Şimdi Ara

ASUS DSL-AC56U /ASUS DSL-AC52U/ASUS RT-AC88U/ASUS PL-N12 KİT İNCELEME (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
183
Cevap
4
Favori
15.345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yücel52

quote:

Orijinalden alıntı: 06ahmet66

quote:

quote:

Evim 150m2 daha önce kullandığım n66u ile en uzaktaki odadan telefonum çekmiyordu ancak laptop 2-3 diş çekiyordu ve internet hızında biraz düşme oluryordu..

Modemi merkezlerseniz sorun olacağını sanmam
    Çoğunlukla yapılan hata modemi bir uca koyup diğer uçtan yayına bağlanmaya çalışmak

modem tam merkezde değil ama en diptede değil peki wifi çekiminde sorun yaşadığım taktirde wifi genişletici alsam işe yararmı
    birde asus n17u gördüm hepsiburada.com da wifi genişletici hediyesi ile satılıyor hangisini önerirsin ac52u mu yoksa n17u mu alayım
    aktif olarak 2 bilgisayar online oyuna baglanıyor ayrıca başka cihazlardan da video vb kullanımlar oluyor hatta bazen 3 bilgisayar üzerinden online oyuna bağlanılıyor tavsiyen nedir ac52u yada n17u dışındada öneride buluna bilirsin 400tlyi fazla geçmesin şimdiden teşekkur ederim

5 ghz le işiniz yoksa ac52u yerine dsl n17u+repeater daha mantıklı olur
    yalnız online oyun oynayacak cihazlar repeater üstünden bağlanırsa ping sorunu yaşayabilir
    internet içinde biraz kayıp olabilir
    ama yayın almayan bölge kalmaz yayın genişlemiş olur
    gerçi oyun için kablosuzu hiç tavsiye etmem
    uzun zamandır asus kullanıyorum hiç sorun yaşamadım diğer marka modeller için araştırma yapın derim

5ghz ile ancak telefonlarım bağlanıyor bilgisayarlar bağlanmıyor 5ghz olmasada olur bilgisayarın ancak birini kablolu bağlayabiliyorum diğerleri kablosuz bağlanıyor aslında oyunlardaki en büyük şikayetim ping o yüzden modemin performansı önemli benim için

İnternet hızım
    Check out my Ookla Speedtest result. What's your speed?http://www.speedtest.net/my-result/a/1834121742

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Evim 150m2 daha önce kullandığım n66u ile en uzaktaki odadan telefonum çekmiyordu ancak laptop 2-3 diş çekiyordu ve internet hızında biraz düşme oluryordu..

Çoğunlukla yapılan hata modemi bir uca koyup diğer uçtan yayına bağlanmaya çalışmak

modem tam merkezde değil ama en diptede değil peki wifi çekiminde sorun yaşadığım taktirde wifi genişletici alsam işe yararmı
    birde asus n17u gördüm hepsiburada.com da wifi genişletici hediyesi ile satılıyor hangisini önerirsin ac52u mu yoksa n17u mu alayım
    aktif olarak 2 bilgisayar online oyuna baglanıyor ayrıca başka cihazlardan da video vb kullanımlar oluyor hatta bazen 3 bilgisayar üzerinden online oyuna bağlanılıyor tavsiyen nedir ac52u yada n17u dışındada öneride buluna bilirsin 400tlyi fazla geçmesin şimdiden teşekkur ederim

yalnız online oyun oynayacak cihazlar repeater üstünden bağlanırsa ping sorunu yaşayabilir
    uzun zamandır asus kullanıyorum hiç sorun yaşamadım diğer marka modeller için araştırma yapın derim

5ghz ile ancak telefonlarım bağlanıyor bilgisayarlar bağlanmıyor 5ghz olmasada olur bilgisayarın ancak birini kablolu bağlayabiliyorum diğerleri kablosuz bağlanıyor aslında oyunlardaki en büyük şikayetim ping o yüzden modemin performansı önemli benim için

İnternet hızım
    Check out my Ookla Speedtest result. What's your speed?http://www.speedtest.net/my-result/a/1834121742

