Şimdi Ara

Asus Dsl-N17u (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.386
Cevap
45
Favori
91.289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hat adsl iken herhangi bir degisiklik olmadi ayni hat uzerinden vdsl cevirdiler cat 5 cat 6 kablo degil siyah ince bakir kablo rj11 konnektor ile adslde oldugu gibi modeme bagli yani baglanti turu degisti hat degismedi modem hatti taniyor kurarken internete girmiyor baglanti kesildi yaziyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metroloji16 -- 21 Şubat 2016; 6:06:09 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: metroloji16

Hat adsl iken herhangi bir degisiklik olmadi ayni hat uzerinden vdsl cevirdiler cat 5 cat 6 kablo degil siyah ince bakir kablo rj11 konnektor ile adslde oldugu gibi modeme bagli yani baglanti turu degisti hat degismedi modem hatti taniyor kurarken internete girmiyor baglanti kesildi yaziyor

İki sorun olabilir
    Ya kullanıcı adı ve şifresi yanlış
    Yada hâlâ vdsl e geçiş olmadı

• Bugun ariza kaydi acilmisti geldiler portu duzeltiler oldu suan baglaniyor modem kac mb hizi destekliyor acaba sagolun ilginiz icin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metroloji16 -- 21 Şubat 2016; 14:39:24 >
  • VPN kurulumu ve faydası üzerine de bir şeyler eklemeyi düşünmez misiniz? Yasak olduğu îddiaları var doğru mu? Çok yeniyim. Hala donmalar yaşıyorum. Hatayı tekrrlamaya çalışıyorum. Başarırsam detaylı şekilde burda sorucam...

• Download Master ile bir yandan indirme devam ederken wifi üzerinden modemin usb portundaki 2 tb yeni harddiske yedekleme sırasında download durumuna bakiyim diye browserda açtığım DM arayüzüne giriş için şifre sordu tekrar tekrar şifreyi girsem de başaramadım. DM deki programların son indirilme durumlarını görmek için modemi kapatıp açmam gerekti. Şu andaki modemim 2. yeni modem. İlkini yine wifi üzerinden yedekleme yaparken 1.5-2.5 dakika sonra modem komple (şimdiki gibi sadece DM diil) donduğu ve kapatıp açmak gerektirdiği için değişim talep etmiştim. Bu sefer tam olmasa da kısmi donma mı oluyor nedir? Şimdiki modemde firmware 1.1.0.4 vs hepsi en güncel halde. Kanalım 6 ve benden başka fazla bi trafik yok. Bi arkadaş her ihtimali denemeden modemi komple iade ettiğini yazmıştı. Ben iade etmek istemiyorum ama sorunsuz da bir modem istiyorum tabi k... @yücel52

• Bahsetmeyi unuttum:
    Modemin system.loguna bakınca donma anında sanırım tarih ve saatin 2011.01.01 ve 02:00 olduğunu kapatıp açtıktan sonra tekrar normale döndüğünü gördüm. Sanki modemin sistemi çöküyor. Şimdikinde ise kısmi çöküş vardır sanki: Sadece DM... Nedense bana modemin hafızası yetmiyor gibi geliyor. @yücel52 Tüm bunları uygun bir şekilde maile ekleyerek az önce Asus Tekniğe gönderdim. Modem deki feedback den gönderilmedi nedense... 3.kere değiştirelim demiyceklerdir herhalde. Ama 10 gün oldu hala güvenli ve tam çalıştığına emin de olamadım benim suçum ne?

• vpn ile hiç işim olmadı
    gerçi bir kullanıcı bazı sorunlar yaşamıştı cihaz kendini yenmiden başlatyordu
    gerçi test yapıp paylaşırsanız seve seve konuya eklerim kullanıcılara fikir verir hem
    dm ye ayrıca giriş için kullanıcı şifre istediğinde böyle bir sorun yok gerçi şuan dsl ac 56u takılı cihaz olarak
    son sürüm beta firmwareyi yükleyin 1.1.0.9 kodlu linki forumda mevcut ayrıca kablosuz ayarlarınızı bi ss ekleyin isterseniz
    cihazın donanımı gayet yeterli neden derseniz ben daha düşük donanımlı dsl n14 u cihazı 30 kişi ile kullandım
    donanım bilgileri
    dsl n17
    https://wikidevi.com/wiki/ASUS_DSL-N17U

dsl n14
    https://wikidevi.com/wiki/ASUS_DSL-N14U

özetle şunu belirteyim cihazlar donanım olarak gayet yeterli ev kullanıcısı için
    hatta dsl n14u dan sonra zaten yüksek donanım kullanılmaya başlandı

bahsettiğiniz bütün sorunlar yazılımsal(benim fikrim)@kadirergun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yücel52 -- 22 Şubat 2016; 10:56:53 >

• quote:

