Şimdi Ara

Asus Dsl-N17u (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.386
Cevap
45
Favori
91.289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yücel52

quote:

Orijinalden alıntı: Deathbringer

N17U modemde dışardan gelen IP adresini nasıl engelleyebilirim ?

Kastinizi tam anlamadım

Biraz daha detaylandırayım. Elimde bir IP bloğu var. Windows Firewall ayarlarından giden bağlantıyı kural ile engelledim herhangi bir ping,tracert atamıyorum. Fakat karşı taraf bana istek yolluyor bende engellenmiş olduğu için cevap alamıyor. Benim istediğim ise bu IP bloklarının bana atacağı isteği direk olarak nasıl almayı engelleyebilirim ?

Modem Güvenlik Duvarı > Ağ Hizmetleri Filtresi kısmından mı yapmam gerekiyor ?
  • Arkadaşlar Merhaba bugün Vodafone super net kampanyası dahilinde 64 mbit internetim bağlandı Dsl N17U modemime kurulumu yaptım modem arayüzünde aldığım hızlarla speedtest veya indirme hızları tutmuyor konu hakkında yardımcı olabilirmisiniz.

Asus Dsl-N17u
    Asus Dsl-N17u
    Asus Dsl-N17u

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yücel52

quote:

N17U modemde dışardan gelen IP adresini nasıl engelleyebilirim ?

Kastinizi tam anlamadım

Biraz daha detaylandırayım. Elimde bir IP bloğu var. Windows Firewall ayarlarından giden bağlantıyı kural ile engelledim herhangi bir ping,tracert atamıyorum. Fakat karşı taraf bana istek yolluyor bende engellenmiş olduğu için cevap alamıyor. Benim istediğim ise bu IP bloklarının bana atacağı isteği direk olarak nasıl almayı engelleyebilirim ?

Modem Güvenlik Duvarı > Ağ Hizmetleri Filtresi kısmından mı yapmam gerekiyor ?

ağ hizmetleri localdeki clientlerin istenilen servise erişmesini veya o clienti komple ağdan ret anlamına geliyor
    wan ortamındaki bir clientin modeme ping atmasıyla alakası yok
    siz dos korumasını etkinleştirin ve wandan ping istediğini kapatın bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yücel52 -- 24 Şubat 2016; 20:25:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hardlove_72

Arkadaşlar Merhaba bugün Vodafone super net kampanyası dahilinde 64 mbit internetim bağlandı Dsl N17U modemime kurulumu yaptım modem arayüzünde aldığım hızlarla speedtest veya indirme hızları tutmuyor konu hakkında yardımcı olabilirmisiniz.

Asus Dsl-N17u
    Asus Dsl-N17u
    Asus Dsl-N17u

snr düşük

• Asus DSL-N17U modemi yeni aldım.

Hipernet kullanıyorum, eski modemimde sorun olmamasına rağmen, bunda kesintiler yaşıyorum. En son sürüm yüklü.

Acaba modemin bir ayarı mı var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekomeko

Asus DSL-N17U modemi yeni aldım.

Hipernet kullanıyorum, eski modemimde sorun olmamasına rağmen, bunda kesintiler yaşıyorum. En son sürüm yüklü.

Acaba modemin bir ayarı mı var?

Hat değerlerinizi paylaşın isterseniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Trafik Yöneticisi - QoS nasıl kullanılır kardeşim torenti bir açıyor bütün hız düşüyor

hızın yarısını ona vermek istiyorum nasıl yapabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cihan

Trafik Yöneticisi - QoS nasıl kullanılır kardeşim torenti bir açıyor bütün hız düşüyor

hızın yarısını ona vermek istiyorum nasıl yapabilirim
    quote:

