz...Çünkü fiyatı gerçekten böyle bir ürün için fazlaydı ilk olarak tekonsada satışı yapıldı daha sonra türkiye genelinde satılmaya başlandı ve zamanla fiyatı ucuzladı,alınabilcek kıvama geldi.Tabiki bundan son kullanıcı memnun oldu (misal olarak kendimi gösterebilirim )Her nese ürünüme kavuştum sonuç olarak dilerseniz şimdi resimlerle anlatıma geçelim yalnız eksiklerim varsa kusura bakmayın ışık ve fotograf çekmedeki beceriksizliğim yüzünden net çıkmadı fotoğraflar ama elimden geldiğinde özen gösterdim...

İlk olarak kutu içerğinden başlayalım ürün çokta büyük olmayan bir kutu içerisinde elimize ulaşıyor.

kutudan:
    3 adet destek cd'si
    2 adet kullanım kitapcığı
    garanti kartı
    Microsoft Works Lisansı
    taşıma kılıfı
    Şarj aleti
    Ve eee Pc
    çıkmakta...

gelelim sol tarafına burda bizi:
    1 adet Ethernet çıkışı
    1 adet kullanılmayan modem portu
    fan ızgarası
    1 adet usb çıkışı
    mikrofon ve kulaklık girişleri bekliyor...

Sağ tarafta :
    Kilit yuvası
    Vga çıkışı
    2 adet usb çıkışı
    ve sd kart yuvası bulunmakta...

Arka tarafında sadece pil ve Güç adaptörü girişi bulunuyor...

Alt tarafında ise bir adet kapak bulunuyor ve ram değişimi burdan yapılıyor

Cihazın klavyesi küçük olsada bana göre yeterli aslında parmaklarım büyük ama çok sıkıntı olmuyor...

ekran parlaklık bakımından Gayet yeterli,Geceleri kısmak gerekiyor çünkü göz alıyor

eee pc bu modellerinde Webcamde bulunuyor ve çözünürlüğü 0.3 mp... msn ve türevlerinde gayet başarılı aşağıda eee pc üzerindeki webcamle çekilmiş bi fotoğraf bulunuyor

Gelelim Eee Pc 701 in teknik verilerine
    üzerinde celeron ulv 900 mhz gücünde işlemci var,fakat fabrikasyon olarak 630 mhzde geliyor
    intel gma900 chipset
    4 gb Sdd Harddisk
    512 mb Ddr2 Ram(2 gb a kadar yükseltilebilir)
    7'' ekran 800X480 çözünürlükte geliyor(farklı driverlar kurarak çözünürlük değişebiliyor fakat tavsiye etmiyorum düzgün çalışmıyor.)
    4400 mah batarya( wifi kapalı,ekran parlaklığı yarım,ses kapalı uzun süre dayanıyor fakat wifi açık ekran açık ses yarım 2 saat falan anca görebilir )
    bunlarda ekran görüntüleri forumlarda falan nasıl olduğunu soran arkadaşlarımız vardı,onlar için açıklayıcı olur inş...

evet arkadaşlar incelememiz burda sona eriyor alıcak olan arkadaşlara ve merak eden arkadaşlara yardımcı olması dileğiyle

İyi ForumLaR...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0Mæ® -- 6 Ekim 2008; 18:56:36 >

• Çok teşekkürler hocam benim gibi almayı düşünenler icin yararlı bir inceleme olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Flying Nimbus

Çok teşekkürler hocam benim gibi almayı düşünenler icin yararlı bir inceleme olmuş
    Eline sağlık dostum Fiyatını sonuna kadar veren bir makine. Fotoğraf çekerken makro moduna alman gerekirdi bilgisayar dışındaki herşey net fotoğraflarda
  • quote:

Orijinalden alıntı: _-_

Eline sağlık dostum Fiyatını sonuna kadar veren bir makine. Fotoğraf çekerken makro moduna alman gerekirdi bilgisayar dışındaki herşey net fotoğraflarda

Alıntıları Göster
    dsotum peki ürünün eksi tarafları neler herkez olumlu taraflarını yazmış ama kimse eksi taraflarını yazmamış yani kronik bi problemi varmı yada olumsuz yanları nelerdir senin görüşün nedir

• quote:

