Şimdi Ara

ASUS DSL-N55U,Şimdi de Fiber Modem Olarak Kullanma Rehberi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
8
Favori
17.728
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Doğru seçim için Tavsiye ihtiyacım var.

Odamda NAS (Dual Gigabit Ethernet) , PC Gigabit Ethernet , ADSL Modem N Wireless Fast Ethernet sahip , Salonda Hem Gigabit kablolu hemde N hızında Wireless bağlantıyı sağlamak için ekipman almak istiyorum. (Powerline + AP işimi görürdüde Gigabit bir AP bulamadım) . Asus, TP link ürün yelpazesine baktım çok geniş, N serileri ile birlikte AC 'lerde stoklarda mevcut . Bilmiyorum AC modellerine gerek var mı? VDSL desteği önemli mi? Yazılımda olmazsa olmazlar nelerdir?

TP link en iyi modeli aşağıdaki , fiyatı Asusun N Modelleri ile aynı

Tp-Link Archer C7 AC1750 Wireless Dual Band Gigabit Router

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bwhiteshark -- 14 Kasım 2013; 16:00:21 >
  • Merhaba arkadaşlar. Dün bu Modem'i aldım. Sene başına kadar, oturduğum bölgeye TTNet fiber geleceği söylendi. Modem ve bağlantılarla ilgili detaylı bilgim yok maalesef ve saçma sapan terimler kullanırsam şimdiden kusura bakmayın. Santralden aldığım bilgiye göre, Superonline tarzında ,Ethernet kablosu ile değil, eski bakır kablolarla Fibernet hizmeti verilecekmiş bana. Her ne kadar, Gold'da çalışan ve Modem'i bana satan kişi ve Telekom santralindeki görevli aksini söyleyip, Modem'in TTnet fiber ile uyumlu olacağını söylese de, bu modelin Adsl'den Fiber'e geçtiğimde problem yaratacağını düşünmeye başladım. Gerekirse yarın iade edeceğim. Superonline fiber ile uyumlu olduğunu biliyorum bu modelin ve imkanım olsa hemen geçerim Superonline'a ancak bölgeme yakın bir zamanda Superonline hizmeti gelmeyeceğini öğrendim maalesef.

Görüşlerinizi bekliyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JohnV

Merhaba arkadaşlar. Dün bu Modem'i aldım. Sene başına kadar, oturduğum bölgeye TTNet fiber geleceği söylendi. Modem ve bağlantılarla ilgili detaylı bilgim yok maalesef ve saçma sapan terimler kullanırsam şimdiden kusura bakmayın. Santralden aldığım bilgiye göre, Superonline tarzında ,Ethernet kablosu ile değil, eski bakır kablolarla Fibernet hizmeti verilecekmiş bana. Her ne kadar, Gold'da çalışan ve Modem'i bana satan kişi ve Telekom santralindeki görevli aksini söyleyip, Modem'in TTnet fiber ile uyumlu olacağını söylese de, bu modelin Adsl'den Fiber'e geçtiğimde problem yaratacağını düşünmeye başladım. Gerekirse yarın iade edeceğim. Superonline fiber ile uyumlu olduğunu biliyorum bu modelin ve imkanım olsa hemen geçerim Superonline'a ancak bölgeme yakın bir zamanda Superonline hizmeti gelmeyeceğini öğrendim maalesef.

Görüşlerinizi bekliyorum.

size gelecek fiber önemli olan, ttnet 20mbit'e kadar olan interneti fiber internet diye söylüyor ama aslında adsl altyapısı üzerinden veriyor bunu. o yüzden buna dikkat etmek lazım

• hey kullanıcısına yanıt
    Hızlı cevap için teşekkürler. Santralden konuştuğum görevliye Modem modelini incelettim ve laubali bir cevap aldım. " Olur olur, bu Modem'le problem yaşamazsınız" tarzında bir yanıt verdi ve emin olamadım açıkçası. Ethernet kablosu değil, eski bakır kablolar kullanılmaya devam edilecekmiş bölgemde. Sanırım bu Modem'i iade edip , Vdsl destekli 5650 almam daha iyi olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TreePriority -- 15 Kasım 2013; 15:27:08 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hey yardım lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: hey

quote:

Orijinalden alıntı: frtkose

Ben Asus DSL N55 u yu alalı iki gün oldu şuan için sadece media server ı kuramadım uzak sunucuya bağlanılamadı diye hata veriyor. Diğer özellikleri oldukça güzel ftp paylaşımı oldukça basit ve kullanışlı. öyle söylenildiği gibi pek fazla da ısınma problemi yok.
    Media server konusunda paylaşımı olan arkadaş varsa sevinirim.