O zaman 17u alabilirsiniz
    Lakin oyun olayını sadece modeme bağlamak yanlış
    Modemden ziyade multi oynadığınız server
    Ağınızdaki trafik durumu
    Hatta serverde ki yüksek pingli bir oyuncu bile etkiler

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

İnternet hızım

Ağınızdaki trafik durumu

Evet ping olayının sadece modeme bağlı olmadığını biliyorum ancak yoğun bir kullanım olduğundan dolayı modelinde performanslı olması gerek benim için son kez soruyorum ac52u mu n17u mu hangisi daha performanslı çalışır diyorsanız onu alcağım
    bildiğim kadarı ile elinizde ac52u var şikayet ettiğiniz bir kusuru varmı mesela bende n66u vardı
    kopma sorunu yaşadım
    Wifi açık olmasına ramen bağlayamama sorunu oldu
    Wifi açık olmasına ramen cihazlar wifiyi görmediği oldu
    Download master uygulamasını kullanmak istedim dosyayı indirmeye koydum sayfayı kapattım daha sonra ne kadar kaldığına bakmak için 192.168.1.1 'e baglanmak istediğimde bağlanamadım ac52u veye n17 ile bu tarz sorunlar yasarmiyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 06ahmet66 -- 29 Mart 2016; 16:51:36 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

İnternet hızım

Ağınızdaki trafik durumu

Evet ping olayının sadece modeme bağlı olmadığını biliyorum ancak yoğun bir kullanım olduğundan dolayı modelinde performanslı olması gerek benim için son kez soruyorum ac52u mu n17u mu hangisi daha performanslı çalışır diyorsanız onu alcağım
    bildiğim kadarı ile elinizde ac52u var şikayet ettiğiniz bir kusuru varmı mesela bende n66u vardı
    kopma sorunu yaşadım
    Wifi açık olmasına ramen bağlayamama sorunu oldu
    Wifi açık olmasına ramen cihazlar wifiyi görmediği oldu
    Download master uygulamasını kullanmak istedim dosyayı indirmeye koydum sayfayı kapattım daha sonra ne kadar kaldığına bakmak için 192.168.1.1 'e baglanmak istediğimde bağlanamadım ac52u veye n17 ile bu tarz sorunlar yasarmiyim

dediğim gibi 5 ghz ihtiyacı yoksa dsl n17 u alın derim
    bütçe meselesi yoksa ac52u alın derim hem biraz daha güncel bir cihaz almış olursunuz
    düşük donanımlı dls n14 u cihazı bile 30 kişiyle kullandım sorun olmadı
    lakin modem önünde yayın yapan basebox 2 var modem yayınına bağlanan çok kişi yoktu ve sistem 7/24 çalışır vaziyette
    asus modemlerin kullandığı yazılımın hepsi aynı zaten
    dm ile çok sorunum olmadı gayet sorunsuz indirmeler yaptım
    1 aylık 750 g ye yakın transferim olmuş nerdeyse ac 56u ile örnek vermek gerekirse ve aynı anda şuan güncel olarak 50 ye yakın kişi modemden ip almakta
    ben forumda yazılıp çizilen sorunların bir çoğu ile karşılaşmadım ama dm nin buglarına denk gelmedim değil zaten cihazlar devamlı güncelleniyor
    özetle ben hangi modelden ziyade oyunu kablolu oynayın derim modemin eski yada yeni olmasının çok bir artısı olmayacak
    burda size kablosuz oyun için modem tavsiye etmek bana mantıklı gelmiyor
    yoksa iki mesajda direk tavsiye edip size cihazı aldıırp ondan sonra burda bir tartışma ortamı veya paranızı heba ettirmek gibi bir durum aklınıza gelebilir
    tercih sizin

• Anladım herşey için teşekkür ederim

• Ac52u tam ara cihaz olmuş ama o yandan çıkan antenler nedir ya , çok çirkin duruyor.arkaya koysaymış yada hiç koymasaymış keşke. Ac56u nunda fiyatı yüksek.
  • quote:

Anladım herşey için teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: Karga Burun

Ac52u tam ara cihaz olmuş ama o yandan çıkan antenler nedir ya , çok çirkin duruyor.arkaya koysaymış yada hiç koymasaymış keşke. Ac56u nunda fiyatı yüksek.

