Şimdi Ara

Asus DSL-AC68U (196. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.647
Cevap
54
Favori
239.545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 194195196197198
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TTnetlover

Merhabalar,

Ben de Asus rt-68U kullanıyorum(router versiyonu)
    Bridge olarak da TP link TD-W9970 kullanıyorum.
    3 gündür daha önce hiç başıma gelmeyen bir olayla karşılaşmaktayım.
    Akşam 19:30 gibi internet hızım anormal bir şekilde yavaşlıyor, ve gece 1:30 gibi de kendiliğinden düzeliyor. 50mbit vdls'im var. Speed testte 48 download gören şey 10-20 arası seyrediyor, ve avrupa pinglerim hep 100'ün üzerinde. Normalde 40-50 civarı.
    TTnet'i aradım bizden kaynaklı değil dediler. Durumu detaylı açıkladım, üç gündür belirli saatlerde olduğunu söyledim. Modemden kaynaklı olabileceğini söylediler. Pek aklıma yatmadı. Bana yakın oturan arkadaşlarımda aynı sorun mevcut değil.

Bir fikir verebilecek olan var mıdır?
    Modem içerisinden belirli saatler için hız limiti belirlenmiş olabilir mi?

• Aktif olarak Superonline Fiber hat üzerinde kullanan var mı acaba?
  • Arkadaşlar bu modemi 2015 ten beri kullanıyorum.Zaman geçtikte ısı dağılımı azalıyor ve yavaşlamalar meydana geliyor.Size tavsiyem modemin arkasına 12cm lik fan koyun.Ben uzun zamandan beri bu şekilde kullanıyorum.Yazın özellikle işime yarıyor.Hatta bir keresinde TTnet i hız konusunda suçlarken modemin havanın sıcak olmasından dolayı yavaşlayıp daha sonrada koptuğunu farkettim.
    Ayrıca küçük bir ups kullanmanızda da fayda var.Kısacası biraz önlem almak lazım.Gerisi malzemenin dayanıklılığına ve şansa kalmış.Sağlıcakla kalın
  • desper.ibanez D kullanıcısına yanıt
    Slm gerek varmı o kadar önleme bende 3 senedir kullanıyorum ne takılma ne ısınma oluyor sorunsuz kullanıyorum çokta memnunum zaten öyle bir durum olsa asus kendi içine fan koyardı

Bu arada bende ttnet kullanıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Teknisyeni -- 7 Ocak 2019; 11:56:28 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bilgisayar Teknisyeni

Slm gerek varmı o kadar önleme bende 3 senedir kullanıyorum ne takılma ne ısınma oluyor sorunsuz kullanıyorum çokta memnunum zaten öyle bir durum olsa asus kendi içine fan koyardı

Bu arada bende ttnet kullanıyorum
    Benim kullandığım modeme ben uygulamak zorunda kaldım.Bence asus 3 yıl garantiyi kullandığı malzemeye göre veriyor.Ayrıca o fanı modeme tabiki koymazdı.Kendi başına iş alır yoksa.Son kullanıcı sürekli modem temizliği yaptırırdı.Modemin her fonksiyonunu açınca modeme yük biniyor ve ortam ısısı da yüksekse modem dengesizleşiyor.Kısacası yazın özellikle deneyin derim.
  • Merhaba, arkadaşlar eskiden sorunsuz kullanırken son güncellemelerden sonra DSL ışığı yanmıyor modemde. başka modem deniyorum sorun yok ama ASUS a takınca DSL yanmıyor.

Bilen biri yardım etsin sorun ne olabilir ?

ASUS modem router olarak sorunsuz çalışıyor. başka modemden internet çektiğim zaman. ama kendisini hatta bağlayınca DSL yok.

ISS vodafone.net ADSL 16 mb
  • Modeme hard reset atmanız lazım eğer olmazsa son yazılımı iki kere yüklemeniz gerekmekte.Modemin arkasından tüm ethernet kablolarını çıkartın sadece dsl kablosu kalsın,elektrik kablosunu çıkardıkdan sonra yan tarafdaki wps tusuna basın elektrik kablosunu tekrar takın ,wps tusuna basmaya devam edin, dsl ısgını yanıp sönmeye baslayacak 30sn kadar sonra o zaman elinizi cekin.bu işlem işinize yaramazsa,modemin son yazılımını iki kere yüklemeyi deneyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anarkii -- 9 Ocak 2019; 17:17:12 >
  • anarkii kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim. Hard reset işe yaramadı. Son yazılımı elle yükleyince düzeldi sorun
  • quote:

