Şimdi Ara

ASUS DSL-AC88U Modem ve Yönlendirici (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.723
Cevap
17
Favori
74.969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Zaten değerler normal değil n66u ile ortalama 1020 değerini veriyor bu modem 1165 değerini veriyor.

Daha öncede n66u güncellemesinin bir versiyonunda aynı sorun vardı, fakat DSL modülasyonu manuel olarak ADSL2+ modülasyonuna aldığımda sorun ortadan kalkıyordu daha sonra yeni güncelleme ile oda düzeldi. Bu modem ile tüm ayarları denedim sonuç değişmiyor.
  • Merhaba üzülerek söylüyorum altyapınız 8 Mbps i desteklemektedir. Paketiniz 16 ama esnek paket olduğundan 15 Mbps civarı bağlanıyor. Kararlılık ayarında dB değerini yükselttiğinizde 11 Mbps e düşmesi normal. Bir ADSL devrenin stabil çalışması için kazanç minumum 15 dB olması gerekmektedir. Siz kararlılık ayarını 15 dB getirdiğinizde kaç hızda bağlanırsa modem, şu an ki altyapınızla alacağınız maksimum hız odur. Atıyorum 9 Mbps e buluştu modem, 9 Mbps için 16 Mbps lik paket kullanmak gereksizdir çünkü gerçek hız olarak 8 Mbps lik pakete göre sadece 1 Mbps avantajınız olacak..
  • DP senin paketin de aslında 50 Mbps olması lazım. 8.9 dB hat değeri olarak düşük ve dengesiz çalışır. Arada sırada kopmalar yaşanabilir, bazen hızda da sorun yaşayabilirsin. Modemde maksimum hız neyi gösteriyorsa ona göre paket seçimi olmalıdır. Ben ilk olarak 100 Mbps kullandığımda 120-125 Mbps maksimum modemde görebiliyordum ve ISS firmasında çalıştığım için sistem üzerinde de o hızı alabileceğimi görüyordum ki 100 Mbps yaptım hızımı. Maksimum 77 görüp 100 Mbps lik paket kullanmak sorun çıkarır. Her zaman olmasa bile ara ara mutlaka yaşanacaktır..
  • mrbluesman kullanıcısına yanıt
    ASUS DSL-AC88U Modem ve Yönlendirici

Yukarıdaki resmini gönderdiğim modemde stabil 20-21 ping alıyorum hiç bir sorun yok, hatta kararlılık ayarlarını 2-3 değer arttırıp tam 16mbit hat değeri alsamda kesinlikle sorunsuz bir ping değerim var.

Dp arkadaşımızın önerisi ile ac88u da kararlılık ayarını 12 değerine aldım bu sefer aşağıdaki değerleri verdi ve sorun devam ediyor.

Data Rate 11980 kbps 1175 kbps
    MAX Rate 13080 kbps 1179 kbps

Bu modemi almadan öncede Asus ac68u kullanıyordum onda da her hangi bir sorun yoktu.

Benim eve direkten kablo geliyor, tır kabloya takılıp düşürdü kabloyu yani çalışıyor ama hasarlı kablo. 90 Mbit desteklerken hiç kopma olmuyordu şimdi 80-90 arası geziyor çok nadir kopuyor. En sağlıklı durumda 90 desteklemesi uzaklıktan ve hatların dolu olmasından kaynaklı. Normalde desteklenen hız 105 mbit ama vectoring olmadan o hızı alamam. Hıza göre hattın şu destekliyor düşür demek pek doğru değil. Eğer mesefe kaynaklı hız düşüyorsa ve hatta problem yoksa 8 dB de kopma yapmaz ve bağlantı hızı kadar olmasa da ona yakın hızlar alınır ancak hat kötüyse ve değerler oynuyorsa 15 dB civarına getirmek gerekir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • modemin hat değerleri konusunda n66u ile karşılaştırmam.
    AC88U

N66u

AC68U hızım o zaman 50 mb ti. snr değerlerim ondan yüksek gözükebilir.

Merhabalar, dün Ttnet'e bıraktığım arıza talebi sonrasında şu an hızımın 75 mbit olduğunu görüyorum.Hiç kopma olmadı ve şu an crc'de 10 görünüyor.Modemi şu an olabildiğince zorluyorum Torrent üzerinden bakalım değerler ne kadar oynayacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ₯

Tamam ADSL olmuş, kararlılık ayarı var en altta onu 12 dB yapın mesela. dB i ne kadar yükseltirseniz internet hızınız o kadar yavaşlar, performans o kadar artar. Uzaktan bakmak isterdim ama bilgisayar başında durmayacağım, dışarı çıkacağım o yüzden şu an o konuda bir şey yapamam.

Path mode yazan kısım interleaved olduğunda ping süresi artar, siz SNR yi manuel seçip kontrol edin path fast olurmu bilmiyorum. Şuan hattınız çok sağlıksız çünkü 15 te bağlanıp 16 destekliyor. Neden upload hızınız 1 Mbps onu anlamadım, internet paketiniz nedir ?

..

.

Bu dediginiz 12 db ayarini yaptım ping degeri yariya düştü ama bunun yaninda hizda biraz düştü bu sekikde dahami stabil olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hatların kullanılan teknolojiye göre belirli kapasiteleri var. Mesafe, ekler, bakırın fiziksel durumu bunları etkiliyor. 15 dB de değer oynamazsa en düşük stabil değer bu ama zorlamak için 12 - 10 dB denenebilir. Çift şeritte trafik ne kadar yoğun olursa sıkıntı o kadar artar, snr kaza olma ihmilini düşürüyor. Kaza olursa hat gider , CRC de dengesiz sürücüler trafiği daha çok tıkıyor (hatalı veri) tam olmadı ama neyse :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 9 Eylül 2017; 12:45:00 >
  • TP Link TD-W9970v3 (Türk Telekom) modemi ile Asus DSL-AC88U arasında hat değeri olarak fark yok, aynılar.