Bence gayet düzgün duruyor
    Gerçi tasarıma çok takılmayın derim
    İşini yaptıktan sonra mesele değil

• bilgi olması açışından, asus'un asus router isimli uygulaması mevcut telefonlar için, istediğiniz birçok kontrolü buradan yapabiliyorsunuz.

ASUS DSL-AC56U /ASUS DSL-AC52U/ASUS RT-AC88U/ASUS PL-N12 KİT İNCELEME

Bu mesaja eklenen görseller:

ASUS DSL-AC56U /ASUS DSL-AC52U/ASUS RT-AC88U/ASUS PL-N12 KİT İNCELEME ASUS DSL-AC56U /ASUS DSL-AC52U/ASUS RT-AC88U/ASUS PL-N12 KİT İNCELEME ASUS DSL-AC56U /ASUS DSL-AC52U/ASUS RT-AC88U/ASUS PL-N12 KİT İNCELEME

• Merhabalar öncelikle incelemeleriniiz için teşekkürler. Nasipse bende yakın zamanda Vdsl2 teknolojisine geçiş yapacağım için modem arayışına girdim. Sizin ve diğer bşaka kaynalar aracılığıyla ASUS DSL-AC52U modemi almayı düşünüyorum. Üstte arkadaşlar yazmış ama benimki biraz daha farklı durum senaryosu olduğu için almadan önce sormak istedim. Ben müstakil evde oturuyorum çok eski internet hattının plansızlığı nedeniyle evin en altına modemi koymak zorundayım, acaba bu modem ile 2 katlı evde Wifi çekim sıkıntısı yaşar mıyım?
    Malum şu anda kullandığım Airtes in Air6372 modeminde evin en üst ve köşelerinden hatta alt katında bile ara ara çekmeme gibi wifi sorunları yaşıyorum. Hazır yeni modem de alacakken artık Wifi çekim sorunu ile de karşılaşmak istermiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: furkan6423

Merhabalar öncelikle incelemeleriniiz için teşekkürler. Nasipse bende yakın zamanda Vdsl2 teknolojisine geçiş yapacağım için modem arayışına girdim. Sizin ve diğer bşaka kaynalar aracılığıyla ASUS DSL-AC52U modemi almayı düşünüyorum. Üstte arkadaşlar yazmış ama benimki biraz daha farklı durum senaryosu olduğu için almadan önce sormak istedim. Ben müstakil evde oturuyorum çok eski internet hattının plansızlığı nedeniyle evin en altına modemi koymak zorundayım, acaba bu modem ile 2 katlı evde Wifi çekim sıkıntısı yaşar mıyım?
    Malum şu anda kullandığım Airtes in Air6372 modeminde evin en üst ve köşelerinden hatta alt katında bile ara ara çekmeme gibi wifi sorunları yaşıyorum. Hazır yeni modem de alacakken artık Wifi çekim sorunu ile de karşılaşmak istermiyorum

burda önemli olan cihazın merkezlenmesi
    bir çok konuda dedim modem çıkışları standrtın üstüne çıkmaz
    siz cihazı tam merkeze koyup hala yayın sorunu yaşarsanız burda yayını genişletmek gerekir
    buda ikinci bir cihaz demek
    ilk etapta modemi alırsınız soınra duruma göre bakılır tavsiyem bu yönde

• yücel52 kullanıcısına yanıt
    Anladım, teşekkürler bilgilendirmeniz için
  • quote:

Anladım, teşekkürler bilgilendirmeniz için

• Ustalar merhaba sizce asus dsl-ac56u mu alayım yoksa asus dsl-n66u mu alayım tek amacım evde hızlı ve kopma olmadan kablosuz ağdan yararlanmak istiyorum suan kullandıdım modem süperonline'ın kendi verdiği modem ve hiç memnun değilim aramızda 1 oda olmasına ragmen 5 dakikalık bir videoyu izleyemiyorum sürekli donuyor..kullandıgım internet ise fiber 50 megabit yani yavasta değil lütfen yardım !!
    Birde sadece telefondan baglanıyorum telefonum sony xperia z2 5 ghz bandına bu telefon ile baglanabilirmiyim acaba ?