Media server kurulumu problemi yaşayanlar aşağıdaki firmware i kurabilir.

DSL-N55U_3.0.0.4_374_1395-g18bfc4f_Annex_A(trx).rar
    https://www.asuswebstorage.com/navigate/s/DD2E1EB54ADB41B2BF8D16243F98E7CDY

Teşekkür ederim .

Media server olayını servis te aynı firmware ı kurdurt tu bu şekilde çözdüm.

diğer bir konu ise

cep telefonu olarak Sony xperia p ve samsung galxy gio kullanıyorum bu telefonlarda 5 Ghz wifi vericisini göremiyorum. Telefonların teknik servislerine de sorduğumda her iki servis te bu cihazlarda sadece 1-11. kanallar olduğunu söylüyorlar.
    Modemde de 5 ghz için 36-40-44 ve 48. kanallar var.
    İşin özü ben bu modemin 5 Ghz sinyallarini de cep telefonunda görebilmek için 5 ghz in kanalını 11 yada daha aşağıdaki kanallara çekebilirmiyim ?
    Çekebilirsem nasıl ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hey

quote:

Ben Asus DSL N55 u yu alalı iki gün oldu şuan için sadece media server ı kuramadım uzak sunucuya bağlanılamadı diye hata veriyor. Diğer özellikleri oldukça güzel ftp paylaşımı oldukça basit ve kullanışlı. öyle söylenildiği gibi pek fazla da ısınma problemi yok.
    Media server konusunda paylaşımı olan arkadaş varsa sevinirim.

Media server kurulumu problemi yaşayanlar aşağıdaki firmware i kurabilir.

DSL-N55U_3.0.0.4_374_1395-g18bfc4f_Annex_A(trx).rar
    https://www.asuswebstorage.com/navigate/s/DD2E1EB54ADB41B2BF8D16243F98E7CDY

Teşekkür ederim .

Media server olayını servis te aynı firmware ı kurdurt tu bu şekilde çözdüm.

diğer bir konu ise

cep telefonu olarak Sony xperia p ve samsung galxy gio kullanıyorum bu telefonlarda 5 Ghz wifi vericisini göremiyorum. Telefonların teknik servislerine de sorduğumda her iki servis te bu cihazlarda sadece 1-11. kanallar olduğunu söylüyorlar.
    Modemde de 5 ghz için 36-40-44 ve 48. kanallar var.
    İşin özü ben bu modemin 5 Ghz sinyallarini de cep telefonunda görebilmek için 5 ghz in kanalını 11 yada daha aşağıdaki kanallara çekebilirmiyim ?
    Çekebilirsem nasıl ?

benim tv 5g destekli sadece, onda da sıkıntı yok kanal olayına bakmak lazım..

bu arada asus dsl-n55u da daha fazla çekim isteyenler için custom firmware asus tarafından desteklenen bir firmware değil o yüzden sorumluluk size aittir.

ASUS DSL-N55U Custom Firmware(Daha fazla çekim gücü için)
    http://www.filedropper.com/dsl-n55u30043741396-testannexa

• Merhabalar,

Bende bu modemden aldım kullanıyorum çok hoşuma gitti fakat 5Ghz olayı canımı sıktı biraz.

Cihaz orjinal açtığım gibi Wi-Fi taradım - sadece ASUS vardı 2.4 + 5 Ghz ledleri yanmasına rağmen.

AzureWave AW-NB114H - model notebook wi-fi adaptörü ile ,
    Nokia N8 model cep telefonu ile,
    Samsung Galaxy Wonder model cep telefonu ile

5Ghz li Wi-Fi yi göremedim.

sorun nerde ? acaba cihazlarım 5Ghz desteklemiyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DqnGkmn -- 20 Şubat 2014; 1:54:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DqnGkmn

Merhabalar,

Bende bu modemden aldım kullanıyorum çok hoşuma gitti fakat 5Ghz olayı canımı sıktı biraz.