Orijinalden alynty: Cihan

Trafik Yöneticisi - QoS nasyl kullanylyr karde?im torenti bir açyyor bütün hyz dü?üyor

hyzyn yarysyny ona vermek istiyorum nasyl yapabilirim

öncelikle ?unu yükleyin
    https://www.asuswebstorage.com/navigate/s/EBF235BEDF5B4E9F823A72FCF45576DDY
    ardyndan trafik yöneticisine gelip akylly qos'u etkinle?tirin
    geleneksel qos yerine bandwidth limiteri seçip kaydedin
    istemci bölümüne istedi?iniz cihazyn nin mac adresini ekleyip indirme ve yükleme bant geni?li?ini belirleyip en sa?daki + ya tyklayyp listeye ekleyin
    son olarak deneme yapyn

• yücel52 kullanıcısına yanıt
    1.1.0.4 var bende en gunel o saniyordum

bu tr uyumlumu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cihan -- 6 Mart 2016; 0:53:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cihan

1.1.0.4 var bende en gunel o saniyordum

bu tr uyumlumu

Siz verdiğim linkteki yazılımı yukleyin

• arkadaşlar bu modemi fiber internet ile kullanan var mı?
    bir iş yerine alınıcak superonline fiber internet için bu modemi tavsiye edicem
    turkcell abonelik boyunca hediye ettiği modem yerine bunun diğer özellikleri için uzaktan dosya erişimi vs. için.
    şimdi bunda fiber wan girişli ise destekliyor gibi şeyler diyor.
    normalde fiber kablonun modeme bağlantısı nasıl oluyor ki?
    farklı bir bağlantı çeşidi mi? telefon kablosu gibi değildir sanırım ama nasıl oluyor fiber kullananlar varsa yardımlarını bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 312 .

arkadaşlar bu modemi fiber internet ile kullanan var mı?
    bir iş yerine alınıcak superonline fiber internet için bu modemi tavsiye edicem
    turkcell abonelik boyunca hediye ettiği modem yerine bunun diğer özellikleri için uzaktan dosya erişimi vs. için.
    şimdi bunda fiber wan girişli ise destekliyor gibi şeyler diyor.
    normalde fiber kablonun modeme bağlantısı nasıl oluyor ki?
    farklı bir bağlantı çeşidi mi? telefon kablosu gibi değildir sanırım ama nasıl oluyor fiber kullananlar varsa yardımlarını bekliyorum.

fibernet olayı için almatın zira gerçek fiberde nete çıkış sağlanmıyor(ttnet için)
    diğer iss ler için durum nedir belirsiz
    gerçek fiberde cat 5 veya cat 6 neyse artık direk modemin wan portuna girer
    hocam hiç birşey anlamadım 2 tane fiber veren firma var zaten turkcell ve telekom.
    belirsizlik nerde?
    asus da da wan portu var gözüküyor arkada. fiber destekli dediği özelliği ne oluyor bu modem de o zaman?
    turkcell'in verdiği modem de Huawei HG253/S pek bir farkı yok
    oda wan'dan internet veriyormuş asus da da wan girişi var zaten
    niye almayın dediniz?

http://www.superonline.net/yardim/modemler/Huawei-HG253-S
    Huawei kitapçıktan görseller.
    Asus Dsl-N17uAsus Dsl-N17u

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 312 . -- 7 Mart 2016; 17:54:27 >

• quote:

hocam hiç birşey anlamadım 2 tane fiber veren firma var zaten turkcell ve telekom.
    belirsizlik nerde?
    asus da da wan portu var gözüküyor arkada. fiber destekli dediği özelliği ne oluyor bu modem de o zaman?
    turkcell'in verdiği modem de Huawei HG253/S pek bir farkı yok
    oda wan'dan internet veriyormuş asus da da wan girişi var zaten
    niye almayın dediniz?