Orijinalden alıntı: cahitdikici

dsotum peki ürünün eksi tarafları neler herkez olumlu taraflarını yazmış ama kimse eksi taraflarını yazmamış yani kronik bi problemi varmı yada olumsuz yanları nelerdir senin görüşün nedir

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: cahitdikici

Olumsuz yanları zaten belli. Ekranın ufaklığı bi olumsuzluk sayılabilir. Onun dışında bir de hafıza düşüklüğü bir olumsuzluk sayılabilir. Ama bunlar tamamen ürünün fiyatıyla alakalı olduğu için fiyatına göre gayet normaldir ve uygundur

• quote:

quote:

Olumsuz yanları zaten belli. Ekranın ufaklığı bi olumsuzluk sayılabilir. Onun dışında bir de hafıza düşüklüğü bir olumsuzluk sayılabilir. Ama bunlar tamamen ürünün fiyatıyla alakalı olduğu için fiyatına göre gayet normaldir ve uygundur

Alıntıları Göster
    bir eksik yanını söyliyeyim: mikrofonu alt tarafta bulunuor.. yani zaten küçük alet. kucağımıza alıp konuşuyorz genelde. mikrofon altta olunca giysiye sürtüyor şırıltı yapıyor.. onun dışında kaliteli mikrofon war

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    öncelikle herkese olumlu yorumları için teşekkür ederim...
    wala daha önce hiç fotoğrafla uğraşmadım o yüzden pek anlamıyorum bu işlerden olmazsa dediğiniz gibi yapıp yeni resimler eklerim...
    ürünün eksilerine gelince 3 çizgi bahsetmiş zaten ekran küçüklüğü ve hafıza yetersizliği ama benim gibi sadece internet msn,müzik için kullanıyorsanız gördüğünüz gibi sorun olmuyacaktır 2 gb daha boş alanım var
    ayrıca hafıza çok sorun oluyorsa 20 ytl civarına 4 gb bi sd kart alıp içine müziklerinizi resimlerinizi atabilirsiniz
    bi Sorunuz olursa ben burdayım pm yoluyla yada direk forum yoluyla bana ulaşabilirsiniz

Herkese iyi Forumlar

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Ürün şu ana kadar gördüğüm kadarıyla verilen parayı sonuna kadar hakediyor tarayıcı olarak operayı kullanmanızı tavsiye ederim sayfayı çozünürlüğe gore ekrana tam oturtabiliyorsunuz

• quote:

Ürün şu ana kadar gördüğüm kadarıyla verilen parayı sonuna kadar hakediyor tarayıcı olarak operayı kullanmanızı tavsiye ederim sayfayı çozünürlüğe gore ekrana tam oturtabiliyorsunuz

Alıntıları Göster
    firefox portable attım. o da kral.. %100 full screen oluor
  • quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: kemalbyk559

verdiğim parayı hakediyor hemde tam anlamıyla helal olsun adamlara 350 ytle bunun gibi bir alete sahip oldum..
    tarayıcı konusuna gelince açıkcası pc hayatım boyunca hep ie kullandım bi ara çalıştığım yerdeki pc de firefox vardı sürekli güncelleme istiyordu o yüzden beğenmemiştim... ie den memnunum,zaten kullanmadığım simgeleri kaldırdım falan şu anda iyi anlaşıyoruz cihazla bi sıkıntı yapmıyo bana tıkır tıkır çalışıyobelki inanmazsınız virüs programı bile yüklü değil avg 8.0 kurmuştum ama baktım biraz kastı sanırım ramden dolayı 2 gb ram alıncaya kadar rafa kaldırdım antivirüsü neyse 2 gb ram alınca işlemciyle de oynuycam 900 mhz de çalışsın küçük canavarım

• quote:

Orijinalden alıntı: 0Mæ®

quote:

verdiğim parayı hakediyor hemde tam anlamıyla helal olsun adamlara 350 ytle bunun gibi bir alete sahip oldum..
    tarayıcı konusuna gelince açıkcası pc hayatım boyunca hep ie kullandım bi ara çalıştığım yerdeki pc de firefox vardı sürekli güncelleme istiyordu o yüzden beğenmemiştim... ie den memnunum,zaten kullanmadığım simgeleri kaldırdım falan şu anda iyi anlaşıyoruz cihazla bi sıkıntı yapmıyo bana tıkır tıkır çalışıyobelki inanmazsınız virüs programı bile yüklü değil avg 8.0 kurmuştum ama baktım biraz kastı sanırım ramden dolayı 2 gb ram alıncaya kadar rafa kaldırdım antivirüsü neyse 2 gb ram alınca işlemciyle de oynuycam 900 mhz de çalışsın küçük canavarım