• hey kullanıcısına yanıt
    Şuanda Asus DSL-AC52U sahibiyim ve bu uygulama çalışmıyor arkadaşlar bilginiz olsun. google play de asus a sordum siteniz de var gözküyor niye şuanda desteklemiyor diye çalışmamız devam ediyor gibisinden yazı gelmiş. Bu ve daha birçok modemler bu uygulamayı desteklemiyor şuan da bilginiz olsun.
  • quote:

Şuanda Asus DSL-AC52U sahibiyim ve bu uygulama çalışmıyor arkadaşlar bilginiz olsun. google play de asus a sordum siteniz de var gözküyor niye şuanda desteklemiyor diye çalışmamız devam ediyor gibisinden yazı gelmiş. Bu ve daha birçok modemler bu uygulamayı desteklemiyor şuan da bilginiz olsun.

zamanla düzelecektir
    başka sorun varmıydı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Soulfly4th

Ustalar merhaba sizce asus dsl-ac56u mu alayım yoksa asus dsl-n66u mu alayım tek amacım evde hızlı ve kopma olmadan kablosuz ağdan yararlanmak istiyorum suan kullandıdım modem süperonline'ın kendi verdiği modem ve hiç memnun değilim aramızda 1 oda olmasına ragmen 5 dakikalık bir videoyu izleyemiyorum sürekli donuyor..kullandıgım internet ise fiber 50 megabit yani yavasta değil lütfen yardım !!
    Birde sadece telefondan baglanıyorum telefonum sony xperia z2 5 ghz bandına bu telefon ile baglanabilirmiyim acaba ?

üstünden zaman geçmiş ama geçde olsa sorayım eve gelen kablo cat 5 veya cat 6 mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yücel52 -- 5 Mayıs 2016; 23:04:13 >
  • Merhaba,

DSL-AC56U modelimi sonra çıktı yoksa DSL-AC52U mu sonra çıktı. Güncel olan model hangisidir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coz

Merhaba,

DSL-AC56U modelimi sonra çıktı yoksa DSL-AC52U mu sonra çıktı. Güncel olan model hangisidir ?

N16,n17u,ac52u,ac56u,ac68u hepsi guncel eskide kalan modeller n10e,n55u,n66u

• quote:

quote:

Merhabalar öncelikle incelemeleriniiz için teşekkürler. Nasipse bende yakın zamanda Vdsl2 teknolojisine geçiş yapacağım için modem arayışına girdim. Sizin ve diğer bşaka kaynalar aracılığıyla ASUS DSL-AC52U modemi almayı düşünüyorum. Üstte arkadaşlar yazmış ama benimki biraz daha farklı durum senaryosu olduğu için almadan önce sormak istedim. Ben müstakil evde oturuyorum çok eski internet hattının plansızlığı nedeniyle evin en altına modemi koymak zorundayım, acaba bu modem ile 2 katlı evde Wifi çekim sıkıntısı yaşar mıyım?

burda önemli olan cihazın merkezlenmesi
    bir çok konuda dedim modem çıkışları standrtın üstüne çıkmaz
    siz cihazı tam merkeze koyup hala yayın sorunu yaşarsanız burda yayını genişletmek gerekir
    buda ikinci bir cihaz demek
    ilk etapta modemi alırsınız soınra duruma göre bakılır tavsiyem bu yönde

aba,
    Ben de 300m2 2 katlı bir evde oturmaktayım. Neyseki her odada internet girişi mevcut. Bununla birlikte sağlıklı çekim olması için modem + 2. katta router kullanmaktayım. Router eskidiği için değiştirmeyi düşünüyorum. Ayrıca torrent, trafik izleme, mümkünse bazı cihazların trafiğini sınırlama, routera uzaktan erişim gibi özelliklerden faydalanmak istiyorum. router 100m2 gibi bir alanda iyi performansla çalışırsa yeterlidir. Bütçe açısından sıkıntı yok.
    Teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.