http://www.superonline.net/yardim/modemler/Huawei-HG253-S
    Huawei kitapçıktan görseller.
    Asus Dsl-N17uAsus Dsl-N17u

belirsizlik hangi firmanın fibernet verip vermediğinde değil
    hangi firma gerçek fibere kendi verdiği modemler dışında kullanıma izin verip vermediği
    ttnet vermiyor mesela bu yüzden ac 68 olsun dsl n17 olsun bir sürü cihazı istemeye istemeye iade etti kullanıcılar
    yani ttnet diyorki benim verdiğim tılgın modem harici başka bir cihaza erişim vermem
    turkcell için durumu araştırın derim
    cihazlarda wan girişi var burda sorun yok sorun iss lerde

anladım hocam ve şaşırmadım yine.
    telekom tekel kafası ile çalıştığı için kimseyi tınlamaz o zorunlu kıldığı modem olayında ne pislikler vardır düşünmek bile istemiyorum.
    neyse ki turkcell de döşüyor fiber altyapı. vodafone ise tam bir manyak vdsl altyapıyı fiber diye satıyor salaklar ülkede kanun hukuk olmadığı için insanları kandırmak sorun değil.
    turkcell ile görüştüm verdikleri modem zaten abonelik süresince ücretsizmiş. ondan dolayı bu modemi de aldıktan sonra deniycem. o zaman anlaşılır durum. olmazsa iade ederim sıkıntı yok. sanmıyorum ama wan'dan bağlanırsa sıkıntı olmamalı.
    ama asıl burada sormamda ki sebep şuan kullanan varmı fiber için bu modemi onu öğrenmek istemiştim.
    yani telekomu bilmiyordum o pislikler kendi modemini dayatıyorsa ki ben zaten turkcell düşünüyorum superonline fiber ile kullanan varmı diye soriyim o zaman?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 312 . -- 7 Mart 2016; 18:51:07 >
  • quote:

anladım hocam ve şaşırmadım yine.
    telekom tekel kafası ile çalıştığı için kimseyi tınlamaz o zorunlu kıldığı modem olayında ne pislikler vardır düşünmek bile istemiyorum.
    neyse ki turkcell de döşüyor fiber altyapı. vodafone ise tam bir manyak vdsl altyapıyı fiber diye satıyor salaklar ülkede kanun hukuk olmadığı için insanları kandırmak sorun değil.
    turkcell ile görüştüm verdikleri modem zaten abonelik süresince ücretsizmiş. ondan dolayı bu modemi de aldıktan sonra deniycem. o zaman anlaşılır durum. olmazsa iade ederim sıkıntı yok. sanmıyorum ama wan'dan bağlanırsa sıkıntı olmamalı.
    ama asıl burada sormamda ki sebep şuan kullanan varmı fiber için bu modemi onu öğrenmek istemiştim.
    yani telekomu bilmiyordum o pislikler kendi modemini dayatıyorsa ki ben zaten turkcell düşünüyorum superonline fiber ile kullanan varmı diye soriyim o zaman?

Forumda daha önce btk ya dilekçe vermiş bir kullanıcı bu sorunu aşmıştı
    İss ttnet mi superonline mi unuttum

• Arkadaşlar bu EWAN özelliği nede ek acaba

Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: Pegasus__

Arkadaşlar bu EWAN özelliği nede ek acaba

Teşekkürler

uydunet bağlantınız var veya herhangi bir bağlantı diyelim
    ewan sayesinde cihazın ewan olarak tanımlanmış portu sayesinde kaynak modemden farklı bir ip bloğu kullanarak cihazın kendi dhpc si üstünden kablolu ve kablosuz yayın
    yani ana modemden ayrı bir hat gibi düşünün
  • Kullanan arkadaşlar memnun mu? Şu anki fiyatı 280 civarı. Fiber internet için alacağım ne dersiniz?
  • Yani şimdi bu modemi kullanarak eski ADSL modemime dağıtması için hat göndermiş olur muyum? Rj45 kablosuyla. Doğru anlamış mıyım sayın hocam. Cevap için teşekkürler şimdiden.

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.