Cihaz orjinal açtığım gibi Wi-Fi taradım - sadece ASUS vardı 2.4 + 5 Ghz ledleri yanmasına rağmen.

AzureWave AW-NB114H - model notebook wi-fi adaptörü ile ,
    Nokia N8 model cep telefonu ile,
    Samsung Galaxy Wonder model cep telefonu ile

5Ghz li Wi-Fi yi göremedim.

sorun nerde ? acaba cihazlarım 5Ghz desteklemiyor mu?

Cihazlariniz 5ghz yani baska bir deyisle dualband degilse goremez kullanamazsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar gecen aylarda aldıgm n55u modem ile bir türlü internete bağlanamadım.kullanıcı adını şifremi giriyorum ancak bir türlü bağlanamıyorum. router olarak kullanınca da çekim gücü çok düşük
  • Daha önce ttnet ADSL2 abonesiydim, Asus DSL N55U kullanıyordum ve birkaç ay önce 20Mb TTnet Hiper e geçtim. Yani N55 U modem elimde kaldı.
    Şimdi Asus N66U kullanıyorum yalnız evde Televizyon wifi den bağlı ve sürekli ağdan kopuyor. televizyonu her kapattığımda ve yeniden açtığımda ağdan kopuyor.
    N55U kullanırken böyle sorunlar yoktu, ayrıca N55U daha stabil çalışıyordu. TTnetin abone olurken verdiği airties 5650 yi denediğimde de ağda sorun yok ama onunda ftp server media server ve download manager doğru düzgün çalışmıyor.
    İşin Özü benim ya N66U yu düzgün bir şekilde çalıştırmam yada N66Unun Wireless vericilerini kapatıp N55u yu Router olarak kullanmam gerekli.
    Acaba aranızda aynı problemi yaşayan varmı? (ağdaki bir cihazın ağdan kopması gibi.) Nasıl çözüm getirebilirim. Diğer alternatif çözüm olarakta N55 u yu nasıl router olarak kullanabilirim?
    N66U versiyon:1.0.7.0

• quote:

Daha önce ttnet ADSL2 abonesiydim, Asus DSL N55U kullanıyordum ve birkaç ay önce 20Mb TTnet Hiper e geçtim. Yani N55 U modem elimde kaldı.
    Şimdi Asus N66U kullanıyorum yalnız evde Televizyon wifi den bağlı ve sürekli ağdan kopuyor. televizyonu her kapattığımda ve yeniden açtığımda ağdan kopuyor.
    N55U kullanırken böyle sorunlar yoktu, ayrıca N55U daha stabil çalışıyordu. TTnetin abone olurken verdiği airties 5650 yi denediğimde de ağda sorun yok ama onunda ftp server media server ve download manager doğru düzgün çalışmıyor.
    İşin Özü benim ya N66U yu düzgün bir şekilde çalıştırmam yada N66Unun Wireless vericilerini kapatıp N55u yu Router olarak kullanmam gerekli.
    Acaba aranızda aynı problemi yaşayan varmı? (ağdaki bir cihazın ağdan kopması gibi.) Nasıl çözüm getirebilirim. Diğer alternatif çözüm olarakta N55 u yu nasıl router olarak kullanabilirim?
    N66U versiyon:1.0.7.0

Televizyknunuz lg mi ? :) oyle ise bende de aynisi olmustu,her tv yi actigimds tekrar modeme baglanip sifre girmem gerekiyordu, bu problem ise tv den kaynakli, cozum tv yi resetleyin tamamdir