Bugun ariza kaydi acilmisti geldiler portu duzeltiler oldu suan baglaniyor modem kac mb hizi destekliyor acaba sagolun ilginiz icin

kablosuz üstünden 300 mps dosya transferi olarak neye tekabül ediyorsa artık
    gerçi client cihazında bu değerleri desteklemesi gerek
    portlar zaten gigabit
    ufak bir araştırma ile bolca dökümana ulaşabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yücel52 -- 22 Şubat 2016; 11:28:54 >
  • [simage] @yücel52 Ben de donanımsal bir sorun olmadığına ve sorunlarımın çözüleceğine inanmak istiyorum. Çünkü modem çok güzel. AC'ye ev ortamında ihtiaycım yok. Ve bu modemin tüm özelliklerini kullanmayı düşünüyorum. Ekte Wifi, DSL ve modem tarih ve saatinin resetlendiğini gösterir ss leri gönderdim. Genel olarak modemin standart ayarlarını kullanıyorum. DNS yerine Google'ın 8'leri var tabi ki.
    Bilgisayarım HP dv6 pavilion Broadcom b/g modemli. Bu Laptopa 2 güne bir TP-LINK TL-WN823N modem adaptörü ekliycem ki gerçek n performansını görüyim. Şu anda 2.4MB/s hızlarda wifi üzerinden modem üzerindeki 2TB NAS diske ulaşıyor. b/g ile de olsa ama şu haliyle bile çalışması gerekmezmiydi?
    Bu mesaja eklenen görseller:

Asus Dsl-N17uAsus Dsl-N17uAsus Dsl-N17uAsus Dsl-N17uAsus Dsl-N17uAsus Dsl-N17u

• resimleri yükleyemedim sanmıştım; ikişer kere gitmiş her biri. Kusura bakmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: kadirergun

resimleri yükleyemedim sanmıştım; ikişer kere gitmiş her biri. Kusura bakmayın.

Son yazılımı yükleyip deneme yapın
    Ardından devam ederiz

• Her biri farklı marka, model, mimari, sistem, driver versiyonu vs'lerden oluşan modem, pc, laptop, cep telefonu, smart tv, harddisk, flash bellek, yazıcı vs'lerden oluşan ve sayısız kombinasyonla her insanın evinde kendine has bambaşka bir ağ içinde tüm birimlerle uyumla çalışması beklenen bir modemi gerçekten sorunsuz kılmak ne kadar zor kimbilir. Yani ASUS teknik'in işi gerçekten çok zor anlıyabiliyorum. Önerinizi yapıp biraz denedikten sonra sonucu yazıcam. Teşekkürler.
    Evet gerçekten N17U, N14U ya göre daha güçlü bir makineymiş. Hardware yetersiz diil yani. :) Sevindim o zaman. Mutlaka bir çözümü vardır yaşadığım sorunların. Dün bir şey daha farkettim yine de. Asus modeme bağlı harddiskimi Smart TV de medya oynatma bölümünde bir görüp bir göremiyordum. Uzaktan reboot yapıp, yani televizyonun karşısındayken ve üst kata çıkmadan tekrar tekrar kontrol ettim bir reboot ta görünüyor diğerinde görünmüyordu. Sorunu nedenine inmek için sorunu istenince tekrar yaratabiliyor olmak lazım ve bu da çok zor. O kadar çok bileşen ve parametre var ki.... Semptomlar çok değişik ve sorun bazen oluşuyor bazen oluşmuyor. Ne yaptım da oldu ya da ne yapmadım da olmadı bilemiyorum doğrusu. Eğer şanslıysam aynı konfigürasyonda modemin tüm fonksiyonlarını kullanan aynı benimkine benzer bir ağ altyapısı içinde benim durumumda olup da modemini sorunsuz kullanan biri ancak benim kurtuluşum olacak. Ya da ASUS teknikden gelecek bir telefonla gönderdiğim system.log dosyalarına bakıp sorunun nedenini belirlemiş olmalarını ummak kalıyor geriye.

• @yücel52 Forumda N17U için 1.1.0.9 beta firmware linki bulamıyorum. N55U için var bir tane ama bu olmaz N17U'ya sanırım... Modemi her yeni resetlemede önceki DDNS kayboluyor di mi?
  • quote:

@yücel52 Forumda N17U için 1.1.0.9 beta firmware linki bulamıyorum. N55U için var bir tane ama bu olmaz N17U'ya sanırım... Modemi her yeni resetlemede önceki DDNS kayboluyor di mi?

https://www.asuswebstorage.com/navigate/s/8244A3765C8E4F17A6D76948634FEC4DY
  • quote:

@yücel52 Forumda N17U için 1.1.0.9 beta firmware linki bulamıyorum. N55U için var bir tane ama bu olmaz N17U'ya sanırım... Modemi her yeni resetlemede önceki DDNS kayboluyor di mi?

Ayarlar kaybolmaz
    Link için sağolun @FreeRun

• Link için teşekkürler.

Bu forumda biryerlerde 1.1.0.4 Upgrade'inden sonra modemin bir resetlenmesi kuvvetle tavsiye ediliyordu. Bunu yapmadığımı farkettim. O yüzden beta sürümden önce onaylı bu en son versiyona bir şans daha vermek adına modemi resetleyip herşeyi en baştan kurdum. İlk defa kurulum aşamasında ''bu da şimdi niye böyle oldu yav?" demeden sorunsuz ve sürprizsiz bir kurulum oldu. Evet DDNS olarak eski ismi atayabildim. Öncekilerde yapamamıştım. Sırf bu bile tam ve sağlam bir kurulum yapamadığımı gösteriyor önceki denemelerde sanırım. Parmaklar çarpraz. Bakalım ne olucak... Baktım olmadı son çare olarak betayı yükleyip test edip buraya sonucu yazarım.

