Şimdi Ara

ASUS BİOS EKRANI GELMİYOR?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
14.483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhabalar asus k56c serisi notebook aldım win8 ve ben win7 atmak istiyorum araştırdım atmadan önce bios da bikaç ayar yapmak lazımmış ayarları yapmak için bios'u çağıramıyorum

del,f2,f10 tuşları ile çağıramadım pc kapalıyken f2 ye basılı tutup power tusuna bastım yine olmadı biosu nasıl çağırabilirim arkadaslar?

• diğer f tuşlarını denedinmi f6-f9 bazı modellerde
  • denemedim şmdi dweneyp dönucem 1sn
  • hiçbişey etkilemiyo normal seyrinde başlıyor yine anlamadım .s kapat aç mahvedicem pc yi
  • bios gel oğlum deyip trollük yapmamak için kendimi zor tutuyorum pc de olsam uzun uzun nedenini anlatırdım ama bios ayarı yapmana gerek yok cd yi tak baştan başlat olmuyosa orda mesela Boot F12 yazar ona tıkla cd/dvd yi seç.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • açılışta hiçbişey yazmıyor sadece ekranda bir asus yazısı altında windws8 loader donuyor sonra hoşgeldin ardından metro yapıcak bişeym yok taktım cd yi atıorum insallah bi sorunla karsılaşmam..
  • Ayrıca umarım windows sürüm düşürmeyi bilerek bunu yapıyosundur.

• evt windows8 den hoşlaşmıyorum (büyük bi zararımı var?)
  • home tuşuna baıp deneyiniz
  • malesef yine olmadı.Asus 56cb laptop 'u olan yokmu acaba bi denese nye gelmiyor bu bios .s
  • F1 yadım menüsünü denediniz mi? Şöyle bir durum var birden falz tuşa basmayın, F1 yada home tuşu olması lazım
  • win 7 yi neyle kuracaksınız?

dvd ileyse ayar yapmaya gerek olmayabilir. (muhtemelen biosta yapmanız gereken ayarın okunma sıralamasını değişmekten bahsettiğinizi varsayarak)
  • dvd ile kurucam ama c yi sıfırlıcam onun için başlangıçta win7 boot etmem lazım cd yi takıp başlatıyorum yine normal açılıyor
  • F2 olması lazım. Bilgisayar açtıktan hemen sonra sürekli f2 ye basın asus yazısını beklemeyin. Birde f12 var
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhammet2828

dvd ile kurucam ama c yi sıfırlıcam onun için başlangıçta win7 boot etmem lazım cd yi takıp başlatıyorum yine normal açılıyor

bilgisayarımdan başlat

• Aynı sorun bende de oldu çözüm yok mu arkadaşlar ? Hiç bir türlü bios açılmıyor
  • muhammet2828 kullanıcısına yanıt
    SSD mi takılı ?
  • Blue_Low kullanıcısına yanıt
    Açılırken Esc tuşuna ard arda basın

• https://www.asus.com/support/faq/1008829

Asusun resmi sitesindeki bios giriş bilgisi üstteki linkte verilmiş.

Eğer sisteminiz win8 ve üzeri ise ve normal şekilde biosa giremiyorsanız;

Güç düğmesini 5-8 sn gibi basılı tutarak sistemi kapattıktan sonra F2 tuşunu basılı tutuyorken güç düğmesine basın ve bios ekranı görünene kadar bırakmayın diyor.

Artık asusun biosa giriş yöntemlerine yetişemiyoruz zaten.Her seferinde başka bir yöntem..Bıktık artık yahu !
  • Aynen ESC aralıklı basın açılırken büyük ihtimal boot menüsü gelicek altta enter setuptan biosa erişebilirsiniz.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.