ASUS DSL-AC88U Modem ve YönlendiriciASUS DSL-AC88U Modem ve Yönlendirici

Hangi iss te çalışıyorsunuz?

• Oris Telekom dostum. Türk Telekom'daki bütün paketler bizde de mevcut, yalnız VDSL de upload 2 Mbps dir.

İlk defa duydum, Türk Telekom ortak yönetim sistemine (ttoys) erişebiliyor musunuz ?

• Evet erişebiliyoruz dostum, tanımsal olarak her türlü işlemi yapabiliyoruz. Fiziksel olarak yine onlar bakıyorlar sorunlara..

• quote:

Orijinalden alıntı: Doggymania

modemin hat değerleri konusunda n66u ile karşılaştırmam.
    AC88U

N66u

AC68U hızım o zaman 50 mb ti. snr değerlerim ondan yüksek gözükebilir.

Modu AnnexB den AnnexA ya çekin.

Annex B upload odaklıdır, AnnexA download.

Değiştirip dikkat ederseniz Annex B iken upload değerleriniz daha iyi olduğunu AnnexA iken ise Download değerlerinin daha iyi olduğunu göreceksiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suphion -- 10 Eylül 2017; 1:59:30 >

• suphion kullanıcısına yanıt
    Annex A ve Annex B çok farklı şeyler, siz Annex A ile Annex M yi karıştırdınız sanırım. Orada Annex B yazıyor ama doğru değil, FW yazılımın şu anki halinde bazı yerlerinde yazan bilgiler tam doğru değil.

İki modem arasında birinde upload biraz fazla diğerinde download biraz fazlaysa soketteki kablo temas yerleri bir birinden farlıdır. Telefon hattında tx ve rx var ya onları kastediyorum. Jack içinde genelde yeşil, kırmızı. Diğer modemdeki değeri almak için soketi kesip ters şekilde yeni soket basmak gerekir yada ek yeri varsa iki ucun yeri ters şekilde tekrar bağlamak gerekir. Bu sadece upload ve download farkında iki cihaz arasında ters oran görürseniz geçerlidir. Özellikle VDSL hatlarda uploadı düşük veriyorlar ya burada işe yarayan birşey. Upload hızı düşük olduğundan SNR yüksek oluyor, iki telden biri zayıf geliyorsa ve diğeri iyiyse bahsettiğim şekilde ters vermek işe yarıyor. Upload SNR bu durumda düşse bile çok fazla düşmeyecek ancak download SNR ye büyük katkı sağlayacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 10 Eylül 2017; 9:18:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ₯

Annex A ve Annex B çok farklı şeyler, siz Annex A ile Annex M yi karıştırdınız sanırım. Orada Annex B yazıyor ama doğru değil, FW yazılımın şu anki halinde bazı yerlerinde yazan bilgiler tam doğru değil.

İki modem arasında birinde upload biraz fazla diğerinde download biraz fazlaysa soketteki kablo temas yerleri bir birinden farlıdır. Telefon hattında tx ve rx var ya onları kastediyorum. Jack içinde genelde mavi, kırmızı. Diğer modemdeki değeri almak için soketi kesip ters şekilde yeni soket basmak gerekir yada ek yeri varsa iki ucun yeri ters şekilde tekrar bağlamak gerekir. Bu sadece upload ve download farkında iki cihaz arasında ters oran görürseniz geçerlidir. Özellikle VDSL hatlarda uploadı düşük veriyorlar ya burada işe yarayan birşey. Upload hızı düşük olduğundan SNR yüksek oluyor, iki telden biri zayıf geliyorsa ve diğeri iyiyse bahsettiğim şekilde ters vermek işe yarıyor. Upload SNR bu durumda düşse bile çok fazla düşmeyecek ancak download SNR ye büyük katkı sağlayacaktır.

Doğru kafam Annex M ye gitmiş.
    Gece gece yatakta telefondan mesaj atarsan olacağı bu

• Arkasına mini fan koydum, değerler bu şekilde

2,4 GHz: 59°
    5 GHz: 68°
    CPU: 49°

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 10 Eylül 2017; 14:24:21 >
  • Değerli arkadaşlar,

İncelemelerinizi büyük bir keyifle okudum. Hepsi de çok kıymetli bilgiler. Ben bayram telaşesinde ön siparişi kaçırmıştım. Daha sonraki fiyat da malum. Ancak incelemelerinizden gördüğüm kadarıyla olayın dsl kısmında çok ciddi bir artı yok hatta güncelleme eksikliğinden eski modemlerinizde daha iyi ya da yakın hat değerleri alınmış. Bu bilgiler ışığında benim mevcut modemime (dsl-N66U) RT-AC88U takviyesi yapmam çok daha mantıklı olacak gibi. Bu konuda değerli fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

• pinaras P kullanıcısına yanıt
    Nerede kullacaksınız ? (Yoğunluk)
    Birden fazla erişim noktasına ihtiyacınız var mı ? (Konum)
    4 adet gigabit ethernet yetersiz mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 10 Eylül 2017; 21:59:49 >
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.