Şimdi Ara

ASUS DSL-N55U,Şimdi de Fiber Modem Olarak Kullanma Rehberi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
8
Favori
17.727
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Huawei routerdan şifreyi nasıl öğrendin? Paylaşabilir misin?
  • akrabamda n55u modemden var şuan adsl olarak kullanıyor. TTNET FİBERNET LİMİTSİZ e geçmek istiyor ve benim bildiğim mahallede fiber altyapısı evlere kadar değil sadece santral kutularına kadar var. bu durumda sıkıntı yaşarmı acaba bilen kullanan arkadaş varmıdır ?
  • DSL-N55U'yu superonline fiberle kullanıp ADSL portundan telefon çıkışı almayı deneyen, ya da başarabilen oldu mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: carlito83

akrabamda n55u modemden var şuan adsl olarak kullanıyor. TTNET FİBERNET LİMİTSİZ e geçmek istiyor ve benim bildiğim mahallede fiber altyapısı evlere kadar değil sadece santral kutularına kadar var. bu durumda sıkıntı yaşarmı acaba bilen kullanan arkadaş varmıdır ?

TTnet o binada vdsl kullaniyorsa bu modem kullanilamiyor vdsl ile. Ama ttnet apartmana kadar getirdikten sonra da ethernet dosedigi oluyor. O zaman bu modemi kullanabilir. ttnet genelde vdsl kullanir ama cok fazla umutlanmayin
  • quote:

Orijinalden alıntı: kill1033

quote:

akrabamda n55u modemden var şuan adsl olarak kullanıyor. TTNET FİBERNET LİMİTSİZ e geçmek istiyor ve benim bildiğim mahallede fiber altyapısı evlere kadar değil sadece santral kutularına kadar var. bu durumda sıkıntı yaşarmı acaba bilen kullanan arkadaş varmıdır ?

TTnet o binada vdsl kullaniyorsa bu modem kullanilamiyor vdsl ile. Ama ttnet apartmana kadar getirdikten sonra da ethernet dosedigi oluyor. O zaman bu modemi kullanabilir. ttnet genelde vdsl kullanir ama cok fazla umutlanmayin

peki hiperneti tercih etsek sorun olurmu? ve fiber ile hiper arası çok fark edermi? teşekkür ederim yardımın için.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kill1033

quote:

peki hiperneti tercih etsek sorun olurmu? ve fiber ile hiper arası çok fark edermi? teşekkür ederim yardımın için.

Hipernet veya Fibernet. Bunlar benzer seyler. 16Mbps uzeri onceki mesajimda dedigim gibi ttnetin interneti dairenize nasil ulastirdigiyla ilgili. Siz Ultranet denilen 16Mbps pakete gecmelisiniz

• teşekkür ederim yardımların için
  • Merhaba herkese,

Evimde 10 megabit superonline fiber kullanıyorum. Eve ethernet kablo geliyor ve 'tilgin' marka router'ın wan portuna giriyor.

Mevcut router'ın çekim gücü çok zayıf. Ucuz ve içeri odalardan iyi çekebilecek bir router aramaktayım.

Wan portu olan herhangi bir router alsam benim işimi görür mü?

Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar, siteye superonline fiber dosediler fakat fiber kabloyu eve getirip ONT modem koydular. Problem su ki: turkcell musteri hizmetleri artik fiber sifreyi size vermiyor. ADSL olsa verirdik ama fiberde gerek yok, modem kendi aliyor diyor. Dolayisiyla N55U'yu su an fiberle kullanamiyorum.
    Kendi verdikleri modemde de sifre yazmiyor, buyuk ihtimalle modem arayuzu buna gore duzenlenmis.

Bu sistemi asmayi bilen var mi?
  • Kendi kendime cevap oluyor ama yukarida arkadasin bahsettigi asteriks key programi modem arayuzunde sifre sayfasi acik oldugunda ise yaradi ve su an N55u yu kullanarak bu mesaji yaziyorum. Dikkat edilmesi gereken sey asteriks key programinin internet explorer ile calistigi. opera ile denemistim ilk ve olmadi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hey

Güncel sürümde dual wan mevcut değil. Gerekli firmware için verilen linkte çalışmıyor, Asus ta web sayfasından eski sürümleri kaldırmış. Tekrar upload edebilme şansınız var mıdır?
  • Sifre ogrenmek icin program kullanmadan chrome da kaynak kodları goruntule dediginizde de sifreyi gorebiliyorsunuz ve ayrıca mac klon yapıp huawei modeme gerek kalmadan kullanabiliyorsunuz. Denedim suan sorunsuz kullanan musterilerim var.
  • selam daha önce airties modem kullanıyordum o modemde bana gelen adsl in hızını görebiliyordum 16mbit . Asus da bunu görebileceğim bir ekran var mı?
  • merhabalar. ben ttnet fiber limitsiz 24mbps kullanıyorum bana tilgin modemi ücretsiz verdiler ama ben tilgin modemi istemiyorum, bu modemi alıpta ttnet fiber de çalıştırabilen oldu mu??
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktay811

merhabalar. ben ttnet fiber limitsiz 24mbps kullanıyorum bana tilgin modemi ücretsiz verdiler ama ben tilgin modemi istemiyorum, bu modemi alıpta ttnet fiber de çalıştırabilen oldu mu??

ttnetin 24mbps fiberi vdsl dir, vdsl destekli model almalısınız
  • hey kullanıcısına yanıt
    Mesela asus rt-n14u olabilir mi?
  • quote:

Mesela asus rt-n14u olabilir mi?

hayır o router modeli, sizin vdsl modem almanız gerekiyor
  • hey kullanıcısına yanıt
    asus dsl-n14u olabilr mi??
  • quote:

24mbit vdsldir, vdsl için ise asus tarafında DSL-N66U,DSL-AC68U modelleri mevcut daha uygun fiyatlı ürün istiyorsanız airties 5650 var
  • quote:

Orijinalden alıntı: hey

quote:

24mbit vdsldir, vdsl için ise asus tarafında DSL-N66U,DSL-AC68U modelleri mevcut daha uygun fiyatlı ürün istiyorsanız airties 5650 var

Cat5 geliyormuş wan portu ile ppoe sonlandirir bağlantıyı rt n14 ile

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.