Orijinalden alıntı: anarkii

Modeme hard reset atmanız lazım eğer olmazsa son yazılımı iki kere yüklemeniz gerekmekte.Modemin arkasından tüm ethernet kablolarını çıkartın sadece dsl kablosu kalsın,elektrik kablosunu çıkardıkdan sonra yan tarafdaki wps tusuna basın elektrik kablosunu tekrar takın ,wps tusuna basmaya devam edin, dsl ısgını yanıp sönmeye baslayacak 30sn kadar sonra o zaman elinizi cekin.bu işlem işinize yaramazsa,modemin son yazılımını iki kere yüklemeyi deneyin.
    Saatlerce uğraştım olmadı hocam yinede teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: anarkii

Modeme hard reset atmanız lazım eğer olmazsa son yazılımı iki kere yüklemeniz gerekmekte.Modemin arkasından tüm ethernet kablolarını çıkartın sadece dsl kablosu kalsın,elektrik kablosunu çıkardıkdan sonra yan tarafdaki wps tusuna basın elektrik kablosunu tekrar takın ,wps tusuna basmaya devam edin, dsl ısgını yanıp sönmeye baslayacak 30sn kadar sonra o zaman elinizi cekin.bu işlem işinize yaramazsa,modemin son yazılımını iki kere yüklemeyi deneyin.
    Teşekkürler kardeşim.Atladığım konu iki kere yazılımı yüklemek oldu.Dediğin gibi iki kere yükleyince çalışmaya başladı.
  • Arkadaşlar bu gibi asus modemleri kullanan ip tv de donma sorunu yaşayan var mı?
  • fpotur kullanıcısına yanıt
    dsl-ac68u kullanıyorum asla donma yaşamadım. Sorun ya sizin internetinizdedir yada iptv hizmeti veren yerdedir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Technical_Support

dsl-ac68u kullanıyorum asla donma yaşamadım. Sorun ya sizin internetinizdedir yada iptv hizmeti veren yerdedir.
    Malesef bende o sekılde umıt ettım fakat oyle degıl
    kendı telefonumun 4.5 g sını aktıf edıp o sekılde ızlıyorum 1 kere bıle donmuyor
    ınternetımde sorun yok
    oyunlarda cok ıyı
    download 4.5mb ıle yapıyorum
    hersey cok ıyı sadece ıp tv de sorun yasıyorum onuda cozemedım elbet bır ayarı vardır dıye umıt edıyorum
    yoksa DSL AC55u modemı aldıgıma pısman olucam.
  • fpotur kullanıcısına yanıt
    Telefondan izliyorsan, Modemde wireless kanallarını değiştirerek dene, belki kullandığın kanal başka ağlarla çakışıyordur. Temiz bir kanal bulup o şekilde dene yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Technical_Support

Telefondan izliyorsan, Modemde wireless kanallarını değiştirerek dene, belki kullandığın kanal başka ağlarla çakışıyordur. Temiz bir kanal bulup o şekilde dene yani.
    telefon
    bılgısayar
    uydu receıver
    hepsını denedım hepsınde aynı
    kablolu ve kablosuz denedım
  • Merhabalar ac68u modem var bunu router olarak kullanmakbistiyorum modem ise vadofonun modemi ayarlari ne uapmam lazim modemin arkasinda wan girisi var Lan 1 re takiyorum gelmiyor net acil yardim ne uapmam laxim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar memnuniyet oranı nasıl? wifi tarafı broadcom ancak xdsl tarafı MediaTek. Bu ürünle sıkıntı yaşayıp farklı ürünle değiştirince çözen var mı?
  • interwap kullanıcısına yanıt
    Slm 4 senedir bu ürünü kullanıyorum hiç sorun yaşamadım şuan hâlâ kullanıyorum çok memnunum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • interwap kullanıcısına yanıt
    Adsl sinyali ile sıkıntı yaşayanlar olmuştu, fakat vdsl' de sıkıntısız bir cihaz.
  • 4Sercio kullanıcısına yanıt
    aynı sorun bende de olmuştu 35 mbps hızı 22 mbps alıyordum.
    çözüm:
    evin içinde ki telefon hattı panosundan splitter e çıkış yapacaksın, oradan modeme ve telefona çıkış yapılacak. bu panodan diğer odalara dağıtım yapan kablolar kesilecek.
    bu işlemden sonra hızım 33mbps çıktı.
  • 
Sayfa: önceki 194195196197198
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.