İlginiz için tekrar teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yücel52

quote:

quote:

Arkadaslar merhaba

Bende bugun itibari ile modemi almış bulunuyorum suan işyerindeyim aha deneme sansım olmadı

Ben ttnetin adsl hiperneti 16 mb kullanıyorum hızımı 25 mb cıkartmak istiyorum musteri hizmetleri konustum

vdsl sinyali vericeklerini soylediler buraya kadar problem yok suan benim modeme rj11 konnektör baglı

Vdsl sinyali verdiklerinde hızım yukseldiginde konnektoru degiştirmem gerekicekmi rj 45 gibi

yoksa hiç birşeyi degiştirmeden vdsl sinyaline dondugunde modemle tekrardan baglantı kurmam gerekiyor

Son olarakta modemin ayarları ne olmalı wifi baglantıyı etkilicek butun ayarlar

Yardımlarınız için şimdiden teşekkur ederim

Up

Ayni kablo üstünden vdsl sinyali alacaksınız
    Kablosuz ayarlar için n bandını kapatıp cihazın kanalı sabitleyin
    Takıldığınız yer olursa uzak bağlantı ile bakarız

Merhabalar bir soruda benden,
    60 Metre ötemde TTNET fiber kabin var. 60 Metre CAT6 Kablo çektim, bugun bağlantı için geldiler ve sadece mavi-mavibeyaz kabloyu panoya çaktılar.

Bana gelen cat6 da da mavi-mavibeyaza standart adsl de kullandığımız jack'ı taktılar. Ben şimdi ADSL den mi kurulum yapacağım VDSL den mi. Ayrıca bende videode görüldüğü gibi ayarları otomatik almıyor MTU vs hep elle manuel giriyorum.

Cevaplarsan sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Golovusum

quote:

quote:

quote:

Arkadaslar merhaba

Bende bugun itibari ile modemi almış bulunuyorum suan işyerindeyim aha deneme sansım olmadı

Ben ttnetin adsl hiperneti 16 mb kullanıyorum hızımı 25 mb cıkartmak istiyorum musteri hizmetleri konustum

vdsl sinyali vericeklerini soylediler buraya kadar problem yok suan benim modeme rj11 konnektör baglı

Vdsl sinyali verdiklerinde hızım yukseldiginde konnektoru degiştirmem gerekicekmi rj 45 gibi

yoksa hiç birşeyi degiştirmeden vdsl sinyaline dondugunde modemle tekrardan baglantı kurmam gerekiyor

Up

60 Metre ötemde TTNET fiber kabin var. 60 Metre CAT6 Kablo çektim, bugun bağlantı için geldiler ve sadece mavi-mavibeyaz kabloyu panoya çaktılar.

Bana gelen cat6 da da mavi-mavibeyaza standart adsl de kullandığımız jack'ı taktılar. Ben şimdi ADSL den mi kurulum yapacağım VDSL den mi. Ayrıca bende videode görüldüğü gibi ayarları otomatik almıyor MTU vs hep elle manuel giriyorum.

Cevaplarsan sevinirim.

ttnet gerçek fiber kullanıcılarına farklı modemlerde hep sorun yapıyor
    ayrıca siz kablo çektiniz ttnet bağlantı yaptı dediniz
    resim varsa ekleyin derim
    vdsl ile adsl aynı port üstünden veriliyor(rj11)
    gerçek fiber için elinizdeki cihazın wan portu kullanılır (cat5 veya cat6)
    kurulum yaptıysanız bağlantınızı göreblirsiniz

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Golovusum

quote:

quote:

quote:

Arkadaslar merhaba

Up

Cevaplarsan sevinirim.

ttnet gerçek fiber kullanıcılarına farklı modemlerde hep sorun yapıyor
    ayrıca siz kablo çektiniz ttnet bağlantı yaptı dediniz
    resim varsa ekleyin derim
    vdsl ile adsl aynı port üstünden veriliyor(rj11)
    gerçek fiber için elinizdeki cihazın wan portu kullanılır (cat5 veya cat6)
    kurulum yaptıysanız bağlantınızı göreblirsiniz

Resim ekledim.

Cat6 dan iki kabloyu jacka caktilar. Wandan girdim isik gelmiyor. Adsl den girdim gene isik gelmiyor. Dun gece evde adslden girerek bu modemi kullaniyordum.

Ekip geldi elindeki cohaza hattimi takti 51mb degeri gordu. Maximum 140mb diyodu bende gordum. Kafayi yiyecem.

Asus Dsl-N17uAsus Dsl-N17u

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Golovusum -- 23 Şubat 2016; 10:22:57 >

• Buda arayüz resmi.

Asus Dsl-N17u

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.