Unutmadan resetleyince ayar ve kanallariniz gidecektir muhtemelen yedek almayi unutmayin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hey -- 7 Mayıs 2014; 11:07:42 >

modemi bugün aldım. superonline fiber internet kullanıcısıyım. yukarıdaki açıklamalar süper olmuş eline sağlık. fakat bişey sorucam optik kabloyu asusa nasıl bağladın? @hey @hey
  • Bizim eve ethernet geliyor ben ethernetten bagladim cihazi optik icin bilmiyorum

nsa bak. benimki optik o yüzden bağlayamadım. peki hem superonline nın verdiği modemi kullanıp hem de asus modemi kullansam ikisini aynı anda bi faydası olur mu? olursa nasıl yapabilirim. iki modeminde ip numaraları aynı. yardımcı olursan çok sevinirim.
    saygılar.
  • Asteriks key bilmem ne programları ıle modem arayuuzndekı şifreyı bulamassın denemediğiniz uygulamayı yardımcı olur dıye paylaşmayın superonline ne mesaj servisi ile ne de müşteri hizmetlerinden o fiber şifreyi temin edemessiniz an itibari ile fiber modem alıcam ve superonlinedan şifreyi temın edıcem dersenız alamassınız modem elınızde kalır haberiniz olsun n66u modem aldım bende milletin yazdıklarına bakarak ama modem elımde kaldı sadece rooter ozelliğini kullanabiliyorum adsl modem oalrka kullanamıyorum hiç bir şekilde şifreyi temin edemedim vermiyorlar ne müşteri hizmetleri nede destek hizmeti veren yerler vpn cloud vb bedava hizmetlerin bedava kullanımına kendi sunucularından çıkmasına iizn vermek istemedikleri için bu şekilde şifre göremıyoruz ve vermıyorz gıbı bahaneler uretıyorlar iyi forumlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: VOLkANKIRIK

Asteriks key bilmem ne programları ıle modem arayuuzndekı şifreyı bulamassın denemediğiniz uygulamayı yardımcı olur dıye paylaşmayın superonline ne mesaj servisi ile ne de müşteri hizmetlerinden o fiber şifreyi temin edemessiniz an itibari ile fiber modem alıcam ve superonlinedan şifreyi temın edıcem dersenız alamassınız modem elınızde kalır haberiniz olsun n66u modem aldım bende milletin yazdıklarına bakarak ama modem elımde kaldı sadece rooter ozelliğini kullanabiliyorum adsl modem oalrka kullanamıyorum hiç bir şekilde şifreyi temin edemedim vermiyorlar ne müşteri hizmetleri nede destek hizmeti veren yerler vpn cloud vb bedava hizmetlerin bedava kullanımına kendi sunucularından çıkmasına iizn vermek istemedikleri için bu şekilde şifre göremıyoruz ve vermıyorz gıbı bahaneler uretıyorlar iyi forumlar

modem arayüzündeki şifreyi bulabiliyorsunuz, ama evet konuyu açtığım tarihte sms ile şifreyi alabiliyordunuz şimdi önceki hafta sonu arkadaş için denedik alamadık. Sonra astriks ile şifresyi modeminden çekmeye çalıştık onun model prelli mi neydi olmadı, sinir olduk sonra dedik ki tek çare huawei modem olması cünkü ben evde huawei modemden şifreyi almıştım, sonra arkadaşım modem değişimi istedi ve en sonunda huawei modem gönderdiler ve huawei modemden şifreyi alıp asus u kurduk şimdi sıkıntı yok ama kesinlikle superonline nın yaptığı büyük terbiyesizlik sizin istediğiniz cihazı kullanmamanız için elinden geleni yapıyorlar

• Rehberi inceledim fakat 3.0.0.4.335 beta firmware linkini internette tüm aramalarıma rağmen bulamadım ttnet fiber icin vdsl destekli modem olarak dualwan olarak kullanılıyor mu ? Bana elinde olan varsa sevabına link yada paylaşabilirse çok sevinirim teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: suhaksk

Rehberi inceledim fakat 3.0.0.4.335 beta firmware linkini internette tüm aramalarıma rağmen bulamadım ttnet fiber icin vdsl destekli modem olarak dualwan olarak kullanılıyor mu ? Bana elinde olan varsa sevabına link yada paylaşabilirse çok sevinirim teşekkürler

Sürüm 3.0.0.4.374.1395 itibariyle sanırım tüm sürümlerde dual-wan desteği var ya de en kötü Sürüm 3.0.0.4.374.1395 kurarsınız. fakat dsl-n55u adsl desteği ve superonline fiber desteği var vdsl desteği yok.

http://www.asus.com/tr/Networking/DSLN55U_Annex_A/HelpDesk_Download/

• Huawei modemden şifreyi nasıl aldığını öğrenebilir miyim?
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.