Alıntıları Göster
    900mhz yapınca fazla ısınıyor sankm.. ben öyle hissettm

• quote:

Orijinalden alıntı: ceza_61

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: ceza_61

normaldede ısınıyor altı ateş gibi oluyo çok çalıştığında hele birde düz bir satıh üzerinde değilse acayip ısınıyo 900 olunca elbette daha fazla ısınıcaktır ama denemeye değer

• quote:

quote:

normaldede ısınıyor altı ateş gibi oluyo çok çalıştığında hele birde düz bir satıh üzerinde değilse acayip ısınıyo 900 olunca elbette daha fazla ısınıcaktır ama denemeye değer

Alıntıları Göster
    ahh amerika batırdı beni 350 ytl lik alet birden 415 ytl oldu dolar düşünceye kadar stoklarda kalırsa alıcam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Flying Nimbus -- 7 Ekim 2008; 16:56:02 >

• quote:

ahh amerika batırdı beni 350 ytl lik alet birden 415 ytl oldu dolar düşünceye kadar stoklarda kalırsa alıcam

Alıntıları Göster
    quote:

senin adına üzüldüm hocam şimdi valla şimdi vatana baktım 400 nakit fiyatı ama stok varmı yok mu bilemiyorum bi bak istersen

• quote:

quote:

senin adına üzüldüm hocam şimdi valla şimdi vatana baktım 400 nakit fiyatı ama stok varmı yok mu bilemiyorum bi bak istersen

Alıntıları Göster
    konu açtık kimse bişey sormuyor yaw nolcak benim bu halim

• quote:

konu açtık kimse bişey sormuyor yaw nolcak benim bu halim

Alıntıları Göster
    herkes 1000h ye bakıyor ondan bakmıolar buraya.. bende bunu almadan önce hiç bakmıodm son anda caydım 1000h den.. bu model bana çok itici geliodu ancak görünce, elime alınca anladım ne kadr şeker olduunu..

kafana takma hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: ceza_61

herkes 1000h ye bakıyor ondan bakmıolar buraya.. bende bunu almadan önce hiç bakmıodm son anda caydım 1000h den.. bu model bana çok itici geliodu ancak görünce, elime alınca anladım ne kadr şeker olduunu..

kafana takma hocam

Alıntıları Göster
    quote:

kafana takma hocam

yok kafaya takmak değilde şaşırdığım şey konu açmadan önce her allahın günü soru geliyodu.Konu açtık tık yok
    Herhalde herkes okuyup çıkıyor...

• quote:

quote:

kafana takma hocam

yok kafaya takmak değilde şaşırdığım şey konu açmadan önce her allahın günü soru geliyodu.Konu açtık tık yok
    Herhalde herkes okuyup çıkıyor...

Alıntıları Göster
    aslında alıp oyun incelemesi koymak istiyordum ama fiyatlara uçtu

edit: eksik sözcük

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Flying Nimbus -- 11 Ekim 2008; 15:24:58 >

• quote:

aslında alıp oyun incelemesi koymak istiyordum ama fiyatlara uçtu

edit: eksik sözcük

Alıntıları Göster
    eksen bilgisayaraın sitesine ulaşamıyorum eee pc 701 xp modelleri acaba orda ne kadar bilen var mı
  • quote:

eksen bilgisayaraın sitesine ulaşamıyorum eee pc 701 xp modelleri acaba orda ne kadar bilen var mı

Alıntıları Göster
    ben cihaç oyun denedim paylaşim isterseniz counterı denedim oyun gayet hızlı ve güzel çalıştı tek sorunu menüler ana ekrana tam oturmuyor ama oyun içerisinde hiçbir problem yok. GTA san adreası denedim oyun gerçektende çok iyi çalıştı ufak tefek kaplama sorunları oluyor ama hiç rahatsız etmiyor son olarak Splinter Cell 1i denedim oyun tek kelimeyle kusursuz çalıştı ne yaavaşlama var ne başka bişe sadece braz fazla yer kaplıyor o yüzden bitane ek hafıza kartı şart

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.